B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    Dohrana Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    Dohrana Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    Dohrana Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    Dohrana Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    Dohrana Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    Dohrana Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    Dohrana Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    Dohrana Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    Dohrana Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    Dohrana Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +14
    ines13
    misek
    Ko bi reko
    traxxy
    Maslina
    MalaDo
    Xen@
    mallena
    I&S
    Mirna15
    maksi
    Marushka
    Twin
    Nikmi
    18 posters

      Dohrana

      Nikmi
      Nikmi
      domaći
      domaći


      Broj postova : 587
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Nikmi ned srp 24, 2011 11:01 pm

      Mirna15 je napisao/la:E curke danas ću im dati jabukuu i krušku s rižinim samo a sutra bi nešto mijenjala. Kaj slijedeće da im dam?

      Ja sam ti slijedeći dala mrkvu sa jabukom i rižinima ili prosom. Te dvije žitarice sam kombinirala. Poslije toga banane i šljive u raznim kombinacijama.

      [quote="Mirna15"]Odradila sam onu jillian level 1. Uh u kak ološoj formi sam./quote]

      Ja sam jučer krenula sa Level 2 i odmah danas preskočila vježbanje Smile

      I&S je napisao/la:
      Mirna15 je napisao/la:E curke danas ću im dati jabukuu i krušku s rižinim samo a sutra bi nešto mijenjala. Kaj slijedeće da im dam?

      od voća???
      možeš im dati šljivu i bananu
      ja sam se okvirno držala tablice dohrane sa coolinarke i prilagodila je sebi.....
      npr... neke stvari su mi bile blesave da idu ranije, a s nekima pak opet nisam čekala tak dugo ko oni....

      Ja isto kombiniram ovu sa coolinarike i riječku...više koristim ovu sa coolinarike.

      Mirna15 je napisao/la:Da baš gledam tu tablicu i onu riječku kaj mi je pity poslala. A i malo bauljam po netu da vidim kaj se još daje. Ja bih uvela mrkvicu isto al sam nešto čitala za nekek nitrita ak mrkva je stara.

      E a kad da malo u povrtnu kašicu stavim kap maslinovog? Vidim da to rade već od 6 mjeseca

      Možeš im to već dati...pa tvoji su već veliki, sad već smiju dobar dio namirnica.

      Twin je napisao/la:
      Nikmi je napisao/la:Ma ja ne znam gdje bi ju otvorila...a i nemrem ja pratiti toliko tema...Sad zato pitam tu...


      ako hoćete, otvorit ću vam je ja.

      a teme nije teško pratiti. ja ni jednu ne pratim, već svaki put kad se ulogiram kliknem gore desno na Pogledaj postove od zadnjeg posjeta i otvori mi sve teme koje su aktivne od kad sam zadnji put tu bila. tako ništa ne propustim.

      A možeš otvoriti... daj link samo da ne tražimo gdje si ju stavila...
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Twin ned srp 24, 2011 11:09 pm

      ma neeeeeću dajjjjjjjjjj nebitno, mislila sam radi vas, meni ne treba. pa nismo tamo, tu se slobodno piše!!!

      gle, bezglutenske žitarice - riža i kukuruz u svim varijantama u kombinacijama s voćem i povrćem. dakle od povrtnog - palena na juhi skuhana, malo maslinovog ulja i mrkva i koraba recimo.

      rižine pahuljice i banana i breskva plus mlijeko (ad ili izdojeno)

      jabuka plus plasmon keks pofuren s čajem od komorača

      moji su obožavali keks pofuren s mlijekom (prvo je to bio plasmon, kasnije petit) plus jabuka i banana, sve izrađeno štapnim mixerom i onda u to može kravlji sir ili jogurt!

      skuhala sam špinat, izmixala pomiješala s malo bebimila i uz to pire od mrkve i krumpira ili batata.

      Nikmi
      Nikmi
      domaći
      domaći


      Broj postova : 587
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Nikmi ned srp 24, 2011 11:33 pm

      Super su ti receptići Smile Al sad imam potpitanja Wink

      Palenta skuhana na juhi; od čega je juha? Od te mrkvice i korabe? I kaj si to onda zajedno miksala ili si posebno davala?

