B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    Dohrana Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    Dohrana Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    Dohrana Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    Dohrana Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    Dohrana Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    Dohrana Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    Dohrana Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    Dohrana Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    Dohrana Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    Dohrana Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +28
    maso
    Dorieni
    Xen@
    MalaDo
    Oceana
    zaklina
    sanjakrk
    Bambi
    mimi mirna
    igordana
    cicibela
    niksi
    listek
    misek
    I&S
    blaza27
    kruna
    meri
    maksi
    mama x3
    mateeaa=)
    bobo
    Twin
    Maja
    Aleksandra
    aldijana
    Pika
    let tri
    32 posters

      Dohrana

      let tri
      let tri
      domaći
      domaći


      Broj postova : 818
      Lokacija : Matulji
      Proud to be : mama trojkica

      Dohrana Empty Dohrana

      Postaj by let tri sub tra 04, 2009 8:11 pm

      Ja opet imam pitanja. Ovaj put u vezi dohrane. Moji klinci sad već imaju 8 i pol mjeseci, a od 5 mjeseca smo počeli sa kašicama jer je meni grozno da piju samo ono mlijeko u prahu. Sad
      Jedu uglavnom sve što im uvedem, tako da sada jedu uglavnom svo voće i povrće koje mogu s obzirom na dob. Ali, nedavno mi je pedijatrica rekla da probam jaje, tvrdo kuhani žumanjak, četvrtinu po djetetu. Probala sam im staviti u povrće, ali nisu baš bili oduševljeni. Osim toga, primjetila sam crvenilo Mateu oko vrata. Ne znam da li to možda znači da je alergičan? Pitala sam je onda da li mogu jesti čokolino sa kravljim mlijekom, na što mi je odgovorila da je čokolada jaki alergen!?!?
      Kakva su vaša iskustva i što jedu vaši malci? Da li im već dajete kravlje mlijeko (mame koje ne doje, naravno)? Ja im od nedavno dajem i jogurte (danonino, pikov junior) , da li je to prerano?
      Pika
      Pika
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3591

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Pika sub tra 04, 2009 9:39 pm

      išla sam sada pogledati kako je nama pisao gastroenterolog ali ne mogu naći taj papir. sjećam se da je ispočetka govorio da odgađamo uvođenje novih namirnica otprilike za onoliko koliko smo ranije rođeni, ali s 11.mj je napisao "prehrana bez ograničenja". tada nam je rekao da možemo i jaja (žumanjke). kravlje mlijeko sam im počela davati prvo razrijeđeno negdje s 12/13mj. crvenilo oko vrata smo imali nekoliko puta ali sigurno od robice tj deterđenta (piđamica u bolnici npr.)
      aldijana
      aldijana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 852
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by aldijana sub tra 04, 2009 10:56 pm

      Moje cure imaju 11 mj ( za 2 dana) i sada jedu gotovo sve...S 8 mj sam i počela davati žumanjce..prva dva puta nisu bile oduševljene, ali sad im na masl ulju ispečem dva žumanjca s mlijekom, stavi malo kruha i to jedu. Sad im je super. Kraljve mlijeko sam počela dava ti prije par dana, razrijeđeno.Nije bilo reakcija, na sreću. Nedavno sam i počela davati dukatino s mrkvom i marelicom ( ne često i jedan podijelim na njih dvije)....od -lina jedu čokolino i frutolino, ali to im dam baš kad nemam ništa od voća u kući. Uglavnom, jedu sve povrće čak i poriluk i prokulicu s kojim djeca baš i nisu oduševljena. Napravim im supicu na piletini ili teleteini, stavim više vrsta povrća i sve pojedu. To ja od milja zovem splačine, ali šta ću kad vole....

