B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+9
dupla sreća
miki
duplići
Adriana
misek
Pika
kruna
Twin
matilda
13 posters

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    matilda
    matilda
    akter
    akter


    Broj postova : 368
    Lokacija : METKOVIĆ
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by matilda pet sij 28, 2011 2:37 pm

    molim za brzu pomoć.
    od jučer popodne kod jednog od dječaka poajvilo se crvenio,a danas je to već jako nadražena koža tako da mu je bolno sjediti. na dijelu je čak i malo otvorena koža.
    mazali smo bepanthenom,posipali puderom i ne pomaže pa vas molim za hitne savjete Sad
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by Twin pet sij 28, 2011 2:39 pm

    Matilda ako je već rana (otvorena koža) trebat će Garamycin ili čak Mirobact (Betrion).
    INAČE, uvijek imaj Sudocrema i Nistatina, kad počne, obje kreme u kombinaciji mazati.
    kruna
    kruna
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1380
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by kruna pet sij 28, 2011 2:40 pm

    nama je pomogla Bepanthen mast. Puder nismo stavljali. I često smo se presvlačili.
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by Pika pet sij 28, 2011 2:54 pm

    i najbolje ako možeš malo ga ostavi u toploj sobi bez pelene
    matilda
    matilda
    akter
    akter


    Broj postova : 368
    Lokacija : METKOVIĆ
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by matilda pet sij 28, 2011 3:00 pm

    imam betrion mast.
    koliko često mazati i pretpostavljam ni slučajno vlažne maramice koristiti!
    ja perem guzu vodom i sušim je suhom pelenom.
    je li to ok?
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by misek pet sij 28, 2011 3:02 pm

    mi isto Sudocrem!!!
    zakon je...

    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by Twin pet sij 28, 2011 3:06 pm

    matilda 2x dnevno kroz 5 dana max
    ne vlažne maramice, voda i sušiti gazom
    bepanthenom obilno između mazanja betrionom
    avatar
    Adriana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1281
    Proud to be : mama trojkica

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by Adriana pet sij 28, 2011 3:13 pm

    Mi nismo imali većih problema s pelenskim osipom, ali je K imala ogromnih problema s atop. dermatitisom. Čak je i ljeti spavala u gaćicama iako se još nije bila riješila pelena. Sve te probleme smo riješili sa nevenovim melemom. A bila je čitava crvena i iščešana.
    matilda
    matilda
    akter
    akter


    Broj postova : 368
    Lokacija : METKOVIĆ
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by matilda pet sij 28, 2011 3:22 pm

    hval svima na brzim savjetima! nadam se da će nam brzo biti bolje...
    duplići
    duplići
    novak
    novak


    Broj postova : 58
    Lokacija : DUBROVNIK
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by duplići pet sij 28, 2011 3:24 pm

    Ja bi pošla u apoteku i kupila kremu za pelenski osip u nas prave tu kremu znam da je mješavina dviju krema(neznam koih)ali meni je svaki put pomogla i vrlo brzo je djelovala
    miki
    miki
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3827
    Lokacija : Mlini
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by miki pet sij 28, 2011 4:04 pm

    sudocrem,bepanten i jgl pasta za osip češće mijenjanje pelena
    avatar
    dupla sreća
    novak
    novak


    Broj postova : 14
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by dupla sreća pet sij 28, 2011 5:40 pm

    ja sam mazala betrion masti prošlo je nakon dva mazanja.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by Aleksandra pet sij 28, 2011 7:47 pm

    JGL dječja pasta - zakon je
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by Jorgovan pet sij 28, 2011 9:20 pm

    matilda je napisao/la:molim za brzu pomoć.
    od jučer popodne kod jednog od dječaka poajvilo se crvenio,a danas je to već jako nadražena koža tako da mu je bolno sjediti. na dijelu je čak i malo otvorena koža.
    mazali smo bepanthenom,posipali puderom i ne pomaže pa vas molim za hitne savjete Sad
    Plymicol krema. nakon par dana kad crvenilo prođe nastaviti s gustom zn kremom npr nivea ili babylove iz dma.
    barboza
    barboza
    novak
    novak


    Broj postova : 54
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by barboza sub sij 29, 2011 2:18 am

    ja mazem sudocremom. do jutra kao da nista nije ni bilo. fora mi je da jedan od blizanaca cim vidi sudokrem odma vice neee tuuuu kemu! zna da ce ga boliti dok diram jer sudocremom mazem samo kad je frka. onda mu moram pokazati da mazem s jgl pa kriomice uzmem sudokrema. onda mi dozvoli roll
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by Twin sub sij 29, 2011 2:22 am

