B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 6 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 6 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 6 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 6 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 6 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 6 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 6 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 6 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 6 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 6 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +40
    mo
    Nives-trojčeki
    Hrabrica
    Nikmi
    traxxy
    piti
    Adriana
    Ko bi reko
    irenak
    ines13
    Sumsko Voce
    Dana
    pčelica maja
    Dorieni
    Xen@
    mimi mirna
    Twin
    matilda
    Kapric
    alex
    Bambi
    igordana
    bobo
    Pika
    miki
    Oceana
    I&S
    blizanci IM
    johnny02
    blaza27
    Gogino
    Branka
    Vanja
    maksi
    goga
    Maja
    Aleksandra
    Ivana
    anchica
    Sonja
    44 posters

      prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Xen@
      Xen@
      akter
      akter


      Broj postova : 140

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Xen@ ned sij 24, 2010 3:53 pm

      cure ne stignem pročitati cijeli topic, ali me zanima jedna stvar, ja kod kuće nemam nikakvo rješenje kolko mi traje porodiljni dopust i do kad. Pošto mi je muž obavljao većinu papirologije u trudnoći, nisam sigurna dal sam ja to trebala dobit i jel to rješenje dolazi na kućnu adresu ili?
      Dorieni
      Dorieni
      akter
      akter


      Broj postova : 164
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Dorieni ned sij 24, 2010 5:05 pm

      Mislim da se nakon poroda izjašnjavaš o tome da uzimaš porodiljni, recimo do tri godine, u vidu nekog obrasca koji ti daju da ispuniš, zbog dobivanja porodiljne naknade.
      Onda ti oni pošalju doma rješenje u kojem je navedeno da koristiš taj porodiljni do tri godine naprimjer.
      Možda može i drugačije, ali meni je stiglo doma rješenje.
      Bambi
      Bambi
      akter
      akter


      Broj postova : 338

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Bambi ned sij 24, 2010 11:03 pm

      Jel misliš na neko rješenje nakon 6 mjeseci, tj. od 6 mjeseci do 3 godine?
      Ili misliš a prvi dio do 6 mjeseci? Za ovaj prvi dio ni ja nemam nikakvo rješenje.
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Oceana pon sij 25, 2010 12:00 pm

      prvi šalju u firmu...
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka sri sij 27, 2010 2:29 pm

      Oceana je napisao/la:branka jel se gubi to pravo na doplatak za dotično dijete ako se otvara novi porodiljni?
      Mislim da da.
      Xen@
      Xen@
      akter
      akter


      Broj postova : 140

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Xen@ sri sij 27, 2010 5:21 pm

      ja nisam dobila nikakvo rješenje za prvih 6.mjeseci, sad kolko sam čula za tih prvih 6 mi ne stiže kući, a za ostatak ću se morat raspitat!
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Oceana čet sij 28, 2010 4:31 pm

      branka, mi bili na mirovinskom i rečeno nam je da se ne ukida taj dodatak koje nam drugo dijete dobilo po censusu mog produljenog porod zbog njege djeteta. da to nema veze s novim porodiljnim niti imovinskim censusuom...za sve druge ako primanja ne prelaze 1660kn po članu kućanstva imate pravo na standardni dječji doplatak...mi debelo premašujemo to pa blizići ne dobivaju ništa...
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka čet sij 28, 2010 7:54 pm

      Oceana je napisao/la:branka, mi bili na mirovinskom i rečeno nam je da se ne ukida taj dodatak koje nam drugo dijete dobilo po censusu mog produljenog porod zbog njege djeteta. da to nema veze s novim porodiljnim niti imovinskim censusuom...
      Ma da, pa ima logike, ne znam otkud mi ideja da se ukida, kad to nije povezano s porodiljnim nego sa dječjim doplatkom. prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 6 85897
      Eto i ja griješim, i drago mi je kad je ishod za nekoga povoljiniji. prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 6 207922
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Oceana čet sij 28, 2010 9:40 pm

      ma svatko je govorio drugačije...ja sam htjela da to provjerimo..e sad kada je službena osoba to rekla ja sam namiru sa svojom savjesti...
      Xen@
      Xen@
      akter
      akter


      Broj postova : 140

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Xen@ uto svi 18, 2010 11:53 am

      Klinci su mi navršili 5 mj i trebam otić i izjasnit se do kad ću uzet roditeljski dopust. Još nisam odlučila da li se na posao vraćam sad sa njihovih godinu dana, 2 il ću ostati sa njima 3 godine ( malo vjerojatno). Jel svejedno da se sad izjasnim da ću ostat tri godine, pa da ih obavijestim kad ću se požlit vratit na posao? Ne bi se htjela zeznut pa pitam kakva je procedura!
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Oceana uto svi 18, 2010 12:04 pm

      možeš prvo produljiti do 1 god. života a onda se izjasniti ako želiš uzeti do 3.
      kad uzmeš odmah do 3. god. ti možeš prekinuti porodiljni kada god poželiš ali ako odmah uzimaš do 3.god muž mora potpisati izjavu kako se on odriče mogućnosti korištenja porodiljnoga....
      pčelica maja
      pčelica maja
      domaći
      domaći


