B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
500 pitanja... - Page 5 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
500 pitanja... - Page 5 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
500 pitanja... - Page 5 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
500 pitanja... - Page 5 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
500 pitanja... - Page 5 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
500 pitanja... - Page 5 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
500 pitanja... - Page 5 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
500 pitanja... - Page 5 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
500 pitanja... - Page 5 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
500 pitanja... - Page 5 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+22
napirai
miki
duplići
irenak
tami
June
mallena
jadranka
blanche
pčelica maja
maso
Jorgovan
Twin
goga
bobo
twiksići
maksi
Aleksandra
zaklina
I&S
MARIJANA-B
Nita3
26 posters

    500 pitanja...

    bobo
    bobo
    akter
    akter


    Broj postova : 384
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by bobo uto lis 05, 2010 7:52 pm

    MrsSanifi, nadam se da se nisi jako zabrinula. Ovo što si rekla da imaš bolove,a urinokultura sterilna možda može biti čisto zbog pritiska velike maternice na okolne organe.
    Evo šaljem dobre vibracije da izdržite drage trudnice 500 pitanja... - Page 5 551704 500 pitanja... - Page 5 551704 500 pitanja... - Page 5 551704
    naravno da na kraju bude happy end s zdravim malim štrucama.
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 uto lis 05, 2010 8:27 pm

    jadranka je napisao/la:
    Na žalost i ja sam se tako osjećala sa prvim djetetom na tim zadnjim kontrolama,kao da sam im samo nešto što moraju odraditi i to bez trunke osjećaja i razumjevanja, bez i jedne lijepe riječi ili nedaj Bože osmjeha.Katastrofa.



    E tako je to danas izgledalo, ja sam cijeli dan u komi i samo tulim...
    Sutra idem kod svog gina pa ću uzet uputnicu za UZV!
    Iskreno, jako sam uplašena, samo želim čuti da je sve u redu i da nema mjesta panici.... nadam se da će mi sutra to reći!
    twiksići
    twiksići
    akter
    akter


    Broj postova : 181

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by twiksići sri lis 06, 2010 12:06 am

    ....misterica Sanfi ja sam ti rekla danas u bolnici sve sto sam imala tako da sad silne priče da i ponavljam,nema smisla.....
    ...odi sutra dr po uputnicu i ne trpi nista kad te zaboli dolazi ovde u bolnicu i vjeruj nece ti biti zao,ovo danas tj jutros sta ti je bilo ja mogu nazvat jedino peh ili necija nemarnost....ali eto opet kad je dosao pravi dr sve se brzo rascistilo i razjasnilo....
    ....kad slusam tebe i kad gledam kako se prema meni poanasaju imam osjećaj kao da se radi o dve različite bolnice i o različitim doktorima....
    ....mozda ja grijesim ali ja bi svakoj mami koja nosi blizance savjetovala da dodju malo ranije u bolnicu a ne da cekaju do zadnjeg trena pa kad ih ulovi da trce radjat....
    .....evo meni je danas samo za ovaj put lezanja u bolnici 36 dan lezanja......i drugacije se doktori ponasaju svjesno ili nesvjesno prema nekome tko im lezi ma i dva dana kod njih na odjelu, jer tad ti oni dodju i u vizitu ,pa te pitaju nesto itd. itd ,a isto tako i med.sestre ...ne milsim pod to da ti moras doć mj dana ranije da se ti s njima upoznas ali evo ovo je moja procjena : kad oni znaju sta je tebi drugaciji su prema tebi nego kad ti samo doletis i odmah gore u box, ma tebi tamo nije do nicega a kamoli do kakve price....
    ....jojjjjjjjjj sad sam svasta natrabunjala ovde nadam se da me bar netko razumio i skuzio sta sam htjela rec....
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by irenak sri lis 06, 2010 12:17 am

    Samo hrabro i bez panike, a twiksić ti dobro kaže. Čim si ti u bolnici kod njih, odmah te se malo bolje prati, em jer si na odjelu pa ti je i vizita i po potrebi se radi ctg, svakodnevno (barem su nama) dva puta slušaju otkucaje srca bebama... tako da je ipak daleko sigurnije biti na odjelu kod njih barem par dana prije poroda. Ja sam ležala tri mjeseca i svaki put sam se na viziti šalila s njima da me neće sterat doma da je ne znam kaj... naravno, nije ni bilo šanse da idem doma, ali sam se stvarno osjećala daleko sigurnije!!!

