B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    prva kašica - kada i što Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    prva kašica - kada i što Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    prva kašica - kada i što Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    prva kašica - kada i što Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    prva kašica - kada i što Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    prva kašica - kada i što Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    prva kašica - kada i što Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    prva kašica - kada i što Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    prva kašica - kada i što Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    prva kašica - kada i što Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +20
    Sonja
    darria
    miki
    didi
    Pika
    kruna
    mimi mirna
    maksi
    I&S
    mallena
    misek
    blaza27
    niksi
    Twin
    Aleksandra
    blizanci IM
    tanja
    Maja
    Romi
    irenak
    24 posters

      prva kašica - kada i što

      irenak
      irenak
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1195
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      prva kašica - kada i što Empty prva kašica - kada i što

      Postaj by irenak ned srp 12, 2009 3:01 pm

      Drage cure,

      evo, mi ćemo sutra imati puna 4 mjeseca, i obzirom da je naš Miha užasno škambrav, pokušala sam mu dati Hipp kašicu od mrkve i jabuke. Iskreno, pedica nam je rekla da još malo pričekamo, jer nisu zreli još za žlicu, ali jednostavno sam morala probat i na moje veliko iznenađenje, mali škambravac je poklopao 1/4 male kašice. Pojeo bi i više, ali sam stala jer je ipak prvi put probao nešto osim mlijeka. Slijedeće što uvodimo su rižine pahuljice (iako bi trebalo obrnuto, no nema veze).

      Ono što me zanima, kada ste vi prvi put dali klincima dohranu i što je to bilo?? Imate li kakvih savjeta jer davno je bilo kad je moja kćer počela papati, ali znam da je s 4 mj papala juhicu, a sada kakva je to juhica bila, nemam pojma.

      Eto, vaše iskustvo bi nam dobro došlo, da ga podjelite s nama!!!
      Romi
      Romi
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 2000
      Proud to be : mama blizanaca

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by Romi ned srp 12, 2009 6:43 pm

      Dohranu smo započeli sa 4 ipo mjeseca i to sa sokom od mrkve (na žličicu).
      Nakon soka prešli smo na kašicu od mrkve pa kašicu od jabuke pa mix to dvoje.
      Tek sa 5 mjeseci smo nastavili postepeno papati ostalo.
      (A juhica
      No tako rano.)
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by Maja ned srp 12, 2009 9:32 pm

      a zasto zuris? nista nece propiustiti ako jos mj dana ne krenete sa dohranom a mogu puno izgubiti

      ali ok, pitala si, odgovaram. pocni sa sokicima pa tek onda sa kasicama i to postepeno i razrijedeno jer je to šok za malena nerazvijena crijeva

      mrkva, jabuka, kruska-sokice pa kasice od idtog ali obavezno kuhanog, rizine pahuljice i onda gledaj kalendar dohrane
      irenak
      irenak
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1195
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by irenak ned srp 12, 2009 10:54 pm

      Hvala na savjetima cure,

      ovo za juhicu, to je bila stara škola, kćer mi sada ima 12 godina. Onda su pedijatri tako pričali. Ovo sada smo počeli jer Mihica nikako ne želi samo mlijeko (nema na tržištu koje nismo probali - jednostavno škambra i ne želi klopati). Malo me je bilo strah mu dati, ali nikakve reakcije nema, čak ni grčića. Gabrijelu sam ponudila samo dvije žličice, da vidim kako će reagirati, ali on ostaje još neko vrijeme samo na mlijeku, jer ni ja ne bi žurila, ali eto, ovaj mali škambravac baš zahtjeva nekaj malo više. Da vam ne pričam kako je do prije tjedan - dva jeo svakih sat i pol do dva - češće nego da ga dojim!!! Uglavnom, držat ću se onih uputa što smije u koje vrijeme (i vi ste mi gore napisale) i nadam se da će konačno početi klopati kak se spada (ili barem u nekim granicama normale).

      U svakom slučaju, hvala na savjetima!!!!!!!!!! Doista su potrebni, hehehehe!!!!!!!!!!
      tanja
      tanja
      domaći
      domaći


      Broj postova : 885
      Lokacija : ni vrit ni mimo
      Proud to be : mama trojkica

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by tanja ned srp 12, 2009 11:11 pm

      neznam, ja nisam niakko za dohranu u toj dobi. moji su imali malo preko sest mjeseci kad smo poceli.


