B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
500 pitanja... Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
500 pitanja... Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
500 pitanja... Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
500 pitanja... Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
500 pitanja... Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
500 pitanja... Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
500 pitanja... Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
500 pitanja... Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
500 pitanja... Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
500 pitanja... Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+22
napirai
miki
duplići
irenak
tami
June
mallena
jadranka
blanche
pčelica maja
maso
Jorgovan
Twin
goga
bobo
twiksići
maksi
Aleksandra
zaklina
I&S
MARIJANA-B
Nita3
26 posters

    500 pitanja...

    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 čet ruj 16, 2010 10:48 am

    Drage mame blizića, kako se porod bliži, sve sam nervoznija i imam sve više pitanja i znam da ćete mi vi odgovoriti....
    Prvo... moje cure su se ovako smjestile u maternici: jedna glavom prema izlazu a druga koso.... confused Po svemu sudeći, ići ću na vaginalni porod, pa me zanima je li koja od vas imala takav slučaj???
    Drugo... ne znam koliko paketa pelena ponesti u bolnicu jer kod nas se u Sk nose pelene za bebu, u mom slučaju bebE! Smile
    ...sad se ne mogu sjetiti svih otprilike petsto koliko sam ih imala na umu, ali kad se sjetim, ja vas pitam!
    Hvala vam unaprijed! srce pusa
    MARIJANA-B
    MARIJANA-B
    domaći
    domaći


    Broj postova : 740
    Lokacija : ŠIBENIK
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by MARIJANA-B čet ruj 16, 2010 10:59 am

    prvo da ti kažem da se ništa ne brineš jer će biti sve u redu...to mi sve sada kažemo a vjerojatno smo sve imale tremu prije poroda...najbitnije je da porod prođe u redu i da i ti i bebe budete dobro...
    ja sam rodila carski jer je jedna beba bila poprijeko a druga na zadak ...tako da ti tu ne mogu pomoći...ali što se tiče pelene mi u ