B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+8
lyda
Nikmi
Adriana
Aleksandra
ines13
irenak
Twin
Ko bi reko
12 posters

    Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Ko bi reko
    Ko bi reko
    domaći
    domaći


    Broj postova : 647
    Lokacija : Zagreb- Siget
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Ko bi reko pet srp 29, 2011 9:24 am

    Dakle, znate ono kad se osvrnete par tjedna/mjeseci/godina unazad i kad vam se sve posloži u neku realniju perspektivu i onda se lupate virtualnim batom po glavi "Jooooooj, da sam barem ovo znala prije, ne bih se bila živcirala/ bila bih mirnija/ znala bih bolje to hendlati".

    E, sad, iskreno vjerujem da je težina osobnog iskustva nemjerljiva, al imam tih par riječi koje bih htjela podijeliti sa svim mamama blizanaca u početcima suživota sa smotuljcima.

    Moji su prva tri miseca bili nemogući. Stalno nezadovoljni, stalno gladni, meni nije išlo dojenje, izadajanje je trajalo tipa 5 sati dnevno, nikako uvatit sna i odmora, trudiš se a nema rezultata. Meni bi bilo pomoglo da mi je netko rekao i ponavljao da će prva faza kad su nemogući- PROĆI! Dakle, šta god da bilo, koliko god vas često budili, kako god jako nezadovoljni oni bili (a samim time i vi), vi ste sada neispavane, pod stresom, ne znate šta da radite- ALI TO ĆE PROĆI.

    Kao npr. mučnine u trudnoći (ako ste ih imale) pa ste sad zaboravile na njih. Ili, niste zaboravile, jer ste pametne žene koje imaju dugoročno pamćenje, al vas više nije briga za njih. Kužite.

    Ta faza će proći.

    Nekome traje mjesec, nekome dva, nekome se radi u tjednima, ali LOŠE FAZE PROĐU.

    Idem se sad mojoj dobroj fazi posvetiti na podu u baby gymu, nadam se da će se ovdje naći još koji dobar savjet za friške mame i njihove frustracije. :*
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Twin pet srp 29, 2011 10:23 am

    Bilo bi divno kada bi svaka od nas imala na umu ovo što pišeš u LOŠOJ FAZI. Naime, barem kod mene, ispostavilo se da sam jajedna jako pametna ženska, sposobna realno sagledati stvari, ali kad je sve O.K. No. čim je neki pomak na loše, čim se nešto događa u smjeru šizeva i sl., zaboravljam ta svoja saznanaj i ludim i šizim. Mislim da je to u našoj prirodi. Kad sad retrogradno gledam, nemam pojam radi čega sam ja upoće šizila do njihove godine dana, odnosno, do trenutka kad su prohodali Po meni sad to je bilo ono - staviš ih u kolica i šibaj! A zanm da sam tada bial 100x luđa, neorganiziranija, nenaspavanija i sl. nego sad. nažalost, koliko god ovo bilo potencijalno korisno, mislim da nema te mame koja će ovo pročitati pa neće šiziti - mislim da smo osuđene na učenje iz iskustva, nažalost vlastitog!
    Ja sam sad u fazi šizeva druge vrste, a kad slušam mame starije djece vidim da me ne doživljavaju previše, i kad odmahnu rukom i vlee "Ma, to će proći!" dođe mi da ih prodrmam i velim "Neće, vidiš da neće, vidi koje je to ludilo!" ili "Tebio nije bilo kao meni, nemaš ti pojma, meni je 100x gore!", a onda se uhvatim kako za pola godine ja isto to vičem majkama koje imauju djecu malođu od moje! Začarani krug, reklo bi se!
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by irenak pet srp 29, 2011 10:25 am

