B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
jesu li vam puzali - i kada? i kako? Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
jesu li vam puzali - i kada? i kako? Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
jesu li vam puzali - i kada? i kako? Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
jesu li vam puzali - i kada? i kako? Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
jesu li vam puzali - i kada? i kako? Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
jesu li vam puzali - i kada? i kako? Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
jesu li vam puzali - i kada? i kako? Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
jesu li vam puzali - i kada? i kako? Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
jesu li vam puzali - i kada? i kako? Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
jesu li vam puzali - i kada? i kako? Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+24
irenak
nina
miki
mallena
Twin
Pika
mama x3
Romi
blizanci IM
kruna
maksi
listek
goga
Jorgovan
Ana
Branka
blaza27
dianaka
Maja
Marija
Sonja
jojka
Aleksandra
Ivana
28 posters

    jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Ivana
    Ivana
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 3356
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : Dupla duplica

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Ivana sub kol 23, 2008 12:49 pm

    da li su vam duplići puzavci ili ne?
    ja navodno nisam puzala uopće, ni seka ni ja.
    a moji krenuli neki već sa sedam i pol mjeseci, a neki tek s 10...bilo je fora pokušaja, puzanja u natrag naravno, dok nisu usavršili tehniku.
    a vaši?
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Aleksandra sub kol 23, 2008 1:00 pm

    Moji su propuzali nakon što su prohodali. Doduše imali su veliku ograđenu igraonicu u kojoj su se kotrljali, povlačili i igrali uz koju su se dizali i prohodali a baš pravo puzanje zaista nisu prakticirali uopče.
    jojka
    jojka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4687
    Lokacija : srbija
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by jojka sub kol 23, 2008 1:56 pm

    Moji su propuzali u 11-tom mesecu.Zapravo,sklonili smo tepihe da bi mogle nesmetano da tutnje u setalicama i nisam htela da ih stavljam dole na "go" parket,tako da nismo ni probali znaju li ili ne da puze.Kad smo tog avgusta 2005 dosli u apartman na more(imale su 11 meseci) ,spojili smo sva tri lezaja i stavili ih da sede a nas dvoje smo petljali oko stvari(mm donosio iz auta a ja raspremala) i odjednom tup udarac i plac WTF ,Joca dopuzala do ivice i pala pale .Kako je mala mrvica plakala,uzas.To nam je bio jedini pad,onaj pravi bolni i tako saznasmo da nam deca puze Smile .Naravno bilo je jos padova,onih u prohodavanju ali srecom nijedan tako strasan kao onaj navedeni.Evo setih se ,bio je jos jedan i to opet Joca,sad pred kraj juna,zapela je na parce itisona u vrticu i udarila u jagodicnu kost sa leve str.lica na ivicu neke klupe.Isli smo kod ortopeda i sve je ok,nema loma ni naprsnuca .Srecom.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Sonja sub kol 23, 2008 2:04 pm

    jesu, jesu... bili su veliki puzavci Wink
    sa šest mjeseci su puzali, ali ne pravilno.
    imali su šest mj. i par dana kad smo bili na Rabu i mama ih je "čuvala" na bračnom krevetu, dok smo M i ja nosili stvari u auto. a ona ih nije mogla poloviti koliko su se "rastrčali" po krevetu Wink
    puzikali su i prije, al to je bila prva komična situacija. dvije minute nas nije bilo, vratimo se, a ona razbacana po cijeloj sobi, hvata jedno za noge, drugo za bodić i zajapurena cijela :D :D :D
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Aleksandra sub kol 23, 2008 2:33 pm

    Gibanja u svim smjerovima je bilo i kod nas, ipak je igraonica pod ali pravog puzanja ko u filmovima kad bebe "piče" okolo nije bilo. Vjerojatno isto zato što im nisam ni dala priliku puno jer su van igraonice bili u hodalicama ili " s nama" a na podu direktno jedino u igraonici. Nekako mi je ideja da puze po cjeloj kući bila neprihvatljiva.
    Marija
    Marija
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2061
    Lokacija : Donji Miholjac
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Marija ned kol 24, 2008 3:57 pm

    Petar je krenuo sa 8 mjeseci, ležao je na trbuhu i okretao se u krug.
    Ondaje sa 9 mjeseci krenuo unatrag, tako dva tjedna,onda u četveronožnom u pravom smjeru. I sada ga nitko ne može uhvatiti.

