B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+7
Maja
MalaDo
alenka
Branka
blaza27
Aleksandra
Dorieni
11 posters

    Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata???

    Dorieni
    Dorieni
    akter
    akter


    Broj postova : 164
    Proud to be : mama blizanaca

    Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Empty Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata???

    Postaj by Dorieni čet pro 24, 2009 6:32 am

    Zanima me da li su svi odlučili pokloniti klincima čaroliju Božićne bajke sa darovima ispod bora koje usred noći donosi jedan bjelobradi djedica ili im već sada nudite realnu sliku stvari o tome da je Djed preobučeni barba, a poklone daruju mama i tata?

    Mi smo ove godine započeli sa pričom o Svetom Nikoli i nastavljamo sa Djedom Božićnjakom! Cure su oduševljene bajkom pa ako se baka recimo zaleti i kaže da ćemo "stavit poklone ispod bora" one je odmah ispravljaju i objašnjavaju joj da će poklone donijeti Djed Božićnjak ili Djed Mraz.
    Možda sam im dvaput navečer prije spavanja spomenula to, kao i za Nikolu, za vrijeme maženja prije spavanja. Tada vodimo pregledne razgovore što se događalo tijekom dana, ili im izmišljam pričicu, ili one meni pjevaju....

    Da li je ta bajka/varka u redu i do kad ćemo ju pričati našoj djeci? Naprimjer kolegica ima maloga od 9 godina i ove godine je odlučio "sam provjeriti ima li djeda Božićnjaka" tako što očekuje da mu Djed pročita misli što bi želio dobiti u poklonu. Mama je očajna jer je željela još po starom, što da stavi ispod bora!!!!

    Hoće li to biti preveliko razočaranje našoj djeci, kad saznaju istinu.....
    Hoćemo li umanjiti njihovo povjerenje zbog toga??
    Da li netko od odraslih još vjeruje u priču o Djedu Božićnjaku?

    Ja osobno nikad nisam potpuno vjerovala u tu priču.
    Ali vidim da se moje cure raduju jaaaako pa im potpaljujem sada. Ali da ste me pitale prošle godine, bila sam uvjerena da ćemo sve na realan način njima objasniti. Uskočila sam si u usta pričajući bajke!!!!!
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Empty Re: Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata???

    Postaj by Aleksandra čet pro 24, 2009 9:15 am

    Dali netko od nas još vjeruje ???Naravno da ne, mada sam sigurna da bi svi još rado vjerovali u to i rado bi da je to istina.
    Mi pričamo"bajke". Djed Mraz/Božičnjak donosi darove u saonicama koje vuku sobovi. I želim im održati tu magićnost i veselje što je dulje moguće. Realnog svijeta imat će i previše u životu.
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Empty Re: Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata???

    Postaj by blaza27 čet pro 24, 2009 9:48 am

    kod nad nas je jos uvijek djedica taj koji donosi darove.
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Empty Re: Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata???

    Postaj by Branka čet pro 24, 2009 12:47 pm

    Kod nas djedica nikad nije ni postojao Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? 33288
    Moja djeca znaju da su bajke samo pričice koje je netko izmislio.
    Mi se zabavljamo na drugi način a maštu izražavamo kroz kreativne radove.
    avatar
    alenka
    novak
    novak


    Broj postova : 17
    Lokacija : rijeka

    Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Empty Re: Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata???

    Postaj by alenka čet pro 24, 2009 1:17 pm

    Joj ja sam svom Davidu govorila bajke i o darovima itd.itd.itd.
    Do 6-e godine sam ga zavaravala ali to je bila tolika strašna muka jer me stalno propitivao - kako može ući kroz dimnjak kad bi tako upao u peč? Kako smo mi tako sigurni doma da ne mogu ući lopovi u stan ako može djed i nikola...
    Joj koliko je toga bilo, onda sam mu rekla da ne postoji jer nisam više imala živaca - za mene je izgubilo čaroliju a on je ponosno rekao- ZNAO SAM Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? 71910

    nakon toga mi blagdani nisu bili toliko posebni ali njemu su tek tada postali fora Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? 15653
    MalaDo
    MalaDo
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1438

    Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Empty Re: Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata???

    Postaj by MalaDo čet pro 24, 2009 9:59 pm

    Moja mala isto sve kuzi, u pocetku me svasta u detalje pitala, a onda sam joj ja rekla pa dobro to se tako kaze, al nema veze, ajmo mi zamislit da je to tako... Mada ona sve sada konta ipak joj je draga ta prica i uzivljena je u poklone.. Ali meni je glupo to sto je njen smisao Božića iščekivanje poklona i Djeda Mraza Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Icon_rolleyes i onda cijeli taj Božić samo se igra sa novim igrackama i hoce silom svu obitelj obic iz interesa, to me malo grrr, jer okupljanje obitelji naravno nije zbog poklona, ali kako ces djetetu izbit igracke iz glave Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Icon_neutral i ona ne kuzi koje veze ima Djedica sa malim Isusićem, a ja joj iskreno ne znam sto reci osim da uziva u tome dok pokloni stizu, a o Isusu cemo sutradan kad se smiri giftomanija....
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Empty Re: Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata???

    Postaj by Maja pet pro 25, 2009 4:02 am

    meni su bedaste te price za Bozis u vezi djeda bozicnjaka ili mraza jer on nema nikakve veze sa rodenjem Isusa Krista

    ok mi je prodavat tu pricu za NG ali Bozic ne

    ja sam svojim deckima ispricala da ce se veceras rodit mali Isus i da ce im on donijet poklone pod bor Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? 889846

    to je za ovu godinu a za iducu cemo vidit Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? 33288
    Ivana
    Ivana
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 3356
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : Dupla duplica

    Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Empty Re: Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata???