    Barboza ajme, koje asocijacije ima dijete, siroček...
    Drago mi je Sudocrem pomaže. Tek sad vidim da su tvoji i moji dan razlike.
    barboza
    barboza
    novak
    novak


    Broj postova : 54
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by barboza sub sij 29, 2011 2:32 am

    gle fakat! gdje si rodila? ja u petrovoj.sjecam se da je dan poslije mene bilo blizanaca...
    matilda
    matilda
    akter
    akter


    Broj postova : 368
    Lokacija : METKOVIĆ
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by matilda sub sij 29, 2011 4:09 pm

    danas nam je već puno bolje! Smile
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by I&S ned sij 30, 2011 1:39 am

    nama je bilo slično....možda i isto....
    počelo kao osip koji NIJE prolazio sa sudocremom, a polako su nastajale i otvorene ranice....
    bili kod doktora i rekla nam je pedica da je to gljivični osip i preporučila mazati sa plymicolom....

    nama prošlo... sad kad vidim da mi od sudocrema ne prolazi odmah mažem sa plymicolom...


    ja sad imam problem da odkad smo imali tu infekciju svako malo nam se crveni guza (do tad nije ni jednom) i ne prolazi baš od sudocrema (2 dana mažem i ako se ne poboljša odmah prelazim na plymicol - za 24h nam bude bolje).....

    neznam kako da to saniramo "zauvijek"....
    hoćemo sad svako malo imati te crvene guze....??
    baš me to ljuti....
    sa vlažnima brišem samo ako nekam idemo (a koristim iste vlažne od rođenja za "u goste" pa mislim da nije od njih)....

    nama je sad razmak ovak... 2-3 tjedna sve ok, onda osip.... kad ga zalječimo 2-3 tjedna sve ok onda opet osip........luda sam već od tog osipa
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by Jorgovan ned sij 30, 2011 1:55 am

    IiS, možda ne mažeš dovoljno dugo s p.? nakon prestanka simptoma trebaš mazati još barem 7 dana da bi gljivice nestale!
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by I&S ned sij 30, 2011 2:04 am

    pa mažem približno 10-14 dana.... Suspect
    simptomi mi nestanu u roku 2-4dana (odnosno crvenilo se povlaći..)
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by Jorgovan ned sij 30, 2011 2:07 am

    hm... možda im ne pašu te pelene? pretpostavljam da ih često mijenjaš.. pa ne znam što bih drugo rekla.. osim ostaviti ih neko vrijeme nakon kupanja bez pelena. Wink
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by I&S ned sij 30, 2011 2:13 am

    pitat ću pedicu u ponedjeljak...idemo konačno na sistematsko sa godinom dana.....

    pa iste 2 vrste pelena koristim od rođenja....neznam više ni sama....
    zasad mi ih je teško ostaviti bez pelene kad ih operem kad sam sama doma jer mi bježe i nemrem ih pohvatati....a nebi baš htjela da mi sa golom guzicom sjedaju po tepihu, parketu i pločicama (iako brišem 2-3 puta dnevno)...
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by I&S ned sij 30, 2011 2:13 am

    javim ti što mi je pedica savjetovala Smile
    matilda
    matilda
    akter
    akter


    Broj postova : 368
    Lokacija : METKOVIĆ
    Proud to be : mama blizanaca

    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by matilda ned sij 30, 2011 12:00 pm

    I&S - e i kod nas je i to uvijek kod istog dječaka bude po malo osipa, ali do sad sam to riješavala bepanthenom do ovog puta kad su se otvorile ranice.

    i to što kažeš budemo neko vrijeme bez osipa i onda se opet pojavi,a kod drugog dječaka nikad ništa.

    Bogu hvala danas nam je super guza,ali nastavljamo sa Betrinom do 5 dana!
    Ja isto stalno koristim iste pelene,ali za razliku od tebe koristim i vl maramice pa mislim i to izbacit da vidim kako će se koža ponašati.

    Smile
    svakako nam javi šta kaže pedijatar i nadam se da ćete riješiti trajno vaš problemčić Smile

    Sponsored content


    HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi Empty Re: HITNO-kako riješiti crvenilo i jako nadraženu kož na guzi

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned svi 19, 2024 4:43 am.