B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+24
irenak
nina
miki
mallena
Twin
Pika
mama x3
Romi
blizanci IM
kruna
maksi
listek
goga
Jorgovan
Ana
Branka
blaza27
dianaka
Maja
Marija
Sonja
jojka
Aleksandra
Ivana
28 posters

    jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    kruna
    kruna
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1380
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by kruna pon ruj 07, 2009 2:22 pm

    roll ah, takva nam je svima sudbina! Smile
    blizanci IM
    blizanci IM
    domaći
    domaći


    Broj postova : 829
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by blizanci IM pon ruj 07, 2009 2:23 pm

    da i mene je uvjek mučila čistoća kad su bili u toj fazi ,vjerujem da je svima bilo tako, al ja sam stvarno znala po desetak puta na dan usisavati
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Aleksandra pon ruj 07, 2009 2:24 pm

    moji nisu ni puzai skoro van igraonice i db-a baš zbog čistoće- 20kvadrata na raspolaganju ostalo zaranjena zona Wink
    Romi
    Romi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2000
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Romi pon ruj 07, 2009 2:27 pm

    Aleksandra je napisao/la:moji nisu ni puzai skoro van igraonice i db-a baš zbog čistoće- 20kvadrata na raspolaganju ostalo zaranjena zona Wink

    Ista situacija i kod nas. Wink
    A znale su me pitati ljubomorne "prijateljice": "Kad ćeš djecu pustiti iz kaveza?" WTF
    kruna
    kruna
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1380
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by kruna pon ruj 07, 2009 2:34 pm

    a nemam pojma čime da ih ogradim! K. pronađe put do parketa samo tako. Morat ću nešto smisliti! Smile
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by blaza27 pon ruj 07, 2009 2:37 pm

    moja luce vec puzi roll .to trebate vidjeti.
    kruna
    kruna
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1380
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by kruna pon ruj 07, 2009 2:39 pm

    ma daj! Pa napredna je! Smile jel i kod tebe dečko kaska?
    blizanci IM
    blizanci IM
    domaći
    domaći


    Broj postova : 829
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by blizanci IM pon ruj 07, 2009 2:43 pm

    mi smo zagradili sa kinderbetima od garitur do ormara
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by blaza27 pon ruj 07, 2009 2:51 pm

    je kaska on z anjom,a to ti je normalno za decke.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Aleksandra pon ruj 07, 2009 9:57 pm

    mi smo imali njihovu igraonicu ograđenu 2x2,5 sa prolazom u boravku a sam boravak - vratašca sa stupićima prema kuhinji a prema hodniku bi blokirala sa velikim taburinom obično - no bio je to prilično komotan kavez Wink
    mama x3
    mama x3
    novak
    novak


    Broj postova : 54
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by mama x3 sri ruj 09, 2009 11:59 pm

    Moji puzavci pužu od nepunih 7 mjeseci. Krenulo je na moru jer su puno vremena provodili na dekici na plaži. Do onda nisam baš prakticirala ih stavljati na pod iako su nam na Goljaku to preporučili, jer mi je to bilo nekako fuj ali kako smo se vratili s mora stalno su na podu. Primijetila sam da su motorički spretniji, sad se već dižu uz namještaj i prave korake. Istina svako malo se netko prekrene ili se penju jedan po drugome ali fizijatar nam je rekao da je i to dio učenja i da ne radimo frku oko toga. Trebaju učiti na svojim greškama. Mislila sam ih stavljati u hodalice, iako to ne preporučaju ali sad vidim da za njih nema potrebe. Mobilni su i sami si dohvate igračke ili što ih već zanima. Nažalost moram usisavati i brisati pod i po 2-3 puta dnevno jer prstićima kupe i najmanje mrvice i trpaju ih u usta. Nekad se šalim da su moji mali usisavači. Ali dok su na podu tako su slatki.
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Pika čet ruj 10, 2009 12:45 am

    kruna, ako ti tepih pušta dlakice a inače je prirodan (npr i naš vuneni novi isto pušta) onda jednostavno preko njega nategneš neku staru plahtu (ili dvije sašivene. ili kupiš neko vedro platno) plahtu ti m svaki dan istrese i to je to. a za velike parketne površine idealna je ona samohodajuća kugla s filcom koja pokupi sve dlake. i dobra je za učenje puzanja)
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Aleksandra čet ruj 10, 2009 9:11 am

    Pika je napisao/la: a za velike parketne površine idealna je ona samohodajuća kugla s filcom koja pokupi sve dlake. i dobra je za učenje puzanja)

    Šta je to ? Imaš sliku ?
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by blaza27 čet ruj 10, 2009 9:43 am

    da pika sta je to,nisam jos cula za to?
    kruna
    kruna
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1380
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by kruna čet ruj 10, 2009 11:01 am

    veći dio tepiha pokrili smo dekicama i preko njih velikim ručnicima, a mislim da ću i ostatak tepiha isto tako. Klara naime malo puza pa sjedne, tako da joj je guza stalno na drugom mjestu i treba joj puno prostora. Smile A. se stalno prevrće s trbuh na leđa i obrnuto i ide unatrag pa su stalno na drugim krajevima tih ručnika! Smile
    I ja mislim da im je dobro što su na podu. Baš nam je neki dan bio u posjetu mali susjed koji je 1 dan stariji. On nije na podu nego na kauču pa je mama stalno s njim. Nema još osjećaja padanja niti osvajanja prostora. Ne znam jel to povezano, ali eto...Obično blizanci zaostaju, ali moram priznat da su A i K malo ispred njega. Trudim se ne uspoređivati, ali ne mogu si pomoći! jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 230223
    p.s. ne znam ni ja kakva je to kugla za čišćenje. jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Icon_redface
    blizanci IM
    blizanci IM
    domaći
    domaći


