B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 4 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 4 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 4 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 4 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 4 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 4 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 4 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 4 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 4 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 4 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +22
    blanche
    I&S
    doubleeć
    MalaDo
    Twin
    Gogino
    niksi
    miki
    Pika
    tami
    nina
    Dorieni
    mallena
    maksi
    Ana
    Maja
    Aleksandra
    blaza27
    Ivana
    irenak
    mateeaa=)
    ikordej
    26 posters

      SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      avatar
      doubleeć
      akter
      akter


      Broj postova : 413
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by doubleeć uto kol 17, 2010 5:53 pm

      Book Smile
      Hvala ti na brzom odgovoru!

      Paranoja- zato! Al u biti ih vec 2-3 tj pustam da sjede. Ali sad sam malo citala po forumima i sve cure pisu: sjest ce sami kad budu spremni! Pa sam se malo uplasila da nismo prenaglili!
      Znaci sve ste im pomagale s jastucima u pocetku, to je ok? Hicu reci, pa ne ocekuje se valjda da iz lezeceg polozaja samo jedan dan sjednu sami!!?

      A s dohranom smo isto prije 2tj poceli i hranim ih u viperima, podignem naslon dok papamo
      blanche
      blanche
      domaći
      domaći


      Broj postova : 566
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by blanche uto kol 17, 2010 6:33 pm

      Nama je pedijatrica rekla na pregledu s 6 mjeseci da ih podbočimo jastucima i tako ih postavljamo u polusjedeći položaj...Mišica je sjedila samostalno nakon tjedan dana(uz pokoje prevrtanje kad bi za nečimo posegnula)a maleni nakon dva tjedna...Sa 6 i pol mjeseci su znači oboje sjedili samostalno...
      Prvi zubić je Tara dobila sa 8 mjeseci,bolje rečeno prva dva donja su joj izašla istovremeno,a nakon dva tjedna i 4 gornja istovremeno,tako da sad ima 6 poluzubića Smile Braco u svemu kaska za njom oko tjedan-dva...On za sad ima jedan gornji i jedan donji zub...Nekako njegovi brže rastu...
      blanche
      blanche
      domaći
      domaći


      Broj postova : 566
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by blanche uto kol 17, 2010 6:42 pm

      Uz sve to,toliko sam se bojala tih zubića da se na kraju ispostavilo da sam bezrazložno paničarila..Bili su mrvicu cendraviji nego inače,ali sve je prošlo "bezbolno"...Bez mazanja,iako smo im sa 3 mjeseca kupili Calgel i Dentinox,bez temperaturice i bez noćnih buđenja klanj Moje hrabrice su sve stoički podnosile nevinasce
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by I&S sri kol 18, 2010 12:02 am

      hehehe...pa naravno da ih podbočimo u početku s jastuka.....neće odjednom hop pa sjesti.....hehehehehe.....a fora si For you

      meni je ivan dobio 2 donja zubića sa 7 mjeseci i zasad ima samo njih.....lucija nema još ni jedan.....njegovi izašli skoro pa bezbolno
      avatar
      doubleeć
      akter
      akter


      Broj postova : 413
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by doubleeć sri kol 18, 2010 12:28 am

      Sad a neemoj, sad tumplek ispadam

      Ma nasla sam hrpuuu postova(ne ovdje!) gdje mame raspravljaju o tome kako to nije zdravo, da se bebe forsiraju...da ak ne moze sama da ocito jos nije spremna...
      Pa gledam i nije mi jasno kakve to oni akrobate imaju. Bas sam to pomislila, dobro si rekla: hop i u sjedeci!!

      A moje cure se ljute kad ih polegnem a jako su happy kad ih stavimo u sjedeci!