    Curke, samo polako i smireno!!!!!
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 sri lis 06, 2010 12:31 am

    Ja sam u prvoj trudnoći imala potpuno drugačije iskustvo... u ovoj me već drugi puz ispizdila ista sestra! Twiksić, znaš ona pogrbljena s naočalama dolje na CTG-u!
    Ma nema više šale, odmah tražim Šketa i kraj priče. Danas me frendica napala i rekla da šta uopće imam s bilo kim drugim i pričati kad se zna da je on tamo glavni..
    Ja sam sa svima imala super iskustvo kad sam Juru nosila, ovo sad možda ima veze i sa mnom, jer sam sva splašena i živčana pa možda previše sve primam srcu!
    duplići
    duplići
    novak
    novak


    Broj postova : 58
    Lokacija : DUBROVNIK
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by duplići pon lis 11, 2010 1:05 am

    Pozdrav! Imam jedan problem trudna sam 12 tjedana vadila sam briseve cerviksa i nalazi nisu nikako dobri imam streptococcus i ureaplasma pila sam antibiotikke i stavljala vaginalete,u međuvremenu sam dobila kontrakcije bolove u donjem djelu trbuha i sad sam na mirovanju.Papa test je bio uredan.Je li tko imao slične probleme i koje?
    blanche
    blanche
    domaći
    domaći


    Broj postova : 566
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by blanche pon lis 11, 2010 9:42 am

    Ja sam "pokupila" streptokok pred sam kraj trudnoće..Užasan nalaz urinokulture,dobila antibiotike od ginekologice,ma nisam ih dva dana pila i išla sam roditi...E sad,negdje sam u to vrijeme pročitala da streptokok može izazvati prijevremene trudove i otvaranje,a budući da su je meni otkrili u 34-om tjednu a u 36-om rodila,da li je to bilo povezano s tim-ne znam No
    Sve u svemu,u bolnici sam na porodu naglasila da sam dobila antibiotik(za koji oni nikad nisu čuli i čudom su se čudili što mi je to ginićka dala)i da imam streptokok,i prije i za vrijeme poroda sam dobila inekciju antibiotika.I slijedećih 4 dana u bolnici sam dobijala 3 injekcije dnevno,napravila urinokulturu koja je bila sterilna do mog odlaska kući 6-ti dan.
    Nisam ti baš puno pomogla,jel'da?Mislim,s obzirom da si ti u prvom tromjesečju..Valjda će se naći koja cura koja će ti nešto više znati reći..Sretno
    avatar
    jadranka
    novak
    novak


    Broj postova : 65
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by jadranka pon lis 11, 2010 9:54 am

    Duplići, ja ti na žalost (moju radost) nemogu pomoći.

    MrsSanifi, ne javljaš se, kako si?
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 pon lis 11, 2010 10:01 am

    jadranka je napisao/la:Duplići, ja ti na žalost (moju radost) nemogu pomoći.

    MrsSanifi, ne javljaš se, kako si?

    Duplići, ja sam imala E.Coli u prvoj trudnoći, sinek je pokupio tokom poroda, pili smo atb oboje i bilo je sve OK za koji dan..
    Pretpostavljam da ćep i ti dobiti atb i da će biti sve OK jer je još rano pa se to stigne riješiti. val
    Imala sam E.Coli i na početku ove trudnoće i riješeno je, hvala Bogu!

