B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 5 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 5 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 5 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 5 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 5 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 5 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 5 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 5 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 5 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 5 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +40
    mo
    Nives-trojčeki
    Hrabrica
    Nikmi
    traxxy
    piti
    Adriana
    Ko bi reko
    irenak
    ines13
    Sumsko Voce
    Dana
    pčelica maja
    Dorieni
    Xen@
    mimi mirna
    Twin
    matilda
    Kapric
    alex
    Bambi
    igordana
    bobo
    Pika
    miki
    Oceana
    I&S
    blizanci IM
    johnny02
    blaza27
    Gogino
    Branka
    Vanja
    maksi
    goga
    Maja
    Aleksandra
    Ivana
    anchica
    Sonja
    44 posters

      prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Bambi
      Bambi
      akter
      akter


      Broj postova : 338

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Bambi sri sij 13, 2010 5:41 pm

      Ja mislim alex da je sestra od tvoje doktorice pogriješila. Meni su bili napisali doznaku za 6 mjeseci, ali prije nego sam rodila, odnosno 45 dana prije termina kada se porodiljni dopust otvarao. I to je otvorila moja doktorica opće prakse, a ne ginekologica.
      avatar
      Kapric
      akter
      akter


      Broj postova : 148

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Kapric sri sij 13, 2010 8:37 pm

      Igordana, Bambi, tek sam sad shvatila da i ja vjerojatno imam pravo na produljenje - moji su rodjeni s ravno 36 tjedana (iako negdje piše 36+1). 04.01. napunili su 7 mjeseci.

      Postoji li mogućnost da i meni priznaju još tih mjesec dana? Ima li netko iskustva s time? Da mi naknadno odobre?
      igordana
      igordana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1078
      Lokacija : Zagreb

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by igordana sri sij 13, 2010 9:17 pm

      Kapric nazovi pravnu službu hzzo-a u mjestu u kojem živiš pa pitaj...kaj god saznaš javi....
      avatar
      Kapric
      akter
      akter


      Broj postova : 148

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Kapric sri sij 13, 2010 9:25 pm

      Svakako sam to mislila učiniti sutra, pa javim rezultat. Inače sam u Zagrebu, spadam pod HZZO u Jukićevoj.
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Oceana čet sij 14, 2010 12:02 pm

      a probaj kapric...uvijek mogu retrogradno...samo je pitanje žele li....a što se rješenja tiče...ženska je rekla da dok ono ne stigne ništa novo se ne otvara..treba im u prosjeku mjesec dana da to riješe i onda s rješenjem se prijavi ovaj nastavak porodiljnog od 6 mjeseca nadalje od onog datuma do kojeg su nam produžili..neki imaju iskustva da su ima samo produljili do 38 tjedna kada po njima počima normalan termin za porod (dakle ako smo rodili u 37 tjednu produlje nam tjedan dana) . Žene se onda često znaju žaliti pa im se može i žalba uslišiti i onda se dobije puno trajanje produljenja dakle do 40.tjedna a ne do 38. Ali većini se ne da zafrkavati s tim....nadam se da će nama odmah odobriti do 40 tjedna...
      avatar
      Kapric
      akter
      akter


      Broj postova : 148

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Kapric sub sij 16, 2010 2:14 pm

      Izvještaj: ništa nisam obavila, u četvrtak i petak uopće im nisu radile telefonske linije (ili su bile preopterećene, a kad bih se probila, nitko se nije javljao prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 5 26643 ), valjda zbog produženja dopunskog. Čekam ponedjeljak... Ako netko zna broj u Jukićevoj na koji se može dobiti osoba koja se bavi rodiljnim naknadama, da ne moram zvati centralu, toplo se preporučam.
      Bambi
      Bambi
      akter
      akter


      Broj postova : 338

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Bambi sub sij 16, 2010 11:16 pm

      Kapric, poslala sam ti broj na pp
      avatar
      Kapric
      akter
      akter


      Broj postova : 148

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Kapric ned sij 17, 2010 8:49 pm

      Bambi, hvala!
      avatar
      Kapric
      akter
      akter


      Broj postova : 148

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Kapric pon sij 18, 2010 12:22 pm