      A to za čokoladu da je alegren...ni meni nije jasno? Pa i HIPP ima noćnu kašicu s čokoladom i grizom za bebe od 5 mj starosti scratch
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Aleksandra ned tra 05, 2009 12:10 am

      Čokolino može od 8 mj dalje. Mi smo kravlje mlijeko uveli tek sa 13 mj i to prvo pola pola sa adaptiranim pa sve veći omjer u korist kravljeg i onda u cijelosti kravlje. Razrjeđivati kravlje vodom je beskorisna stvar. Također imajte na umu da 2 dcl kravljeg mlijeka ima manju hranjivu vrijednost od 2 dcl adaptiranog pa nije rijetkost da se djeca bude jer su gladna jer ih kravlje "ne drži" noć.
      Danonine i slične galofaxe ostavi za iza godinu a jogurte možeš pomalo obične sa umiksanim voćem ili voćne. Ako se dobro sječam Frutisima jogurti imaju pektin a ne umjetna sladila.

      Žumanjce nije hića za isprobati, njega moraju "podnostiti" da bi primili MoPaRu -Priorix iza 1 rođendana ali i za to još imate vremena a kad i budeš davala umješaj u nešto gdje se okus neće osjetiti Wink za početak.
      aldijana
      aldijana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 852
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by aldijana ned tra 05, 2009 12:13 am

      Ma ja kravlje ne dajem za noć, nego eto kapnem malo kad jedu ribu da ne bude suho...i dalje su na AD ujutro i navečer...
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Maja ned tra 05, 2009 1:18 pm

      ja sam malo cudna po tom pitanju roll

      moji jos uvijek ne jedu nista sto im nije potrebno a to su danonina, smokici i ostale pi**arije prepune konzervansa i i drugih nepotrebnoih stvari... od tih gluposti jedu samo cokolino i ponekad neki monte i cokoladicu

      kravlje smo uveli sa 14, a izveli sa 18mj roll ... sad pijemo sojino, rizino i zobeno mlijeko... od jogurta piju bioaktiv ili obican cvrsti jogurt

      jaje nisam uvodila u cistom obliku do nekoliko dana pred rockas cisto radi reakcije ali su normalno jeli palacinke i paštu...

      jos uvijek ne jedu nikakcve grickalice osim stapica, ok, ponekad u gostima smoki i to je to

      ja sam za sto kasnije uvodenje nekakvih alergena a za kravlje mlijeko vise nisam... premda, da nebi bilo zabune, i ja kuham puding na kravljem i spravljam neka jela sa kravljim ali im pokusavam davati u cistom obliku sto manje mogu tako da oni sve skupa uzmu mozda litru mjesecno
      let tri
      let tri
      domaći
      domaći


      Broj postova : 818
      Lokacija : Matulji
      Proud to be : mama trojkica

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by let tri ned tra 05, 2009 3:25 pm

      Ja im dajem danonino, i to pojedu dva od jednom, a Mateo i tri, isto tako pikov dječji jer na njima piše da su bez konzervansa. Sada ste me stavile u dilemu da li sam radila dobro. Mislim da ću prijeći na običan jogurt sa dodatkom voća.
      A svježi sir nitko ne daje?
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Twin pon tra 06, 2009 10:21 am

      I mene muči malo ta dohrana. Ja im dala onaj Hipp-ov jogurt, odnosno kašicu na bazi jogurta i voća i super. Ako je to prošlo, dala bih im onda neki običan, samo da je kremasti i da nije kiseo, ali s voćem. Imate prijedlog, koji jogurt?
      Što se kravljeg tiče, pol deci sam već kapnula kad sam špinat radila i O.K. Mislim im davati Bebimil do godine dana, a kravlje recimo u pudinge, gris i sl nakon 10.-og, 11.-og mj...
      I mene zanima kad sir?
      Kruha sam im dala, to nadrobim u povrće kad ne stavim rižu, palentu ili krmpir...
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Aleksandra pon tra 06, 2009 10:37 am

      Moji su obožavali sir s voćem ali kako ja ne jedem sir uopće nisam im ga baš ni kupovala ovako nego one Hipp siriče s voćem i to su tamanili Embarassed

      Kakav je to Pikov sirići bez konzervansa? Imaš sliku?

