B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
neće da jede :( - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
neće da jede :( - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
neće da jede :( - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
neće da jede :( - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
neće da jede :( - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
neće da jede :( - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
neće da jede :( - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
neće da jede :( - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
neće da jede :( - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
neće da jede :( - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+11
irenak
Bambi
Pika
Aleksandra
misek
Jorgovan
Twin
Sonja
Maja
tami
I&S
15 posters

    neće da jede :(

    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by misek pon pro 28, 2009 11:03 pm

    Lukas je rođen s 2850gr. maja beba...
    doma smo išli s nešto više od 2600gr....
    isto smo muku mučili, nije htio vuči, nije znao...zaspao svaku minutu...
    tek s mjesec dana je počeo normalno jesti po 10minuta kak veliš....

    da nije uspio, ped je rekao da ćemo morati s AD krenuti....
    tami
    tami
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2080
    Lokacija : Dalmacija
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by tami pon pro 28, 2009 11:57 pm

    Moji isto otpuštni s 2200g,rekla mi pedica obavezno dudice od kaučuka i veća rupica na dudici
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Maja uto pro 29, 2009 12:29 am

    mi smo pusteni doma sa 2400 i nije nam nitko nista govorio. ja sam im dala eventove silikonske na najmanju rupu i toliko su plakali da sam im dala vecu i to ih je umirilo, a na nukovim smo odmah isli na M jer im je S bila malena

    kazete da se do 3 i pol kg treba budit ali ja nisam. pustala sam ih dok spavaju da spavaju. ali mozda se nisam previse brinula jer su bili tempirani na 2h neće da jede :( - Page 2 Icon_rolleyes
    tami
    tami
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2080
    Lokacija : Dalmacija
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by tami uto pro 29, 2009 12:42 am

    Meni su rekli da ih obavezno budim,morali su jesti svaka 2sata ali oni su stvarno puno izgubili na kilaži u bolnici i tamo ništa nisu dobivali ali zato kad su došli kući pod moj režim nadoknadili su
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by I&S uto pro 29, 2009 12:36 pm

    evo i mene konačno....čitam ali nikako da i nešto napišem...
    mi isto nakraju kupili dudicu za njega od kaučuka i sad jede ok....

    cicanje nam propalo neće da jede :( - Page 2 15653 neće da jede :( - Page 2 15653 .....on uopće neće na cicu.....a lucija je htjela ali je jako brljavila i plakala poslije cicanja pa je opet bila na bočici.....

    a i mljeko mi je iz desne cice prestalo curiti još dok je i ona vukla....a iz lijeve još nešto i ide ali slabo.....

    tako da smo mi na AD nakraju......
    ma nema veze bitno da dobivaju na kilažici......i da jedu
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by I&S uto pro 29, 2009 12:50 pm

    sad imamo i novi problem......grčeve.....tako da........
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Jorgovan uto pro 29, 2009 1:00 pm

    Ivana, kako propalo? Pa tek su se rodili. Vidiš moj Ivan je čak bio i u bolnici, povlačio iz cice skoro ništa, a na kraju sam ga dojila godinu dana! neće da jede :( - Page 2 207922
    Držim fige. Ne posustaj, nije u cicama samo mljekeco. neće da jede :( - Page 2 889846 neće da jede :( - Page 2 512189 Može se i kombinirati s ad. Sad imaš samo jednu zadaću, a to je biti s njima. Nadam se da za sve ostalo imaš pomoć. neće da jede :( - Page 2 283157
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Aleksandra uto pro 29, 2009 1:43 pm

    Ja te neću nagovarati da nastaviš mučiti sebe i djecu, ako si ti odlučila da je gotovo onda je gotovo. Naraste će zdravi i savršeni i na ad. Samo se pobrini za sebe, pazi da ne dođe do upale, možda bi ipak trebala popiti bromergon, posavjetuj se malo.
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Jorgovan uto pro 29, 2009 2:01 pm

    ne bih rekla da je cicanje za djecu mučenje. neće da jede :( - Page 2 889846 a da se mama malo treba pomučiti to stoji, naravno ako ima za to kapaciteta što je individualno. malo odricanja od vlastitog narcizma sastavni je dio roditeljstva. pa tko kako voli nek izvoli. meni se "mučenje" isplatilo vidim po djeci.. bar se nadam neće da jede :( - Page 2 33288
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Aleksandra uto pro 29, 2009 2:48 pm

