B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +40
    mo
    Nives-trojčeki
    Hrabrica
    Nikmi
    traxxy
    piti
    Adriana
    Ko bi reko
    irenak
    ines13
    Sumsko Voce
    Dana
    pčelica maja
    Dorieni
    Xen@
    mimi mirna
    Twin
    matilda
    Kapric
    alex
    Bambi
    igordana
    bobo
    Pika
    miki
    Oceana
    I&S
    blizanci IM
    johnny02
    blaza27
    Gogino
    Branka
    Vanja
    maksi
    goga
    Maja
    Aleksandra
    Ivana
    anchica
    Sonja
    44 posters

      prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      goga
      goga
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1162
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by goga sub ruj 27, 2008 8:44 pm

      hvala ,u ponedjeljak idem tamo .neću izaći van dok mi to ne daju Laughing
      Gogino
      Gogino
      domaći
      domaći


      Broj postova : 617
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Gogino uto ruj 30, 2008 3:00 pm

      Aleksandra,sada čitam ovu inf. nadam se da mi nije kasno tražiti naknadu koju bi trebala dobiti jer sam rodila 22.9. a termin mi je bio 22.10.,da sam bar prije to pročitala
      znači da imam pravo dobiti još jednu plaću od 2400,pa tek onda sljedi 1660
      blaza27
      blaza27
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3009
      Lokacija : jug
      Proud to be : Dupla duplica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by blaza27 uto ruj 30, 2008 4:08 pm

      e diste bile prije.nisam to znala sa prvim blizancima.ja sam imala pravo jos mjesec dana a nisam to znala.zato sad znam a trudit cu se donijet trudnocu sto dalje da mi to netreba.ali dobro je znat.
      goga
      goga
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1162
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by goga sri lis 01, 2008 1:26 pm

      evo ja danas bila opet i kaže ona meni ,možete produžit još mjesec dana ali nakon što vam izađu tri godine,zar vam nije dosta te tri godine?????????? Twisted Evil ali duple novce sada ne možete dobiti nego još jednu porodiljnu nakon tri godine!
      kažem ja njoj da mi to isplate za prvu godinu jer ću najvjerovatnije prekinut porodiljni prije isteka tri godine ,a ona meni da to ne može!!pa sada vi vidite
      Ivana
      Ivana
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 3356
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : Dupla duplica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Ivana sri lis 01, 2008 2:48 pm

      ti to rekla službenica na šalteru ili pravnica? obavezno pitaj pravnicu OSOBNO ili zovi direkt upravu u ZG!
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Sonja sri lis 01, 2008 3:05 pm

      e vidi, ja sam sa pravnicima imala problema jer mi baš pravnica nije htjela reći kako stojim sa zakonom, tj. kakva su mi sve prava kao studentici.
      pa sam kopala po zakonima solo i išla opet kod nje da mi sve to potvrdi.
      a ona je samo odmahivala glavom i govorila "ne znam vidit ćemo"
      što je meni u prevodu značilo, vidit ćemo kako ćemo biti raspoloženi, hoćeš li nas kupiti, hoćeš li se truditi i tražiti, inzistirati...
      zovi u Zg pa nek vide da im ove ispostave dreka ne vrijede, uglavnom.
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Maja sri lis 01, 2008 7:07 pm

      ja sam rekla da cu prekinut porodiljni prije isteka 3.god i isplatili su mi, ali je pravnica sastavila dopis za mene a ja sam potpisala... nemaju sta one petljat... trazi jos svoja prava prije nego napune god... po zakonu mozes... nedaj tih 2500kn
      maksi
      maksi
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 5193
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by maksi čet lis 02, 2008 3:33 pm

      Moji dečki će u drugom mjesecu napuniti godinu dana i rekli su mi da papire sa produljenjem porodiljnog predam u 12 mjesecu.
      goga
      goga
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1162
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by goga čet lis 02, 2008 6:28 pm

      pravnica ni je rekla.kod mene je ovakva situacija ,ne moram produživat nakon godinu dana jer mi u papirima piše na tri godine.a ja i ovako ne bi dobila 2500kn jer od početka imam 1660 jer sam bila na birou dok sam ostala trudna,kaže da duplu naknadu ne mogu ostvariti ,već nakon 3 godine mogu podnesti zahtjev za produženjem još mjesec dana!ja se nadam da ću ubrzo naći posao(u struci zlocko )i da mi neće trebat tih njihovih bijednih 1660kn.
      Vanja
      Vanja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3745
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Vanja pet lis 03, 2008 1:06 am

