B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 4 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 4 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 4 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 4 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 4 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 4 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 4 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 4 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 4 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 4 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +40
    mo
    Nives-trojčeki
    Hrabrica
    Nikmi
    traxxy
    piti
    Adriana
    Ko bi reko
    irenak
    ines13
    Sumsko Voce
    Dana
    pčelica maja
    Dorieni
    Xen@
    mimi mirna
    Twin
    matilda
    Kapric
    alex
    Bambi
    igordana
    bobo
    Pika
    miki
    Oceana
    I&S
    blizanci IM
    johnny02
    blaza27
    Gogino
    Branka
    Vanja
    maksi
    goga
    Maja
    Aleksandra
    Ivana
    anchica
    Sonja
    44 posters

      prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Maja uto kol 25, 2009 12:11 am

      joj branka, negdje sam to procitala. idem nac pa ti linkam
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Sonja uto kol 25, 2009 12:16 am

      Branka je napisao/la:
      Sonja je napisao/la:Branka - ja ću se samo ubaciti sa jednim pitanjem... nezaposlena sam, to znaš... Blaža spominje neki staž??
      sad sam malo pala s marsa - zar nezaposlenim majkama ide staž za vrijeme korištenja porodiljnog dopusta??
      Nezaposlene majke mogu tražiti priznavanje radnog staža ako to prijave mirovinskom (čini mi se njima). Rok za priznavanje tog staža je godinu dana od rođenja djeteta. (ne znam kako piše u zakonu za blizance).

      fino,
      pojma nisam imala...
      raspitat ću se informativno pa vam javim u vezi toga koji odgovor dobijem
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Maja uto kol 25, 2009 12:17 am

      evo svrljala sam i imala sam i prije nedorecenu info tako da zanemarite sto sam napisala
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka uto kol 25, 2009 12:20 am

      Moguće Majo da to piše, svačim se služe ovi "naši"
      I da, Sonja, jednom si pitala ili spominjala uvjete pod kojima otac može koristiti rodiljnu (roditeljsku) naknadu...da, otac mora biti zaposlen...još jedna od caka "naših"

      Sonja, za mirovinsko, staž, vidi ovdje pa probaj pitati na HZMO. možda nije rok god dana od rođenja? http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=188
      blaza27
      blaza27
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3009
      Lokacija : jug
      Proud to be : Dupla duplica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by blaza27 uto kol 25, 2009 12:22 am

      sonja,meni su ti rekli u hzzo.u da imam pravo na staz od godinu dana,a u mirovinskom mi to potvrdili.
      bobo
      bobo
      akter
      akter


      Broj postova : 384
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by bobo uto kol 25, 2009 1:15 am

      Mene zanima korištenje ostatka por.dopusta do 8.godine života djece.
      Mene isto zanima procedura, kada se zahtjev za iskorištavanjem tog ostatka mora podnijeti. Odmah po povratku na rad puno radno vrijeme ili po potrebi?
      Branka, rekla si da za ostvarivanje tog prava moraju raditi oba roditelja. Ukoliko jedan ne radi, a zaposli se kasnije, da li se može ostvariti to pravo?
      Da li imam pravo na to ukoliko sam godinu dana radila skraćeno 4h-tno radno vrijeme?.
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka uto kol 25, 2009 11:22 am

      bobo, ova pitanja koja postavljaš su malo "previše" za mene, ipak ne znam točne procedure. Znam da se zahtjev za ponovnim korištenjem roditeljskog dopusta treba podnijeti mjesec dana prije planiranog korištenja i da se mora uzeti minimalno 30 dana dopusta (može i više, može cijeli ostatak), te da se u jednoj godini može to napraviti maksimalno 2 puta (dakle, ne možeš jedan mjesec raditi, pa mjesec roditeljskog dopusta i tako 6 puta zaredom u godini, ali 2 puta možeš).
      Kad si ti radila 4 sata? Zašto nisi za preostala 4 sata uzela roditeljsku naknadu? Ne znam da li onda možeš koristiti preostali dio.
      U zakonu stoji da je korištenje roditeljskog dopusta u dijelovima pravo svakog zaposlenog (ili samozaposlenog) roditelja. Ne znam precizno da li to znači da oba moraju biti zaposlena (dakle, možda ja i griješim kad pretpostavljam da oba moraju biti zposlena, možda otac ne mora biti), ali znam da ako je majka nezaposlena i prekine dopust, ne može koristiti preostali dio kad se zaposli. (za oca ne znam kako to ide, praksa će pokazati, nedorečeno je i to malo u zakonu, tj. tumače kako im paše).