      Čiji je to plasmon keks? Gdje to kupujem? Na običnom odjelu sa keksima ili na dječjem?

      I za kraj Wink Špinat si miksala zajedno sa pireom ili si posebno davala?

      I ono kaj sam ranije pitala, do kad im moram sve zajdno miksati, kad mogu početi davati sve posebno? I jel trebam na nešto paziti kod sira i jogurta?
      Nikmi
      Nikmi
      domaći
      domaći


      Broj postova : 587
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Nikmi ned srp 24, 2011 11:52 pm

      I&S je napisao/la:pa moji nisu posebno jeli tako do godinu dana... sad jedu ali to je sve meso + neki prilog.... ali još ne jedu zajedno.... npr...jedan zalogaj im je prilog, jedan meso.... nije da sad uzmu mali krumpira i malo mesa i to zajedno žvaću....kužiš kaj hoću reći Smile

      variva ko što sam pisala još uvijek miksam....

      Aha, dobro onda. A kaj si im davala da jedu sami? Mislim da si spomenula putar štangice i kaj još? Mi smo za sada samo na keksićima.
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Twin pon srp 25, 2011 12:37 am

      Nikmi je napisao/la:Super su ti receptići Smile Al sad imam potpitanja Wink

      Palenta skuhana na juhi; od čega je juha? Od te mrkvice i korabe? I kaj si to onda zajedno miksala ili si posebno davala?

      Čiji je to plasmon keks? Gdje to kupujem? Na običnom odjelu sa keksima ili na dječjem?

      I za kraj Wink Špinat si miksala zajedno sa pireom ili si posebno davala?

      I ono kaj sam ranije pitala, do kad im moram sve zajdno miksati, kad mogu početi davati sve posebno? I jel trebam na nešto paziti kod sira i jogurta?


      juhu sam najobičniju kuhala od piletine i grincajga i prije soljenja sam odlila malo, uzela mrkve i korabice i skuhala palentu na toj juhi i umiksala s povrćem, a kasnije i mesom. ti možeš već meso isto.


      plasmon keks imaš u konzumu na dječjoj hrani i u ljekarnama i u dm-u

      špinat sam prvo kuhala na vodi i dodala maslin. ulje a kasnije sma na mlijeku i laganini zao fol zaprškicu - ono žličica ulja i pol žličice brašna. a pire posebno. čak sam im i servirala da im bude lijepo

      Dohrana Rv631

      ne moraš im miksati ali moj R je duuuuuuuuuuuuugo htio samo miksano dok je V puno ranije prihvatio usitnjeno. tu nema pravila, morat ćeš osluškivati njihove potrebe

      sir i jogurt moji ni dan danas neće jesti, nije im fino. onda to podvalim u kolačima i sl. u vrtiću jedu jogurt. ali voćne jogurte tamane nemilice. ne što moraš paziti - ništa, da je friško i provjereno. najbolje domaće ako možeš nabaviti.



      pojela sam 2 kg lubenice! raspuknut ću se!



      Marushka
      Marushka
      novak
      novak


      Broj postova : 74
      Lokacija : Zagreb - Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Marushka pon srp 25, 2011 12:55 am

      e,a s kolko ste počele uvoditi dohranu? svak kaže drugačije... neki s 4 mjeseca, neki s 5 - 6... confused
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Twin pon srp 25, 2011 1:03 am

      s 4

      jer je to čisto isprobavanje okusa
      taman će ti s 6 zamijeniti 1 obrok
      maksi
      maksi
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 5193
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by maksi pon srp 25, 2011 2:12 am

      Prije 3 god kada su moji dečki počinjali sa nadohranom rekli su sa 4 mj. Ja sam počela kada su imali 5 mj jer su ipak dosta ranije rođeni. Sada sa ovim malcem pedijatrica je rekla sa 6 mj i tako sam i počela.
      Mirna15
      Mirna15
      domaći
      domaći


      Broj postova : 553
      Lokacija : Čulinec - Dubrava
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Mirna15 pon srp 25, 2011 10:12 am