    MOj savjet je prije svega - organizirajte si dan u potpunosti. Posložite ga tako da se točno zna kaj se kad radi - jede, spava, šeće... stvorite klincima naviku i rutinu, jer će vas to spašavati da malo odrjemate kada oboje spavaju. Posla uvijek ima, ne žurite s njim, neće nestat (nažalost, to je 100% sigurno) prvo i osnovno je da se odmorite (taj dio velika večina nas u početku koristi da si obavi kaj treba).
    Čitala sam u mamama i bebama (mislim da je taj časopis) o cakama. Primjerice, kada je još netko doma, recite da morate na wc i ostanite tamo 10 minuta drjemajući - u početku mi je to bilo smiješno, ali ne više, hahahha. Tih par minuta mira doista dobro dođe (do trenutka dok nisu mobilni, onda i taj dio možete zaboravit jer sami ulete ili e deru ispred vrata).
    Pokušajte si pronaći pomoć. TRAŽITE pomoć od drugih. Ja sam bila blesava pa sam veliku večinu odrađivala sama, a nisam trebala. Između ostalog, sat peglanja neke žene je cca 40 kn i samo jednom mjesečno da vam tri sata ispegla, uštedili ste svojoj kičmi nekih cca 8 sati peglanja!!

    Da, još jedna stvar, ukoliko ste mama koja ne doji. Iskoristite lijepo vrijeme i budite što više vani, hranite se vani. Ja sam uredno vruću prokuhanu vodu furala u termosici, Hipp u dozerima (ima za kupit u ljekarnama) i što je najbolje vani su uvijek daleko više pojeli.

    Toliko od mene, za sad. Ako se sjetim nečeg - napišem.

    Ko bi reko - super tema!!!
    ines13
    ines13
    novak
    novak


    Broj postova : 94
    Lokacija : Rijeka/Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by ines13 pet srp 29, 2011 11:31 am

    budite prakticni, nemojte samo sjediti doma jer imate dvoje djece koja jedu svaka 2-3 sata.... boca vode se moze podgrijati u bilo kojoj mikrovalnoj, za one koji ne vole mikrovalnu -u jednoj siroj posudi sa vrucoom vodom iz kafica, (dozatori za hranu su vec spomenuti, imaju u kozmu neke noname 20ak kn, avent 60ak kn...za one koji vole uloziti u opremu, tommee tippee ima termosicu sa poosudom, u kojoj se drzi vruca voda, a boca grije u posudi http://www.tommeetippee.co.uk/product/new_travel_bottle_and_food_warmer/ ima u mulleru za kupiti oko 180kn cini mi se)....presvalcenja se mogu obaviti svugdje - skoro svaki dm ima, i svaki shoping centar, kad je toplo, dobra su i kolica.
    a dojenje ne moze biti prakticnije....dakle sva ovaoprema nije potrebna Wink
    sto djetetu vise treba nego da je cisto i sito, i da ima raspolozenu mamu jer je sa frendicom popila kavu negdje vani, obavila si dobar shoping... Wink
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Twin pet srp 29, 2011 11:34 am

    Ines e kod slijedećih twinsa ću sve pametnije!!!!! Zbilja, da ih sad opet dobijem, ma k'o od šale bih to odradila!
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Aleksandra pet srp 29, 2011 1:41 pm

    1. nemojte se prepustiti kući i jadu - sa twinsima možete SVE samo ako si to tako postavite. Smirena mama - smireno djete.
    2. Čitajte forum, mame su vam sve to rekle samo treba pročitati prije nego se uđe u tu fazu pa onda znaš da je to najnormalnija stvar na svijeti i da PROĐE Wink

    Ko bi reko
    Ko bi reko
    domaći
    domaći


    Broj postova : 647
    Lokacija : Zagreb- Siget
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Ko bi reko pet srp 29, 2011 3:12 pm

    spavaj sa njima. barem lezi.
    nema tog multitaskanja koji može nadoknaditi san.
    nećeš moći uhvatiti uru vremena mira u kojoj ćeš sve obavit- kuću, ručak, robu. Ludnica imanja djece će sad neko vrijeme trajati i ne možeš tako srediti kuću u utorak da potraje do idućeg ponedjeljka.
    LET IT GO!

