B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
500 pitanja... - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
500 pitanja... - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
500 pitanja... - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
500 pitanja... - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
500 pitanja... - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
500 pitanja... - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
500 pitanja... - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
500 pitanja... - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
500 pitanja... - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
500 pitanja... - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+22
napirai
miki
duplići
irenak
tami
June
mallena
jadranka
blanche
pčelica maja
maso
Jorgovan
Twin
goga
bobo
twiksići
maksi
Aleksandra
zaklina
I&S
MARIJANA-B
Nita3
26 posters

    500 pitanja...

    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by I&S sub ruj 18, 2010 10:28 pm

    uživaj još malo draga u trudnoći.....a potom u bebolinama

    twiksići...pojma nemam....kod mene je bilo dokle ide - ide....
    ipak su me porodili sa 37+6 iako su mi rekli da sam možda mogla i do kraja dogurati da nije bilo trudničkog dijabetesa
    blanche
    blanche
    domaći
    domaći


    Broj postova : 566
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by blanche ned ruj 19, 2010 5:16 am

    Meni je ginićka rekla da ću dogurati do kraja na pregledu da 35 tjedana,iščeprkala me do pakla,drugo jutro mi pukao vodenjak i rodila vaginalno u 36.-om tjednu...Sve 5!!Ne brini se draga For you
    Bebe 48cm/2800 dečko,46cm/2460 curka
    Želim Ti najljepši i najlakši mogući porod val val val val val val val val
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by maksi ned ruj 19, 2010 9:47 am

    twiksići je napisao/la:....e ženske evo imam i ja jedno pitanje....
    ....mene zanima s koliko ti tjedana smijes najranije rodit bliziće a da bude sve ok...mislim ja kad god nekog ovde kod mene u bolnici oni svi odgovaraju a 35-36 tjedan a to znam i sama.....
    .......ali opet me zanima kad radjas jednu bebu npr u 7mj smijes u 8mj.nije dobro itd.itd...

    ....kako to ide kod blizića ???????

    Hm, hm naravno da je bolje što duže.
    Ali evo primjera: Wink Ja sam svoje dečke rodila u 32 tjednu. Imali su 1780 i 1970 i bili super. Sve 5. Disali samostalno, bili 4 dana u inkubatoru i čekali da postignu kilažu pa da možemo doma. Smile
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by maksi ned ruj 19, 2010 9:49 am

    maksi je napisao/la:
    twiksići je napisao/la:....e ženske evo imam i ja jedno pitanje....
    ....mene zanima s koliko ti tjedana smijes najranije rodit bliziće a da bude sve ok...mislim ja kad god nekog ovde kod mene u bolnici oni svi odgovaraju a 35-36 tjedan a to znam i sama.....
    .......ali opet me zanima kad radjas jednu bebu npr u 7mj smijes u 8mj.nije dobro itd.itd...

    ....kako to ide kod blizića ???????

    Hm, hm naravno da je bolje što duže.
    Ali evo primjera: Wink Ja sam svoje dečke rodila u 32 tjednu. Imali su 1780 i 1970 i bili super. Sve 5. Disali samostalno, bili 4 dana u inkubatoru i čekali da postignu kilažu pa da možemo doma. Smile
    Ja nisam primila inekcije za sazrijevanje pluća i opet je bilo sve u redu. Koliko sam shvatila ti češ ih primiti. Zato se ne brini.Samo strogo miruj i tjedni će odmaknuti. Wink
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 ned ruj 19, 2010 12:25 pm

    Imam ja još pitanja....
    Koliki je obično vremenski razmak između izgona dviju beba?
    Da li se može dogoditi da se jedna beba rodi vaginalno bez problema pa da se druga onda postavi u nepovoljan položaj i da se ide raditi carski???
    Znam da su vam pitanja možda malo (ili malo više) glupa ali ja sam trudnoću progurala skoro dao kraja pa sad imam more pitanja, većinom o porodu...
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by maksi ned ruj 19, 2010 12:51 pm

    Može se i to u najgorem slučaju dogoditi ali ne bih ja o tome unaprijed razmišljala.
    Razlika u rođenju mojih dečki je bila 4 minute.
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 ned ruj 19, 2010 1:36 pm

    E tog je mene malo strag, jer kod nas u bolnici stvarno ima doktora kojima zbilja svašta pada na pamet a ako te pofrče i kreneš rađati, onda ne moš birat kojeg ćeš liječnika....
    Isključujem da bi se to moglo desiti meni, ja sve gledam u najboljem svijetlu!
    twiksići
    twiksići
    akter
    akter


    Broj postova : 181

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by twiksići pon ruj 20, 2010 2:55 pm

    hej zenske hvala na odgovorima !!!!!!
    nije komp radio pa nisam nikom mogla nista ni napisat ni javit se.....
    ......MAKSI aj mi molim te reci jesam ja to dobro shvatila,da si ti rodila u 32.tjednu i to bez inekcija za pluća....
    ....ja sam evo danas primila zadnju znaci trecu za plućica i kazu to se kao moze primit jos jednom 2 tjedna prije poroda....
    .....mene je samo strah koliko ću ja izdrzat,danas sam usla u 28. tjedan a nadam se da ce curke biti strpljive još samo par tjedana.....