    Postaj by Ivana pet pro 25, 2009 1:36 pm

    dobra tema!
    ja isto želim njegovati vjeru u Isusa kao ključni dar Božića što i jest.
    no neizbježan Djed Mraz je i u našoj kući prisutan. to je priča koja je posvuda, bila je i u vrtiću, i nisam im tu čaroliju htjela oduzeti. Luka i Lucija su kao manji vjerovali da Djed nosi darove, onda su sami skužili da smo to mi. Luka s nekih 4 godine, a Luce s 5 (on je šutio tu godinu).
    maleni sad isto očekuju polon od Djedice. veći im tu maštu ne kvare - paze što govore - namiguju s nama malcima iza leđa i tako....simpa su!

    no - kako bih zadržala kolko mogu duh Božića - na Badnjak i prije njega čitamo priče i slikovnice o rođenju Isusovu, slažemo štalicu, sinoć smo stavljali naljepnice sa slikom Sv. Obitelji na prozor....onda razgovaramo o Bogu i molimo se.

    slušamo božićne pjesme i uživamo u obiteljskom ugođaju. radimo skupa kolače i keksiće i tako....
    sinoć mi je bio prekrasan Badnjak jer smo svi skupa sjeli i gledali Pinocchia zagrljeni, uz bor koji svijetli i mir i toplinu doma....divno!
    onda kad djeca zaspu, mm i ja motamo poklone i stavljamo pod bor, i to mi je najčarobniji dio - uz ono gledanje njihovih lica dok odmataju darove. a volim i iznenaditi mm-a uvijek nečim.
    mi tako.
    SRETAN BOŽIĆ SVIMA!
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Empty Re: Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata???

    Postaj by misek pet pro 25, 2009 3:13 pm

    Kod nas mali Isusek nosi darove....
    jer to je njegov rođendan i on na za svoj rođendan nosi darove...

    mm pak samo tog djeda mraza gura, a meni je to totalno jadno, zašto moramo sve pokupiti po amerikancima...oni su ti koji su djedicu ugurali u našu priču o rođenju Isuseka...

    nema nikakve veze mraz i Isusek.... i ja tako Lukasu gorovim..Isus donese darove...

    ne branim ja djeda mraza i jasno mi je da je on trenutno jači i da je svuda po izlozima, dućanima, filmovima...
    ali tradiciju vjere želim održati koliko dugo mogu....jer smo i ja i seka dobivale darove od Isusa, a ne od Mraza mada je i onda bio svuda...
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Empty Re: Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata???

    Postaj by Aleksandra pet pro 25, 2009 5:34 pm

    Mi nismo vjernici no svejedno slažemo jaslice i pričamo im tu priču ali u rangu bilo koje druge bajke. Zato kod nas poklone nosi djeda Mraz a priču o Isusu poznaju no u njihovim malim glavicama to je vjerojatno sve u istoj kategoriji bajke.
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Empty Re: Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata???

    Postaj by misek pet pro 25, 2009 11:12 pm

    ok ako niste vjernici, nemam ja ništa protiv priče o mrazu,
    ali ako slavimo već Božić-dan kad se Isus rodio, onda nek on donosi darove.... meni tu mraz nema mjesta u toj priči...

    meni je tek to o mrazu bajka...

    ali to je samo moje mišljenje....
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Empty Re: Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata???

    Postaj by Maja pet pro 25, 2009 11:51 pm

    i ja bi samo nadodala da prica o Isusovom rodenju nije bajka Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? 889846

    on je stvarna osoba koja je zivjela Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? 889846

    a ostalo o njemu je stvar osobnog misljenja i vjere i tu nebi ulazila Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? 207922
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Empty Re: Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata???

    Postaj by misek pet pro 25, 2009 11:59 pm

    slažem se s Majom.... Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? 207922 Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? 889846
    Dorieni
    Dorieni
    akter
    akter


    Broj postova : 164
    Proud to be : mama blizanaca

    Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Empty Re: Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata???

    Postaj by Dorieni sub pro 26, 2009 2:00 am

    SRETAN BOŽIĆ SVIMA!
    Drago mi je da ste se odazvali na ovu temu i svojim mišljenjima i komentarima učinili ju još bogatijom.

    Ivana, prekrasna Božićna čestitka!

    Majo,sviđa mi se što si napisala i ta mi tvoja priča zvuči najtoplije i najrealnije od svih!
    Nama je ove godine Djed donio darove, a za slijedeću ćemo pokušati biti malo realniji, a opet da ne ubijemo "čaroliju"!

    Rekla mi je frendica: "Čarolija su vaši zajednički trenuci za Božić", kad sam s njom porazgovarala o ovoj temi!
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Empty Re: Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata???

    Postaj by Jorgovan sub pro 26, 2009 2:07 am

    Svakako sam za opciju "Djed Mraz". Moj Ivan naravno zna da darove nosi mama ali i dalje pričamo što bi želio da mu djedica donese.. Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? 889846 A dečki već pričaju da Djed nosi poklone pod bor kad je Božić, išli smo i u kazalište gledati Izgubljeni darovi D. Mraza. Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? 207922
    mala-kate
    mala-kate
    akter
    akter


    Broj postova : 256
    Lokacija : Sveta Nedjelja
    Proud to be : mama blizanaca

    Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Empty Re: Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata???

    Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 3:49 pm

    Mi ne mislimo izmisljati price, nasa djeca ce uvijek znati tko donosi darove, isto kao sto sam i ja to znala.

    Sponsored content


    Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata??? Empty Re: Tko vam donosi darove za Božić ili novu Godinu? Djedica ili mama i tata???

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet svi 17, 2024 11:36 am.