    Ako si sama, nitko ti ne pomaže, navečer si skuhaj dobru juhu za iduća dva dana za ručak. Doručak žitarice, večera nešto suho. Voćka i jogurt između. Tako ćeš vrijeme za kuhanje smanjiti na minimum.

    I onda LEZI SA NJIMA!

    JA sam kasno to počela... Sad mi je žao Smile
    avatar
    Adriana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1281
    Proud to be : mama trojkica

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Adriana pet srp 29, 2011 3:20 pm

    Dok su moji pili bočicu noću, znači ona zima 2008. god, bočice bi napunili prokuhanom vodom, i stavili na radijator koji grije. Kad bi se oni plačući probudili gladni, voda bi bila taman topla, stavili bi nan, promučkali i papica za minut.
    Ko bi reko
    Ko bi reko
    domaći
    domaći


    Broj postova : 647
    Lokacija : Zagreb- Siget
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Ko bi reko pet srp 29, 2011 11:36 pm

    Meni nisu bile fora bodibenkice. Sa većinom im je vratić bija pregol. A litnje bodibenkice imaju više materijala i vruće su od bodića.

    Al, da sam barem prije smislila kako njihove glavurde što lakše ugurati u bodić.

    Moji su plaaakali, ja sam se preznojavala, pa navlači preko glavice, pazi vrat, pa zapne jer su polu-Ličani ti moji klinci... AUF!

    Vako:
    Dite leži na leđima.
    Uhvatite ga rukom između nogu, četri prsta "gore", kao da prekrivate pikicu ili pišota, palac ispod, kao da ga položite na rektum.
    Zarotirate dijete na lijevi ili desni bok (ovisi kojom ga rukom uhvatite) a tamo di mu je prije rotacije bila glavica položite bodić koji ste prethodno pripremili na sljedeći način:
    (hm, kako ću ovo objasnit)
    Zamislite da kroz bodić provučete ruku, od ulaza za noge do ulaza za glavu. I sad ga zgužvate, stisnete od jednog kraja do drugog tako da vam glumi narukvicu. Sad praktički imate hrpetinu materijala u krugu. Jel de?
    E, sad, stavite tu narukvicu od bodića na mjesto glavice dok vam je bebač na boku i zarotirajte nazad dite tako da mu glavica upadne u "rupu" okruženu smotanim bodićem. Tako vam je već pola glave unutra i sad samo prebacite sa stražnjeg dijela glave preko prednjeg i hopla! glavica je unutra. U slučaju moje dice- glavurda.
    Ako ne budete razumili a bude vas interesiralo, stavit ću neki videjo.
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by irenak ned srp 31, 2011 12:14 am

    Vidim da netko ima čisti baby handling Smile
    Nikmi
    Nikmi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 587
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Nikmi ned srp 31, 2011 12:18 am

    Moji su se najnormalnije dali oblačiti...do jednog trenutka...ne znam što je bilo presudno, al najprije M., a onda par dana kasnije i D. nisu dali prevući bilo što preko glave. E onda sam i ja morala pronalaziti način kako to prevazići i izgledalo je slično ovom tvom opisu Smile Srećom trajalo je nekih 2-3 tjedna i prošlo...jednako zagonetno kako i došlo. Smile

    Koje su to sve faze Rolling Eyes
    Ko bi reko
    Ko bi reko
    domaći
    domaći


    Broj postova : 647
    Lokacija : Zagreb- Siget
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Ko bi reko ned srp 31, 2011 12:48 am

    Je, je, Irenak, rotiram ih sve u 16 SmileSmileSmile
    Al ih još ne znam vaditi iz AS ni kupati...
    lyda
    lyda
    novak
    novak


    Broj postova : 48
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by lyda ned srp 31, 2011 6:36 pm

    super tema! Smile dajte još za nas novopečene mame
    Nikmi
    Nikmi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 587
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Nikmi ned srp 31, 2011 7:33 pm

    Lyda!!!! mah
    Pa kako si? Kako su cure?
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by irenak ned srp 31, 2011 10:27 pm

    Kad su naši bili tako mali, mi smo ih znali 'prebacit' preko ruke, kao da leži trbuhom na podlaktici, a kasnije smo uzeli onu sjedalicu - ležalicu za kupanje i spasili si kičmu i suprug i ja (jako jeftina u turbo limachu naspram koliko od nje dobiješ). A glede autosjedalice, mi smo ih vadili isto uz rotaciju, tako ih je i teta vježbalica vadila.

