B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    kada dati djetetu da samostalno jede Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    kada dati djetetu da samostalno jede Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    kada dati djetetu da samostalno jede Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    kada dati djetetu da samostalno jede Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    kada dati djetetu da samostalno jede Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    kada dati djetetu da samostalno jede Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    kada dati djetetu da samostalno jede Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    kada dati djetetu da samostalno jede Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    kada dati djetetu da samostalno jede Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    kada dati djetetu da samostalno jede Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +9
    irenak
    Maja
    pčelica maja
    Aleksandra
    igordana
    didi
    misek
    Sonja
    MalaDo
    13 posters

      kada dati djetetu da samostalno jede

      MalaDo
      MalaDo
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1438

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by MalaDo sri svi 05, 2010 12:36 pm

      Već sam pomalo zaboravila kako je to bilo kod moje Dodičice, ali s njom je ionako sve bilo drugačije nego s twinsima..

      Zanimaju me vaša iskustva, kada dati dječici da brljaju i da uče samostalno papati.. Nisam još probala ali tako bi im rado dala iako znam da će to u početku biti lagano veseli jestivi kaos po njima i svuda oko njh kada dati djetetu da samostalno jede 33288
      MalaDo
      MalaDo
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1438

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by MalaDo sri svi 05, 2010 1:12 pm

      samo da još nadopišem, zanima me kada otprilike je realno očekivati da će zaista i pojesti, a ne se samo igrati s hranom... jer mogu ja sada forsirati al šta mi znači ako nema koristi već samo nereda kada dati djetetu da samostalno jede 697243
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by Sonja sri svi 05, 2010 1:22 pm

      haha, moja tema Smile ja sam im rano davala da sami brljaju sa žličicama i dječjim vilicama. sa 9-10 mj. bi im povremeno, ali zapravo prilično često davala da brljaju i da uče. rano su svladali umjeće pa su sa godinu i sitno već mogli stalno papali juhice, mada nisam prakticirala kao pravilo. ma još i dan danas im dajem ako žele Wink a vilicu isto tako.
      da probam nekako vremenski... počeli samostalno brljati sa 9 mj.
      samostalno mogli jesti vilicom i žlicom sa godinu dana
      nožići plastični nešto malo kasnije.
      sve pod strogom kontrolom i isključivo u hranilicama.

      meni je to bilo super i nije mi bio problem nakon čokoladnog pudinga ili jogurta na žlicu u robici ih uvaliti u kadu roll
      bilo je kaosa, al i moje tolerancije na isto... Wink Wink

      kad realno očekivati da će se od toga konkretno najesti.. ne znam. možda ipak malo kasnije. mada su se nama takve "igre" pretvarale u obroke. postepeno... kako su svladavali tehniku Wink Wink
      MalaDo
      MalaDo
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1438

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by MalaDo sri svi 05, 2010 1:29 pm

      Hvala So kada dati djetetu da samostalno jede 283157
      TiNići sutra pune 9 mj i sad si mi dala onaj push koji mi je falio, hehe, kao nisam htjela jer vjerojatno ništa od hranjenja a žao mi bacat obroke, ali sada ću s guštom napravit duplu-duplu porciju i namontirat hranilice nasred kuhinje, pa nek uče i rade pi*darije istovremeno kada dati djetetu da samostalno jede 33288 kada dati djetetu da samostalno jede 33288
      misek
      misek
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 4164
      Lokacija : Kc
      Proud to be : dragi prijatelj

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by misek sri svi 05, 2010 1:49 pm

      ja isto ranooo dala... sa 9 mjeseci sam je pomalo hvatao u hranilici neke jaaaako sitne komadiće (zube je prve dobio s 11,5 mjeseci pa nije dolazilo u obzir nešto veće)....
      s godinu dana je sam jeo juhicu sa žlicom.....
      vilica (dječja) isto oko godinu dana...
      nož oko 1,5 godine....
      sad se sa svime služi sam, žlica i vilica svaki dan, a nož ako imamo šta za mazati pa si sam male zalogaje slaže....
      jako je spretan i oprezan i jako sam ponosna na njega...
      a da je bilo sve, je.... a kod kojeg djeteta nema?....
      ali i dan danas traži da ga ja hranim....nije da sam sve jede....
      ali u hranilici nismo već duuuuugoooo.... s godinu dana prestali.... kada dati djetetu da samostalno jede 889846
      avatar
      didi
      domaći
      domaći


