B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
neće da jede :( Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
neće da jede :( Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
neće da jede :( Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
neće da jede :( Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
neće da jede :( Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
neće da jede :( Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
neće da jede :( Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
neće da jede :( Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
neće da jede :( Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
neće da jede :( Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+11
irenak
Bambi
Pika
Aleksandra
misek
Jorgovan
Twin
Sonja
Maja
tami
I&S
15 posters

    neće da jede :(

    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc neće da jede :(

    Postaj by I&S ned pro 27, 2009 9:56 am

    evo curke tako sam kratko doma s bebama a već u problemu......
    neće ivan da mi jede......
    evo da ukratko opišem kako to izgleda od rođenja.....
    kad sam rodila i kad su mi donosili bebe (za svako hrajenje po jednu), lucija bi mi skoro uvijek došla budna i spremna za cicanje, a kad bi dobila ivana on bi uglavnom spavao i težak je za razbudit se.......
    znači već od rođenja su na kombiniranoj prehrani (cica+adaptirano)......
    sad kak smo došli doma skužila sam da je ivan prilično "lijena" beba.......on 2-3 puta povuće na cici i spava i nas četvaro ga jedva probudimo....opet 2-3 puta povuče i samo spava i to tak može trajati cijeli dan......pa mi sad već jedan dan uopće neće da cica.....odbija cicu, a adaptiranog pojede jako malo (kad usporedim s lucijom)......njegovo hranjenje traje ponekad i malo duže od sat vremena, a adaptirano nesmije dugo stajati (iako nigdje nisam vidjela na kutiji što misle pod tim koliko dugo....normalno da ću mu za svaki obrok napraviti novo)....u tih sat vremena u kojima on naizmjenično spava i jede (s time da većinu vremena protratimo na buđenje) pojede jedva 50ml, a lucija za 15 minuta pojede skoro pa 80ml.....
    i noćas oko 3h je ona pojela 60ml.......on jedva 20ml (jer ga nismo nakraju uspjeli razbuditi) i oboje su spavali do 6h......
    ona je sad u 6h pojela 80ml, a on je od 6-7h jedva pojeo 20ml......i sad oboje još spavaju......
    u prvih 15 min on je baš vukao i vukao na dudicu i ja izvadim van ono i dalje stoji na 60ml koliko sam mu i napravila (a znam da curi na dudicu jer sam je testirala na luciji i ona normalno popije)......zamjenim dudicu (dam mu lucijinu) i on popije jedva 20ml.....

    ja neznam što da radim s njim????
    u čem je problem?????
    kak ona popije tak puno on tak malo (čini mi se i premalo)?????
    ima tko kakav savjet?
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by I&S ned pro 27, 2009 10:00 am

    a opet si mislim da je gledan nebi on tak spavao......
    ma nekak mi je prevelika razlika u tim mililitrima između njih dvoje?
    jel se brinem bezveze ili imam razloga za zabrinutost? jel to malo što on pojede???
    što da radim s tim malcem?
    tami
    tami
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2080
    Lokacija : Dalmacija
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by tami ned pro 27, 2009 10:42 am

    Meni je isto tako bilo s malim,puno bi manje pojeo od sestre pa sam se brinila.Ovako sam ja radila prvo sam ga dojila a to je spor oko o islo ,isto ko Ivan povukao bi par puta i zaspao pa bi ga budila i davala bi mu na bočicu izojeno mlijeko,radovala bi se svakom gutljaju.On je prvih mjesec dana jeo oko 30ml a na kraju na kontroli je dobio kilu.Pokušaj mu česće davati,malo ga vodom razbudi ,umij ga,meni je to palilo,najbolje bi pojeo nakon kupanja.Ja sam adaptirano čuvala i davala najviše sat vremena,sve poslije tog vremena bi bacala i pravila novo
    tami
    tami
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2080
    Lokacija : Dalmacija
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by tami ned pro 27, 2009 10:47 am