      Zubu jos cekamk hang I jako nas gnjave. Vec se 2mj budimo 537828778 po noci
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by I&S sri kol 18, 2010 9:37 am

      ma ne ispadaš tumplek.....sorry nisam tako mislila.....samo si mi jako simpa...i sasvim je ok da brineš....pa to mame i rade....zar ne?

      ma neznam...pa meni nije logično da bebe odjednom počnu same sjediti....a pokušaji.....a padovi....a klimanja....a ljuljanja....? pa odnekud moraju početi....nemogu samo odjednom bez pokušaja i klimavog sjedenja samo odjednom sjediti....

      slobodno ti njih posjedaj kad one hoće a kad im bude dosta isto budu prosvjedovale.....

      pusa draga For you
      avatar
      doubleeć
      akter
      akter


      Broj postova : 413
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by doubleeć sri kol 18, 2010 11:46 am

      Ma nemoj se nista ispricavat, malo jesam zbunjena Smile
      U biti imam dosta iskustva s bebama al kad dobijes svoje, otkrijes neke nove strahove valjda

      Tocno tako kako kazes, meni su ti postovi malo SF zvucali...nis, mi onda nastavljamo ovako. Evo bas dok sam ti pisala dozivjeli smo prvi kvazi-puz dance bit ce nesto od nas haha

      I hvala ti na cvjeteku For you
      Idem ohrabrena slagati jastuke Smile
      Maja-2
      Maja-2
      novak
      novak


      Broj postova : 44
      Lokacija : Makedonija
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Maja-2 čet kol 19, 2010 4:46 pm

      Zdravo na site! Da vi kazam koga ke zajaknat dovolno sami ke sednat!!! toa mi go kaza doktor i navistina jas nitu ednas so sila ne gi sednuvav da gi potpiram so jastuci nikako!! I eden den prvo ednovo bebe pa po nekolku dena i drugoto bebe prosto sami si sednaja .. i toa prilicno docna 8 mesec bea.. znaci koga karlicata ke im bide dovolno silna sami ke sednat.. forsiranjeto moze da im nasteti.. kako? pa moze da se iskrivat vo kolkovite.. zatoa na site vi kazuvam deka ne se uci bebeto da sedi toa samo ke sedne koga negovoto telo e spremno... ne pravete nisto bebinjata ke si rastat a so rastenjeto sami ke pravat se :)nekoi porano nekoi podocna ne e vazno... a za zabi moive se 10 meseci i uste nemame zabi Smile
      avatar
      alex
      novak
      novak


      Broj postova : 36
      Lokacija : Sisak
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by alex čet kol 19, 2010 5:30 pm

      Moji su počeli samostalno sjediti sa šest mjeseci, odnosno su se počeli podizati u sjedeći položaj dok su sjedili u viperima, na podu su se sa sedam mjeseci samostalno iz puzajućeg položaja dizali u sjedeći i sami se pridržavali na jednoj ruci. Ja osobno im nisam podmetala jastuke okolo nisam vidjela potrebe, uglavnom su na podu puzali kao specijalci i lovili igračke ili stariju sestru. Sa sedam i pol mjeseci su se sami počeni dizati na noge, a sada(9mj.) već hodaju uz namještaj ili ogradicu. Moj doktor i neuropedijatar su rekli - što djete samo može i čini to je u redu.
      Smile
      irenak
      irenak
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1195
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by irenak pet kol 20, 2010 1:54 pm

      Draga Doubleeć, ukoliko ti kikači samostalne ne mogu sjediti, nije ti najbolja opcija postavljat im jastuke. Svaki fizijatar na to dobije fraze, doslovce. Ima to svojih razloga i kako je nama naš objasnio, klincima još kičma (mišići) nije sasvim sazrjela oli ti ojačala i iz tog razloga nije dobro stavljat ih u položaj sjedenja jer im se kralješci nepotrebno pritišću a nisu spremni na to. I činjenica je da djeca doista sama od sebe prosjede i samo te iznenade kada su spremni na to. Doduše, ti napravi kako misliš da je vama najbolje. Ukoliko ste neurorizični ili visokoneurorizični, onda svakako prije popričaj sa fizijatrom.

      Ukoliko ti se kada ih držiš u krilu sami dižu (ili u viperu, kolicima...) u sjedeći stav, tada ih pusti u da tako sjede dok se ne počnu sami natrag spuštat ili ako ti se previše nagnu naprijed (onako se preklope) onda ih vrati. Na taj način oni sami vježbaju sjedenje i jačaju sve kaj im je za to potrebno.
      avatar
      doubleeć
      akter
      akter


      Broj postova : 413
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by doubleeć pet kol 20, 2010 2:06 pm

      Hvala ti na savjetu!
      One rade tocno kako si opisala, grce trbusne misice pokusavajuci se posjesti ( kad su u kolicima, viperu...) i nikad se ne bacaju prema natrag kao da im je dosta, dapace ljute se kad ih ja spustim nakon koje minute!
      Inace, nisu neurorizicne i uzv kukica (to je isto vazno jel da?) je bio super, cak se dr zacudio, rekao je da nije to ocekivao, posebno jer je j jer se radilo o porodaju na zadak!
      Nismo jos krenuli u akciju "jastuk" jer smo na putu a uskoro cemo i na pregled pa. Emo visjet i sto pedi kaze..

