B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +22
    blanche
    I&S
    doubleeć
    MalaDo
    Twin
    Gogino
    niksi
    miki
    Pika
    tami
    nina
    Dorieni
    mallena
    maksi
    Ana
    Maja
    Aleksandra
    blaza27
    Ivana
    irenak
    mateeaa=)
    ikordej
    26 posters

      SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      nina
      nina
      novak
      novak


      Broj postova : 20
      Lokacija : ĐAKOVO
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by nina ned stu 29, 2009 11:12 am

      DASE UPOZNAMO.MAJKA SAM ŠESTOMJESEČNIH BLIZANACA IVE I MARKA.PATE NAS ZUBI,PLAČEMO,NESPAVAMO,LUDIMO VEĆ PO NOĆI,JAKO SAM ISCRPLJENA,NE ZNAM ŠTA DA RADIM,IVA JE DOBILA DVA ZUBIČA,MARKO JOŠ NIŠTA.KORISTILI SMO OGRLICU OD JANTRA I NIKAKVE PROMJENE,SAD SAM KUPILA DENTINOX GEL,DALI ON ŠTA POMAŽE,JOŠ NISAM PRIMJETILA.POMOZITE SA SVOJIM SAVJETIMA VIŠE NE ZNAM ŠTA DA RADIM,PO DANU SPAVAJU PO POLA SATA,A PO NOĆI MARKO SVAKI SAT SE BUDI.IMA LI KO SLIČNIH PROBLEMA,MOLIM VAS JAVITE MI SE.I JOŠ SAMO ŠTO ZNACI NEURORIZIČNI,JAVITE MI SE
      tami
      tami
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 2080
      Lokacija : Dalmacija
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by tami ned stu 29, 2009 11:24 am

      Evo da ti ja odgovorim kako je kod nas bilo.mali dobio prvi zub sa 6mj a mala sa 9.Kada sam vidila da ih jako muči dala bi im malo panadol sirupa,dr. je rekla da je bolje tako nego ne spavati noć,ogrlice sam kupila ali nisam sigurna da je pomagalo kao i dentinox,mali je puno vise plakao po noći zbog zubi nego mala,uglavnom treba to preživjeti
      tami
      tami
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 2080
      Lokacija : Dalmacija
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by tami ned stu 29, 2009 11:30 am

      Neurorizici su djeca rodena prije termina ili na vrijeme za koje se smatra da su ostali bez kisika ,ne znam ali primjetila sam da kod nas vode sve blizance kao neurorizične,mojima je na otpusnom pismu iz rodilišta pisalo neurorizični pa smo cijelu prvu godinu hodali-neuropedijatar,ortoped,fizijatar,uzv mozga i sl,uglavnom mali počeo sjediti sa 10mj a mala sa 7mj,Dobrodošla Nina,djeca imaju krasna imena SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 207922
      Pika
      Pika
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3591

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Pika ned stu 29, 2009 11:46 am

      nina, da te samo utješim, kad smo bili u periodu izbijanja zubića, doslovno su me budile svakih 15-45 min, no nije mi palo na pamet da im dajem nešto protiv bolova. prvu prospavanu noć sam evo imala pred 2 dana, nakon njihovog 2.rođendana (ali već iduću ponovo 3 buđenja, ah) SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 551704
      miki
      miki
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3827
      Lokacija : Mlini
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by miki ned stu 29, 2009 12:43 pm

      mi f. stalno mazali prije a m . nista a on ima vec 14 zuba a ovaj 10 i nemoguc je kad ga to ulovi ne zna sto bi od sebe mi koristili calgel sad dentinox ma mislim da je to isto neko podnosti stoecki a neko ne kako rekla tami treba preziviti
      niksi
      niksi
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1989
      Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by niksi pon stu 30, 2009 1:33 am

      Moji su počeli dobivati sa 8 mjeseci, prvo Pal pa onda Janos. Svako put je trajalo danima, nervoza i buđenje po noći. Sad imaju po 4 zuba ali im izgleda krenulo dalje pa se opet bude po više od 4 puta po noći ( Pal češće nego Janos). Usput ih je uhvatila i neka viroza pa su imali temperaturu no sirup im nije pomogao da se manje bude. Kod Tamasa sam to napravila samo jednom jer se on budio dok god sam ga dojila pa sam uvijek bila u dilemi dati mu sirup ili ne.
      Uglavnom, da, i naši se bude.
      Gogino
      Gogino
      domaći
      domaći


      Broj postova : 617
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Gogino pon stu 30, 2009 11:28 am

      moji su sjedili sa 6 mjeseci,prije ih nismo pustili iako su htjeli sjediti ali samo u polusjedećem položaju.zubići rastu individualno nekome ranije nekome kasnije,mojima prvi zubić sa 4 mjeseca,
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Twin pon stu 30, 2009 11:36 am

      Vanja prva dva zuba dobio u 2 dana, s 11 mj. Sad ih ima 5. A Rene nema još niti jedan!!!
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Twin pon stu 30, 2009 11:37 am

      A sjedenje? Baš samostalno da su se mogli posjesti i sjediti bez padanja na leđa - s 8 mj. S 10 propuzali a s 12,5 prohodali.
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Maja pon stu 30, 2009 11:42 am

      twin, ste bili kod pedodonta? rene ti ima zakasnjelu denticiju pa cisto da ona potvrdi da je sve ok SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 889846
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Twin pon stu 30, 2009 11:53 am

