B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+4
jojka
Sonja
Branka
tanja
8 posters

    zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    tanja
    tanja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 885
    Lokacija : ni vrit ni mimo
    Proud to be : mama trojkica

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by tanja sri lip 24, 2009 8:39 pm

    kolika je inkubacija? mami su mi danas dijagnosticirani zausnjaci a ja sam bila kod nje. sad cu ih dobit i ja i djeca. nitko ih nije prebolio...
    sve sto znate na sunce molim jos jucer.... Sad


    Zadnja promjena: tanja; čet lip 25, 2009 10:26 am; ukupno mijenjano 1 put.
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by Branka sri lip 24, 2009 8:50 pm

    Joj draga, nemam pojma, evo samo ovo, ali to si vjerojatno već i sama pročitala:
    http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/842/

    Nadam se da ipak nećete dobiti.
    Znam da je opasno za dečke ( i njihovu buduću plodnost) ako bude jaaako visoka temp. Moj brat ih je prebolio, ja ih nisam od njega dobila. Imao je grozno visoku temp, mama se bojala meningitisa (mislim, a možda sam i pobrkala...), ali OK je prošao i ima djece Wink
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by Sonja sri lip 24, 2009 8:55 pm

    osim ovog što ti je branka napisala, ništa više ne znam ni ja. osim da su ih mome mužu dijagnosticirali 7 puta!!!!!
    (a navodno se prebole samo jednom - valjda nemarno liječenje i nesavjesno prepisivanje dijagnoza)
    ali u svakom slučaju... vjerojatno je prebolio barem jednom od tih 7 puta, a na plodnost mu nije utjecalo Wink
    samo da te malo umirim, ako te to straši.
    val val da ih ipak ne dobijete
    tanja
    tanja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 885
    Lokacija : ni vrit ni mimo
    Proud to be : mama trojkica

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by tanja sri lip 24, 2009 9:19 pm

    trenutno sam zlocesta i nije me briga za njihovu plodnst, ne zelim da ih uopce dobije nitko od njih..a ni ja Sad
    i mm ih je imao pa khm nije utjecalo na plodnost..
    najgore mi je to sto neznam jesu li cijepljeni ili nisu..ajajajajjajajajajajaj necuuuuuuuuuuuuuuu nije feeeeeeeeerrrrrrrrrrr
    jojka
    jojka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4687
    Lokacija : srbija
    Proud to be : mama blizanaca

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by jojka sri lip 24, 2009 9:26 pm

    Jedino sto znam da je za decake opasno kad kasno dobiju a kad su mali,sve je ok (sto se plodnosti tice).
    tanja
    tanja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 885
    Lokacija : ni vrit ni mimo
    Proud to be : mama trojkica

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by tanja čet lip 25, 2009 10:27 am

    sad smo se vratili s hitne, i marko ih ima... sad ce mi bit veselo, dobit cemo svi...
    jojka
    jojka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4687
    Lokacija : srbija
    Proud to be : mama blizanaca

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by jojka čet lip 25, 2009 10:43 am

    E jbga,bas pred planirani put Sad Sta je rekao pedijatar,sta da ocekujes,kakva mu je terapiaja,koliko traje,inkubacija,...? Poduci nas.
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by blaza27 čet lip 25, 2009 10:46 am

    bas mi je zao tanja,nadam se samo da ce brzo proci. val val val val val val val
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by Sonja čet lip 25, 2009 10:49 am

    stvarno, šta su ti rekli? inkubacija, liječenje...
    ma ja zapravao uopće ne znam šta su zaušnjaci??? Embarassed
    je li virus jako zarazan?
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by Maja čet lip 25, 2009 10:53 am

    pise da se prebole jednom ali moje kumce ih je imalo 4x za redom kao i svi u njezinom razredu. mislim da su jako zarazni ali da nisu za prebolit nego se vracaju i vracaju i vracaju...
    tanja
    tanja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 885
    Lokacija : ni vrit ni mimo
    Proud to be : mama trojkica

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by tanja čet lip 25, 2009 10:55 am

    a nema nekog lijecenja, skidati temperaturu ukoliko je ima( on trenutno nema a jucer i prekjucer je imao max 37.5) malo su mu jajca otecena i ima malu kvrzicu ispod jednog uha( onako ocito je da je oteceno) i to je to. topli oblozi na otok, i to je sve. kaze da se ne bi trebale pojaviti nikakve komplikacije jer je on jos relativno mala beba koja nije uspjela dobiti moparu cjepivo...
    inkubacija traje 15 do 25 dana, pa mozemo ocekivati da ce ih dobiti svi ukljucujuci i mene. ono sto me buni je to sto kaze da mozemo izaci van, u vrt, ukoliko ne idemo medju djecu. pitala sam ga i za put, kaze da sto se njega tice mozemo ici, ponijeti dovoljno antipiretika, jer ipak idemo u selo gdje nema djece, tj do sad su se moji igrali u susjednom selu ili se zabavljali "kampirajuci" u vocnjaku. tako da nisam sigurna da bi trebali otkazati taj put posto idemo s nekom obavezom pored odmora. a da idemo m i ja sami, nema smisla, tj nema ih tko ovdje cuvati...

    tako da zapravo ako on do subote ne bude imao neku veliku tem, mislim da cemo ici..
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by Maja čet lip 25, 2009 10:56 am

    pardon, zamijenila sam ih sa sarlahom Embarassed
    jojka
    jojka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4687
    Lokacija : srbija
    Proud to be : mama blizanaca

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by jojka čet lip 25, 2009 12:17 pm

    Tanja,nadam se da ce sve biti u redu i da cete moci putovati...ljubac malom bolesniku Love val val val val val val val val
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by Branka čet lip 25, 2009 12:51 pm

    Ajoj, miš mali. Ne morate ih svi dobiti!
    Klinci su ti svi cijepljeni sa MO-PA-RU jer je to obvezno cijepljenje od 1977. Mislim da sam se ja (1975) u 3. razredu OŠ cijepila s tim Patotitis..xxx a ti si cijepljena Tanja jer si mlađa Wink
    Dakle samo prati Kate i Niku ako nisu cijepljeni.

    val da bude sve Ok jer se kod klinaca ne razvije teža klinička slika. Tko zna, možda već za 3 dana bude gotovo i Marko ozdravi.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by Maja čet lip 25, 2009 2:29 pm

    sta nisi rekla tanja da neces cijepit triplice i da nisi cijepila angelu?
    avatar
    mallena
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4891
    Proud to be : mama blizanaca

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by mallena čet lip 25, 2009 2:35 pm

    Za malog Marka da što prije prođe, val val od moje prijateljice je suprug prebolio zaušnjake pa sad ima 2 djece, tako da te ne brinne to.
    bobo
    bobo
    akter
    akter


    Broj postova : 384
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by bobo čet lip 25, 2009 7:25 pm

    val Očekujem i nadam se da će Marko brzo ozdraviti i da Tanja nećeš dugo morati biti zabrinuta.
    Nisam imala zaušnjake kao ni nitko bliži kojeg poznam, tako da iskustva iz prve ruke nemam. Znam da se radi o virusnoj upali u kojoj je obično zahvaćena doušna žlijezda slinovnica, kod dječaka ponekad i testisi obično jednostrano. Inkubacija je od 7-20 dana. Mogu biti zarazne i osobe koje nisu razvile cijelu sliku bolesti, odnosno kod kojih se na prvi pogled ne zna da li je imaju. Pošto se radi o virusnoj bolesti, potrebna je samo simptomatska terapija, skidanje temp., oblozi na otok i sl.
    Cjepivo i preboljela bolest daju dobru zaštitu. Obično se dobiju jedamput u životu, a ponavljajuće upale nisu zaušnjaci nego upale zbog nekih drugih razloga.
    MRP cjepivo (morbilli, rubeola, parotitis-zaušnjaci) se obično daje iza prve godine života. Mislim da se sada, barem u Rijeci, daje cjepivo koje izaziva manje nuspojava, odnosno da se više ne mora kupovati.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by Sonja čet lip 25, 2009 7:35 pm

    dooobar
    tanja
    tanja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 885
    Lokacija : ni vrit ni mimo
    Proud to be : mama trojkica

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by tanja čet lip 25, 2009 10:38 pm

    njih cetvero su do sad dobili samo dve doze priorixa, tako da nemam pojma dal mopparu ulazi u to ili ne, mislim da cak i ne...
    da ,rekla sam, i angelu nisam ni cijepila dok se oni nisu rodili, pa se ad dogovaram s doktoricom sto zeli m sto ne zelim cijepiti. priorix mi je prihvatljiviji od zivih cjepiva, manje je nuspojava..
    bobo
    bobo
    akter
    akter


    Broj postova : 384
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by bobo čet lip 25, 2009 11:50 pm

    Da, mislim da Priorix izaziva manje nuspojava.
    To je isto MRP cjepivo, ali od drugog proizvođača.

    Sponsored content


    zausnjaci hitno, novo,  marko ih ima.. Empty Re: zausnjaci hitno, novo, marko ih ima..

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pon svi 20, 2024 3:44 pm.