    Ivan hje nedavno, dakle, sa deset i pol mjeseci, počeo neko svoje puzanje. U sjedećem je položaju, lijevu nogicu stavi stopalom prema preponama i povlači je, a desnom korača, kao da hhoda, i pritom seodguruje i rukicama. U biti, on nikadaneće moi puzati, zbog svoje operacije, zbog neimanja dovoljo snage i zraka, zbog prebrzog umaranja.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Maja pon kol 25, 2008 11:44 am

    moji su se poceli nekako gibati sa cca6mj, a puzanje su otkrili sam nekih 8mj... david nekako klimavo a alan onako vojnicki... ali moja sreca nije bila dugog vijeka... sa 8 i pol mj su stali na noge i tj dana nakon toga su poceli hodat uz pridrzavanje... puzanje im je sluzilo samo kad su trebali prec neku udaljenost koja nije imala nikakva pomagala uz koja bi se pridrzavali
    dianaka
    dianaka
    škicer
    škicer


    Broj postova : 1
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by dianaka pon ruj 15, 2008 12:32 am

    Moje su propuzale, S. sa 9,5, a H. sa 10 mjeseci . Sada su 11 mj i jure naokolo bas kao u filmovima.
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by blaza27 pon ruj 15, 2008 9:37 am

    ja se vis nesjecam kad su moji poceli puzat .znam da su puzali al kad tocno nesjecam se a prohodali su sa 14 mjeseci.
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Branka pon ruj 15, 2008 9:59 am

    Moji su počeli sa 8,5mj (Paola) i sa 10mj. (V).

    Opaska: moji nisu blizanci Wink
    Ana
    Ana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 585
    Lokacija : Varaždin
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Ana pon ruj 15, 2008 1:01 pm

    Moja Lena je s 6 mjeseci počela puzati unatrag, do 6 i pol je usavršila tehniku i krenula prema naprijed,
    a taman negdje kad je L krenula naprijed, Nora je počela puzit unatrag. To je bila super fora - stavim obje nasred sobe, a za pol minute jedna na jednom kraju sobe druga na drugom Laughing
    One meni puno vremena provode na podu, i mislim da je to razlog što su tako rano propuzale.
    A pue onako "pravilno" -" po knjizi". I ima ih svuda Laughing
    Ivana
    Ivana
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 3356
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : Dupla duplica

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Ivana pon ruj 15, 2008 2:57 pm

    pa je, treba djecu stavljat na pod inače nemaju priliku vježbat kretanje u slobodi - to mnogi ljudi ne kuže ili im je kao fuj stavit klinca na pod. ah. metneš tepih ili dekicu ili nešto i nek uživaju!
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Maja pon ruj 15, 2008 5:24 pm

    Ivana je napisao/la:pa je, treba djecu stavljat na pod inače nemaju priliku vježbat kretanje u slobodi - to mnogi ljudi ne kuže ili im je kao fuj stavit klinca na pod. ah. metneš tepih ili dekicu ili nešto i nek uživaju!

    upravo tako i jos si k tome oslobodis napokon ruke Smile
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Jorgovan sri ruj 17, 2008 12:08 am

    Puzavci, nezaustavljivi.
    Aleks toliko brzo kao da trči. Laughing
    Riki da je imao onaj čuperak i mašnu, kao iz crtića. Laughing
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Aleksandra sri ruj 17, 2008 7:47 am

    Maja je napisao/la:
    Ivana je napisao/la:pa je, treba djecu stavljat na pod inače nemaju priliku vježbat kretanje u slobodi - to mnogi ljudi ne kuže ili im je kao fuj stavit klinca na pod. ah. metneš tepih ili dekicu ili nešto i nek uživaju!

    upravo tako i jos si k tome oslobodis napokon ruke Smile

    Meni je to i dalje "fuj" .Zato smo imali veliku ograđenu igraonicu na podu, toplo izoliranu i okolo tapeciranu, 2,5mx3m. Oni na podu, na sigurnom a ja zadovoljna i slobodnih ruku :D
    goga
    goga
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1162
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by goga sri ruj 17, 2008 11:00 am

    david puže od nekih 7 mjeseci a erik još ništa a prošao je 10mj :shock:
    ja ih stavim na pod ,ne brinem se puno zbog prljavštine ,pa svaki dan perem laminat Laughing
    Ivana
    Ivana
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 3356
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : Dupla duplica

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Ivana sri ruj 17, 2008 7:01 pm

    Goga, i moji su tako - Niko sa 7 a M sa preko 10. ne moraju se istim tempom razvijati, divni su ionako!