    Znala sam da će biti komentara neće da jede :( - Page 2 889846
    Stvar mišljenja i osobne odluke. Ja jesam za dojenje ali ne smatram to apriori riješenjem jednako zdrava i pametna djeca su i ona odrasla na ad - neke druge stvari su veći utjecaj od hrane. Ja vidim tu kod nas na forumu da u postotku gledano dojena djeca su više bolesna od nedojene pa evo ti uzorka iz prve ruke Wink
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by misek uto pro 29, 2009 3:41 pm

    slažem se s Alex kaj se tiče da je dojenje vlastita odluka....
    a opet se slažem i s Biljanom jer dojenje nije mučenje za dijete...nikako....možda za mamu malo....
    ja sam se mučila mjesec dana sigurno i nisam posustala i na kraju još dojim....

    a sad jesu li dojena djeca češće bolesna, ne znam...po Lukasu vidim da je jako otporan....ima imunitet za 5...
    našli se već dosta puta u društvu bolesnih, čak i u grupi di je teta jedna imala gripicu i ništa.... svinjsku....

    moj savjet Ivana je da ne posustaneš...
    sad imaš njih i oni tebe i malo se potrudi i daj im ono najbolje.... jer tako je Majka priroda odlučila.... majčino mlijeko je najbolje za bebu....
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Jorgovan uto pro 29, 2009 3:46 pm

    a ja nisam znala da će biti komentara na post o tome nek ivana ne odustane od dojenja. ali kad je onda i ja dajem komentar. neće da jede :( - Page 2 889846
    mislim da ne govorimo o istom. imunitet i emocionalno zadovljstvo dva su entiteta.
    mene nije ni neimanje dovoljne kločine mlijeka spriječilo da nastavim dojiti, ali ne zbog imuniteta nego zbog potrebe da na taj način budem povezana s djecom.
    ne mislim da sam nekoga time savjetovala da se muči. neće da jede :( - Page 2 Icon_scratch
    whatever. samo sam napisala svoje mišljenje i iskustvo.
    tami
    tami
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2080
    Lokacija : Dalmacija
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by tami uto pro 29, 2009 3:58 pm

    Ivana,samo se bar što ćesće izdajaj pa makar im davala na bočicu
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Aleksandra uto pro 29, 2009 3:59 pm

    sve 5, svatko po svome zar ne. A ona je spomenula riječ "mučenje" a ja prema svom iskustvu i onom što su mi priredili u bolnici definititvno svoje iskustvo karakteriziram kao mučenje no to je tema za sebe.
    Nek su nama Lucija i Ivan veliki i zdravi i zadovoljni a sigurna sam da im emocionalne ljubavi i dodira neće faliti ako papaju na bocu.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Sonja uto pro 29, 2009 4:04 pm

    bilo bi predivno da može nastaviti dojiti i dajem ti svaku podršku u tome Ivančice. samo nemoj prerano posustati.
    ja sam okusila onu drugu stranu. bolnu i moram se složiti i s jednom i drugom. niti jedna od vas nije niti apsolutno u krivu niti apsolutno u pravu neće da jede :( - Page 2 33288 dva različita stajališta, petero zdrave, velike i pametne dječice Wink
    cilj je jedan i najvažniji, da su dječica sita i zadovoljna, da rastu i napreduju. sve ostalo se da nadoknaditi i ništa nije smak svijeta.
    vibram da se ne predaš prelagano, mada možda uz dvije malene bebe i velikim umorom, to može biti najlakše rješenje.
    što god odlučila, imaš podršku svih nas. vjerujem da ti mame koje su dojile mogu dati krasne korisne savjete samo napiši što te muči u kutku za dojilje.
    najvažnije da su bebani zdravi i da napreduju.
    nemoj se previše sekirati.
    znam da ćeš im u svakom slučaju pružiti najbolje što možeš i najbolje za njih.
    jer si takva, brižna i svjesna.
    čuvaj mišiće male i ne razbijati glavicu nepotrebnim.
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by misek uto pro 29, 2009 4:11 pm

    Sonja upravo tako....

    neće da jede :( - Page 2 570373
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by igordana uto pro 29, 2009 7:11 pm

    Ja nisam 100% uspjela u dojenju već recimo 50%. Jednu dojim a za drugu se izdajam. Ali kada smo došli iz bolnice bile su obje na AD s tim da sam ih prvo stavljala na ciku, a nakon 10-15 min ponudila bočicu. L mi je sama odbacila malo po malo ciku, A Hani sam mislim u 3 mj starosti ja izbacila bočicu i prebacila ju na ciku. Inače sam se počela izdajati u isto vrijeme za Lidiju, tako da sam AD zamjenila svojim mlijekom, osim večere kada sam im objema ipak dala AD.