      radije mu daj adaptirano veci broj, npr ako sad jede 1 prijedi na 2( al mislim da je i za to rano)
      ili mu dodaj rizine pahuljice u mlijko.
      i za pocetak svakako sve kuhano( pokusaj izbjeci kupovne kasice ako mozes) idealno bi bilo da je pocetak iz vrta( sezonsko) dakle mrkvica iz tvog vrta, jabuka iz susjedovog Wink)
      i gledaj da je sve bez glutena, on je jako opasan za tako malu djecicu
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by Maja ned srp 12, 2009 11:29 pm

      mnogi misle da ce uvodenjem kasica produljit vrijeme jela ali nece, bar ne u pocetku jer je sve to male kaloriske vrijednosti i lagana hrana tako da obicno nakon jabucne kasice ide mlijeko, tj iza svake kasice ide mlijeko

      nemora imati grcice, ali crijeva su propusna jos uvijek tako da svi toksini prolaze kroz njih (pesticidi, svakakve gluposti koje sadrzi ta namirnica)
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by Maja ned srp 12, 2009 11:31 pm

      tanja je napisao/la:
      i za pocetak svakako sve kuhano( pokusaj izbjeci kupovne kasice ako mozes) idealno bi bilo da je pocetak iz vrta( sezonsko) dakle mrkvica iz tvog vrta, jabuka iz susjedovog Wink)
      i gledaj da je sve bez glutena, on je jako opasan za tako malu djecicu

      cak je meni pedica sugerirala da je bolje kupovne kasice jer moraju proc rigorozne kontrole a voce sa trznice ne prolazi nikakve. ali isto gledaj sastav a ne naljepnicu za koju je dob Wink

      ugl, jako pazi na gluten (rekla ti je tanja) jer je on zabranjena namirnica do najmanje 8mj zivota
      Romi
      Romi
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 2000
      Proud to be : mama blizanaca

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by Romi ned srp 12, 2009 11:47 pm

      I ja sam dohranu bazirala na kupovnim kašicama.
      Možda sam u krivu ali mislim da su "sigurnije" od onih home - made.
      Ne samo zbog pesticida i sl.
      Npr. ne zna svaka mama da je uz mrkvicu potrebno dodati i ulje da bi se iskoristio vitamin A.
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by Maja ned srp 12, 2009 11:48 pm

      ja to isto nisam znala, niti sad znam ali sam ja u svaku kasicu (povrtnu) stavljala malo maslinovog ulja Wink
      irenak
      irenak
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1195
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by irenak ned srp 12, 2009 11:52 pm

      Ja nikako ne bi dala niti jednu drugu kašicu nego Hippovu, nekako u njih imam povjerenja (upravo radi tih kontrola), a domaći ne špricani vrt nemamo. Živimo na Trešnjevci u Zg, kao i bake i dede, a kupovat od kumica, nema šanse. Ta će ti reći da nema šanse da ima nekaj u tom voću, ali u 90% je sve špricano. Ma i u 99%.

      Tanja, probali smo sa svim mogućim adapritanim, sa Hipp1 - imao grčeve i isto škambrao, sa Bebimilom, Nanom - sve ista stvar!! Za izludit!!!

      A ovo da se poveča razmak između jela, uopče nije bitno, ako smo dva i pol mjeseca tako jeli, možemo i dalje, ali je poanta da ne želi klošpati kak se spada. Ako pojede 90, ja sam sretna ko malo dijete sada nakon tri sata). Tako mu se u danu skupi jedva 500-550 ml. Tako da nije bitno da li će jesti svakih sat i pol ili svaka tri sata, samo da pojede dovoljno za jedan dan. Iskreno, već me to jako frustrira. Ne koliko često jede, nego kako i koliko jede. Prije je bio bolestan, pa je operirao bruh i pokupio virozu, pa sam sve mislila proći će, ali nažalost, sve je i dalje po starom. Sada je zdrav, pa opet isto. Baš je mali škambravac. I kažem, ne radi frustrira me radi vremenskog razmaka, nego radi količine.

      Ovo za gluten ću svakako pripaziti.


      Zadnja promjena: irenak; ned srp 12, 2009 11:55 pm; ukupno mijenjano 1 put.
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by Maja ned srp 12, 2009 11:55 pm

      uzmi u obzir da je vruce i da ne pase svima jesti po ovim vrucinama i sparinama Wink
      irenak
      irenak
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1195
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by irenak ned srp 12, 2009 11:58 pm

      Jesam Majo, ali tako jede već dva i pol mjeseca. Praktički od kad je došao doma iz rodilišta (jer je brzo dobio bruh). A on je baš takav da voli da mu je toplo (ne vruće) ali da je zamotan kada je vani toplo, on uživa. I pada li kiša i hladno je, on zeza. Vani sunce i 30 stupnjeva, opet ista stvar. Kažem ti, za poludit s hranjenjem. I vjeruj mi da nism više uopće pametna.
      blizanci IM
      blizanci IM
      domaći
      domaći