      Izvještaj: danas sam nazvala HZZO (hvala na broju, Bambi). Žena nije bila posebno susretljiva, ali dala mi je broj njihove pravne službe, gdje mi se javila izrazito ljubazna mlada osoba. Uglavnom, trebam napisati molbu na njihov već otisnuti formular, priložiti otpusna pisma za sebe i djecu, te donijeti potvrdu nadležnoga ginekologa. Budući da to nisam napravila na vrijeme (u prvih 6 mjeseci, tijekom tzv. rodiljnog dopusta), novac za korekciju dobit ću po isteku 12 mjeseci - naravno, ako komisija odobri. Dakle, nikad nije kasno!
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Oceana pon sij 18, 2010 1:38 pm

      da ta mlada (ima jako dugu kosu) je izrazito ljubazna...ja nisam priložila otpusna za djecu jer smo dva dana samo bili u bolnici pa su imali otpusnice samo....
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka pon sij 18, 2010 2:12 pm

      Kapric je napisao/la:.... Budući da to nisam napravila na vrijeme (u prvih 6 mjeseci, tijekom tzv. rodiljnog dopusta), novac za korekciju dobit ću po isteku 12 mjeseci - naravno, ako komisija odobri. Dakle, nikad nije kasno!
      A ako odobre, hoćeš li dobiti sa prosjekom plaće (prvih 6mj.), onih 2660kn (6-12mj) ili 1663kn (visina naknade 1-3 god) ?
      avatar
      Kapric
      akter
      akter


      Broj postova : 148

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Kapric uto sij 19, 2010 11:25 am

      Uf, dobro pitanje - ja ga, naravno, nisam postavila. Pretpostavila sam da ću dobiti kao prvih 6 mjeseci, inače mi se ne bi isplatilo? Pojma nemam. Pitat ću kad ću nositi papire...
      matilda
      matilda
      akter
      akter


      Broj postova : 368
      Lokacija : METKOVIĆ
      Proud to be : mama blizanaca

      star nova članica

      Postaj by matilda sri sij 20, 2010 2:35 pm

      ja sam buduća mama bilzanaca koja je na komplikacijama u trudnoći. termin poroda mi je 4.5.2010.
      nadam se da neću puno gnjaviti pitanjima. zaposlena sam na neodređeno i plaća mi je 4900 kuna.
      za sad na mjesec dobivam 4200 i nešto kuna. zanima me kad trebam otvoriri porodiljno (čula sam 42 dana prije termina) za prvih 6 mjeseci i koliko ću primati za tih 6 mjeseci,a koliko za idućih 6 pa onda i dalje kolikaće mi bit primanja?
      zar stavrno padam na 1663 kune od prve do treće godine djece bez obzira što su mi primanja kao zaposlenoj ovolika?

      nadam se da će mi netko moći odgovoriti i iskreno se zahvaljujem na odgovoru!

      POZDRAV SVIM MAMAMA I BUDUĆIM MAMAMA DUPLIĆA!
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Twin sri sij 20, 2010 3:18 pm

      Matilda porodni dopust otvori 45 dana prije trmina koji je utvrdio liječnik. Od tog dana pa sve do navršenih 6 mj tvojih beba dobivat ćeš prosjek plaće koji si primala kroz 6 mj, a prije odlaska na komplikacije i to pod uvjetom da si zaposlena na min god dana bez prekida radnog odnosa. Zatim, za trajanja roditeljskog dopusta, od 6 mj do godine dana, primaš 2550 kn. Od godine do treće primaš 1660 kn.
      Ja sam, iz tog razloga, otišla raditi na pola radnog vremena (moraš se dogovoriti s poslodavcem, treb njegov pristanak za korištenje tog prava) kad su navršili godinu. I sad primam pola plaće i pola od 1663 kn, odn 831,50 kn od države. Tako mogu 4 godine ako želim ili mogu raditi puno radno vrijeme, a roditeljski dopust mogu koristiti kad i kako želim do navršenih 8 god života blizića!
      Evo, nadam se da sam pomogla, a ti nam se pridruži tu na tipkanju!
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka sri sij 20, 2010 3:18 pm

      Matilda, porodiljni koji se nastavlja na komplikacije otvara se 45 dana prije termina. Do tada ćeš dobivati 4257kn, a od tada do 6mj. života djeteta prosjek svoje plaće (4900kn, +/- ovisno o broju radnih dana /sati u mjesecu). Od 6.mj - 12mj. Primat ćeš 2660kn.
      Od 12mj - 3 god = 1663kn
      Napomena: 1mj = 30 dana; 12mj = 360 dana (a ne 365 dana)

      prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 5 1rodiljnidopust

      prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 5 2roditeljskidopust


      Zadnja promjena: Branka; sri sij 20, 2010 3:21 pm; ukupno mijenjano 1 put.
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Twin sri sij 20, 2010 3:20 pm