      Molim objašnjenje meni plavuši :

      Zaposleni roditelj ili samozaposleni roditelj po isteku rodiljnog dopusta iz članka 12. ovoga Zakona ima pravo na roditeljski dopust u trajanju od 6 ili 30 mjeseci, ovisno o broju rođene djece i načinu njegova korištenja.
      (2) Zaposleni roditelj ili samozaposleni roditelj ima pravo na roditeljski dopust u trajanju od:
      – 6 mjeseci, za prvo i drugo rođeno dijete,
      – 30 mjeseci, za rođene blizance, treće i svako sljedeće dijete.

      Znači ja sam majka blizanaca i imam RD 3 god. ali ako odem radit 1.2.2009 dali imam pravo ovaj ostatk cca 15 mjeseci koristit na rate do njihove 8 godine. ?
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Maja pon lis 06, 2008 11:45 am

      to i mene zanima...
      Ivana
      Ivana
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 3356
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : Dupla duplica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Ivana pon lis 06, 2008 1:09 pm

      Vanja, možeš stavit cijeli Zakon ili link? zapravo je pitanje gdje piše na koga se Zakon odnosi, da li na roditelje djece rođene tek nakon što stupi na snagu (a kolko znam to će biti 1.1.2009.) ili i nas?
      Vanja
      Vanja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3745
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Vanja pon lis 06, 2008 2:45 pm

      evo link http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2008/2727.htm ja to nisam našla na kog se odnosi ,plavuša možda nije dobro pročitala.
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka pon lis 06, 2008 3:07 pm

      Članak 65.

      Ovaj Zakon objavit će se u »Narodnim novinama« i stupa na snagu 1. siječnja
      2009.
      , osim članka 9. koji stupa na snagu na dan prijama Republike Hrvatske u
      Europsku uniju.
      Klasa: 113-04/08-01/01
      Zagreb, 9. srpnja 2008.


      Ne piše ništa da li se odnosi samo na djecu rođenu poslije 1.1.2009. ili na to kad se zatraži to pravo korištenja porodiljnog u dijelovima do 8.god....

      i ovo je bitno:
      Čl. 14

      (6) Za slučaj da zaposleni ili samozaposleni roditelj
      roditeljski dopust iz stavka 2. ovoga članka koristi u dijelovima može ga
      koristiti najviše dva puta godišnje, svaki put u trajanju od najmanje 30 dana.



      a ovo zlu ne trebalo...

      (7) U broj rođene djece iz stavka 2. ovoga članka
      uračunavaju se i mrtvorođena djeca te umrla djeca majke i posvojena djeca.
      Vanja
      Vanja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3745
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Vanja pon lis 20, 2008 8:30 pm

      ja pisala ministarstvu tko ga može koristit i evo odgovora :


      Klasa: 052-02/08-0001/16
      Ur.broj: 519-06/1-2-08-AČ-4
      Zagreb, 17. listopada 2008.

      Vanja Velić





      Poštovana gospođo Velić,

      Zahvaljujemo Vam na povjerenju koje ste iskazali obrativši se Ministarstvu obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti.

      Vezano uz Vaš podnesak, možemo Vas izvijestiti kako je člankom 60., stavkom 2. Zakona o rodiljnim i roditeljskim potporama (“Narodne novine“, broj 85/08; u primjeni od 1. siječnja 2009.) propisano da osobe koje su se na dan stupanja na snagu ovog Zakona, zatekle u korištenju prava na rodiljni dopust i naknadu, kao i ostalih prava prema posebnim propisima koji se odnose na zaštitu majčinstva, mogu pisanim zahtjevom od mjesno nadležne ustrojbene jedinice Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, zatražiti ostvarivanje tog prava prema odredbama Zakona o rodiljnim i roditeljskim potporama, ako je to za njih povoljnije.

