B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Kupanje kada su bolesni Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Kupanje kada su bolesni Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Kupanje kada su bolesni Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Kupanje kada su bolesni Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Kupanje kada su bolesni Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Kupanje kada su bolesni Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Kupanje kada su bolesni Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Kupanje kada su bolesni Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Kupanje kada su bolesni Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Kupanje kada su bolesni Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+8
niksi
Sonja
Maja
tami
Pika
igordana
Aleksandra
irenak
12 posters

    Kupanje kada su bolesni

    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Kupanje kada su bolesni Empty Kupanje kada su bolesni

    Postaj by irenak pet vel 19, 2010 8:08 pm

    Cure, imam jedno pitanje. Moji kikači imaju bronhitis. Gabrijel je danas bio na inhalacijama i dobio inekciju da mu se malo otvore bronhi, pa me zanima, kako ih kupate kada su vam u takvom nekakvom stanju. Imam osjećaj da će se još više razbuktat sve skupa ako ga sad okupam, radi neminovne promjene temperature. Malo sam stiltana pa POMOZITE SAVJETIMA!!!!
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Kupanje kada su bolesni Empty Re: Kupanje kada su bolesni

    Postaj by Aleksandra pet vel 19, 2010 8:11 pm

    za bonhitis možda će im i pomoći para i eterično ulje za malo inhalacije ali ako nisu dobro par dana bez kupanja neće im baš ništa škoditi pa procjeni ovisno o njihovom fizičkom stanju, nema potrebe dodatno ih iscrpljivati.
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Kupanje kada su bolesni Empty Re: Kupanje kada su bolesni

    Postaj by irenak pet vel 19, 2010 8:13 pm

    To sada traje već skoro tjedan dana i samo nam se pogoršavalo. Čekala sam s kupanjem da nam krene na bolje, ali već imam osjećaj da su zmazanci pravi!!!! A opet me strah okupat ih..... kad sve ide samo na gore!!!
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Kupanje kada su bolesni Empty Re: Kupanje kada su bolesni

    Postaj by Aleksandra pet vel 19, 2010 8:22 pm

    Ako nemaju temperaturu pasat će im osvježenje u dobro zagrijanom kupatilu, ali opet ako nisi ziher od "zmazanoće" ,a zima je i nisu baš zmazani u pravom smislu riječi ,im ništa neće biti
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Kupanje kada su bolesni Empty Re: Kupanje kada su bolesni

    Postaj by irenak pet vel 19, 2010 8:24 pm

    Hvala ti draga.... u pravu si, nisu baš zmazani, zmazani, ali znaš kak je to nama mamama... pričekat ćemo još dan dva, da barem malo krene na bolje....

    Puno ti hvala. Kupanje kada su bolesni 150506
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    Kupanje kada su bolesni Empty Re: Kupanje kada su bolesni

    Postaj by igordana pet vel 19, 2010 8:33 pm

    Joj super da si postavila pitanje i moje curke bolesne. prvo H sad i L temp 37.9 curi nos i kašlju. H nisam kupala tjedan i pol jer taman joj bilo bolje kad eto opet curi nos. A L sam okupala jer je kao bila zdrava i eto ti nje za dva dana. Ja im sam perem guze navečer i preko dana ako se baš ukake, i navečer im još vrat operem, ali ne svaki dan. Sva sam već jadna...ne radi toga kaj su zmazane već bolesne. ne spavam danima ni mm on za jednu skrbi, ja za drugu, hvala Bogu kaj je na godišnjem
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    Kupanje kada su bolesni Empty Re: Kupanje kada su bolesni

    Postaj by Pika pet vel 19, 2010 8:36 pm

    ma samo ugriji prostoriju i kupaj ih. čista voda isto liječi. na zaraznoj su u svakoj sobi kadice i sestre potiču mame da kupaju dijete, čak i kad ima upalu pluća i preko 40 - pa tako im skidaju temperaturu kad ne ide ljekovima. jedino je bitno da ih se odmah osuši toplim ručnikom i obuče i dobro osuši kosica (možeš ih još neko vrijeme ostaviti u kapici ili zamotati pelenom. a što se tiče nekupanja, i mi često ne stignemo pa prođe 6-7 dana do idućeg kupanca i nikom ništ!
    tami
    tami
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2080
    Lokacija : Dalmacija
    Proud to be : mama blizanaca

