B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+6
Twin
Jorgovan
mallena
Vanja
Branka
irenak
10 posters

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by irenak sub pro 20, 2008 2:26 pm

    Cure, čitam na dnevnik.hr sljedeće:

    Nakon rodiljnog dopusta roditelji imaju pravo na šestomjesečni roditeljski dopust, a zakonodavac im dopušta da ga iskoriste do osme godine djetetova života odjednom ili u dijelovima, u razdoblju koje im najviše odgovara. Roditeljski dopust za prvo i drugo dijete trajat će šest mjeseci, a za blizance, treće i svako iduće dijete 30 mjeseci.
    link: http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/od-nove-godine-rodiljni-i-roditeljski-dopust-za-skrb-o-djeci.html

    Tko ima nešto više saznanja o tome, bilo bi dobro da nešto nadopiše (uz to da i mame sada moraju biti doma samo 42 dana nakon poroda i odmah nakon toga može ići tata na porodiljni - izbor svake mame)!!

    Isto je zanimljivo da se to može koristit do 8 godine - dakle, za upis u školu uzet mjesec dana ako nisi sve iskoristio - to bi doista bilo zgodno!!!! Ja ću još malo pogledat kaj ima, pa ko kaj nađe neka stavi!!!!!!!
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Branka sub pro 20, 2008 3:03 pm

    irenak je napisao/la:Tko ima nešto više saznanja o tome, bilo bi dobro da nešto nadopiše (uz to da i mame sada moraju biti doma samo 42 dana nakon poroda i odmah nakon toga može ići tata na porodiljni - izbor svake mame)!!

    Isto je zanimljivo da se to može koristit do 8 godine - dakle, za upis u školu uzet mjesec dana ako nisi sve iskoristio - to bi doista bilo zgodno!!!! Ja ću još malo pogledat kaj ima, pa ko kaj nađe neka stavi!!!!!!!

    Samo bih dodala u tvoju prvu rečenicu...Nakon obveznog rodiljnog dopusta.... (koji traje do 6.mj. života djeteta.

    Ovo za 42 dana nakon poroda (kao i 28 dana prije termina)...je uvijek vrijedilo, ne samo "po novom". Moja šefica je oba porodiljna završila sa 42. danom. A to je bilo prije 6 i 4 godine. Ja sam svoje porodiljne završila kad su djeca imala 3,5mj. A mm je koristio porodiljni sve do 14. mj života djece, jer tate porodiljini od 1 godine mogu produžiti na još 2 mjeseca ako su na porodiljnom do tada proveli najmanje 3 mjeseca (ja nemam blizance)

    Ovo za korištenje preostalog porodiljnog je NOVO i vrijedi od 1.1.2009. Što znači da oni koji prekinu porodiljni prije tog datuma nemaju tu mogućnost.
    Može se uzimati najviše 2 puta godišnje u trajanju od najmanje 30 dana.

    Što vas još zanima?

    P.S. Temu bi trebalo premjestiti iz upoznavanja ...negdje...Sonja...?
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Branka sub pro 20, 2008 3:11 pm

    Evo malo podrobnije...iako mi se čini da negdje već ima tema? Ako ima, moderatori brišite.


    Što nam donosi novi Zakon o rodiljnim i roditeljskim potporama

    Drugih šest mjeseci rodiljnog dopusta moći će koristiti i u dijelovima, a ne kao dosad odjedanput, i to sve do osme godine djetetova života. Fleksibilan roditeljski dopust (pre)dugo smo čekali u Hrvatskoj. Što konkretno donosi: ako se nakon prvih šest mjeseci obveznog rodiljnog dopusta, iz nekog razloga morate vratiti na posao, zakon će vam omogućiti da preostalih šest mjeseci dopusta iskoristite u dijelovima, najviše dva puta godišnje u trajanju od najmanje 30 dana. Godišnje bi znači mogli koristiti dva mjeseca rodiljnog ili kako će se ubuduće zvati – roditeljskog dopusta, i to kad
    vam najviše odgovara. Nesumnjivo da će mnogi roditelji sačuvati mjesec ili dva za vrijeme polaska djeteta u školu, a za što su dosad morali koristiti "klasični" godišnji odmor. Dopust ravnopravno mogu koristiti majka i otac, a za prvo i drugo dijete traje šest mjeseci, dok za blizance, treće i svako naredno dijete 30 mjeseci.

    Kako bi se očeve u većem broju potaknulo da ostanu kod kuće s djecom, u zakonu je stimulirajuća odredba da ako otac koristi roditeljski dopust najmanje 3 mjeseca, onda dobiva još dva dodatna mjeseca.