    Kada počnu samostalno sjedit, ima za kupanje prsten-sjedalica (ne znam kako se točno zove) i to je isto fenomenalna stvar!!!

    Sad moram gibat, hahari podivljali!!!
    Ko bi reko
    Ko bi reko
    domaći
    domaći


    Broj postova : 647
    Lokacija : Zagreb- Siget
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Ko bi reko ned srp 31, 2011 10:55 pm

    Za kupanje u prvim danima mi smo koristili lavandin (lavabo).
    Položi dijete na svoju podlakticu okomito, dakle tvoja podlaktica se proteže od jednog do drugog djetetovog pazuha.

    Onaj pazuh tj. rame koje ti je bliže dlanu obuhvati sa palcem i srednjim prstom, tako je dijete fixirano.

    Dijete je tebi sada okrenuto leđima. Gleda vjerojatno prema dolje negdje.

    I guzu pod pipu. Pljuskaj tu savršenu hrpciu sala dokle god i ti i beba uživate.
    Ko bi reko
    Ko bi reko
    domaći
    domaći


    Broj postova : 647
    Lokacija : Zagreb- Siget
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Ko bi reko pon kol 01, 2011 12:25 pm

    Ako ne dojite, blizići se mogu hraniti i na bočicu istovremeno uz pomoć vajpera/ ležaljki.

    Moji chillaju u Baby Bjornovima, al u principu bilo koji takav komadić "namještaja" je dobar.

    Svako dijete u svoj vajper. Sjednite na pod (jastuk pod tur), naslonite se na kauč ili fotelju, ispružite noge.

    Svako dijete na rikverc dovucite sa svoje strane, tako parkirani izgledaju kao krila vašim nogama.

    Gazice pod vratiće, boce u ruke i u usta. I gulp surlp hlap frup... Gotova je boca.

    Dignuti za podrigivanje.

    PS obvz. provjeriti sa pedijatrom smiju li u vajpere. Moji su recimo postigli odgovarajući tonus tek negdje oko njihovog termina, dakle sa jedno 2 mj. kronološke starosti.
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Twin pon kol 01, 2011 12:47 pm

    eeeeeeeeeee, di si ti bila kad je meni ovo trebalo?! al dobro, imala sam babu i muža pa smo tkao hendlali. kasnije su bili u viperima.
    Ko bi reko
    Ko bi reko
    domaći
    domaći


    Broj postova : 647
    Lokacija : Zagreb- Siget
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Ko bi reko pon kol 01, 2011 1:33 pm

    Twin, slatkice, evo ti Love

    Ima još sa vajperima, ovo je za mrvu starije gremline, 3+ mj.

    Ako imate one baby gymove kojima se daju odovjiti lukovi tj. svodovi na kojima vise igračke, odvojite ih.

    Sad ste dobili dvije žice obučene u krpu, savitljive.

    Jedan kraj upinkite u jedan čošak vajpera (mi smo ih malo žicom povezali kao osigurač), drugi kraj te žice upiknite u dijametralno suprotni čošak vajpera.


    Sad imate vajper-šator.

    Ovo ima smisla ako vaši mališi vole biti u vajperima i raspoznaju boje.

    Povješajte koji zvekavac negdje povie trbuha i neka zvecka od ljuljanja vajpera.

    Ovo je međufaza do baby gyma dok još ne znajku hvatati stvari rukama a kad im dosadi ležati na leđima da ih ipak nešto zabavlja...