    To kaj ti se čini da nemaš mlijeka ne mora biti tako, pa tek je prošlo 2 tj. ako imaš volje kreni se izdajati, masiraj cike, stavljaj tople obloge i pokušaj - to i je malo extra mučenja, može biti bolno na početku i ide teže ali evo ja sam uspjela. Rijetke su te mame - ali ima ih - kojima od početka mlijeko pršti na sve strane. Bio mi je na kraju gušt kad sam primjetila kako se količina izdojenog sa početnih 5-10ml postupno povećava (sad smo na 150-220 dcl što je L dovoljno).U jednom sam navratu sama htjela povečati količinu pa sam se izdajala svako malo i uspjelo je. Sad se izdojim za Lidiju za sve obroke osim za večernji mi ponestane. Inače sam koristila Aventovu izdajalicu, ali sada to ručno za 15 min obavim.

    Sama odluči kako češ, bitno je da si ti mirna ,a djeca zadovoljna. I meni je bilo teško na početku kad mi nije išlo, čak me i H jedno vrijeme zezlala sa sisanjem, no eto idemo dalje. Isprobavala sam i ovak i onak i sada smo u ovoj fazi. Još jedino nisam isprobala savijet da L ostavim malo duže gladnu da joj ponudim ciku...možda pokušam...sad je već veća ne znam bi li mi uspjelo.

    Eto ja napisah svašta pomalo, nemoj I&S biti tužna neće da jede :( - Page 2 512189...pokušaj ako ide ide, ako ne, ne neće da jede :( - Page 2 283157 neće da jede :( - Page 2 283157
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by igordana uto pro 29, 2009 7:14 pm

    I sam da napišem još da mi i sada zna doći kriza kada poželim prestati i dojiti i izdajati se, i to mi često dođe po noći oko 3-4 ujutro kada to "moram" obaviti a ja bih spavala. neće da jede :( - Page 2 33288
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by I&S uto pro 29, 2009 7:45 pm

    ova me patronažna opet danas zbedirala.......kaže da bi svako od njih trebao jesti svaka 3h po 100ml AD!?!?!?!?!

    pa ja ivana jedva natjeram da svaka 3h-4h pojede 60ml.....
    kad sam joj rekla da moji jedu po 60ml dobro da nije opala u nesvjest!!! rekla je da je to malo, da bi trebali jesti puno više.....
    uglavnom u ponedjeljak idemo kod nje na vaganje......
    ima tko u blizini a da mi do ponedjeljka posudi vagu?????? baš me zanima jesu li što dobili i koliko....otpusna težina mi je obojima bila 2600g

    a što se tiče cicanja......
    moje cice su skroz mekane,ništa me ne boli......iz desne ništa više ni ne curi (ni sa izdajalicom),iz lijeve curka ali u cijelom danu navučem oko 10ml..
    trudim se stavljam ih još prije AD na cicu 15-tak min.....ali iskreno mučim i sebe i njih jer mi cendraju svo to vrijeme na cici jer su gladni.....a ivan mi već dva dana neće ni "pogledat" cicu......

    a ivan mi je sad evo jeo od 15:15- 16:15h i pojeo je 60 ml uz 3 podrigivanja, škakljanje, skidanje, oblačenje, umivanje.....
    i sad bi ja njega trebala u 18h probuditi......a on meni odspava nakon sat vremena hranjenja 3-4h.....
    znači ja njegovo spavanje nisam računala prije od 15:15 + 3h, nego od 16:15 + 3h
    a patronažna mi je rekla od trenutka kad počne jesti +3h= snaredni obrok......

    moja mama misli da ona pak pretjeruje......tek su 12 dana stari a već trebaju oko 100ml po obroku jesti.....i to svaka 3h.....?
    što vi sad na ovo kažete?
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by igordana uto pro 29, 2009 8:46 pm

    moje curke su jele na početku 60 H, a L 80-100ml.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Sonja uto pro 29, 2009 8:56 pm

    mama ima pravo Wink
    pretjeruje.
    moji su došli doma iz bolnice nakon 15 dana i papali jedva 40 ml!!!
    a napredovali su.
    došli sa 2200 doma, nakon 5 dana imali 2600, sa mjesec dana 3 kg.
    a tih prvih 15 dana su stagnirali, dobili 10 grama 20 pali i sl. uglavnom izašli sa par gramića razlike od porođajne težine.