      Branka vidi, baš tebe na bla bla trebam! A odgovorile smo u isto vrijeme!
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Oceana sri sij 20, 2010 4:45 pm

      a ja otvorila 28 dana prije...trebala sam 45 dana a glupa nisam znala...dobila bi još jednu punu plaću....kretenita ja
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka sri sij 20, 2010 6:05 pm

      Oceana je napisao/la:a ja otvorila 28 dana prije...trebala sam 45 dana a glupa nisam znala...dobila bi još jednu punu plaću....kretenita ja
      A jesi li prije otvaranja rodiljnog bila na komplikacijama?
      Ako nisi, ni ne možeš otvoriti ranije od 28 dan prije termina. No, ako jesi, onda je to tvoja doc. trebala znati i dati ti doznake za otvaranje rodiljnog.
      matilda
      matilda
      akter
      akter


      Broj postova : 368
      Lokacija : METKOVIĆ
      Proud to be : mama blizanaca

      star veliko hvala!

      Postaj by matilda sri sij 20, 2010 6:21 pm

      želim se samo zahvaliti na odgovorima. nisam znala da se nakon godinu dana pada na 1663 kune. mislim da je to jako nepošteno,ali šta mi tu možemo.
      kad god budem u prilici javim se i otipkam vam nešto ili priupitam.
      mimi mirna
      mimi mirna
      akter
      akter


      Broj postova : 178
      Lokacija : osijek
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by mimi mirna čet sij 21, 2010 8:50 pm

      ima li itko informaciju ili iskustva o slijedećem:
      imam blizance i s dečkom moram na vježbice zbog povišenog tonusa mišića- ništa posebno, vježbamo kod kuće i idemo na kontrole u ofmir i kod neuropedijatra.
      al danas na kontroli mi neuropedijatar kaže kako je zbog tih vježbi moguće dobiti produljeni porodiljski, odnosno nakon godine dana- pošto su blizanci u pitanju- veću lovu od onih 1660 kn. rekla mi je da provjerim u hzzo-u, pa prije nego što počnem njih naganjavati, pitam vas prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 5 207922
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Oceana čet sij 21, 2010 9:32 pm

      možeš dobiti 2550kn...
      mimi mirna
      mimi mirna
      akter
      akter


      Broj postova : 178
      Lokacija : osijek
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by mimi mirna pet sij 22, 2010 12:30 am

      jel mimožeš molim te reći na koji način
      hvala
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Oceana pet sij 22, 2010 1:02 am

      znam da se predaju papiri za komisiju (pedijatar, psiholog) i onda oni procjene. Ja sam predavala tako za svoju drugu curicu (mi smo doduše vježbali samo 4m ali smo dobili do njene 3 god produljen porodiljni odnosno neka me branka ispravi:njega djeteta). No ja sam htjela ostati trudna i nakon 6mj te njege mi je otvoren novi porodiljni za blizance. Raspitaj se još kako to s blizićima ide jer već s njima imaš pravo ostati 3 god. Meni je tada bilo bitno dobiti 3 godine s curicom , financije mi ionako u odnosu na moja primanja nisu bile ni blizu.
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka pet sij 22, 2010 10:44 am

      Ja znam samo ono što piše u zakonu:

      prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 5 7dopustzanjegudjetetast


      A u slučaju da se radi o težem oštećanju zdravlja pripada i dječji doplatak neovisno o dohodovnom cenzusu kućanstva.

      Zakon o dječjem doplatku Članak 22.

      Za dijete s težim oštećenjem zdravlja prema propisima iz socijalne
      skrbi, doplatak za djecu određuje se u svoti od 25% od proračunske osnovice (831,50kn),
      neovisno o ukupnom dohotku po članu kućanstva mjesečno.
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Oceana pet sij 22, 2010 12:06 pm

      branka jel se gubi to pravo na doplatak za dotično dijete ako se otvara novi porodiljni?

      Sponsored content


      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Sponsored content


        Sada je: ned svi 19, 2024 5:01 pm.