    Jadranka rose dobro smo nas tri! Još smo 3u1, baš sam sretna jer smo ovoliko dogurale, još 2 tjedna bi bilo idealno, ako može i do termina.... Smile Sutra pregled kod svog gina, u srijedu CTG a u četvrtak UZV pa ćemo vidjeti što će reći!
    Nadam se da je sve u redu!

    Kako si ti??? Kako se osjećaš???
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Aleksandra pon lis 11, 2010 11:28 am

    MrsSanifi - ma ti već jesi na konju. Ulovi 36 tjedana i to je to, 80% blizića se rodi u 36tom i sve je u najboljem redu, dakle ne brini.
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 pon lis 11, 2010 11:32 am

    Aleksandra je napisao/la:MrsSanifi - ma ti već jesi na konju. Ulovi 36 tjedana i to je to, 80% blizića se rodi u 36tom i sve je u najboljem redu, dakle ne brini.

    Hvala Alex na ohrabrenju!

    Eto još ovaj tjedan i mi smo napuniile 36!
    Još da su obadvije glavom pa da ide vaginalni, e to bi onda bilo IDEALNO!!!!
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Aleksandra pon lis 11, 2010 11:36 am

    idealno je samo da su živi i zdravi, nebitno kako su rođeni i čime su hranjene i gdje su spavale.. važno da su naša blaga sa nama zdrava i vesela Smile Smile
    500 pitanja... - Page 5 104545
    pčelica maja
    pčelica maja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 979
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by pčelica maja pon lis 11, 2010 11:58 am

    potpisujem Aleks u cijelosti!!!
    samo da su živi i zdravi,sve ostalo će biti o.k.
    Mrs Sanifi drži se ,ti si super dogurala do 36,to je 500 pitanja... - Page 5 207922
    ja rodila u 36+3,a taj dan išla na redovan pregled
    nisam ni mislila da ću ostati
    samo hrabro!!! 500 pitanja... - Page 5 283157
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 pon lis 11, 2010 12:41 pm

    Cure moje, ja sutra pregled imam i lako moguće ako sam otvorena da ostanem...
    Nikako mi to doći do mozga, brzo mi vrijeme prolazi...
    Još sam u četvrtak naručena na UZV u OB pa ako me sutra moj ne pošalje na ležanje, onda moguće da ostanem u četvrtak... ne znam...
    Sve u svemu, veselim se jer znam da je sad pitanje dana kad ću svoje dvije curice držati u rukama!
    Baš me zanima koliko su sad teške....
    twiksići
    twiksići
    akter
    akter


    Broj postova : 181

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by twiksići pon lis 11, 2010 2:41 pm

    ....sanfi javi mi se kad budes u bolnici,vidimo se pokraj automata za kavu :-))))))))

    .....znam da nije mjesto ali evo sam da se malo pohvalim .....upravo stigla sa UZV-a jedna beba 1530g druga 1960g.....dr kaze da je to ok....
    ....aj da se još s nečim pohvalim danas mi je 42 .dan bolnice....

    pusa svimaaaaaaaaaaaaaaaa
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Aleksandra pon lis 11, 2010 2:48 pm

    super twiksići, još malo pa gotovo Smile
    twiksići
    twiksići
    akter
    akter


    Broj postova : 181

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by twiksići pon lis 11, 2010 2:51 pm

    .....joooojjjjj kak je to lijepo čut još malo For you For you
    avatar
    jadranka
    novak
    novak


    Broj postova : 65
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by jadranka pon lis 11, 2010 5:15 pm