    Veće rodiljne naknade od 2009. godine

    Sve je to premalo, s pravom će zaključiti buduće mame i tate kad čuju da će od početka iduće godine rodiljne naknade za drugih šest mjeseci djetetove starosti iznositi 80 posto proračunske osnovice. Naknada bi tako bila veća za 160 kuna u odnosu na sadašnju, koja iznosi 2.500 kuna. Za prvih šest mjeseci starosti djeteta zaposlene će majke i dalje primati naknadu u punom iznosu plaće. Iako je bilo najava kako bi se u
    skoroj budućnosti mogla značajnije povećati jednokratna pomoć za rođenje djeteta, to zasad očito nije u planu. Zadnji je put jednokratna pomoć povećana prošle godine, od tada iznosi 70 posto proračunske osnovice, ili oko 2.330 kuna.


    Dojenje

    Mnoge zaposlene majke vraćaju se na radno mjesto i prije isteka rodiljnog dopusta, no bez obzira na to žele i dalje dojiti dijete. To baš nije lako i jednostavno uskladiti s obvezama na poslu, pogotovo imate li poslodavca bez imalo sluha za tu hvalevrijednu odluku. No, Zakon o rodiljnim i roditeljskim potporama na vašoj je strani, pa se pozovite na članak 19. u kojem se jasno navode vaša prava: zaposlena i
    samozaposlena majka, koja nakon korištenja rodiljnog dopusta ili rada u skraćenom radnom vremenu nastavi dojiti dijete, tijekom rada ima pravo na stanku za dojenje u trajanju od dva sata dnevno. Stanka se inače može koristiti jednokratno ili dva puta dnevno po sat vremena. Majke to pravo mogu koristiti do navršene 1.godine djetetova života.

    Mirovanje radnog odnosa do djetetove treće godine

    Nakon što je iskorišteno pravo na rodiljni i roditeljski dopust ili pravo na rad s polovicom punog radnog vremena, jedan od zaposlenih roditelja ima pravo ne raditi do navršene 3. godine života djeteta. Za to vrijeme prava i obveze zaposlenog roditelja iz radnog odnosa miruju, a pravo na obvezno zdravstveno i mirovinsko osiguranje ostvaruju se prema propisima kojima su ta prava uređena.

    Novi Zakon o rodiljnim i roditeljskim potporama na snagu bi trebao stupiti
    1.siječnja 2009.godine.

    izvor: http://www.zena.hr
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by irenak sub pro 20, 2008 4:12 pm

    Bravo Branka!!

    Ovo za 42 dana, da to je od prije, u pravu si, ali mislim da tateki nisu mogli prije odmah nakon 42 ići na porodiljni, a sada koliko vidim mogu. Ako nekaj nisam krivo polovila. Mislim da je u tome promjena. No, ono što je meni osobno najzanimljivije je korištenje ovog rodiljnog od 30 mjeseci do 8. godine.
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Branka sub pro 20, 2008 6:24 pm

    irenak je napisao/la:Bravo Branka!!

    Ovo za 42 dana, da to je od prije, u pravu si, ali mislim da tateki nisu mogli prije odmah nakon 42 ići na porodiljni, a sada koliko vidim mogu. Ako nekaj nisam krivo polovila. Mislim da je u tome promjena. No, ono što je meni osobno najzanimljivije je korištenje ovog rodiljnog od 30 mjeseci do 8. godine.
    Slažem se da je ova novina do 8. godine super!
    A ovo prvo...mogli su tate odmah nakon isteka 42 dana nakon poroda na porodiljni jer je tako muž od moje šefice krenuo na porodiljni od 43. dana pa sve do 14 mjeseci života djeteta i to je bilo prije 6 i prije 4 godine.
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by irenak sub pro 20, 2008 6:58 pm

    Ipak sam ja taj dio krivo polovila, hehehe!!! PLJAVUŠA!!!!!!! WTF
    Vanja
    Vanja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3745
    Proud to be : mama blizanaca

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Vanja pon pro 22, 2008 11:35 am

    avatar
    mallena
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4891
    Proud to be : mama blizanaca

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by mallena pon pro 22, 2008 1:18 pm

    Ja za svoje dečk e dobivam 1.660 kn imam pravo na 6 god. zbog Marka.
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Jorgovan uto sij 21, 2014 10:52 am

    Branka je napisao/la:
    irenak je napisao/la:

    Isto je zanimljivo da se to može koristit do 8 godine -

    Ovo za korištenje preostalog porodiljnog je NOVO i vrijedi od 1.1.2009. Što znači da oni koji prekinu porodiljni prije tog datuma nemaju tu mogućnost.
    Može se uzimati najviše 2 puta godišnje u trajanju od najmanje 30 dana.