    Pa pet minuta- pet.

    U tih pet minuta- LEZI I ODMARAJ!
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by irenak pon kol 01, 2011 1:35 pm

    KO bi reko, mi izgleda da smo na istoj valnoj duljini, to sam i ja htjela napisat, jer doista skrati vrijeme hranjenja. Ja sam tako počela hranit kad smo krenuli van, dok su ležali u kolicima.

    Doma smo koristili jastuk za dojenje. Sredinu bi stavila na sebe i svaki krak bi stavila uz noge, prema leđima i zatim ih narihtala da se oslanjaju na jastuk i na mene. Isto pali. I taj jastuke je zakon, kako u trudnoći, tako i nakon nje, kad dođu mali smotuljci!!!
    Nikmi
    Nikmi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 587
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Nikmi pon kol 01, 2011 2:23 pm

    Savjet više Smile Kada vam klinci postanu preteški za vipere, pa viperi "propadaju", a i dalje ih želite hraniti na taj način, onda te lukove preokrenite ispod vipera i zakvačite za "noge" vipera pa dudu kao potporanj. Na taj način neće propadati i poslužit će još neko vrijeme. Moji viperi su dušu ispustili, iskoristili smo ih u potpunosti roll
    Ko bi reko
    Ko bi reko
    domaći
    domaći


    Broj postova : 647
    Lokacija : Zagreb- Siget
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Ko bi reko pon kol 01, 2011 3:51 pm

    Nisam skužila ovo sa potporom, može pojašnjenje? Tenksić
    lyda
    lyda
    novak
    novak


    Broj postova : 48
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by lyda pon kol 01, 2011 4:44 pm

    Nikmi je napisao/la:Lyda!!!! mah
    Pa kako si? Kako su cure?

    Heeeej, evo mene ovdje...
    Na kojoj se temi druže ostale cure?
    Cure su dobro sada, manja je još u bolnici Sad
    Dobila je kasnu novorođenačku sepsu uzrokovanu streptokokm i meningitis...bila sam pred živčanim slomom, uglavnom terapija djeluje i nadam se da će uskoro doma

    Kako su tvoji?

    On topic:
    Cure kakvi su to dozatori hrane za van koje spominjete? Što je to?
    Jel u termosicu za van stavite vodu temperature oko 37, jer ako je vruća nemate je gdje ohladiti?
    Ko bi reko
    Ko bi reko
    domaći
    domaći


    Broj postova : 647
    Lokacija : Zagreb- Siget
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Ko bi reko pon kol 01, 2011 4:58 pm

    Doztatore imaš više manje od svih proizvođača bočica, al ih nema često kupiti u DeeMovima i Mullerima i sl.

    Avent imaš u ljekarnama al je fkt preskupo dat 70ak kn za najobičniju plastičnu kutijicu.


    U Adaxu je znalo biti zgodnih, piramidalnih kutijica. Al, isto set dođe 100njak kn. Ako ti nije prošlo vrijeme babinja i poklanjanja, "naruči" da ti netko to kupi.

    Ja koristim ljekarničke kutijice koje se mogu kupiti u rinfuzi. Znači, zamisli kako izgleda klasična dječja mast za guzu, e takva posudica samo manja se može nabaviti za par kn.

    Stavim u nju tri doze (četri, pet...) i onda samo ispem u bočicu.

    U nekoj maloj bočici možeš furati dec dva hladne prokuhane vode dok se ne ušemiš sa termosicom.

    Držim fige curkama, što brže vi došle doma...
    Ko bi reko
    Ko bi reko
    domaći
    domaći


    Broj postova : 647
    Lokacija : Zagreb- Siget
    Proud to be : mama blizanaca

    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Ko bi reko pon kol 01, 2011 5:01 pm

    e, da, na ebaju ili amazonu se da ubost nešto tipa milk powder dispenser za par funti.

    Sponsored content


    srce Re: Da sam barem prije znala- vodič za prve frustracije

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet svi 17, 2024 6:51 am.