    Ja sam psihički super,sutra ulazim u 37. tj i sve nemogu vjerovati da sam dogurala do kraja. što se mene tiče ja bih još tjedan i pol, max dva i ptpisujem carski,ali to su samo moje želje Wink
    Fizički mi je teško, imam jak pritisak na zdjelicu, teško mi je uopće napraviti par koraka do wc, uz to totalno sam bez kondicije-do wc-a i nazad, usput odem u kuhinju i gtova sam, sva uspuhana,treba mi 10 min da dođjem k sebi.
    U srijedu idem na kontrolu i ostajem u bolnici,takav je dogovor. Ostanak u bo će mi dobro doći da se pripremim na sve što me čeka,jedino što će mi teško pasti je odvojemost od mog sinca-jedinca Sad
    Sve je spremno za dolazak naša dva mala anđela, samo još da roda dođe roda
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 pon lis 11, 2010 7:13 pm

    twiksići je napisao/la:....sanfi javi mi se kad budes u bolnici,vidimo se pokraj automata za kavu :-))))))))

    .....znam da nije mjesto ali evo sam da se malo pohvalim .....upravo stigla sa UZV-a jedna beba 1530g druga 1960g.....dr kaze da je to ok....
    ....aj da se još s nečim pohvalim danas mi je 42 .dan bolnice....

    pusa svimaaaaaaaaaaaaaaaa
    Može, na starom mjestu! Wink roll Smsnut ću te!
    Bogme su ti curke prave, nema što!
    Jesu ti rekli kad bi mogla doma???

    Jadranka, i samoj mi je tako, ali eto, sad smo došli do kraja i pitanje dana je!

    Jedva čekam UZV da vidim kako su se smjestile i koliko su teške.... nekako mi je lakše kad više znam!
    twiksići
    twiksići
    akter
    akter


    Broj postova : 181

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by twiksići uto lis 12, 2010 12:00 am

    .....doma.....ma ja za doma ni ne pitam ,ovdje sam kao bubica,pitanje je da li bi bila doma ovoliko mirna.....
    ...vidjet cu sta ce reci sutra na viziti,danas strogo UZV....a i prosli tjedan je rekao da ce mi dati još jednom Dextametazole ili kako se vec zovu....cekamo sutraaaaaaa....
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Aleksandra uto lis 12, 2010 10:24 am

    jadranka sretno ali vjeruj mi 2 tjedna ti još ne trebaju. PUNI termin za blizanačku trudnoću je 38 tjedana sve preko toga je izazivanje sreće!
    avatar
    jadranka
    novak
    novak


    Broj postova : 65
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by jadranka uto lis 12, 2010 1:12 pm

    znam da je 38 puni termin ali me zbunjuje jeli to punih 38 ili 37+1 je dovoljno? s obzirom na sumnje dr. malčića jako je bitno da beba bude što jača i zrelija.
    nemogu jerovati da sam tako blizu tom trenutku i nekako imam filing da će sve biti u najboljem redu sa mojim bebulicama.
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 uto lis 12, 2010 4:29 pm

    Bila sam danas na pregledu ali sam neka jadna pa vam se nisam poslije javila!

    SVE OK! Vanjsko ušće skroz otvoreno, unutarnje za prst!
    Dobila sam uputnicu za hospitalizaciju i porod, ali dr kaže da bih lako mogla izdržati još 2 tjedna!

    Jadranka, ja sam danas to sve ispitala svog gina i rekao mi je da u 37. tjednu dosežu punu zrelost a s 38 da je puni termin, kako je rekla Alex!

    Savjetovao mi je da ako se gornja nije okrenula da unzistiram na CR!

    Eto, to su novosti!

    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Aleksandra uto lis 12, 2010 4:45 pm

    37+1 je 37+1. 38 punih je puni termin. Sigruna sam da će dotori obratiti posebnu pažnju baš zbog sumnje ali činjenica je da se tu nema šta puno čekati jer više nema mjesta za razoj i počinje fetalna patnja koju onda ako nije pod nadzorom znaju i previdjeti pa bude frke. Dakle 38 punih to je to.
    avatar
    jadranka
    novak
    novak


    Broj postova : 65
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by jadranka uto lis 12, 2010 5:18 pm

    Sad m i je sve jasno, hvala vam.

    Sponsored content


    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon svi 20, 2024 10:12 pm.