      Majo jok, iskreno nikad čula za pedodonta! Znaš li ti nešto više o tome? Naša pedica stalno govori da se ne treba zabrinjavati... a sad se brinem!
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Maja pon stu 30, 2009 12:02 pm

      ma ne brini. pedodont ti je stomatologa za djecu, mozda sam trebala rec zubar da te ne brinem SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 85897

      mi smo kod zubara od 10.mj a kod pedodonta smo god dana. otkako mi je david nabio zub koji se vratio u celjust. sad je opet izasao al smo ostali kod tete pedodontice koja je odlicna i pazljiva. sad decki vec sami sjedaju u stolac i puste da im pregledaju zube. u 1.mj smo naruceni i dobili smo 3 termina svakih 2tj da se naviknu i krecemo sa ciscenjem zubica sa onim aparaticem koji inace brusi
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Twin pon stu 30, 2009 12:08 pm

      ajme Majo dobri ste! uh, siroček zubić nabio, joooooj, mene boli samo kad pomislim!
      ma pretpostavila sam po nazivu da je to to, lai zaista nisam nikad čula da se tako dove dječji stomatolog! pitat ću pedicu da nas uputi nekomu onda, sad baš brinem!
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Maja pon stu 30, 2009 12:09 pm

      ma ne brini previse. mislim da je to jos u granicama normale.

      stomatolog te upucuje SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 889846

      imaju decki svog stomatologa? moji su kod moje zubarice
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Aleksandra pon stu 30, 2009 12:11 pm

      Čišćenjem zubića ? pa od čega? Zar već imaju neke naslage za čistiti?
      Podržavam odlaske i preventivne i na preglede ali skidanje naslaga - to mi zvuči grozno ???
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Maja pon stu 30, 2009 12:12 pm

      tko je rekao ciscenje naslaga? SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 889846

      rekla sam ciscenje zubica, imaju male cetkice za zube SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 889846

      i na njih dode onaj gel za zastitu SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 889846
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Maja pon stu 30, 2009 12:14 pm

      cekaj cekaj cekaj , zasto grozno? ako im se nataloze bakterije koje izjedaju zubice ili zubi izgledaju grozno, zasto ne ciscenje?
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Aleksandra pon stu 30, 2009 12:14 pm

      rekla si čiščenje i spominjala brusilicu pa sam SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 Suspect
      sad mi je lakše Wink
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Aleksandra pon stu 30, 2009 12:16 pm

      Maja je napisao/la:cekaj cekaj cekaj , zasto grozno? ako im se nataloze bakterije koje izjedaju zubice ili zubi izgledaju grozno, zasto ne ciscenje?

      možda je netko skloniji tome ali mala djeca pa di su se njima stigle nataložiti bakterije i da zubi grozno izgledaju? Meni je to čišćeno jednom u životu i to čisto zato jer sam ja to tražila a jedva da je nešto i bilo a kamoli ovi malci koji peru zubiće i imaju "malo staža"
      Doduše kaže, ima djece koju ne uče održaati zubiće i nataću se sokovima i bombonima i ... pa imaju groblje ali to tvoji nisu, to znam
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Maja pon stu 30, 2009 12:18 pm

      Maja je napisao/la:krecemo sa ciscenjem zubica sa onim aparaticem koji inace brusi

      ali ne ide brusilica vec cetkica. sa njom i meni zubarica premazuje zube SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 889846

      upravo to sasa, ima djece koja imaju crne zube, to su najcesce bakterije. ne moji to nemaju, trudim se SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 697243
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Twin pon stu 30, 2009 12:19 pm

      ajme sad me sram. zar bi djeca već trebala ići zubaru?
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Aleksandra pon stu 30, 2009 12:23 pm

      twin pomalo, kreću čisto da se naviknu na taj pojam, ništa još nisi propustila, i od 2 dalje je više nego dodvoljno rano ne brini
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Maja pon stu 30, 2009 12:24 pm

      neka te nebude sram. ja sam sa svojom imala dogovor da cim nikne prvi zub eto nas. dosli smo mj dana nakon toga SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 33288 . sa 10.mj

      i od tad idemo sa njima kad je nama termin cisto da se nauce na mirise, zvukove, osobe, prostor. ponekad bi im zavirila u usta da prebroji zubice. kad je david nabio dvojku isla sam pedodontu na uputnicu od moje zubarice, tj njihove jer im je otvorila kartone i od tad smo dole. svaki put im prebroji zubice i pregleda ih i prosli put su sjeli na stolac i face hrabre su rekle da ce sami sjet da im ja ne trebam SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 33288

      doduse, pedodontica je odlicna, ordinacija je tako prekrasno uredena ali mislim da je najveci zgoditak, tj najveca prednost ordinacije to sto ima kutak sa igrackama i svako dijete dobije malu igrackicu na poklon koju si samo izabere SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 697243

      tako da mi se svaki put desi da ne zele ici ca pa imam natezanja sa njima SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 33288
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Aleksandra pon stu 30, 2009 12:29 pm

      Majo jel taj pedodont privatnik ili državni ? Daj na pp adresu, mogli bi i mi jednom. Mi ih povedemo kad mi idemo što i nije često a svaki ponedeljak u vrtiću im je teta zubarica i uče četkati, prati, gledaju veliko zubalo, priča o gricu i grecu... tako da su ok ali sviđa mi se ideja o pedodontu
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Maja pon stu 30, 2009 12:49 pm

      pedodont je drzavni-ovaj kod kojeg mi idemo i do nje mozes doc samo preko uputnice od njihove zubarice i trebaju imat dijagnozu ali vidim da na uputnicama od DiA poise dijagnoza karijes iako nemaju ni jedan tako da vjerujem da se da nesto izmajmunisat SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI - Page 2 33288

      a ordinacija je dole kod vatrogasaca, di je sveucilisni stomatolog

      Sponsored content


      upitnik Re: SA KOLIKO MJ MOGU SJEDITI,KAKO KADA KRENU ZUBI

      Postaj by Sponsored content


        Sada je: pet svi 17, 2024 7:48 am.