      Završno Vas upućujemo da se po stupanju na snagu Zakona o rodiljnim i roditeljskim potporama, za sva pitanja vezana uz korištenje prava na roditeljski dopust za troje djece, izravno obratite Direkciji Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje u Zagrebu, Margaretska 3, telefon 01/4806-333 ili e-mail adresu glasnogovornica@hzzo-net.hr

      S poštovanjem,


      DRŽAVNI TAJNIK

      mr. sc. Stjepan Adanić

      Dostaviti:
      1. Naslovu
      2. Kabinet ministrice, ovdje
      3. Pismohrana, ovdje



      Vanja
      Vanja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3745
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Vanja pon lis 20, 2008 8:34 pm

      po ovom odgovoru Majo imamo pravo sljedeće godine na prekid i ostatak koristit kako želimo dance
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Maja uto lis 21, 2008 5:09 pm

      Vanja je napisao/la:po ovom odgovoru Majo imamo pravo sljedeće godine na prekid i ostatak koristit kako želimo dance

      prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 2 B010

      dakle, ostajem doma do Ng i onda trazim tetu cuvalicu ili bi mogla predat papire u vutic pa na listu cekanja Cool
      Ivana
      Ivana
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 3356
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : Dupla duplica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Ivana čet lis 23, 2008 10:49 am

      super! onda ću i ja proučiti što mi je bolje...
      vidla ja tog istog Adanića prošli vikend na obiteljskoj školi, ali ga nisam stigla to pitati (nismo razgovarali, nego je držao predavanje).
      pa sam poslala mm-a da ga pita šta je s blizancima, a on je rekao (u žurbi, čekao ga novinar), da se javimo kad osnujemo udrugu,i kao ministarstvo već podržava jednu udrugu blizanaca. ne znam kako ih podržava, daju li pare ili ne, ali probam saznat.

      hvala Vanja!
      Vanja
      Vanja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3745
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Vanja čet lis 23, 2008 12:30 pm

      Ivana je napisao/la: kao ministarstvo već podržava jednu udrugu blizanaca. ne znam kako ih podržava, daju li pare ili ne, ali probam saznat.

      mislim da je to ona udruga od Iris Orlandini šta je i napravila skup blizanaca u Omišu ,usput koji neznam kako je prošo, pa ako je netko u nekakvom kontaktu sa njom ,može ispitat, a str. im nemogu trenutno otvorit.
      Ivana
      Ivana
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 3356
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : Dupla duplica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Ivana čet lis 23, 2008 1:00 pm

      je, to je ta, napisala sam joj sad pp na rodi, ako čita. ne sjećam se kako se udruga zove, ali mogli bi ju pozvat tu pa ćemo sve pitati, ionako spada na forum. Wink
      Ivana
      Ivana
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 3356
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : Dupla duplica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Ivana čet lis 23, 2008 1:05 pm

      evo, našla sam broj od Iris, nazvat ću je pa se javim.
      ajde da ne zachatavamo.....
      johnny02
      johnny02
      novak
      novak


      Broj postova : 51
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : tata trojkica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by johnny02 pon srp 06, 2009 11:29 pm

      Poštovane forumašice,
      načuo sam jednu vijest pa me zanima istinitost iste. Radi se o trojčekima navodno iz VG čiji su se roditelji pobunili na mizernu naknadu od 1600 kn i onda su im u ministarstvu navodno tu naknadu povećali na 1600x3.
      Je ima netko kakvih saznanja o tome?
      Meni to malo nevjeroavatno zvuči ali eto moram provjeriti.
      Vanja
      Vanja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3745
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Vanja pon srp 06, 2009 11:44 pm

      meni ti je to prvi glas ,ali jedino ako nije grad VG nešto daokakav dodatak !
      blizanci IM
      blizanci IM
      domaći
      domaći


      Broj postova : 829
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by blizanci IM pon srp 06, 2009 11:47 pm

      nebi znala al ako su uspjeli super
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by I&S uto srp 07, 2009 8:55 am

      ja sam do pred udaju zivjela u VG i nemam pojma za to.......znam te trojčeke iz viđenja........

      Sponsored content


      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Sponsored content


        Sada je: pet svi 17, 2024 3:08 pm.