    Inače mislim da je ok za njihovu dob da pojedu od 40-60ml mlijeka a od 20-tog dana od 60-80ml,ipak su oni malo sitnije bebe ,nemaju ni 3kg,jesu li imali žuticu u rodlištu?
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Maja ned pro 27, 2009 12:03 pm

    uf, neznam sta rec jer nisu ni moji bili dalekoo od toga

    najgore za njega je to sto ga usporedujes sa sekom pa imas krivi dojam jer zapravo ti nemozes znat koliko je on popapapo na ciku neće da jede :( 889846

    jel on zeli papati ciku? ja bi ga pustila da papa kad zeli koliko zeli a sa mililitrima se ne zamaraj. to je najveca zamka

    zovi patronaznu da ga izvaga da vidis dal napreduje, stagnira ili pada. ako je prvo dvoje onda se jos nemas razloga brinut al ako pada na kilazi onda se javi pedijatrici

    vi ste jos mali i nemate svoj ritam. nemoj zaboravit da je do pred tj dana papao iz pupcane vrpce neće da jede :( 889846

    a sto se budenja i hranjenja tice, ja svoje nikad nisam budila kao sto su mi savjetovali, pustila sam da papaju kad se probude jer ako spava znaci da mu ne treba neće da jede :( 207922
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Sonja ned pro 27, 2009 12:22 pm

    draga Ivančice,
    ništa nije krivo. imaš malog ljenjivca i to je to Wink
    ima nekih beba koje su prave ljenčine za papanje. moja luce je bila takva. Luka bi halapljivo pojeo obrok u sekundi, a nju smo po sat-sat i pol budili, štipkali... baš ovo što i ti opisuješ za Ivana.
    nema ti druge nego čuvat živce i shvatiti da ništa ne radiš krivo, već naprotiv...
    sve radiš kako treba i doći će to sve na svoje kad malo ojača i kad uspostavite red. realno, vi se tek upoznajete Wink

    treba ti malo više truda za njega da popapa koliko bi trebao, jer da se njih pita spavali bi cijeli dan.
    a adaptirano ti može stajati koji sat samo ga nemoj nanovo podgrijavati više puta.

    bit će sve ok.
    ko što rekoh luce mi je bila takav ljenjivac, po sat-sat i pol je trajalo hranjenje, muka živa.... a sad je to curetak od 19,5 kila/109 cm sa svoje 4 godine, za dvije kile šiša bracu.
    samo si dajte malo vremena i ustrajnosti.
    sve radiš super neće da jede :( 283157
    a za podršku u cicanju, prepuštam te iskusnijim curama neće da jede :( 889846
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Maja ned pro 27, 2009 12:29 pm

    e sonja podsjetila si me. mi bi ostatak adaptiranog stavili na termo pec da ostane toplo dok se gospon david ne odluci nakon pol sata, sat ponovo jest neće da jede :( 697243
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Twin ned pro 27, 2009 1:22 pm

    AD mi je stajalo u grijaču max 3 sata
    tako nam u bolnici rekli
    i u Petrovoj i na Rebru
    provjereno.
    heh ni moj V nijepuno jeo a sad tamani - jest će on već kad odluči, još je jaaaaaako malecki i nije skužio kaj hoće, znaš? polako, doći će to sve na svoje. ma probaja svaki sat stavljati na ciku ili bocu, pa nek pojede po 2 0ml - i to ti je već 3x20 ml= 60 ml! di ćeš bolje! ja slavila kad mi je V pojeo 50 ml a rođen je s 2900! 70 ml im prvi mj bio maximum. ne brini samo.
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Jorgovan ned pro 27, 2009 1:30 pm

