B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
kada preseliti dupliće u svoju sobu Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
kada preseliti dupliće u svoju sobu Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
kada preseliti dupliće u svoju sobu Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
kada preseliti dupliće u svoju sobu Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
kada preseliti dupliće u svoju sobu Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
kada preseliti dupliće u svoju sobu Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
kada preseliti dupliće u svoju sobu Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
kada preseliti dupliće u svoju sobu Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
kada preseliti dupliće u svoju sobu Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
kada preseliti dupliće u svoju sobu Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+3
Helena
Aleksandra
Bambi
7 posters

    kada preseliti dupliće u svoju sobu

    Bambi
    Bambi
    akter
    akter


    Broj postova : 338

    upitnik kada preseliti dupliće u svoju sobu

    Postaj by Bambi pon ruj 07, 2009 3:33 pm

    U velikoj sam dvojbi i molim vas za savjet.
    Moje bebe imaju 6 tjedana i od kada smo ih donijeli doma, spavaju u jednom krevetiću. Po noći su u krevetiću kraj našeg bračnog, a po danu u njihovoj sobici. Sad kako su već veći, počeli su se rotirati, jedno drugoga nesvjesno lupati, ulaziti jedno drugome u prostor. Noću sam ja čak vidjela da je M tako probudio T. Imamo mali stan i ne možemo staviti još jedan krevet u našu sobu. I ovako ja ne mogu do svog ormara i s jednom krevetom! MM bi ih htio preseliti u posebne krevetiće i staviti ih u njihovu sobu koja je odmah uz našu, dijeli nas tanki zid. Ja ne bih još to, mislim da su još mali za taj korak i užasavam se da ne čujem disanje, bljuckanje, tiho plakanje... A s druge strane u jednom krevetu im je pretijesno.
    Kada ste vi vaše dupliće preselili u nihovu sobu? Što vi mislite- da li mi je opcija gurkanja u jednom krevetiću pametnija od preseljenja u njihovu sobu?
    Svaki vaš savjet mi je dragocjen i thanx unaprijed.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada preseliti dupliće u svoju sobu

    Postaj by Aleksandra pon ruj 07, 2009 3:38 pm

    Naši su bili s nama u sobi 3 tjedna svaki u svom krevetiću no kako onda od silnih šumova, hranjenja.. nitko nije spavao ni onaj tko se dizao ni onaj tko se kao "odmarao" tako smo ih s 3 tjedna preselili u njihovu sobu - odmah do naše - svaki u svoj krevet a u njoj je bio i jedan normalni krevet za "dežurnog" tako smo funkcionirali do cca 2 mj a nakon toga smo mi spavali u našoj sobi, oni sami i svojoj uz video/audio nadzor. Nama je bilo lakše imati "dežurnog" jer su jeli adaptirano pa smo mm i ja na smjenu dežurali, svaku noć jedan.
    Da sad radim ponovo, opet bi to napravila
    Helena
    Helena
    novak
    novak


    Broj postova : 97
    Lokacija : Dubrovnik
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada preseliti dupliće u svoju sobu

    Postaj by Helena pon ruj 07, 2009 5:11 pm

    Mi smo se ustvari iselili iz njihove sobe roll
    Makli smo bračni krevet, ostavili krevetiće i donijeli normalni krevet kad su imali 4.5 mj. Nisam to prije napravila jer im šumovi, glasovi ili plač onog drugog nisu smetali.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada preseliti dupliće u svoju sobu

    Postaj by Maja pon ruj 07, 2009 5:28 pm

    moji su bili cca mj dana u jednom kreveticu i onda svaki u svoj. a tek kad smo se odselili kad su imali cca 9mj sam ih bez razmisljanja poslala u svoju sobu i tad se posteno naspavala jer sam do tad cula svaki uzdah, okretala se uz najvece mjere opreza da krevet ne zaskripi i sta ja znam sta sve vec ne

    preporodili smo se

    a tako male bebe neznam, ja sam definitivno za odvojene krevetice a ako se nemze ugurati jos jedan u vasu sobu onda seli djecu van kad vec imate mogucnost Wink
    kruna
    kruna
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1380
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada preseliti dupliće u svoju sobu

