B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +40
    mo
    Nives-trojčeki
    Hrabrica
    Nikmi
    traxxy
    piti
    Adriana
    Ko bi reko
    irenak
    ines13
    Sumsko Voce
    Dana
    pčelica maja
    Dorieni
    Xen@
    mimi mirna
    Twin
    matilda
    Kapric
    alex
    Bambi
    igordana
    bobo
    Pika
    miki
    Oceana
    I&S
    blizanci IM
    johnny02
    blaza27
    Gogino
    Branka
    Vanja
    maksi
    goga
    Maja
    Aleksandra
    Ivana
    anchica
    Sonja
    44 posters

      prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      star prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Sonja čet srp 17, 2008 4:57 pm

      Sve majke blizanaca, imaju pravo na porodiljni dopust i naknadu. Pod uvjetom da su

      • zaposlene;
      • studentice ili redovne učenice
      • prijavljene u evidenciju zavoda za zapošljavanje
      • samostalne radnice (privatnice)
      • umirovljenice
      • nezaposlene majke (uvjet evidentiranje u HZZZ)
      najbitnije za stjecanje prava je imati neprekinuti status
      (učenice, studentice ili radnice ili nezaposlen...)
      u slučaju da je majka nezaposlena ali nije prijavljena na zavodu za zapošljavanje.

      a neprekinuti status se dobiva prijavom promjene statusa npr. iz statusa studenta u status nezaposlene osobe u za to predviđenom zakonskom roku od 30 dana.

      Rodiljni dopust za majke blizanaca, troje ili više djece je 3 godine, a minimalni iznos naknade iznosi 1663,00 kn
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Sonja čet srp 17, 2008 4:59 pm

      anchica
      anchica
      akter
      akter


      Broj postova : 308
      Lokacija : šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by anchica pet srp 18, 2008 8:46 pm

      ma ljuta sam...1663,oo kn...i šta ja s tim sad mogu???
      ma lako još za mene..kako da samohrane majke prežive s tim iznosom..ma strašno evil
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Sonja pet srp 18, 2008 10:53 pm

      stvarno mizerija Sad
      jer realno s tim ne možeš ništa...
      još ja npr. koja ne radim, pa mi je od početka tako....
      ali ne znam gore meni ili onim mamama koje imaju oho veću plaću pa padnu sa dvoje melenih na tu mizeriju Neutral

      baš me zanima zašto se porodiljne naknade nisu povećale sa uvođenjem ovog vladinog rebalansa nije dotaknuta i rodiljna naknada....
      ko da se nama standard ne pogoršava svakodnevnim divljanjem cijena evil evil
      mi ne plaćamo skuplje gorivo, energente, kruh i mlijeko No
      Ivana
      Ivana
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 3356
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : Dupla duplica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Ivana sub srp 19, 2008 2:18 am

      a da, fakat! ma na djeci i majkama se uvijek najviše štedi...znaju lopovi da će majka izmislit i ako nema. briga ih.
      meni je užas. ja moram na jesen na posao dobrim dijelom radi love. pa si izmišljam sto drugih razloga zašto je to dobro....
      Ivana
      Ivana
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 3356
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : Dupla duplica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Ivana sub srp 19, 2008 2:19 am

      a pazi, skoro niš ne kupujem od robice i toga.
      i imamo i dječji, koji je sve skupa više nego naknada. pa opet krediti pojedu sve, plus hrana i režije i eto minusa sve većeg i većeg....
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Aleksandra sub srp 19, 2008 9:50 am

      Mame bizanaca rođenih 30 i više dana prije termina imaju pravo na produljenje porodiljnog dopusta za toliko dana koliko su se djeca ranije rodila.
      Nećete se obogatiti od tih dodatnih 1600kn ali za one koji ne rade ili ostaju bez posla ili... i to je dobrodošo jedino što se na socijalnom vole praviti da nemaju pojma o tome pa to trebate malo izganjati.
      anchica
      anchica
      akter
      akter