      Maslina kad smo se mi vratili s mora slično je bilo. Dva dana su se prilagođavali. Jeli su ko piceki, spavali po sat vremena i buđenje u nekom plaću i tak al nije dugo trajalo. Al i sad (10 dana od povratka) brljaju u jelu. Tek su mi sinoć po obroku popili 210 ml. No neću se živcirati Smile

      Mi slo dohranu uveli jedno 10 dana prije 6 mjeseci. Moja pedijatrica mi je čak rekla da sokiće već sa 4 mjeseca a dohrana kad napune 5 no ja sam čekala. Nismu ranije rođeni al su malešni pa sam ja htjela njih dovesti blizu 7 kila da krenemo. A kaj ja znam. Možda sam pogriješila jer kaj kaže Twin sad isprobavaju okuse i tko zna kad će zamijeniti obrok. Da sam ranije krenula možda bi to prije napravili. No nekako ja krenula sa onom starinskom od 6 mjeseci dohrana Smile

      E Twin ja ti se divim na ovim svim receptima... i za bebe i za nas Smile
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Twin pon srp 25, 2011 10:37 am

      jutro
      tamanim zdenka sir i tirolsku - nimalo gurmanski, al je fino

      Maslina ajme srećo kol'ko sam ja imala takvih šizova, de ne se sekirati, ispucaj se i sve 5! tako je kako je, iz te kože ne možemo. nadrast će oni to. a i ti, i još ćeš zaboraviti da je to ikad i bilo.

      a propos dohrane - najnovije preporuke su sa 4 mj - vraćaju se na staru školu opet. baš zbog tog isprobavanja. jer sam im ja između obroka nudila dohranu prvo, to bi bilo po par žlica. onda sam negdje s 5 mj uvela jedan mliječni obrok na žlicu umjesto na bočicu i to ugl onaj poslije popodnevnog spavanja (drugog, onog oko podne) - to je bio ili Hipp baby's first milk pap (to se radi s vodom, a u biti je riža, kukuruz i ad) ili nešto tipa toga, neke žitarice bezglutenske (rižine, kukuruzne) na bebimilu (ili na izdojenom, koja doji). sokove ne volim. voda je za piće. eventualno čaj. sok je ni vrit ni mimo. nit hrana nit piće, po meni. i dan danas nisam ljubitelj, ali kad koji traži, dam im.
      ili sam znala skuhat jabuku i šljivu, voće ispasirat i dat sa plasmonom usitnjenim a vodu u kojoj se kuhalo procijedit i to im dat da piju. e kako su kakali od toga!!!
      možete im napravit rižu običnu, ne morate kupovat rižine. ali za djecu je najbolja arborio riža, ona okrugla, ima najviše škroba. ne ju ispirati. lijepo ugrijte mrvu maslaca na mrvu maslinovog ulja, stavite rižu (neš ti riže, ja sam po 1 žlicu kuhala) da postakleni, tek toliko, i zalijte juhom ili vodom (na tu kol riže ide cca 1 dl tekućine ili manje prvo pa lako dodate)u to stavite mrkvicu i/ili korabicu i/ili brokulu i/ili čak blitvu i može tikvica koju za sad morate guliti, a ja sam odstranjivala i sjemenke, zatim komadić crvenog luka kojeg maknete kad se skuha. naravno da ćete im blago, blago, blago i posoliti. ja sam ih učila na gurmanluk pa sam im ubrzo i bosiljka friškog stavljala ili peršina.
      moji su pljuvali komadiće pa sam im miksala. ako se miksa brzo postane ljepljivo pa sačuvajte malo juhe da im razrijedite. to je fino a zdravo i hranjivo.
      u to može i meso tko to već jede i super!
      kombinacije su nebrojene.
      s nekih mislim 10 mj su već jeli pomalo dinstano, malo lukića na masnoću (suncokretovo ili maslinovo ulje) korjenasto povrće, meseko (teletina, piletina, kunić), zaliti temeljcem/vodom, malo rajčice dodati i krumpir/rižu/palentu - mmmmmmm, al su mumali!!!