    pusa svima iz Sisacke bolniceeeeeee........
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by maksi pon ruj 20, 2010 3:03 pm

    twiksići dobro si razumjela! Wink
    Rodila sam sa 32+3. Nisam dobila inekcije za pluća i bilo je sve za 5. Smile
    twiksići
    twiksići
    akter
    akter


    Broj postova : 181

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by twiksići pon ruj 20, 2010 3:39 pm

    ...jojjj maksi hvala na dogovoru...
    ..pomalo sam vec luda nadam se da cu izdrzat sto duze pa vec sam odradila 17 dana zbog krvarenja pa potisla doma ,pa onda 20 dana kućnog mirovanja,pa evo danas mi je vec 21 dan bolnice,obavili mi serklazu,danas primila i zadnju injekciju za plućica ali imam osjecaj da me cuvaju kao polarnu medvjedicu ne smijem nikud,o infuzijama necu ni pricat koliko sam ih vec primila.....

    .....nadam se da cu izdrzat još dosta ali moram priznat da me vise tjese ova tvoja 32 tjedna nego doktorovih 36 iako se nadam da ci izdrzat sto duze.....
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 pon ruj 20, 2010 5:18 pm

    Ja pićim na pregled! Boljelo me cijelu noć i sad me boli, kako god se namjestim ne staje!
    Ja bih da moje cure budu još mjesec dana u buši.... samo molim Boga da je sve u redu!
    bobo
    bobo
    akter
    akter


    Broj postova : 384
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by bobo pon ruj 20, 2010 6:41 pm

    500 pitanja... - Page 2 551704 500 pitanja... - Page 2 551704 500 pitanja... - Page 2 551704 500 pitanja... - Page 2 551704 500 pitanja... - Page 2 322718
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by maksi pon ruj 20, 2010 7:23 pm

    MrsSanifi da bude sve ok na pregledu. val val
    Twiksići tebi bolnica ne gine do kraja. Primaš li to tokolizu za zaustavljanje kontrakcija??' I ja sam u bolnici preležala 3 mjeseca zato glavu gore. Biti će to ok.
    Ja ležim i sada samo sa jednom bebom manje i doma. Wink
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 pon ruj 20, 2010 8:12 pm

    Divne ste cure, hvala na vibricama, vratila se ja doma!!
    Otvaram se po malo, cervix je omekšao i skraćen, učoživ 2 prsta, ali je unutarnje ušće još uvijek OK. Dobila sam uputnicu ako bi krenuli trudovi, ako ne, onda za tjedan dana kontrola!!!
    avatar
    jadranka
    novak
    novak


    Broj postova : 65
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by jadranka pon ruj 20, 2010 8:55 pm

    MrsSanfini, držim fige da izdržiš što duže. Ja sam danas napunila 33 tj.,nosim blizance i već 3,5 mj ležim, nešto kratko u bolnici,a statak doma. Znam da ti nije lako jer nije ni meni ali pazi na sebe, lezi, odmaraj,svaki dan je bitan.

    A sada pitanj za forumašice koje su morale odležati trudnoću: koliko vremena vam je trebalo poslije poroda da se oporavite? S obzir na ležanje.
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by maksi pon ruj 20, 2010 9:04 pm

    Ja sam nakon poroda odmah isti dan bila aktivna. Dečki su ležali na neonatologiji i stalno sam jurila kod njih. U biti nikakvog posebnog oporavka nije bilo nakon tako dugog ležanja.
    avatar
    mallena
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4891
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by mallena pon ruj 20, 2010 11:04 pm

    Ja sam na carski ili sekcija kako oni to zovu , morala sam sutra dan već biti na nogama, znam kad me sestra uhvatila za ruku i polako se digla da sam se zamalo onesvijestila.
    Ali drugi dan sam već polako bila na nogama, malo oko kreveta sam hodala.Već sa 3 danom sam po sobi hodala pomalo uz predržavanje.
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 pon ruj 20, 2010 11:22 pm

    Jadranka bokić!!!
    Cure drage sad kad vidim kako vas puno leži, strogo miruje i šeće jedino do WC-a, ja sam presretna što meni nije tako. Ja smijem sve, samo moram izbjegavati veće napore! Ne sumnjam ja u sebe, izdržat ćemo mi koliko treba, ali me plaši to koliko je ova trudnoća drugačija od jednoplodne, da mi je netko govorio ne bih vjerovala... pa se eto malo i poroda plašim, da se ne bi što zakompliciralo!!!
    twiksići
    twiksići
    akter
    akter