    Draga Ivana, ako imaš bilo kakvu sumnju pravac pedijatru. Nije da te plašim, on će vjerojatno sazrijeti za koji dan / tjedan i ritam budnost / spavanje će mu se normalizirati. Samo uvijek postiji razlog. Molim te bez panike, savjetuj se s pedijatrom.
    Ivan je isto tako jako slabo jeo a psolije sam ga dojila godinu dana. neće da jede :( 889846 Zbog slabog napredovanja bio je par dana u bolnici. neće da jede :( 15653 A vidiš na slici kako je danas jak dečko. neće da jede :( 207922
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by misek ned pro 27, 2009 1:32 pm

    ej draga...
    ja nemam iskustva s AD jer smo mi samona cici bili i još smo,ali
    da si ti vidla mog ljenjivca...ajmeeeee majkooooo....
    u rodilištu ako je u tih 5 dana pojeo kao za jedan pravi obrok puno sam rekla...
    a doma....živa katastrofa.... isto kao i tvoj Ivan...
    buditi smo ga morali da bi on dva puta povukao cicu i zaspao dalje...aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....
    i s mjesec dana išli na kontrolu, tj.s 3 tjedna,i nije dobio dosta, nije dobio ni pola kg, a trebao bi blizu kile dobiti....
    i dr. je rekao nek još tjedan dana pokušavamo s cicom samo, a ako na kontroli s mjesec dana neće biti pomaka onda ćemo i s AD krenuti...
    ja se nisma dala i stalno ga budila i nudila mu i u tih tjedan dana je dobio dosta.... oko 950gr....

    tak da draga moja, ne bediraj se.... bude on papao....imašmalog ljenjivca i kaj sad...
    a i nemoj ga uspoređivati s Luce jer su oni dvoje dva svijeta i nikada neće biti isti....

    puse i držte se i cicajte što više...
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Aleksandra ned pro 27, 2009 4:44 pm

    potpisujem sve što su cure rekle i dodajem samo jedan trik ako ti bude zatrebao a nadam se da neće. Ako nebude dobivao na kilaži jer premalo papa onda mu napravi adaptirano mlijeko na kamilici ( onoj hipp instant) i time si povećala kalorijsku vrijednost obroka pa npr ako je pojeo 20ml ad na kamilici to je kao da je pojeo 40 ml samo ad. Nas je to spasilo od bolnice Wink no regulirat će se to s vremenom, samo treba malo "narasti" Wink
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Pika ned pro 27, 2009 5:53 pm

    sjećaš se što sam ti pričala za p. - ona je u prvom tjednu po povratku, s više od mjesec i pol starosti popila samo 20-30ml po obroku, slavili smo kad smo došli do 40. kad danas pogledam liste na koje smo to bilježili, uvijek je razlika bila veća od 50ml u korist seke. no ipak je na kraju prve godine usedmerostručila svoju porođajnu težinu! ako ti pedica isključi žuticu i manjak željeza (jesu mu kontrolirali željezo u bolnici?) onda se nemaš zbog čega brinuti.

    mi smo svoju hranili i više od sat vremena, najčešće sam mililitre postizala tako da sam joj doslovno kap po kap cijedila stišćući dudicu odozdola. počela je više jesti tek s nekih 6mj kad mi je frendica talijanka pogledala dudicu i rekla "reži to", savjetujući da škarama napravim puno veću rupu (no onda se već radilo o gušćim kašicama). meni je bilo utješno kad sam si jednostavno osvijestila da imam u familiji i velikih/debelih i krkih/sitnih osoba i da su jednostavno pokupile različite gene.
    koliko ti sad ima grama, s koliko je izašao iz rodilišta? jesi li pitala u rodilištu koliko je njima pojeo? (p. je u rodilištu jela maksimalno 40ml (jednom iznimno kad smo joj došli mi u posjete pa ju hranili mi popila je 70) - pa doma u prvom tjednu ipak smanjila na 20)

    sigurno će sve doći na svoje, ne brini al provjeri što možeš s patronažnom i pedicom.
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Jorgovan ned pro 27, 2009 6:26 pm

    moje iskustvo s patronažnom je užasno neće da jede :( Affraid
    govorila sam joj da ivan stalno spava a ona da je to zadovoljno i zdravo dijeteneće da jede :( 6569
    koja luđakinja a i ja isto kad sam je slušala
    na kraju mi je ivan završio u bolnici stalno je spavao
    no na sreću sve je dobro prošlo neće da jede :( 6747
    u tom periodu sam bila zbilja poluluda od brige prvo dijete a otišlo u bolnicu uf

    neće da jede :( 512189 ivana bit će sve dobro s tvojim mišem
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Pika ned pro 27, 2009 6:40 pm

    sad sam upravo hranila p. u snu (odbijala je prije ručak) pa sam se sjetila još nekoliko dobrih stvari:

    - možeš probati užarenom iglicom malo proširiti rupicu (doduše meni se činilo da nisam baš uspjela kod silikonskih pa sam kupila one mekane, ali ni s njima nije popila više)
    - kad ti zaspe na dudici lagano mu vrškom dudice mičeš po ustima (dodiruješ gornje nepce), to ponekad ponovo potakne refleksno sisanje isto kao i dodirivanje dudicom lijevo i desno oko usana. Najbolje potakne sisanje kad mu polako-polako počneš povlačiti flašicu prema van, kao da ćeš mu ju oduzeti - onda ponekad ponovo "zagrize".
    - i zadnje, najbolje: ja sam se oduševila kad mi je u posjet došla frendica koja je rodila 3 mjeseca ranije - ona je p. znalački uzela u ruke i rekla "ajd, jedi mala!" - i tad je p. popila duplo!!! prvi put doma 40ml! dakle osiguraj si ugodno društvo ili barem ugodnu glazbu (navodno klasika, posebno mozart, povećava apetit) neće da jede :( 889846


    Zadnja promjena: Pika; ned pro 27, 2009 7:21 pm; ukupno mijenjano 1 put.
    Bambi
    Bambi
    akter
    akter


    Broj postova : 338

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Bambi ned pro 27, 2009 6:41 pm

    Ja ti ne znam ništa drugo savjetovati nego što su cure već navele i dati ti podršku. Znam kako je frustrurajuće kada beba ne želi jesti. Kod nas je Marin bio taj koje je slabije jeo i puno manje od brata. Kod nas je uzrok bio manjak željeza. Sad jede kao brat, pa čak i više. Ne sekiraj se, posavjetuj se s pedijatricom, ponudi mu češće hranu, posudi od patronažne vagu pa ga češće važi...
    neće da jede :( 283157
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Pika ned pro 27, 2009 7:20 pm

    e da, i još nešto:
    - činilo mi se uvijek pa i danas je tako da više pojede ako joj "sigurno, čvrsto" držim dlanom pod glavicom/vratom, kao da ju malo pridignem
    - općenito je bitno flašicu držati "odlučno čvrsto", to sam negdje pročitala..

    JAKO BITNO: budući da im je sad još mekana glavica, reci svima koji ga hrane da moraju mijenjati strane pri držanju jer znaš kako se mojoj "zaležala, da ne kažem deformirala" glavica jer su ju svi držali pri hranjenju a i inače samo na lijevoj ruci, što je bilo i više od 12h dnevno...

    kako se svi brinemo za našu ivančicu, ha? neće da jede :( 889846
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by irenak pon pro 28, 2009 1:24 am

    Jako poznato!!!!!!!!!!! Moj Mihica ti je bio lijen za poludit (uz to je imao bruh, pa bio operiran, pa pokupio u bolnici virozu) i na kraju prestao papti ... polidila sam. Kako smo se borili s tim ... jednostavno - svakih sat i pol sam mu davala na bočicu papati i on bi pojeo oko 40-50 ml, kako koji put (samo je bio ipak stariji, onda je imao 3 mjeseca skoro) tako da bi sa svim tim papanjem svakih sat i pol unio onoliko koliko bi trebao. Nama ti je pedica računala koliko bi beba trebala popapati u danu prema kilaži. Koliko se sjećam ide ti nekako ovako - ukoliko beba npr. ima 3.5 kg ide 350 ml + 100 ml i još + 20%(350ml) - dakle to je onda 350 + 100 + 70 - i to je onda 520 ml u danu!!! Dakle mjenja se samo ovaj prvi dio ovisno o kilaži, a nakon toga dodaješ + 100 ml i 20% od prvog iznosa. Još ću točno provjerit, ali mislim da je to to.