    Kupanje kada su bolesni Empty Re: Kupanje kada su bolesni

    Postaj by tami pet vel 19, 2010 8:44 pm

    Ja sam moje uvijek kupala kad su bili bolesni ,s bronhitisom im je to čak i pomagalo,jedino kad je uho bilo u pitanju nisam baš prala kosicu.
    prvu godinu sam ih kupala svaku večer a sada svaku drugu ali mogli bi slobodno svaku večer jer na kraju dana budu toliko prljavi da liče na male cigančiće Kupanje kada su bolesni 85897
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Kupanje kada su bolesni Empty Re: Kupanje kada su bolesni

    Postaj by Maja pet vel 19, 2010 10:22 pm

    ja sam isto ZA kupanje kad su bubani ako njima pase. skidam im temp, inhaliram ih. mi imamo tus kabinu pa bi im ja pustila (to i dan danas radim i kad nisu bubani) lagano toplu vodu da tece i kapnula nekoliko kapi etericnog ulja od mente pa bi ih usput inhalirala

    nemoze skodit ako postupis nakon ovako kako je pika rekla, odmah susenje, susenje usiju i kosice i ugrijat ih

    samo hrabro naprijed Kupanje kada su bolesni 889846
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Kupanje kada su bolesni Empty Re: Kupanje kada su bolesni

    Postaj by Sonja pet vel 19, 2010 10:53 pm

    ako je kuća ugrijana, dijete nema upalu uha ili otvorene rane - nema razloga za nekupanje. no svakako neće ništa biti ako se i ne okupa par dana. za nužnu higijenu dovoljno sa vlažnom krpom/ručnikom/pamučnom pelenom prebrisati pregibe i kritične djelove tijela.
    kad je temperatura u pitanju, kupanje ne može škoditi, dapače, voda će spustiti temperaturu tijela, no tada je kupanje prilično neugodno za dijete.
    a para otvara i čisti gornje dišne puteve, tako da može biti blagodato.
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Kupanje kada su bolesni Empty Re: Kupanje kada su bolesni

    Postaj by niksi sub vel 20, 2010 12:08 am

    Moji su isto bolesni, kašlju koma i nisam ih baš previše močila ( osim standardno guze, ruke i lice) no sad ste me ohrabrile i sutra ih stavljam u kadu.
    miki
    miki
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3827
    Lokacija : Mlini
    Proud to be : mama blizanaca

    Kupanje kada su bolesni Empty Re: Kupanje kada su bolesni

    Postaj by miki sub vel 20, 2010 1:08 am

    ma ja nisam bas za kupanje nece im nista bit, bice su nas kupali svaki dan mos mislit, moze goditi radi disnih puteva ,ali bas ako je zima jaka ja ne bi, s toplom mokrom pelenom malo ih osvjeziti i dobro je posebno za djecu ispod godine dana
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    Kupanje kada su bolesni Empty Re: Kupanje kada su bolesni

    Postaj by igordana sub vel 20, 2010 1:43 am

    niksi je napisao/la:Moji su isto bolesni, kašlju koma i nisam ih baš previše močila ( osim standardno guze, ruke i lice) no sad ste me ohrabrile i sutra ih stavljam u kadu.

    E sad sam se i ja ohrabrila, pojačat ću grijanje i idemo...

    E i ovo kaj je Maja napisala, malo ću ih inhalirati, nemam eter ulje, ali čula da je jako dobro i sa kamilicom inhalirati
    ...inaće sam se jako zbedirala kak su mi se razbolile, u pitanju obićna viroza, ali od nespavanja sam valjda hipersenzibilna i sam strepim. Sretna sam da imam vjeru u Boga...On me uvijek podigne...
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Kupanje kada su bolesni Empty Re: Kupanje kada su bolesni

    Postaj by irenak sub vel 20, 2010 1:51 am

    Joj curke, divne ste!!! Tek sad sam uspjela pogledati ponovo. Moji legli spavati bez kupanja. Očistila sam im ispod rukice, vrat, ruke i ličeko i naravno guza i piše!!!