      Broj postova : 507
      Lokacija : kaštel stari
      Proud to be : mama blizanaca

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by didi sri svi 05, 2010 1:55 pm

      i ja sam rano moje puštala rano da brljaju i uče jesti,
      te fačice su mi super,
      je da kasnije bude svega po kući ali...
      moj toni jede sve sam u jaslicama i juhu(napunjene 2 godine)
      ali zna on i namazat sirko na kruh ha ha uhvatila ga za stolom
      a voli papat puno puno Smile
      igordana
      igordana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1078
      Lokacija : Zagreb

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by igordana sri svi 05, 2010 2:47 pm

      A mojima nedavno dala palentu, još je nalazim u tragovima kada dati djetetu da samostalno jede 33288 . Ja imam problem da moje cure neće ništa što nije sitno poput hippovih kašica, pa sam odlučila im lagano davati da same brljave i uće se... H mi se jako davi i kod najsitnijih komada. Ja svaki put pretrnem od straha...
      Imate li kakav prijedlog kako ih nučiti gutati?
      avatar
      didi
      domaći
      domaći


      Broj postova : 507
      Lokacija : kaštel stari
      Proud to be : mama blizanaca

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by didi sri svi 05, 2010 3:04 pm

      kod djece bez komplikacija to ide polako kad dođe vrijeme koliko imaju?
      avatar
      didi
      domaći
      domaći


      Broj postova : 507
      Lokacija : kaštel stari
      Proud to be : mama blizanaca

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by didi sri svi 05, 2010 3:07 pm

      evo sad vidila u potpisu oni su skoro vršnjaci s mojima za utjehu i moja ana se davi ali možda moja greška jer joj sve miksam pošto je tek dobila zubić,polako kod zdrave djece to ide samo..
      igordana
      igordana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1078
      Lokacija : Zagreb

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by igordana sri svi 05, 2010 3:12 pm

      Hvala Didi...
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by Aleksandra sri svi 05, 2010 3:34 pm

      napravi im svakom u svoj tanjurić malo da brljaju i "gađaju" usta a ti s trećom zdjelicom u rukama hrani između toga, tako smo mi. Isto uvjek u hranilicama i isto su rano mogli sami s gorinu i pol su cijeli ručak jeli sami, bez asistencije uopće za stolom skupa s nama ( u hranilicama)
      MalaDo
      MalaDo
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1438

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by MalaDo sri svi 05, 2010 4:16 pm

      Ja sam im počela davat keks u ruku pa da vidim kako funkcioniraju s većim komadima jer im obroke također miksam..
      Malecka smazala cijeli keks bez problema iako nema još niti jedan zubić, a mali buco se skoro ugušio, odgrize pol keksa pa guta cijeli komad... Tako da s njim moram biti oprezna, a malenoj već mogu počet samo gnječit i usitnjavat konkretne obroke..

      Još danas sam preskočila "nered" za ručak ali možda se ohrabrim za večericu kada dati djetetu da samostalno jede 207922
      pčelica maja
      pčelica maja
      domaći
      domaći


      Broj postova : 979
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : mama blizanaca

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by pčelica maja sri svi 05, 2010 4:44 pm

      ja sam mojima dala keks u ruku prvi
      puta prije jedno mjesec dana i prošlo je o.k.
      smazali su skoro cijeli ,grickali(imaju po 6 zuba).
      Vilicu ili žlicu nisam još davala,da mrljaju,mogla bi već,vrijeme je
      Koliko se sjećam Noa je jeo rukicama i žlicom sa jedno 11 mjeseci,
      a do god. i pol u vrtiću je već sve sam papao
      misek
      misek
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 4164
      Lokacija : Kc
      Proud to be : dragi prijatelj