    Zna li netko da li ovo još funkcionira? Uzeti porodiljni do osme godine blizanaca?
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Twin uto sij 21, 2014 12:25 pm

    funkcionira, ali jedino ako nisi iskoristila to pravo. dakle, ako si bila na porodiljnom do godine dana, ostalo ti je još 2 godine, odnosno možeš, uz suglasnost poslodavca, koristiti 4 god prava na rad s polovicom radnog vremena gdje ti poslodavac isplaćuje polovicu tvoje plaće,a HZZO 1663 kn.
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Jorgovan uto sij 21, 2014 12:50 pm

    Koliko sam shvatila, ako mi je ostalo pola godine: mogu koristiti pola godine porodiljnog, ili godinu dana polovicu radnog vremena?
    Gdje se to rješava? Na HZZOu ili u MIOu?
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Twin sri sij 22, 2014 2:12 am

    da, da dobro si shvatila. na hzzo-u!
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Jorgovan sri sij 22, 2014 10:20 am

    For you 
    Nausnica
    Nausnica
    novak
    novak


    Broj postova : 63
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Nausnica ned sij 26, 2014 2:17 am

    Uopće mi nije jasno, tko to može koristiti "ridieljki dopust" tako u dijelovima, do 8 godine!?!? Na kojim poslovima? Meni prvoj poslodavac tako nešto ne bi dopustio, tako da je za mene ovo mrtvo slovo na papiru...?!Kakvi su nam to očajni zakoni, neprovedivi u praksi i kome služe?
    Kao, ja bi mogla samo tako uzimat povremeno dopust, i vraćat se raditi. Tko bi SULUD to mogao napisat uopće, što su time htjeli..
    Oprostite, ali toliko sam ljuta ne sve, što malog čovjeka tako uništava sustav, a mi ništa ne možemo...LJjuta sam do bola
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Twin ned sij 26, 2014 9:09 pm

    žao mi je što te to ljuti, ali razumijem te jer sam i ja radila kod takvog poslodavca, lai nije svugdje tako. sad recimo nemam tih problema.
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Pika pon sij 27, 2014 12:58 am

    al činjenica je da su rijetke branše gdje se to može. bilo bi zaista zanimljivo vidjeti stvarnu statistiku tko to uopće iskoristi porodiljski s blizancima i više djece??? ja gotovo da i ne poznam takvog. svi su se vratili ranije jer su kratko nakon prve godine bankrotirali. po mom to si može priuštiti samo netko čiji muž zarađuje izuzetno mnogo i one nezaposlene žene koje biraju između nikakvog primanja ili tih 1600.

    ja se kao roditelj blizanaca u svakom slučaju osjećam zakinuta za porodiljnu naknadu koja mi je pripadala, jer sam u odnosu na moje kolegice koje su imale dvoje djece zaredom od države dobila 40.000 kuna manje a na adaptirano mlijeko i odlaske na terapije (što one nisu imale) potrošila ca. 20.000 kuna više. Dakle ukupna razlika 60.000 kn.

    Mislim da bi bilo pošteno ponuditi roditeljima blizanaca da biraju: ili dvije godine po istim uvjetima kao 1+1 singlić (dakle uz veću naknadu) ili ok, tri godine, al onda uz naknadu razvučenu na 3 godine. ili pak jednu godinu, al onda uz dvostruku naknadu-bez prava na plaćeno bolovanje ili obrnuto., jer će roditelj ionako u drugoj godini morati više platiti na baby-sitting zbog tog što u jaslicama nije dobio mjesto. bar mi nismo skoro do drugog rođendana.
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Twin pon sij 27, 2014 1:45 pm

    ma na porodiljni od tri godine samo rijetki mogu pristati, pritom ne mislim na poslodavce, već na roditelje. ali sviđa mi se ova opcija o radu s pola radnog vremena što ti realno daje mogućnost da si 1 godinu doma i još 4 pune godine radiš na pola radnog vremena i pritom dobijaš 1663 kn od hzzo-a i pola plaće od poslodavca!
    Nausnica
    Nausnica
    novak
    novak