      sad bum ovo postala al vidim da ima u međuvremenu tona postova pa ću pročitat dok postam
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by I&S pon srp 25, 2011 10:49 am

      Nikmi je napisao/la:
      Aha, dobro onda. A kaj si im davala da jedu sami? Mislim da si spomenula putar štangice i kaj još? Mi smo za sada samo na keksićima.
      pa ništa.... oko 10mj smo uveli štapiće jer smo dobili neki lagani ko proljev........sami su počeli jesti sa prstima kad sam im uvela namaze na kruhu i sl... (11-12mj)
      kupi PLASMON keksiće u DM-u.... tako su finiiiii
      Mirna15 je napisao/la: No nekako ja krenula sa onom starinskom od 6 mjeseci dohrana Smile

      kaj nije starinska dohrana išla od 3-4 mj Wink
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by I&S pon srp 25, 2011 11:25 am

      Twin je napisao/la:sad je već 6 mj starinski
      ja to ionkao nikad nisam prihvatila
      noviteti u tom polju su mi nešto što ne prihvaćam olako ako se nije kod stare sheme pokazao neki veliki kuršlus, a obzirom da nije, ja se držala starog.

      dijelimo mišljenje....
      meni su te tablice o dohrani samo okvirne i opet sam ih prilagodila sebi a ne sebe njima....čak sam neke stvari sa te tablice uvodila ranije nego što su navedene a neke kasnije....
      i više sam slušala mamu nego bilo koga drugoga....
      pa hebemu miša - žena koja odhrani 5 djece (ma i jedno da je odhranila)valjda nekaj treba znati....i finte i cake kako da dijete što bolje prihvati....(neće ti jesti samo tako skuhano povrče u običnoj vodi- ma kčeri ubaci pola kockice maslaca i naravno MOJI POJELI)
      od 6mj im je svaka vočna kašica sadržala bananu, kekse + još neko voće (mamina škola)
      sa 8 mj su mi već klopali juhicu (prekasno po mojoj mami jer sam ja to klopala već sa 5 mj)

      tako da nigdje se nije pokazalo da je stara škola loša i zato ŽIVILA STARA ŠKOLA

      nemojte se cure opterečivati toliko sa prehranom.... samo slušajte sebe i svoj zdrav razum Smile
      tako da - moji od 6 mj jedu lino (ne čoko ali neznam više koji ide sa 6 mj) na KM
      i ok KM nema neke važne proteine i bla, bla... sve to stoji ali nek dijete i dalje cica/pije AD - ali jedan obrok na KM (kašica- lino, gris, žganci i sl) neće mu ništ biti....nije nigdje dokazano da šteti (ili sam ja taj dio propustila) osim što nema hanjivih sastojaka ko AD/cica....
      i zato naravno da im nećete ponuditi na flašicu KM da im to bude obrok ali ovako smiješano s nećem slobodno možete....
      avatar
      mallena
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 4891
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by mallena pon srp 25, 2011 11:27 am

      I&S u potpunosti se sažem sa tobom
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by I&S pon srp 25, 2011 11:31 am

      mislim - ponudiš djetetu - ako mu nije ništ od KM zašto mu povremeno ne napraviti nekaj na KM (osim ako vi to same ne želite)

      a to da se u odraslož životnoj dobi javljaju problemi zbog KM - nikad od nikoga nisam čula i čak mi je moja pedica rekla da sa 6 mj možemo uvoditi KM

      a ako dijete pokazje intoleranciju na KM - onda ok - pričekajte do xy godina....ali ako dijete pokazuje intoleranciju na KM onda mu ni običan AD nije po mjeri jer je svakome temelj KM...
      čak i za to postoje drugačija AD mlijeka...
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Twin pon srp 25, 2011 11:40 am

      živila I&S

      KM ne smiješ ni spomenuti, već te razapinju

      ja sma im s 8 mj na KM kuhala špinat a s 9 su gris tamanili. nikad im nisam gris na vodi davala. nisam im davala ništa što ni sama ne jedem.

      ne kužim smije pojest teleći šnicl a mlijeko ne popit!!! di je tu logika. kaj vi ne vidite prste proizvođača dječje hrane u tome?!