      Broj postova : 308
      Lokacija : šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by anchica sub srp 19, 2008 6:01 pm

      ma preprestrašno!!!!!ja sad padan na 1663,00 i mislin se di ću i šta ću...ufff...
      anchica
      anchica
      akter
      akter


      Broj postova : 308
      Lokacija : šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by anchica sub srp 19, 2008 6:03 pm

      a pelene kupujem svaki tjedan 125 kn pelena i još vlažne..o hrani neću komentirat..hipp 3 svaki drugi dan...ma strašno...užas!!!!!
      Ivana
      Ivana
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 3356
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : Dupla duplica

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Ivana uto srp 22, 2008 12:35 am

      Ane moja....a šta da ti kažem, zato ja uzela platnene, i to dok je bilo više para.
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Maja uto srp 22, 2008 7:05 pm

      Aleksandra je napisao/la:Mame bizanaca rođenih 30 i više dana prije termina imaju pravo na produljenje porodiljnog dopusta za toliko dana koliko su se djeca ranije rodila.
      Nećete se obogatiti od tih dodatnih 1600kn ali za one koji ne rade ili ostaju bez posla ili... i to je dobrodošo jedino što se na socijalnom vole praviti da nemaju pojma o tome pa to trebate malo izganjati.

      ja sam dobila 2500kn... nije 30 nego 28 (ja sam rodila 30 prije termina) i to jos posebno trazite da vam isplate na temelju prvobitnog rodiljno dopusta, onog od god dana jer "cete prekinut rodiljni prije isteka 3.god"... zasto? zato sto je rodiljni dopust za prvu god veci nego za druge 2...
      anchica
      anchica
      akter
      akter


      Broj postova : 308
      Lokacija : šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by anchica sri srp 23, 2008 12:56 am

      ja sam rodila 24 dana prije....
      goga
      goga
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1162
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by goga uto ruj 09, 2008 10:23 pm

      ja sam isto rodila mjeseca dana prije ali neznam baš da ću dočekat doma tih 1600kn Laughing pošto ja nisam radila prije trudnoće(dobro jesam kao apsolvent godinu dana)voljela bih naći posao ali me brine ako me uzmu na 3mjeseca i poslije ne produže ugovor da li imam pravo iskoristit ostatak porodiljnog?
      goga
      goga
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1162
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by goga uto ruj 09, 2008 10:30 pm

      još jedno pitanje:kako ću ja njima dokazat da sam rodila mjesec dana ranije?trudničkom knjižicom .kužim ali ja sam prije toga bila na birou bez naknade a porodiljni se računa 3 godine od poroda?!da sam rodila na vrijeme bila bih mjesec dana dulje na porodiljnom,recimo??ali ne bih dobila porodiljni za mjesec u kojem sam rodila(u mom slučaju 11.)kužite ili ne?neznam kako da vam objasnim drugčije!
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Maja sri ruj 10, 2008 10:33 am

      kad ides predavat papire predajes preslik trudnicke knjizice sa jasno vidljivim terminom poroda i predajes preslik otpusnog pisma u kojem stoji datum poroda... i predajes rjesenje o porodiljnom i na temelju tih papira ti izdaju rjesenje o preuranjenom porodu... ako su ti klinci napunili god dana onda nista... ja sam trazila dam i isplate na temelju prve godine porodiljnog (2500kn) a ne na temeljku 3 god jer cu prekinut i ic radit... a i da ne prekidam nebi trazila za to razdoblje jer bi dobila 1600kn

      si ti mene sad skuzila Laughing
      maksi
      maksi
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 5193
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by maksi sri ruj 10, 2008 3:01 pm