      Ja sam kupovala u SLo Skutu s voćem, ona je isto bez konzervanasa i to su mi obožavali i još vole, kad idem preko obavezno dovučem zalihu.
      let tri
      let tri
      domaći
      domaći


      Broj postova : 818
      Lokacija : Matulji
      Proud to be : mama trojkica

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by let tri pon tra 06, 2009 10:29 pm

      Pikov je jogurt - Junior sa bananom i jagodom i probiotikom.
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Maja uto tra 07, 2009 11:17 am

      twin, ja dajem bioaktiv i voce. to ti je meni najbolji vocni jogurt roll

      a to bez konzervansa dobro pogledajte jer svi oni e brojevi su neka bojila, konzervansi, emulgatori, pojacivaci okusa i ostale pic mac

      skuta je meni prefina (ova koju sasa kupuje) ali se deckima bas i nije dopala... kazem, moji najvise vole jogurt i voce Wink
      bobo
      bobo
      akter
      akter


      Broj postova : 384
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by bobo uto tra 07, 2009 6:23 pm

      Let tri, mislim da je jaje bolje ostaviti kad budu blizu godine dana, i to najprije postepeno dati žutanjak pa bjeljanjak koji je jači alergen, pogotovo ako u familiji ima nekih alergijskih bolesti kao astme, peludne hunjavice, atopijskog dermatitisa. Sada će doći sezona većeg izbora voća i povrća, pa će biti lakše. Moje cure( 2 g.i 5 mj.) ne vole voćne jogurte, samo obične, pa nema dileme.
      let tri
      let tri
      domaći
      domaći


      Broj postova : 818
      Lokacija : Matulji
      Proud to be : mama trojkica

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by let tri uto tra 07, 2009 7:36 pm

      Ja isto mislim da nije još vrijeme za jaje. Pogotovo zato što smo rođeni ranije. Koje obične jogurte dajete, bilo koje ili..?
      mateeaa=)
      mateeaa=)
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1592
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by mateeaa=) uto tra 07, 2009 8:25 pm

      za jogurte.....meni je pedica da damo obican, puno masni, isto kao i kravlje mlijeko kad budemo davali...ne sjecam se razloga, al tad mi je to bio dobar argument...
      jaje jos nemoj...bar je meni prerano...u jogurt stavim 7corn zitarice, stavim ih prvo 15ak minuta prije u jogurt da omeksaju ili skuham proso/dinkel pa dodam u jogurt...ima i babyogo za kupiti, to sam im dala prije ovog obicnog dukatovog
      tablicu dohrane imate tu negdje, ja sam stavila, mogu vam i naci..mislim da sir ide sa 10., 11.mj, tako negdje sam i svojima dala, i to sa povrcem...ne znam kak djeca jedu voce sa sirom, jer ni sama to ne bi probala ...
      scratch
      bobo
      bobo
      akter
      akter


      Broj postova : 384
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by bobo sri tra 08, 2009 12:56 am

      Moje vole najviše običan čvrsti jogurt punomasni z Bregov.
      mama x3
      mama x3
      novak
      novak


      Broj postova : 54
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by mama x3 pon tra 27, 2009 3:47 pm

      Kad ste počeli sa dohranom? Bila mi je patronažna i rekla da nadohrana kreće ne prije 16 tjedana a ne poslije 24. To je raspon od nekih 2 mjeseca, a znam da za prematurse postoje neka druga pravila. Moji su rođeni u 36 tjednu. Kad krenuti? One mliječne kašice od Hippa su na bazi ad. mlijeka tak da mi se čini da bi to mogli ranije probati. Ja sam starijoj curici počela davati sa 5 mjeseci ali do 8 ništa nije htjela prihvatiti. Samo je sisala. Duplići su na uglavnom umjetnom mlijeku, a Ivan mi jede po 210 ml svaka 2-3 sata. Neznam jel mu to već slabo ili?
      aldijana
      aldijana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 852
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by aldijana pon tra 27, 2009 4:29 pm

      Moje su bile na ad i još su ( ujutro i uveče 230ml), a dohranom sam počela oko 5. mj najprije voćne kašice, pa onda redom ostalo kako je propisano. ZAšto misliš da mu je malo to što pojede svaka tri sata?
      maksi
      maksi
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 5193
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by maksi pon tra 27, 2009 4:47 pm