    Ovo za temperaturu, kada kure oko 39, prvo nam je kupanje u igri, tek onda sve ostalo, ali sada mi je G imao preko dana 38,2, tako da mi nije baš za kupanac.

    Ali, baš ste me utješile, već sam se pitala kakva sam ja to mama koja ne opere svoju djecu tjedan dana!!!!! Iako, imala sam razloga za to, ali mi je svejedno sada lakše!!!!

    Mi ćemo ipak pričekati s kupanjem, jer mi se prije događalo, bez obzira kaj je sve ugrijano, da im se pogorša stanje, iako prije nisu imali bronhitis....

    Igordana, mi smo od prošlog ponedeljka počeli sa upalom grla, seka nam je imala bronhitis, sada su ga oni dobili početkom tjedna, mm dobio istu stvar.... ljube moj, danas je izašao s posla i došao doma, jer ga je moja Kiara nazvala i rekla da dođe da ja više ne mogu... mišica moja slatka (spucali me živci nakon dva tjedna ne spavanja, bedinanja bolesnih pa sam se rasplakala od jada, hahaha).

    Još jednom - ljubnem vas sve!!!!! Stvarno ste mi pomogle!!!
    Dorieni
    Dorieni
    akter
    akter


    Broj postova : 164
    Proud to be : mama blizanaca

    Kupanje kada su bolesni Empty Re: Kupanje kada su bolesni

    Postaj by Dorieni sub vel 20, 2010 6:39 am

    Mi smo primjer za česte bronhitise jer nema prehlade koja se nama ne zakomplicira bronhitisom! Temperatura nije nužna!!
    Što se kupanja tiče u akutnoj fazi kad im je zbilja teško uopće disati ne kupamo se jer se jedva krećemo pa je kupanje napor. Ali čim "prodišemo" bez ventolina i počne iskašljavanje gustog dosadnog sadržaja kupanje i vodena para može puno pomoći, osim obilne hidracije! Kod nas se jedna soba ne grije, u kojoj spavamo, pa se dobro osušimo, a u kupatilu bude prava sauna, dogodi se da se i preznoje dok im sušim kosu fenom, ali zasad nije bilo problema da su se zbog kupanja razbolile još više.

    Za dosadne temperature je blagodat mlaka kupka.

    Kupanje nam nije dosadna ni česta obaveza nego "brčkanje" užitak jednom tjedno, a svake večeri obavezno tuš od pupka na dolje!!! Prve dane nakon skidanja pelena nisam bila tako revna sa tušem svaku večer nego mi se dogodilo ponekad svaku drugu i imale smo komplikaciju crvenilo pipice i jedva smo izdurali to, peklo ih je jako. Ali tome je doprinijela i sol iz (iako čistog) mora. Koja mama :-(
    avatar
    vesnao
    novak
    novak


    Broj postova : 10
    Lokacija : Beograd
    Proud to be : mama blizanaca

    Kupanje kada su bolesni Empty Re: Kupanje kada su bolesni

    Postaj by vesnao sub vel 20, 2010 11:30 pm

    Moji su imali bronhitis sa 5 meseci, kupala sam ih svaki dan, to samo može pomoći. Samo zagrej sobu, sad više i nije toliko hladno. Spasao ih je inhalator, toplo ti ga preporučujem.
    mala-kate
    mala-kate
    akter
    akter


    Broj postova : 256
    Lokacija : Sveta Nedjelja
    Proud to be : mama blizanaca

    Kupanje kada su bolesni Empty Re: Kupanje kada su bolesni

    Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 1:02 pm

    Ja sam isto za kupanje kada je dijete bolesno. Mislim da mu to moze samo pomoci.

    Sponsored content


    Kupanje kada su bolesni Empty Re: Kupanje kada su bolesni

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned svi 19, 2024 4:27 am.