    I da, glede adaptiranog mlijeka, ne brini, ako mu daješ i nakon sat i pol, to je ok. Naravno, sada kada je zima. Ja sam pitala našu sestru kod pedice, ona je rekla da može biti dva sata bez problema. Uostalom i mi smo dečke hranili 40 minuta svaki obrok tako da ne brineš glede mlijeka.
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by irenak pon pro 28, 2009 1:33 am

    Da, još jedna bitna napomena - ne gledaj na kutiji koliko bi kikač trebao popapati po mjesecima - to je nebitno!!! Gledaj uvijek po kilažici. Ako je prosječna beba 3,5 kad se rodi, onda sa 2 mj ima cca 5 kg, a naši su primjerice tek sa 2 mj imali cca 3,8 kg - znači ne može papati jednako kao i ova beba od 5 kg.

    A glede dojenja - ne držati bebu duže od 10 - 15 minuta na cici, jer se umori i potroši snagu te zaspi gladan. To jako često rezultira time da dijete počne kopniti i završi u bolnici - zato na ciku max 10 minuta, nakon toga bočica (može s povečanom rupom)! To su nama rekle sestre na neonatologiji u Vinogradskoj gdje su dečki ležali mjesec dana i kažu da im toliko beba dođe samo radi forsiranja dojenja koje ne ide, da je to strašno!!! Eto, ovo zapravo prenosim kaj su nam one rekle!!
    Dorieni
    Dorieni
    akter
    akter


    Broj postova : 164
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Dorieni pon pro 28, 2009 3:19 am

    U Isoli nedonoščad koja ne može vući hrane majčinim mlijekom na špricu. Dijete se ne umara nimalo. Majke nastave tako doma ako treba prvo vrijeme.

    Drugi savjet je da nabaviš mehaničku vagu za bebe, prije i nakon obroka ga izvagaj, znati ćeš koliko je popapao točno, ukljujući dojenje.

    Nije dobro prevelike rupice bušiti na dudama. Najoptimalnije je kada okreneš bocu da iz nje kapa na sekundu jedna kap, otprilike. Ako ćeš povećati neka to bude za kratki period dok beba ne ojača i počne vući.

    I mi smo imali sličnu situaciju i trudili se buditi ih noću do jednog perioda, mjesec ili dva dana. Eni je bila ljenjivac za papanje, imala jače izraženu žuticu zbog koje je isto samo spavala. U usporedbi sa Do manje manje bi papala, češće kakala i uvijek pa sve do sad kaska u kilaži oko 500g.
    Danas me ona i njen sitan izgled manje zabrinjava nego Dori i njena velika ljubav prema hrani!

    Sad mislim da nije potrebno buditi ih noću. Jer nema efekta, a roditelji mogu puno više imati od to malo odmora po noći što im ostane da danju upregnu snage.

    Da li bi možda češće tražio papati, npr svaki plač shvatiti kao glad pa pokušati manjim količinama češće mu dati?
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Aleksandra pon pro 28, 2009 9:57 am

    na neonatologiji imaju na dudama takve rupe da kad okreneš bocu to teće neće da jede :( 85897
    dodatna olakotna okolnost su kaučuk dude - one žute - puno su mekše i lakše se na njih vuče nego na silikonske
    ja sam imala vagu, no pred malo ju prodala inače bi ti sad poslala, to mi je zakon, ziher je ziher
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by irenak pon pro 28, 2009 11:57 am

    Aleksandra, sjećam se duda na neonatologiji, da to je strašno, hahaha. Ali mi smo našima doma dali male dude kad su došli doma i nismo ih bušili, iako smo probali jednu malo proširit (ne kao oni gore), ali su se zagrcavali, tako da smo odustali, a nekim je mamama to doista pomoglo. Znam kad smo bili na kontroli okeca da je jedan mali popapao obrok u 10 minuta, ali je to mlijeko samo teklo iz bočice.