    Broj postova : 63
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Nausnica sri sij 29, 2014 7:20 pm

    twin,
    priroda moga posla, ne dozovoljava mi ovakav luksuz, a to je da si mogu uzimat porodiljni u dijelovima, ne samo poslodavac (iako kad bi oni imali razumijevanja, hm, ko zna). Ja sam vezana statistikom, mjesečnom, tromjesečnom, posao koji obavljam u siječnju, rezultati su vidljivi tek za koji mjesec,ožujak, veljača... tako da NEMA ŠANSe.
    Zaštita majke na mom poslu NULA bodova.
    Gdje to piše, da se može raditi pol radnog vremena, uz pol plaće a i zadržat naknadu porodiljnu??!
    jel i ta opcija ISTO ovii o dobroj volji poslodavca?!
    To mi je PRVA vijest, od kad je to na snazi?

    Nausnica
    Nausnica
    novak
    novak


    Broj postova : 63
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Nausnica sri sij 29, 2014 7:28 pm

    Pika,
    svaka ti je na mjestu. Ja UOPĆE ne želim razmišljat koliko smo mi zakinute, u odnosu na naša prava i te porodiljne naknade, u odnosu na majke s dvoje djece koji nisu blizanci. Odmah dobijem žučni napad, a to mi ne treba, jer imam dosta drugih problema.
    Imti porodiljni od 3 godine, s blizancima, hm hm.
    To je doista LUKSUZ , u RH, i kome je to palo napamet?!?!
    Mene sad samo zanima koja su naša prava, prema ovim krasnim RH zakonima, i da li ima itko, tko zaista radi samo pola radnog vremena, ? I da ostvaruje takvu naknadu?
    hvala na odgovorima
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by maksi čet oľu 27, 2014 12:35 am

    Da ja radim pola radnog vremena i dobijem još od HZZO-a 1663 kn. Tako radim već par godina.
    Nausnica
    Nausnica
    novak
    novak


    Broj postova : 63
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Nausnica pet oľu 28, 2014 11:43 pm

    molim te Maksi, kko si to svoje pravo ostvarila? S kime si to tako dogovorila? koje si povrde skupila, i tko te je upoznao s tim pravom?
    Ne razumijem, kako dobiješ PUNU porodiljnu naknadu, kao i mi koje smo na rodiljnom dopustu? a još k tome i plaću? POl plaće* ?
    Oprosti, ali možš li mi to objasniti, da malo pohvatam bespuća hrvatskog zakonodavstva?
    Da li znaš gdje to PIŠE u koje zakonu?
    hvala na odgovoru
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by maksi ned oľu 30, 2014 11:30 pm

    Znači negdje prije 2 god je izašao zakon da isplaćena porodiljna naknada ne može biti manja od 1663 kn. Zato dobivam cijelu naknadu i plaću za pola radnog vremena. Otišla sam na HZZO i dobila sve potrebne informacije. Ovisi na koga naletiš inače baš i nisu previše susretljivi. S time ti se mora složiti poslodavac inače sve pada u vodu. Odnjela sam mjesec dana prije potvrdu poslodavca da od tada i tada počinjem raditi na pola radnog vremena. Ispuni se i neki zahtjev u HZZO-u.
    Nausnica
    Nausnica
    novak
    novak


    Broj postova : 63
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Nausnica pon oľu 31, 2014 7:23 pm

    hvala ti puno. Na informaciama. Sve si i objasnila
    I mislila sam, da treba se složiti poslodavac.
    izgleda da si sretnica, jer imaš poslodavca susretljivog.
    To je velika sreća, jer kad imaš moju priču, uff. Niš od toga
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Twin uto tra 01, 2014 9:51 pm

    žao mi je Naušnice što to ne možeš ostvariti. ja sam isto kao i Maksi koristila to pravo samo u moje vrijeme je vrijedilo pola naknade, nekih 830 kn. a sad je cijela. ne razumijem zašto to posloodavcu ne bi odgovaralo, ništa ga ne košta?!
    Nausnica
    Nausnica
    novak
    novak


    Broj postova : 63
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Nausnica pet tra 04, 2014 1:56 pm

    Oh Twin, i ti si sretnica, drago mi je. JOš kad bi znala gdje radim, onda se tek ne bi prestala čuditi.
    Jednostavno, tamo di ja radim, to nije moguće neizvedivo je.
    jako sam razočarana u ovu državu jako previše
    uh

    Sponsored content


    Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!?? Empty Re: Rodiljna naknada iskoristiva do 8 godine djetetovog života!!??

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet svi 02, 2024 4:41 pm.