      Najbolje provjeriti sve u hzzo-u (ako u područnom ne znaju, u centrali u Zg bi trebali znati)
      Ivana
      Ivana
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 3356
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : Dupla duplica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Ivana uto kol 25, 2009 4:54 pm

      Pika, mislim da ćeš se možda trebati pismeno očitovati njima, mm i ja smo morali pisati zahtjev HZZO-u da želimo koristiti pravo na korištenje preostalog dopusta do 8.godine života djece.
      bobo
      bobo
      akter
      akter


      Broj postova : 384
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by bobo uto kol 25, 2009 5:34 pm

      Radim 4 sata i primam dio por.naknade. Kad cure navrše 3. godine, u 11. mjesecu, prelazim na puno radno vrijeme.
      Pitati ću u direkciji u Zgb i u područnom odjelu za detalje. Pitala sam i prije, kada je zakon donesen, ali su mi tu u područnom (išla osobno) davali sasvim druge informacije nego u centrali u Zgb, pa sam pustila da se to uhoda, mogu mislit da je sada sve jasno scratch

      Hvala na smjernicama.
      Ivana
      Ivana
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 3356
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : Dupla duplica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Ivana uto kol 25, 2009 11:05 pm

      ma niš im ni samima nije jasno. naši iz Ri su uredno zvali Zg da pitaju za tumačenje zakona, ali neka pitaju, bitno da nas ne zakinu.
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Oceana pet sij 08, 2010 5:05 pm

      cure...što sve od papira trebam predati na HZZO da bi dobila produljenje do 3 godine života. blizanci će 30.-tog siječnja navršiti 6mj....ako predam to sljedeći tjedan jel to ok?
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka pet sij 08, 2010 5:34 pm

      Oceana je napisao/la:cure...što sve od papira trebam predati na HZZO da bi dobila produljenje do 3 godine života. blizanci će 30.-tog siječnja navršiti 6mj....ako predam to sljedeći tjedan jel to ok?
      Predaj čim prije!
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Oceana pet sij 08, 2010 5:59 pm

      pa dobro budem u utorak....neće imati ni 5 i pol mjeseci.....nisam znala da se treba 2 mjeseca ranije....žena nam je na početku rekla da se javimo tjedan dana prije navršenih 6 mjeseci..........
      igordana
      igordana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1078
      Lokacija : Zagreb

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by igordana pet sij 08, 2010 6:43 pm

      uf...i ja to zaboravila...a u ponedeljak pričala s frendicom o tome i ja još mislila tražiti i ono produljenje jer su se rodili 3 tjedna ranije, a to trebali ovaj tj....uf...radi selidbe izgubila pojam o vremenu...ja šaljem mm u pon...
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Oceana pet sij 08, 2010 6:54 pm

      igordana...koliko sam ja pročitala u zakonu prijevremeni porod je od 24-38 tjedna...ja sam rodila 37+1 i po njima to je već 38 tjedan (kao ušla sam u 38 tjedan??)..mislim da onda ja nemam smisla predavati za to produženje.......već samo od 6mj do 3 godine...
      igordana
      igordana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1078
      Lokacija : Zagreb

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by igordana pet sij 08, 2010 8:01 pm