    Broj postova : 181

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by twiksići pon ruj 20, 2010 11:58 pm

    maksi je napisao/la:MrsSanifi da bude sve ok na pregledu. val val
    Twiksići tebi bolnica ne gine do kraja. Primaš li to tokolizu za zaustavljanje kontrakcija??' I ja sam u bolnici preležala 3 mjeseca zato glavu gore. Biti će to ok.
    Ja ležim i sada samo sa jednom bebom manje i doma. Wink

    ....maksi vec sam bila 2 puta na tokolizi sad pijem sve u tabletama,Partusisteme svakih 6 sati, a Normabele svakih 8 sati......prije tri dana su mi je skinuli zadnji put.....mogu ti reci da se i meni cini da cu biti ovdje do kraja....
    zaklina
    zaklina
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2816
    Lokacija : Zagreb, Savski Gaj
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by zaklina uto ruj 21, 2010 12:28 am

    MrsSanifi, tek kad vidis koliko je zivot sa dvije bebe drugaciji nego s jednom, nikad ne bi vjerovala dok ne dozivis a i to ce skoro Wink
    Drzi se, bit ce sve super. Nakon 6mj je malo lakse, nakon godinu dana puno lakse a nakon 3g kazu da je pjesma Smile Onda si spremna na jos toliko, bez problema good one
    avatar
    jadranka
    novak
    novak


    Broj postova : 65
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by jadranka uto ruj 21, 2010 9:46 am

    Hvala vam na odgovorima,sad mi je lakše. Još ako rodim prirodnim putem,bebe su na zadnjem uzv bile na glavicu, znači imam šanse, to će biti super brzi oporavak.
    MrsSanifi, bit će sve ok, misli pozitivno i uživaj u pomisli da ćeš uskoro imati svoje bebice pokraj sebe. Zamisli koliko je to ljubavi i sreće, sve u duplo, prekrasno.
    Ja se trudim ne razmišljati o mogućim komplikacijama i o duplim obvezama poslije, nego jedva čekam da prođe još koji tjedan i da napokon vidim svoja dva mala anđela i da sa velikim anđelom ( starim 21 mjesec) mogu raditi nešto drugo osim crtanja na krevetu pokraj mene ili gledanja crtića.

    Sretno nam bilo.
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Jorgovan uto ruj 21, 2010 11:25 am

    MrsSanifi je napisao/la:
    Ja se još ne otvaram, a znam i kako oni 'otvaraju' kod nas u bolnici pa se sad šetkam svađšta nešta ne bih li malo potaknula otvaranje, mislim si da je bolje da se malo otvorim i da moram mirovati nego da to oni rade....

    Cure drage sad kad vidim kako vas puno leži, strogo miruje i šeće jedino do WC-a, ja sam presretna što meni nije tako. Ja smijem sve, samo moram izbjegavati veće napore! Ne sumnjam ja u sebe, izdržat ćemo mi koliko treba, ali me plaši to koliko je ova trudnoća drugačija od jednoplodne, da mi je netko govorio ne bih vjerovala... pa se eto malo i poroda plašim, da se ne bi što zakompliciralo!!!

    Pa ti moraš što više ležati a ne šetati. vidim da si se već počela otvarati, moj savjet ti je da legneš na lijevi bok i spavaš koliko je to moguće više. Sada ti je zadatak ostati što duže 3u1.
    maso
    maso
    akter
    akter


    Broj postova : 132
    Lokacija : osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by maso uto ruj 21, 2010 12:36 pm

    Potpisujem Biljnu! I jos mi nije jasno da su te pustili doma a otvaras se i ako krenu trudovi dali uputnicu , fakat ne kontam.
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 uto ruj 21, 2010 12:52 pm

    Ja stanujem preko puta bolnice i moj doktor to zna i zna da ja znam što su trudovi i da ću na prvi alarm otići tamo.
    Za sad sam samo 2 prsta uloživa a unutarnje ušće je i dalje zatvoreno iako je cervix malo omekšao od zadnjeg pregleda.... Mirujem doma, al stvarno. Ne radim ništa osim što idem pišat i tuširat se i preslagujem tutice za seke s jedne strane ormara na drugu... Smile
    Ako ostane ovakao kako je, onda hospitalizacija za desetak dana.

    Moj ginić je stvarno super, ali ovi u bolnici su, ne svi, čast iznimkama, ŽALI BOŽE! hang
    10. sam bila na UZV-u i taj koji me gledao je baš bio čudan i otresit.... kad sam ga pitala za porod s obzirom na položaj rekao je da ne ispitujem gluposti a kad sam ga pitala za hospitalizaciju on je rekao da nemam tamo šta tražit dok ne krene.... pale psujem
    Jučer sam to svom ginu rekla, pa se baš razljutio....
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by maksi uto ruj 21, 2010 1:26 pm

    MrsSanifi baš su koma. Ovdje bi te zadržali pod obavezno barem koji dan da vide kako će se situacija razvijati.

    Sponsored content


    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon svi 20, 2024 11:08 pm.