    Slažem se sa Dorieni u svemu kaj ti je napisala, jedino ukoliko je beba manja od 3 kg, onda nažalost si još ne možeš dozvoliti da ga ne budiš po noći. Mi smo imali dvije male bebe i do tri i pol kile smo ih hranili obavezno svaka 3 sata, danju i noću. Ok, i Mihicu svakih sat i pol preko dana dok se nije sredio. Da te malo utješim, oni i danas pojedu manje mlijeka, ali zato nakon jutarnje bočice koja je oko 7-8 u 9 popapaju 100 ml jogurta, oko 12 zajedno potamane cca 550 - 600 ml kašice od povrča i mesa, oko 4 pojedu voćnu kašicu (veliku hippovu cijelu ili bananu i jabuku - keksići) i navečer opet mlijeko. Uz sve to skupa, Miha po noći još uvijek traži jednu porciju mlijeka. Tako da ne brineš, sada samo uporno i češće mu daj papati, a sve će to doći na svoje mjesto.
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by misek pon pro 28, 2009 2:05 pm

    [quote="irenak"

    A glede dojenja - ne držati bebu duže od 10 - 15 minuta na cici, jer se umori i potroši snagu te zaspi gladan. To jako često rezultira time da dijete počne kopniti i završi u bolnici - zato na ciku max 10 minuta, nakon toga bočica (može s povečanom rupom)! To su nama rekle sestre na neonatologiji u Vinogradskoj gdje su dečki ležali mjesec dana i kažu da im toliko beba dođe samo radi forsiranja dojenja koje ne ide, da je to strašno!!! Eto, ovo zapravo prenosim kaj su nam one rekle!![/quote]

    a meni su baš suprotno u rodilištu i kod peda govorili...
    20 minuta je otprilike vrijeme koje treba maloj bebi da se na prsima najede...
    i naravno, zaspi nakon toga...
    Lukas je zaspao i u toku pa ga malo poškakljaš ili po ličeku štipneš ili nešto i nastavi vuči...
    ili ispod po bradi malo...
    dok se ne nauči vuči i dok se ne napapa....
    i nama je tak funkcioniralo...jer da nisam ga budila i tako hranila on bi isto završio na AD a to nikako nisam htjela....
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Jorgovan pon pro 28, 2009 4:45 pm

    A kako ga ne bi budila kad ne jede??
    Tako su i meni govorili, posebno svekrva, da ga ne budim. A dijete otišlo u patološko spavanje. Brrr kad se sjetim.

    Ivana, kako je mišić? neće da jede :( 512189
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by irenak pon pro 28, 2009 7:06 pm

    Mišek, ovo što ja govorim je o manjim bebama. Jedno je ako ti beba ima 3,5 kad se rodi jer onda ima i snage povuč, a ako je manje od 3 kg, onda je i slabije, a naročito ako je nedonošće. Onda se beba izmori i zaspi, a ne pojede koliko joj treba, što na kraju može biti opasno. A kada beba ima dobru kilažu i inače uredno jede tj. povuče dovoljno, onda je možeš ostaviti da se zabavlja na cici (jer nakon 20 minuta je sve igra i maženje s cikom, a ne jedenje). Nažalost, jako puno mama se uvuče u taj začarani krug - forsira dojenje jer ih se tako savjetuje, da samo neka daje, da će krenuti mlijeko, da je sve to normalno i na kraju bebica počne kopnit. Ali napominjem - ovo se odnosi na nedonošćad i nedostašćad!!! Iako, normalno je da u početku ne teče sve glatko i da su bebice veliki dio dana na ciki, ali i kad je beba normalne težine treba paziti!!
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Aleksandra pon pro 28, 2009 10:10 pm

    Moj Dani sa 2200g otpušten kući nije bio u stanju na silikonsku dudu pojesti obrok pa smo trčali po kaučuk i podebljavali kamilicom inače bi završion natrag u bolnici.

    Sponsored content


    ccc Re: neće da jede :(

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet svi 17, 2024 7:30 am.