      Broj postova : 829
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by blizanci IM pon srp 13, 2009 12:03 am

      Mi smo probali sa 4 mj jer sam bila nestpljiva al vidla da nede pa pričekali do 6 mj. i to počeli sa kupovnim kašicama al nakon mjesec dana sam se ja bacila na kulinarske delicije
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by Aleksandra pon srp 13, 2009 10:08 am

      ili kupovne ili isključivo domaće voće/pvrće - ono s placa i iz dućana je sve samo ne zdravo.
      Mi smo počeli s 4,5 mj sok od jabuke, nije im se dopao prešli na breskvu i to im je bilo fino. Naravno pola soka pola vode ( tako i dan danas piju sokove a i ja) , onda kašica od breskve, pa breskva s rižom.. i pomalo dalje Do kraja 6 mj jeli smo tek breskvu, jabuku i mrkvu pa tek onda pomalo dalje.
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by Twin pon srp 13, 2009 10:29 am

      Nama pedica s 3,5mj rekla da u bočicu dodamo malo rižinih pahuljica od Hippa jer su bljuckali pa da se zagusti. Kažu da je preporuka prvo žitarice (bezglutenske!), dakle riža i kukuruz, a tek onda voće ili povrće, ali cure su rekle, prvo sokići, a tek onda kašice. Počinje se sa po par žličica.
      Bebe ti se na žlicu neće još najesti o-ho-ho, to je sad tek isprobavanje okusa. Nakon jedno mjesec dana možeš probati zamijeniti jedan tekući obrok obrokom na žlicu, ali i to neka bude mliječni jer voća ili povrća ti se još ne mogu napapati. Ima jedna super kašica opet od Hippa, zove se Baby's first milk papa, na bazi je bezglutenskih žitarica i njihovog prijelaznog mlijeka tako da se zamuti samo s vodom. Moji su to obožavali. A voće/povrće sam im davala kao međuobrok.
      Tek kad probate one osnovne namirnice - mrkva, koraba, tikvica, brokula, palenta, jabuka, kruška, breskva, banana, šljiva i to sve malo po malo, možeš početi "kuhati" obroke. Recimo kuhano povrće pa na toj vodi palenta i sve izmiksaš. Moji su već "veliki" i skoro jedu sve pa još uvijek obožavaju ovu kombinaciju. I kapneš malo maslinovog ulja. Super su i kompoti, a tek za jedno mjesec dana može i sirova jabuka/kruška.
      I meni je u početku dohrana bila "špansko selo", ali kad jednom počneš i iamš prave smjernice, uživat ćeš i ti i bebe, samo ne pretjerivati i žuriti.
      Ima tona kombinacija i receptića, samo pitaj!
      irenak
      irenak
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1195
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by irenak uto srp 14, 2009 6:28 pm

      Puno hvala cure. Uvela sam rižine pahuljice i mali je konačno proklopao!! Dopao mi se okus izgleda, a i popapao je sa žlicom. Danas sam baš razgovarala s mamom čije dijete od 4 - 4,5 mjeseci nije želio ništa na bočicu, ni mlijeko, ni vodu - NIŠTA!!! Probala je sve živo i na kraju prešla na žličicu i sve je prošlo super. Od rižinih pahuljica, kašica i hipovih pahuljica raznoraznih. Vodu je pio na žličicu ili polako iz čaše. Napatila se, ali je malac konačno jeo. Eto, stvarno ima svega. Kaj je naj bolje, njoj je to treće dijete, tako da nije bila nova i neiskusna u tome. Na kraju se super snašla.

      U svakon slučaju, ima tu puno dobrih stvari koje ste napisale i na koje treba pripaziti i naravno ne krenuti prebrzo, ali ne ni pretjerivati u drugu krajnost.

      Twin, dapače, recepti bi bili fenomenalni. Moram malo pogledati kada ću imati vremena da li ima tu na foromu negdje receptića, iako za njih još imamo vremena, ali dobro se pripremit!!!
      niksi
      niksi
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1989
      Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by niksi čet srp 16, 2009 12:28 am

      I mi smo krenuli s dohranom i to voće i povrće. Još .uvijek imam dosta mlijeka pa ih i dalje dojim. Ja ni starijem sinu nisam kuhala voće nego sam mu malo po malo davala sirovo, ribano i za sad ide super. Nakon tri tjedna mogu reći da smo jedan obrok uspješno zamijenili voćem.Sad sam uvela i povrće i mogu reći da su dobro počeli. Ne miksam ništa, samo dobro izgnječim, a tekućinu dajem po malo iz čašice, a bocu s kljunom samo kad smo vani. Zapravo manje-više sve radim kao i s Tamasem. Inače, dohrana mi je bila noćnamora. Što dati, koliko, kad mu dati slijedeći obrok itd?
      Sad kad smo krenuli, ide polako.
      blaza27
      blaza27
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3009
      Lokacija : jug
      Proud to be : Dupla duplica