    Postaj by kruna pon ruj 07, 2009 10:21 pm

    Moji su do 6. mjeseca bili s nama u sobi, u jednom krevetiću. Pred kraj je već bilo tijesno, ali spremali smo se k mojima na mjesec dana pa smo pričekali odlazak. Tamo su spavali svaki u svom putnom krevetu. Po povratku doma smjestili smo ih u njihovu sobu, svakog u svoj krevetić jer u našoj sobi nema mjesta za 2 kinderbeta. No kod njih ima i mali kauč pa po potrebi ja ili muž odspavamo s njima U početku su loše spavali (o čemu sam već pisala Smile ), ali sad je bolje. Lakše mi je i po danu jer samostalno zaspu.
    Možda ih je prerano seliti. Sjećam se da su se moji u to doba non-stop budili. No tebi je njihova soba blizu dok ja do svojih moram prijeći cijeli stan. Wink
    U svakom slučaju, kako god napraviš nećeš pogriješiti, ali nastoj maksimalno olakšati i sebi i djeci. Smile
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada preseliti dupliće u svoju sobu

    Postaj by Jorgovan pon ruj 07, 2009 10:54 pm

    Moji još uvijek spavaju sa mnom u sobi. Wink Mislim da ću ih preseliti iduće proljeće/ljeto. Meni tako odgovara, isto je bilo i s I.
    U jednom krevetiću 140x70 su spavali 4 mjeseca, a onda smo ih stavili u zasebne.
    Bambi
    Bambi
    akter
    akter


    Broj postova : 338

    upitnik Re: kada preseliti dupliće u svoju sobu

    Postaj by Bambi pet ruj 11, 2009 5:59 pm

    Hvala cure!
    Za dva tjedna, kad mi brat ode, planiramo izvesti taj veliki korak, pa vas izvijestim o rezultatima. Morat ću ih razdvojiti jer se rotiraju i na kraju noću probude jedan uz drugoga i naravno smetaju si. Ali ću vrlo vjerojatno prvih tjedana noći provesti sjedeći na podu uz njihove krevetiće kada preseliti dupliće u svoju sobu 33288
    Bambi
    Bambi
    akter
    akter


    Broj postova : 338

    upitnik Re: kada preseliti dupliće u svoju sobu

    Postaj by Bambi uto ruj 29, 2009 8:55 am

    Napravili smo to.Preselili smo dupliće u posebne krevete i u svoju sobu. Odvojeni smo već 10 dana i ide to nekako. Prvu sam noć naravno provela pored njih, na podu, jer je soba premalena za ikakav krevet, pokrivena dekicama i osluškivala svaki njihov uzdisaj. Sljedeće noći su bile već malo lakše, opustila sam se, iako mi i danas jako fale pored mene. Smirila sam se, jer je njima bolje, svaki ima svoj kutak i puno mirnije spavaju odvojeni. I sad se znam noću iz sna trgnuti na neki njihov zvuk i otrčati vidjeti jeli sve u redu... Na sreću (ovaj put!) stan nam je jako mali pa se sve čuje.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada preseliti dupliće u svoju sobu

    Postaj by Aleksandra uto ruj 29, 2009 9:10 am

    ako ćeš mirnije spavati stavi si i video nadzor pa ti na noćnom ormariću stoji ekran i vidiš ih kao da su pored tebe - tako sam ja radila i supe rje funkcioniralo.
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    upitnik Re: kada preseliti dupliće u svoju sobu

    Postaj by igordana uto ruj 29, 2009 4:15 pm

    Mi nažalost imamo samo jednu sobu, ali smo ih prije 5 dana odvojili svaku u svoj krevetić i isto puno bolje spavaju

    Sponsored content


    upitnik Re: kada preseliti dupliće u svoju sobu

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet svi 17, 2024 7:29 am.