      U svakom slucanu- hvala vam svima na savjetim
      irenak
      irenak
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1195
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by irenak pet kol 20, 2010 2:14 pm

      Ma nema na čemu!!!
      Super da im je uvz kukića dobar i naravno da je bitno! A miceki mali, koliko pišeš, vježbaju na veliko sjedenje!!!!

      avatar
      doubleeć
      akter
      akter


      Broj postova : 413
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by doubleeć pet kol 20, 2010 3:52 pm

      Ajme mog posta!!! Pola slova mi fali!! Oprostite al pisem s moba i na blef ner mi krivo ucita stranicu!

      Ja mislim da su one spremne za ovo sto mi "radimo" jer izgledaju kao da im je ugodno i stabilne su! Dok npr nikad ih ne stavljam tako da nisu na mene oslonjene jer se onda "preklope" i meni to strava izgleda i vidim da im je to prenapor o jos!
      matilda
      matilda
      akter
      akter


      Broj postova : 368
      Lokacija : METKOVIĆ
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by matilda ned lis 31, 2010 4:06 pm

      Kod nas je T dobio prvi zubić sa 4 mjeseca i 24 dana,a drugi sa 5 mj i 3 dana, počeeo je puzati sa 6ipo i sjedi već pomalo sam. sam se i stavi u sjedeći položaj, a što mi je jako čudno što se već penje po namještaju i to ostane na koljenima pa se zna i udarit. uffffffffff već se od uz njega ništa ne može uradit...

      Ivan je dobio dva zuba sa 5 jeseci i 8 dana, puže isto od 6ipo mjeseci ali se vuče,a ne na laktovima i koljenima,iako se počeo pomalo i on ljuljati. sjedi samo uz pridržavanje i to klimavo.

      još se uvijek budimo po noći zbog zubića, vidimo i gornje jedinice,ali nikako da provire....
      matilda
      matilda
      akter
      akter


      Broj postova : 368
      Lokacija : METKOVIĆ
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by matilda ned lis 31, 2010 4:07 pm

      imamo 6 mjeseci i 19 dana
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Aleksandra ned lis 31, 2010 4:45 pm

      stavi potpis Wink
      avatar
      doubleeć
      akter
      akter


      Broj postova : 413
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by doubleeć pon stu 08, 2010 10:00 am

      Moje cure stabilno sjede, posjedaju se, sve super! Ali se non stop natjecu, oduzimaju igracke i onda cesto ona "napadnuta" izgubi ravnotezu u tom naguravanju i zvekne na leda. Imaju puzzle al naravno da im je najzanimljivije van njih. Ja protrnem svaki put kad tako jedna od njih odleti na leda i lupi glavom.
      Koliko su cesto vasi padali? Znam da djeca "moraju" padati al koliko je to stvarno opasno?

      zaklina
      zaklina
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 2816
      Lokacija : Zagreb, Savski Gaj
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by zaklina pon stu 08, 2010 11:51 am

      Ne znam, ne sjecam se vise previse! Ali one nisu toliko sjedile, u biti one nisu mogle biti na miru pa bi sjele na minutu i onda odmah u puzanje i neki moving, koliko me sjecanje sluzi. Ali bit ce padanja, i kasnije, kad se svuda penju pa svako malo zveknu! Ne znam, pokusavas svesti na minimum, utjesis, pogledas da li ima posljedica, saniras i idemo dalje...
      avatar
      doubleeć
      akter
      akter


      Broj postova : 413
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by doubleeć pon stu 08, 2010 12:33 pm

      A kad bi se manje šorale bilo bi bolje Smile

      Znam da ce bit jos gore al svaki put se uplasim kad zveknu Sad

      Sponsored content


      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Sponsored content


        Sada je: pet svi 17, 2024 5:01 am.