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by misek sri svi 05, 2010 4:49 pm

      ja L nikad niti nisam mixala sve...samo dok je Hippove kašice jeo onda je to bilo mixano ali ja sam mu kolko mogu s vilicom zgnječiti gnječila...naravno, sa 5 mjeseci je bilo ful mixano, ali kasnije, već sa 7,8 nije bilo...a zube s 11,5 dobio prve....
      i dan danas jede sve i nikada se ne davi i ne guši....
      moja sveki je pogriješila kod mm kad mu je do godinu dana skoro sve mixala...on dan danas komadiće u nečemu nemože pojesti i tjera ga na povraćanje.... a koliko ima godina....
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by Maja sri svi 05, 2010 10:35 pm

      pokusaj sa finger food-om. tako si na miru. vjezbat ce svoju vilicu, usitnjavati hranu. ni ja zapravo skoro nikad nisam miksala. mozda prve kasice a vec sam sa 8mj samo gnjecila i sa cca 10mj bi ugrubo gnjecila tako da su sa god dana (mozda i ranije) jeli klasicnu hranu
      finger food, daj im jabuku u ruku. oguli koru i neka djeca grizu. svo voce zapravo (naravno da ces procijenit sto moze a sto ne). povrce skuhaj na pari ali da se ne prekuha da mogu drzati u rukama. meso im daj u komadu pa neka grickaju

      u njihovoj dobi sam ja deckima davala rizine pahuljice. malene kuglice, prefine i izvrsne za finu mototriku

      meni je ova tehnika bila odlicna jer se dijete samo nauci kontrolirati i pojede koliko mu pase i zapravo se i igra. da, ima nereda ali sta sad. glavno da se oni zabavljaju
      irenak
      irenak
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1195
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by irenak čet svi 06, 2010 2:56 pm

      Moji sada sa 13 mjeseci papaju samo rukama doručak (tipa ovo kaj je Maja napisala). Natrgam im kruh i što je već namazano, i oni papaju. Sa jabukom nam je bed jer braco Gabrijel nema još ni jedan jedini zub pa ne može grickati, onda se jadan isfrustrira ako braco to papa, a on ne može. Kekse i kruh već duže papaju sami (točnije Miha je odbijao jesti sam - jer ima mamu koja će ga hranit, ali i to smo uspjeli rješit). Žličicu im još nisam dala, ali sad si sve nešto mislim.......
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by Maja čet svi 06, 2010 3:04 pm

      irenak, pokusaj mu ogulit jabuku. bez kore i da vidis kako desni melju kada dati djetetu da samostalno jede 889846
      MalaDo
      MalaDo
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1438

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by MalaDo čet svi 06, 2010 3:11 pm

      Maja, super ideja! kada dati djetetu da samostalno jede 207922

      Ja doduše još nisam dala svježe voće osim banane, uglavnom malo skuham voće koje kupim.. Zasad nisam ni imala puno izbora, kruške dosta tvrde pa mi bilo bole skuhat, ali kako ide sezona bit će i više voća za kupit..
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by I&S čet svi 06, 2010 3:15 pm

      moji su na voću.....i ništa nemiksam.....jabuke naribam, a bananu podropim i to sve jedno s drugim pomješam....
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by Twin čet svi 06, 2010 5:58 pm

      jel da se ja zabrinem? moji žlicom jedu ali ne juhe jer bi sve prolili nego gris, dukatino i sl, vilicom nemaju pojma nego se igraju po tanjuru s njom a onda prstićima stave u usta. nož da ne spominjem. kod nas dakle samo rukice pale.
      nadam se da ne griješim što ne forsam, oustim ih da samo papaju i gledaju nas kako jedemo pa polako uče.
      kruna
      kruna
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1380
      Proud to be : mama blizanaca

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by kruna čet svi 06, 2010 6:06 pm

      moji sto jedu rukama kruh namazan s nečim, kuhano jaje, bananu, jabuku, kekse itd.

      Sad im tek planiram dati žlicu jer sam čekala da sami pokažu interes.
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by Maja čet svi 06, 2010 6:20 pm

      twin ne brini. dal mogu jesti sami mogu ali isto tako mogu ko moji. do vrtica sam ih ja hranila iz svoje komocije. daj im da jedu sve sami. naucit ce vjezbajuci kada dati djetetu da samostalno jede 889846
      niksi
      niksi
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1989
      Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by niksi pet svi 07, 2010 12:22 pm

      Ja sam Tamasu dala i prije nego njima. Njima tek odnedavno i to onako kako je Alex rekla, malo ispred njih u zdjelicu, a ja na sredini pa malo im ja dam a malo oni sami.

      Sponsored content


      kada dati djetetu da samostalno jede Empty Re: kada dati djetetu da samostalno jede

      Postaj by Sponsored content


        Sada je: pet svi 17, 2024 8:42 am.