      Broj postova : 979
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by pčelica maja uto svi 18, 2010 12:05 pm

      možeš se izjasnit da ćeš ostati 3 godine i kad se
      poželiš vratiti na posao samo odeš u HZZO i kažeš im
      Ja se izjasnila da ću do godinu biti doma
      a za dalje ću vidjeti i sada kad sam išla produžiti do 3.
      godine dođem u HZZO i kažu mi oni su to automatski produžili
      A ja kad poželim na posao da im javim.
      pčelica maja
      pčelica maja
      domaći
      domaći


      Broj postova : 979
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by pčelica maja uto svi 18, 2010 12:06 pm

      Oceana ti već odgovorila ,sad vidim prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 6 207922
      Xen@
      Xen@
      akter
      akter


      Broj postova : 140

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Xen@ uto svi 18, 2010 6:05 pm

      hvala na odgovorima, a sta je sa pravima, da se rodiljni iskoristi u više navrata, kak to izgleda u praksi?
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by I&S uto svi 18, 2010 11:31 pm

      mi bili jučer i produžili do tri godine......i mm morao potpisati tu izjavu da se odriče prava....ali rekla mi je ženska da to u svakom trenutku možemo promjeniti.....znači ja se vratim na posao (kad bi imala gdje to bi bilo super), a onda on može nastaviti.....
      i nebi mi to rekla da nisam pitala.....
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by I&S uto svi 18, 2010 11:35 pm

      eh da.... riješenje za prvih 6 mj ja imam ali ga nisam morala uzeti...ma rekoh ja....sam ti daj...
      a jučer kad sam išla produžiti do 3 godine rekli mi da riješenje šalju poštom.....

      eh još pitanje....moji rođeni 17.12.2009. i ženska jučer produži do 21.12 2012....
      zašto do 21.?
      blizanci IM
      blizanci IM
      domaći
      domaći


      Broj postova : 829
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by blizanci IM uto svi 18, 2010 11:49 pm

      ovako ja pročitala pa se nadam da sam shvatila poćela sam raditi kad su dečki imali 22 mj i 14 dana znači imam još pravo na 13 i pol mjeseci ili na 6 i pol'????????
      jer ja se planiram vratiti na porodiljni pa mi je to nekako promaklo ako eko ima volje pojasniti unaprjed hvala
      I&S možda je ponedjeljak 21 pa zato
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka sri svi 19, 2010 12:28 am

      I&S je napisao/la:eh da.... riješenje za prvih 6 mj ja imam ali ga nisam morala uzeti...ma rekoh ja....sam ti daj...
      a jučer kad sam išla produžiti do 3 godine rekli mi da riješenje šalju poštom.....

      eh još pitanje....moji rođeni 17.12.2009. i ženska jučer produži do 21.12 2012....
      zašto do 21.?
      Očito su ti odobrili 20 dana produžetka jer su valjda toliko ranije rođeni. Inače ti 3 god porodiljnog završava 01.12.2012, jer to zapravo nije 3 godine nnego 3x360 dana (a ne 365/366 dana). Njihov mjesec ima 30 dana, a godina 360 dana.
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka sri svi 19, 2010 12:30 am

      blizanci IM je napisao/la:ovako ja pročitala pa se nadam da sam shvatila poćela sam raditi kad su dečki imali 22 mj i 14 dana znači imam još pravo na 13 i pol mjeseci ili na 6 i pol'????????
      imaš pravo na još cca 13 mjeseci (vidi objašnjenje iznad zašto 13, a ne 13 i pol)
      Xen@
      Xen@
      akter
      akter


      Broj postova : 140

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Xen@ sri svi 19, 2010 8:53 am

      Znači postoji i varijanta, povratka na posao, pa opet odlaska na porodiljni, jel se to stvarno može? pitam jer će mi gospođa na šalteru pa opet nešto zbrljavit čisto da vidim koje imam opcije.
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by I&S sri svi 19, 2010 12:45 pm

      branka....misliš..... pa termin mi je bio 1.1.2010.
      blizanci IM
      blizanci IM
      domaći
      domaći


      Broj postova : 829
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by blizanci IM čet svi 20, 2010 12:02 am

      hvala BRANKA
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka čet svi 20, 2010 1:37 pm

      Xen@ je napisao/la:Znači postoji i varijanta, povratka na posao, pa opet odlaska na porodiljni, jel se to stvarno može? pitam jer će mi gospođa na šalteru pa opet nešto zbrljavit čisto da vidim koje imam opcije.
      DA
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Branka čet svi 20, 2010 1:39 pm

      I&S je napisao/la:branka....misliš..... pa termin mi je bio 1.1.2010.
      Ne znam točno po čemu se oni ravnaju, ako su ti trebali produžiti samo 15 dana onda si 5 dana u plusu, pa budi zadovoljna. prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca - Page 6 889846 Samo provjeri da li je u rješenju zaista datum 21.12....da ne bi bilo kasnije upssss.
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by I&S čet svi 20, 2010 2:44 pm

      pa tak je žena pred nama upisala....vidjet ću naravno kad dođe doma riješenje

      Sponsored content


      star Re: prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca

      Postaj by Sponsored content


        Sada je: ned svi 19, 2024 6:40 pm.