    Saša, ma to stoji. nego, što onda kad ideš negdje? ja moje pustila da pužu skoro svuda...dobro, ne po liječničkoj ordinaciji, ali drugo sve da.
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by listek sub stu 01, 2008 12:25 am

    Moji su vojnicki propuzali sa 7 mjeseci. Prije toga su se mali ljuljuskali, isli natraske i tako se "poaspremali" pod garnituru Rolling Eyes .
    Pravilno su propuzali sa 10 mjeseci, i u iducih 10 dana se napokon poceli samostalno posijedati, dizati na noge i koracati uz namjestaj.
    Prohadali su sa 14mj.
    I sad sa 15 definitivno smanjuju puzanje.
    Moji sve rade u razmaku od par dana ili minuta, sekundi... Rolling Eyes
    Moram priznati da sam se zbilja nauzivala u tom 7 mjeseci dugom puzackom stazu i nije mi zao sto nisu ranije prohodali. Bili su preslatki i jako, jako spretni i brzi.
    A sad nova faza...
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by maksi sub stu 01, 2008 12:40 am

    Moj Borna se postavio u četveronožni položaj i počeo polako puzati. Noa odlično sjedi, a puzanje mu ne pada na pamet. Imaju 8 mjeseci!
    kruna
    kruna
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1380
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by kruna pon ruj 07, 2009 1:56 pm

    opet ja osvježavam temu! Wink Moja curica puže, ali već hoće i stajati. Vere se uz mene kad ležim na podu, a i uz kauč hoće stajati. Valjda nije prerano?
    Što se tiče poda moji su već neko vrijeme dolje, na svojim dekicama po kojima mi idemo bez papuča, no i to za K. postaje premalo. Jako joj se sviđa ostatak sobe, posebno parket! WTF jako me živciraju dlake koje se po podu skupljaju i nikako ih načistiti pa ih klinci budu puni!evil no već ću se i na to naviknuti!
    blizanci IM
    blizanci IM
    domaći
    domaći


    Broj postova : 829
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by blizanci IM pon ruj 07, 2009 2:08 pm

    Još jedna nestrpljiva bebica moji su isto u toj dobi stajali pridržavajući se za krevet.... sve što njima tjelo može izdržat bez našeg forsiranja dozvoljeno je
    kruna
    kruna
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1380
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by kruna pon ruj 07, 2009 2:11 pm

    ma to i ja mislim, ali eto provjeravam.
    da, jako je nestrpljiva, sve mora prva napraviti, a bratu se ne žuri!on laganini, pravo muško! roll
    blizanci IM
    blizanci IM
    domaći
    domaći


    Broj postova : 829
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by blizanci IM pon ruj 07, 2009 2:14 pm

    Meni je Ivan prohodao s 10 mj i 4 dana a Matija s 11 mj. Kakve te dlake muče imate kučnog ljubi. ili
    kruna
    kruna
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1380
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by kruna pon ruj 07, 2009 2:17 pm

    e, super su ti klinci!
    ma meni strašno kosa otpada (još uvijek Sad ), a tepih je neki loš pa se sve na njega hvata. očito ću morati čistiti svaki dan s vlažnom krpom jer usisavati ne mogu zbog leđa, a dok muža dočekam... Smile
    fale li ti dani kad su klinci manje-više bili na jednom mjestu?
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Maja pon ruj 07, 2009 2:20 pm

    pusti ju da radi ono sto ona MOZE. ako se penje znaci da moze Wink

    a za dlake ces se trebat malo vise potrudit da ih stalno cistis (da da, znam da nemas toliko vremena ali... )

    Sponsored content


    jesu li vam puzali - i kada? i kako? Empty Re: jesu li vam puzali - i kada? i kako?

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet svi 17, 2024 8:19 am.