    ne bediraj se toliko.
    isprobaj više različitih dudica na bocama pa vidi što im paše. meni oni iz nekih nisu mogli vući, a tigex im je odgovarao.
    ljenjivci su priča za sebe. baš tako kao i kod tebe, ja sam luciju po sat- sat i pol maltretirala da povuče tih 50ml jer ko što sam već pisala, dobili smo ih doma "na probu" na pet dana. u slučaju da ih ne dignemo kilažom i da nešto ne bude u redu vratili bi ih nazad. a to im ne bi više dozvolila. na svoju ruku smo ih izvukli iz bolnice, jer se ionako samo čekalo da naberu kilažu.
    broj jedan - opusti se
    broj dva - slušaj mamu
    broj tri - svaka čast patronažnim sestrama, ali u 80% slučajeve za koje sam čula, od njih nikakve koristi, a osobno poznam ženu koja je medicinske struke i koja je radila kao patronažna sestra i priznala je da nije znala šta raditi i šta tim mladim mamama govoriti.da su one znale više od nje.
    tako da...
    ne zamaraj se s tim što ona kaže, jer da, oni imaju tek 12 dana i ako ne jede 100 ml??!! šta sad.

    jede koliko može i koliko uspijete dati malom ljenjivcu.
    moji su tek sa puuuno više dana i mjeseci papali recimo 125ml
    a iznad 2 dcl tek kad su počeli piti samostalno u šalici Wink znači iza godine dana.

    zapisuješ koliko pojedu u danu??

    pokušaj ga prije obroka malo razbuditi. umij, digni, prošetaj po malo prohladnijoj prostoriji i daj mu da papa iz posluležečeg položaja tako da mu smanjiš rizik grčića, da se naguta manje zraka Wink
    pokušaj i različitu gustoću AD-a, a možeš i pokušati promijeniti AD.
    koje koristiš??
    tami
    tami
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2080
    Lokacija : Dalmacija
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by tami uto pro 29, 2009 9:04 pm

    Radila sam jedno vrijeme kao patronažna i mogu ti samo reći da je za njihovu dob i težinu 60ml sasvim ok do 80a 100 bi im bilo previše,100ml ide tek poslije mjesec dana ,mjesec i pol
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Twin uto pro 29, 2009 9:09 pm

    dakle to što Sonja i Tami kažu pišem skoro već 5 puta ali mi se sve izriše. ako ovo prođe super.
    eto i moji su 50-70 ml jesli a 100 tek iza 1,5 mj starosti!
    gluposti, još pogotovo tak male bebe pa ne mogu oni toliko popapati!
    tami
    tami
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2080
    Lokacija : Dalmacija
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by tami uto pro 29, 2009 9:14 pm

    moj mali u toj dobi je jeo 40ml ako bi kojim slučajem popio više sve bi povratio
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Sonja uto pro 29, 2009 9:18 pm

    eto vidiš Wink
    tami - meni teško pisati ovako osuđujuće "niškoristi" i oprosti ako sam te dotakla s tim, mada nemam nikakve osnove reći išta za tebe.
    čula samo eto puno puta da patronažne ne bi pokazivale nikakv pretjerani interes, meni moja nije niti bila nego 2-3 puta, a samo je jednom LiL digla na ruke. tj. samo luciju. nije je ni previla ni kupala... niti ispunjavala knjižicu...
    ne znam niti šta je njena dužnost. doduše teoretski je jako bogata i mogla sam ju zvati kad god mi je palo na pamet Wink
    jako pametna i načitana žena Smile
    oprosti, nisam nikog htjela povrijediti. ali u svakoj branši ima svakakvih "stručnjak" tako i u toj Wink
    pogotovo ova moja "prijateljicopoznanica" koja niti ne zna šta i kako, a radila je kao patronažna.
    neće da jede :( - Page 2 283157

    ja bi ti čak preporučila da vidiš koliko zapravo efektivno pociki i koliko u prosjeku pojede i koliko pojede kroz dan, malo prati pa da ga ne maltretiraš sat i pol, ako to nije nužno. bolje da to pojede i da ostane u njemu nego da ga siliš i ne uspije probaviti za sat i pol za koliko mu nastupi idući obrok (za ad, hipp pogotovo, zasitniji i teže probavljiv, potrebno je 3 sata za probavu)
    najteže dane sad gurate, bit će malo lakše za par dana kad ojača i postanu budniji spremniji na suradnju Wink
    velike puse malom mišu i mamici neće da jede :( - Page 2 512189 neće da jede :( - Page 2 283157

    Sponsored content


    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet svi 17, 2024 6:41 am.