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by blaza27 uto kol 11, 2009 12:44 pm

      sta kazete na zitarica.dosta mi je mama to preporucilo prije voca.

      quinoa,kombu alge,proso,smedja riza i to sluz,kvinoja,amaranth.

      dali je koja upiznata i zna vise o tome?

      imaju jako puno zeljeza u sebi i cini mi se savrseno za bebice.

      ja ne mislim poceti sa dohranom prije 6 mjeseca ali dok jos imam vremena moram sve ispitati.

      sa marinom i laurom sam odmah na kasice i to vocne a sada bih voljela isprobati ove zitarice.
      misek
      misek
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 4164
      Lokacija : Kc
      Proud to be : dragi prijatelj

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by misek uto kol 11, 2009 1:02 pm

      mi krenuli s 4,5 mjeseci s dohranom...
      Prvo smo papali domaću nešpricanu jabučicu koju je deda s posebnom ljubavi uzgojio...
      onda iz bakinog vrta mrkvica isto nešpricana...
      nakon toga pošto je bilo kasno za svježe voće papali smo od Hippa breskva, marelica
      kupljene banane...
      domaću krušku nešpricanu opet....
      rižine i žgance isto među prvima....
      gluten smo izbjegavali do 8mjeseci, a kravlje mlijeko do 10 mjeseci...
      sad papamo sve... osim bobičastog voća i kikirikija jer ima alergije u obitelji, a i smatram da nema potrebe za tim još, još je mali...
      ništa nisam nikada miksala, osim baš u samim počecima, nego s vilicom kolko ide da se nauči...
      a ne ko mm - nema šanse da dan danas pojede nešto tak ko gris ili grožđice jer je ko mali naučen samo na mix hranu i Hipp kašice - komaaaaa WTF
      meso bijelo smo počeli sa 7 mjeseci kuhano s nekom povrćkom i malo ulja ili putra... mljeckao je ko veliki...
      blaza27 nemam pojma o tome...
      ja iskreno nisam za takve experimente...ali velim ne znam o tome ništa...
      Smile
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by Maja uto kol 11, 2009 1:08 pm

      ni ja nisam za experimente sa novim namirnicama koje uopce ne koristim u prehrani sa bebama. pocela sam experimentirati nakon sto su sve namirnice probali, dakle sa nekih god dana
      misek
      misek
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 4164
      Lokacija : Kc
      Proud to be : dragi prijatelj

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by misek uto kol 11, 2009 1:09 pm

      ja ni sad ne experimentiram...
      jede isto kaj i mi samo manje začinjeno...
      ali hvala Bogu nije alergičan na ništa...
      a kaj mislite o mangu Question
      imam doma knjigu s receptima za bebe i stalno se spominje, a i Hipp ga ima u nekoliko kašica...
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by Maja uto kol 11, 2009 1:12 pm

      nisam ga davala prije god dana i to samo u kasicama. onih 6 sto sam dobila od hippa roll
      misek
      misek
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 4164
      Lokacija : Kc
      Proud to be : dragi prijatelj

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by misek uto kol 11, 2009 1:14 pm

      ne znam to mi je nekako egzotično za nas tu...
      čitala sam na netu negdje da je mango ok za bebe, ali za bebe južnih krajeva tj. za bebe koje su rođene u krajevima di raste mango jer su genetski predodređeni već za njega...
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by Maja uto kol 11, 2009 1:17 pm

      je. ma svo ovo voce koje ne uspjeva kod nas nije bas najpogodnije za nasu djecu

      tj, opcenito, sve namirnice koje ne rastu na nasem podneblju nisu najbolji izbor bez obzira na njihovu kvalitetu
      misek
      misek
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 4164
      Lokacija : Kc
      Proud to be : dragi prijatelj

      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by misek uto kol 11, 2009 1:19 pm

      da istina...
      kao recimo riba - dobra je za našu djecu jer je imamo, ali Dalmatinci ju mogu ranije konzumirati baš zbog toga...
      to je dr. Jovačević neki dan na Tv-u govorio...

      Sponsored content


      prva kašica - kada i što Empty Re: prva kašica - kada i što

      Postaj by Sponsored content


        Sada je: pet svi 17, 2024 4:50 am.