      Uza sve što kaže Maja ja još predajem i potvrdu od ginekologa o terminu poroda. Ja u trudničkoj imam samo 11 tjedan trudnoće. Otvorila ju samo da imaju gdje upisati krvnu grupu.
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Maja čet ruj 11, 2008 5:32 pm

      nisam navela... hvala maksi... ili trudnicka knjizica sa jasno vidljivim terminom poroda ili potvrda ginekologa o terminu poroda
      goga
      goga
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1162
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by goga uto ruj 16, 2008 3:26 pm

      ok.znači ovak:moji dečki imaju 10 mjeseci .ja sam rodila 3.11 a trebala sam 5.12 .imam pravo dobit porodiljni i za taj mjesec još uvijek?šta da im kažem zašto sam došla tek sada? Neutral
      Vanja
      Vanja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3745
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Vanja uto ruj 16, 2008 3:39 pm

      Pa da si tek sad saznala da imaš pravo nato. Neznam šta bi im drugo pametno rekla. Wink
      goga
      goga
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1162
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by goga uto ruj 16, 2008 6:49 pm

      ok letim odmah sutra,bit će za odjeću za klince!
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Maja sri ruj 17, 2008 1:38 pm

      nemas se ti sta pravdat... ja sam predala retroaktivno...
      goga
      goga
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1162
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by goga sri ruj 17, 2008 6:46 pm

      eto vanja nisam čitala sve teme,vidi se po priloženom Wink
      goga
      goga
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1162
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by goga pet ruj 26, 2008 9:23 pm

      cure rekli su da imam pravo na porodiljni tri godine ,da šta bi još htjela?jel ima gdje to crno na bijelo da im nabijem na nos?
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Aleksandra pet ruj 26, 2008 10:20 pm

      mislim da to moraš tražiti prije isteka 1 godine, kasniej nemože, tako su bar mene otpilili Sad
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka sub ruj 27, 2008 1:03 am

      Aleksandra je napisao/la:mislim da to moraš tražiti prije isteka 1 godine, kasnije nemože, tako su bar mene otpilili Sad
      Erik i David još nemaju 11mj. Wink

      goga, evo Aleksandrinog posta prenesenog s jednog drugog mjesta, a ja ću kad nađem (ako Aleks ne nađe prije) staviti što točno stoji u zakonu:
      Aleksandra je napisao/la:Prvu godinu porodiljnog svaka žena koja je ranije rodila ima pravo produžiti do termina i za nas blizancima druge dvije godine teku od tog produženog datuma. znači na mom primjeru je ovako, rodila sam 21.09.2005. termin je bio 21.10.2005. i produžiti ću prvu godinu do 21.10.2006. a na druge dvije godine imam pravo do 21.10.2008. to isto tako i znači da se visina naknade za prvu godinu produžuje u mom slučaju još mjesec i pol dana, što nije za baciti, a od 21.10.06. dobivam 1.660,00kn. (ne znam jel baš točno u kunu)
      porodiljni se produžuje u HZZO-u gdje ste i do sada predavali papire za porodiljni, a potrebno je otpusna pisma djece iz rodilišta, rodni listovi i trudnička knjižica ili povijest bolesti gdje se vidi termin poroda. zahtjev se predaje kada su djeca stara 11,5 mjeseci. u to sve me uputio služenik HZZO-a sada malo prije preko telefona, pa ako je još nešto potrebno ili postoji još koja "caka" obavijestiti ću vas na ovom topicu.
      ako se porodiljni ne produži u prvoj godini, naknadno se na to nema pravo.
      Sad kad sam vam to ovako lijepo objasnila da vam kažem da sam ja profulala to produženje jer su mi rekli da se produžuje na kraju a ne pri kraju 1 godine tako da sam izgubila to pravo. Nemojte ponoviti moju grešku.
      I da produženje se može dobiti ako je porod bio 30 ili više dana ranije od termina, ako je bio 28 dana ranije ništa od produljenja.

      Sponsored content


      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Sponsored content


        Sada je: uto svi 07, 2024 12:29 pm.