      naravno da ne bute dali KM umjesto bočice/cice, ali u jednom obroku mi je to ok ko i svaka druga namirnica

      i od 6 mj idu rižolino i keksolino (koji btw sadžre petit keks i tonu šećera pa po toj logici radije im doma napravite petit keks na mlijeku)
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Twin pon srp 25, 2011 11:43 am

      I&S upravo to - alergija ili intolerancija na proteine KM se primjeti kod konzumacije AD jer sadrži UPRAVO TE ISTE PROTEINE na koje se alergija ili preosjetljivost javljaju. ali to se u novorođenačkoj ili ranoj dojenačkoj dobi odmah primjeti te se djetetu daju posebne formule na bazi hidrolizata kazeina koji je u biti razbijena molekula proteina mlijeka. moj V je to pio dok je ležao na Rebru s nepunih mj dana kad nisu znali kaj mu je jel alergija ili kaj već (na kraju bio stafilokok kojeg je dobio na dar u Petrovoj)
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by I&S pon srp 25, 2011 11:57 am

      twin ma samo zdravorazumsko razmišljanje....
      piju mi od 1 dana AD kojemu je baza KM a nesmiju KM do godine dana.... tko je tu lud????
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Twin pon srp 25, 2011 12:19 pm

      evo receptić za namaz:

      fini domaći špek ili panceta
      tvrdo kuhano jaje
      abc sir
      peršin list

      dobro izmixati štapnim mixerom
      namazati na komadiće kruha

      i da vidite paljade poslije!
      Xen@
      Xen@
      akter
      akter


      Broj postova : 140

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Xen@ pon srp 25, 2011 12:24 pm

      ja se ubacujem svako malo, kak posao dozvoljava, ali ajde vi meni TWIN i Tmama objasnite kak da natjeram svoje da jedu kruh sa namazom, moji jedu samo suhi, čim je gore nešto neeeeećeeeeee
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by I&S pon srp 25, 2011 12:31 pm

      neznam.... moji su to odmah prihvatili.... ak ništ drugo - pričekaj vrtić (tamonje obično za doručak neki namaz Smile ) ko što ću ja pričekati vrtić za nemiksanje variva, jedenje riže i špinata (to moji još uvijek ne jedu )
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Twin pon srp 25, 2011 12:32 pm

      moji su isto dugo štrajkali s tim oblikom posluživanja pa sam ja nijma dala nek sami prtljaju po namazu sa žličicom a u inetervalima sam im u kljun ubacivala tako na kruhu namazano.
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Twin pon srp 25, 2011 12:33 pm

      I&S a propos špinata - moji su isto, kak su porasli, štrajkali s njim, a onda sam im ubacila češnjaka i da vidiš kako ga jedu!!! i V kao neće špinat a kad mu unutra natrgam faširnac pojede ga s pireom samo tako!
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by I&S pon srp 25, 2011 1:24 pm

      twin moji nikad nisu ni špinat ni rižu prihvatili.... radile im i bake i ja i jok.... moja mam radi sa češnjakom i ja radim sa češnjakom a svei ne... sve varijante smo im dali i neće... isto tako sam im nudila (i nudim) sve varijante riže koje znam... ma ni vidjet je neće....
      nadam se promjeni jer mi svi ukućani jako volimo rižu Smile
      MalaDo
      MalaDo
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1438

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by MalaDo pon srp 25, 2011 1:58 pm

      Moji vole špinat al jedino kad je smisksano sa mesom, prvo napravim špinat s krumpirom na maslinovom, bez češnjaka, a posebno spečem meso, također na maslinovom, i onda ubacim zajedno s tim uljem od pečenja u špinat i sve smiksam..
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Twin pon srp 25, 2011 2:01 pm

      MalaDo super ti je receptić. ma meso rules. pogotovo pečeno. al kod nas je glavni češnjak. riba je imala prođu samo s češnjakom.

      Sponsored content


      Dohrana Empty Re: Dohrana

      Postaj by Sponsored content

        Similar topics

        -

        Sada je: pet svi 17, 2024 5:02 am.