      Tak sam i ja rodila 37/1, budem još provjerila safrendicom koja radi tam...
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Oceana pet sij 08, 2010 8:17 pm

      ajde super pa mi javiš? u istoj smo situaciji...
      igordana
      igordana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1078
      Lokacija : Zagreb

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by igordana pet sij 08, 2010 9:10 pm

      ok
      igordana
      igordana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1078
      Lokacija : Zagreb

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by igordana pon sij 11, 2010 2:19 pm

      Oceana mm je danas išao na hzzo i rekli mu da treba donjeti rodne listove,otpusna pisma iz bolnice i potvrdu od ginekologa koji je vodio trudnoću da su bebe ranije rođene i onda to ide na komisiju. Ne znam detalje jer nisam bila tam, no ako on to sve danas obavi napišem kaj još trebalo...
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Oceana pon sij 11, 2010 2:57 pm

      ok, hvala gordana
      igordana
      igordana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1078
      Lokacija : Zagreb

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by igordana pon sij 11, 2010 7:30 pm

      Oceana čula sam se sa Bambi, pa mi je rekla da se čula s tobom...uglavnom onda znaš sve...od onog gore nije potrebno ponjeti rodne listove...ide se u hzzo na 3 kat...
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Oceana pon sij 11, 2010 7:57 pm

      da i rekla mi je da se minimalno čeka mjesec dana da oni to riješe...pitanje je samo kaj onda s nastavkom porodiljnoga jer meni će klinci napuniti 6mj prije nego oni to riješe....ja idem sutra pa vam cure napišem kaj su mi rekli...pozzz
      Bambi
      Bambi
      akter
      akter


      Broj postova : 338

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Bambi sri sij 13, 2010 12:55 am

      Znam da je OT, ali Igordana i Oceana, pre pre prekrasni avatari. Sad ste se posložili s postovima jedna ispod druge i ne mogu se nadiviti! Klinceze i klinci su vam jako lijepi!
      prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 4 283157
      Nemam što dodati, sve ste rekle, jedino se nadam da će nam svima odobriti produljenje.
      A za ostale mame koje još nisu u našoj koži, tj. oko 6 mjeseci nakon rođenja blizića, jedan savjet - pokrenite produljenje porodiljnog zbog prijevremenog rođenja djece malo ranije od mene (moji 5,5 mj.) i ne slušajte službenike koji vam govore da ima vremena, jer vremena nema i meni (nama ) će biti , ako sve uspije, dosta na knap.
      avatar
      alex
      novak
      novak


      Broj postova : 36
      Lokacija : Sisak
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by alex sri sij 13, 2010 11:14 am

      Mislim da je ovo dobro mjesto da vas nešto upitam na ovu temu.
      Rodila sam prije dva mjeseca i moj muž je sredio sve papire na HZZO za porodni dopust.
      Međutim prije par dana mi se javila sestra od moje doktorice i tražila da joj donesem otpusno pismo iz bolnice da mi može napraviti nove doznake. Ja sam ženi pokušala objasniti da sam na porodnom dopustu, no ona je inzistirala i tvrdi da mi ona mora za to dati doznake??? Eto žena je uredno napravila doznaku za bolovanje za sljedećih šest mjeseci (znači do svibnja). Je li netko imao takav slučaj, jer sa prvim djetetom me nitko nije tražio nikakve doznake od moje lječnice???
      igordana
      igordana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1078
      Lokacija : Zagreb

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by igordana sri sij 13, 2010 3:26 pm

      Koliko ja znam kada rodiš ne pišu se više doznake za bolovanje, kreće porodiljni koji nakon 5 mjeseca starosti djeteta trebaš produžiti opet na na hzzo-u, a za to ti ne treba doznaka od doktorice...jedino ako si rodila prije termina onda pogledaj par postova gore koja je tada procedura...ali opet to ti piše ginekolog, a ne doktorica opće prakse... prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 4 889846 ...jedino ako to nije neš novo...

      Sponsored content


      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Sponsored content


        Sada je: ned svi 19, 2024 5:50 pm.