    Broj postova : 829
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by blizanci IM čet ruj 10, 2009 2:50 pm

    mi smo imali 2 velika popluna koja su im ublažavali padove pogotovo Matiji na nosić jer je prvo vrjeme imao stisnute šakice
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Twin čet ruj 10, 2009 6:13 pm

    sad ću ja opet pametovati, ali to je samo MOJE mišljenje i nemojte se koja uvrijediti, molim vas!

    ja sam isto dečke držala u kavezu do 10 mj, a počeli su se "ljuljati" sa 8 mjeseci. obzirom da smo išli redovno na goljak pošteno nas je teta vježbalica naharila i onda sam ih stavila na pod. od rikvercaša i ljuljača postali su punokrvni puzači u roku 5 dana! nisam se zamarala sa "fuj" podon. perem ga svaki dan i dobro. mali su prljavci i baš im ništa ne fali, sretni, veseli i na kraju dana izmoreni.
    kod mene je stambeni prostor tako organiziran da je i kuhinja i blagovaona i boravak bez vrata, ne znam baš opisati, Maksi je bila pa ako se sjeća. ne smiju u sobe i kupaone, a to je ionako zatvoreno. Vanja se obožava provlačiti ispod stola i stolaca i bome je par puta kvrcnuo glavom, a onda je naučio da se mora sagnuti. Rene sad već hoda uz pridržavanje, ali osnovno mu je i dalje puzanje. užasno su brzi, baš kao na filmu! fora!
    uglavnom, što sam htjela reći, potičite djecu da pužu i dajte im prostora. djeca koja pužu su grafomotorički puno naprednija kasnije u životu. a mali lokomotorni sustav se onda i pravilnije razvija. nije dobro stavljati djecu u vertikalu na silu (hodalice i sl.) jer su međukralješki prostori još "mekani" i i neelastični pa može doći do oštećenja kičmenog stupa koje će kasnije u životu doći na naplatu. puzanjem se kralješnica "rasteže" i priprema za hodanje. a da ne pričam o stopalu koje je (pogotovo kod blizića) puno dulje u graspu i nikako nije spremno za hodanje "na silu".
    svaka vještina se mora usavršavati pa tako i puzanje. dajte djeci vremena i prostora! vidjet ćete, a pogotovo kad se još i mama i tata spuste na pod!
    avatar
    mallena
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4891
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by mallena čet ruj 10, 2009 9:05 pm

    Moj Ivan je propuzo sa 8 mjeseci, do neke god i pol, Marko mi je puzao do prekjučer .Ali što Twin kaže nemojte djecu u hodalice ja sam slušala druge , dok nisam došla sebi odkad mi je fizio rekla da ne u hodalicu odmah smo je spakirali i na tavan spremili.
    Bitan i je prostor za puzanje, kod mene ga ima nije velik ali ga ima.
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by maksi pet ruj 11, 2009 1:41 am

    Moj Borna je propuzao sa 9 mjeseci., a Noa sa 10 mjeseci.
    Hodalice nikad nismo koristili. Da, da Twin sjećam se kako je kod tebe. Ali bi moji tamo ordinirali. jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 33288
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Pika pet ruj 11, 2009 2:17 am

    a propos kugle: poslat ću vam link ili slike. ne znam jel ima kod nas ali u austriji sigurno ima, nije skup. (to nije onaj robot-usisavač) već kugla s nataknutim obučem na koji se čičak-sistemom nalijepi antistatička krpica (ca. 20cm promjer obruča). kugla mijenja smjer kad dođe do zapreke i tako malo po malo obriše cijeli pod, čak i između stolaca i zađe ispod ruba ormara tamo gdje može. kugla se napuni na punjaču (e sad, jel na principu magneta ili slično, to će aleks već vidjeti)
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Aleksandra pet ruj 11, 2009 9:02 am

    Pika daj svakako, ja imam okruglog robota usisavača ali on je usisavač nema krpice i ne briše pod nego ga usisava. Daj nađi link pliz.
    Što se tiče kaveza - moj je bio od 25m2 tako da nije da nisu imali prostora samo ja nisam dala da mi pužu po kuhinji i hodniku. Pregrade nemamo ni mi ali smo ih napravili u tu svrhu i stajale su 2 g
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by blaza27 pet ruj 11, 2009 9:20 am

    pikaznas li mozda koliko kosta?daj stavi link nemogu cekati sada
    miki
    miki
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3827
    Lokacija : Mlini
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by miki pet ruj 11, 2009 3:11 pm

    ja bi se u potpunosti slozila s twin sve sto je napisala
    a sto se tice kugle di to ima ja bi odmah jednu!
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Aleksandra pet ruj 11, 2009 4:05 pm

    Pika jesi mislila na ovo ?
    www.mal.hr/e_katalozi_files/Download/irobot_hr.pdf

    ja imam ovog Roombu za usisavanja e scooba je za pranje poda no u HR ga još nema, zvala sam upravo, ima u SLO 529E cijena.
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Pika pet ruj 11, 2009 5:34 pm

    dakle zove se robomop i ima puno linkova, evo jednog nasumce odabranog
    http://www.bizinnet.com/online_shopping/homecare/robomop.htm

    Sponsored content


    jesu li vam puzali - i kada? i kako? - Page 2 Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet svi 17, 2024 9:32 am.