      Mi smo sa dohranom počeli kada su imali 5 mjeseci.
      Žumanjak su redovno jeli od 8-og mjeseca starosti. Cijelo jaje od godinu dana. Premda su jaje znali pojesti u nekim drugim namirnicama. Nikad nisam kupovala recimo posebnu tjesteninu bez jaja i sl.
      Jogurti obični čvrsti i u njih im stavim voće. Sada trenutno jedu kefir. Svježi sir isto tako. Jedu Dukatino a ostale voćne jogurte ako im netko donese.
      Do godine dana su bili na AD, a sada na kravljem mlijeku u kombinaciji sa čokolinom, frutolinom ili nečim trećim. Kravlje piju sa 3,2 mm, nikad ga nisam razređivala sa vodom.
      Moji općenito jedu sve. Nikad nisu pokazali nikakvu reakciju na hranu.
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Twin pon tra 27, 2009 5:32 pm

      Moji jedu žumanjak ukuhan sa špinatom ili blitvom, a jogurt sam ima danas dala, onaj Dukat Krem jogurt u kombinaciji s bananom i jabukom. Kad već mogu one gotove voćne duete s jogurtom, bolje da im ovo dajem. I peršin sam im jučer dala s tikvicama. Isto tako dajem obične domaće rezance, ne one bez jaja....
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Maja uto tra 28, 2009 5:13 pm

      pa sa 36tj i nije neki drasticni preuranjeni porod pa se nebi posebno zabrinjavala ako je sa bepcima sve 5...

      i mi smo krenuli sa cca 5mj... koji dan kasnije, ali ja sam bila jako oprezna jer neke namirnice (poput namirnica podrijetlom iz kravljem mlijeka) mozda nece odmah izazvati alergiju ali rade podliogu za alergije u kasnijoj dobi... konkretno je povezano sa astmom
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Twin sri tra 29, 2009 10:14 am

      cure jeste li ikada davale batat? jučer kupila, nikad ga nisam nama pripremala, a bio baš lijepi i iz našeg eko uzgoja. jel bi to bilo umjesto krumpira. recimo znam im praviti krumpir i tikvice pa mislila danas batat i tikvice.
      mateeaa=)
      mateeaa=)
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1592
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by mateeaa=) sri tra 29, 2009 10:01 pm

      twin...vjerojatno ti kasno govorim...al da, ma batat mozes sa svim kombinirati...dobar je djecici jer je slatkast...
      ja korabu i celer zakamufliram s tim
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Twin čet tra 30, 2009 12:39 am

      hvala već papali s tikvicama...korabu moji obožavajuuuuu
      aldijana
      aldijana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 852
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by aldijana čet tra 30, 2009 1:16 am

      maksi je napisao/la: Do godine dana su bili na AD, a sada na kravljem mlijeku u kombinaciji sa čokolinom, frutolinom ili nečim trećim. Kravlje piju sa 3,2 mm, nikad ga nisam razređivala sa vodom.


      Maksi, ako sam dobro razumjela dečki više nikako ne uzimaju AD? Jesi li radila ne prelaz npr u početku ukinula samo jutarnju, a ostavila večernju bočicu ili....ja isto svojima kontam uskoro prestati davati AD, a ne znam kako da to izvedem...kontala sam ukinuti jutarnju, a ostaviti večernju neko vrijeme...ako bih ukinula odjednom, bojim se da ih ne bi držalo cijelu noć....

      Kako je kod vas bilo? Iaaju jaču večeru?
      maksi
      maksi
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 5193
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by maksi čet tra 30, 2009 9:55 pm

      Da, bilo je tjedan dana privikavanja. Ujutro kravlje, navečer AD i onda smo potpuno prešli na kravlje.
      Navečer mlijeko sa čokolinom, keksima ili nečim trećim i bez problema ih drži do jutra.

      Sponsored content


      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Sponsored content

        Similar topics

        -

        Sada je: pet svi 17, 2024 6:13 am.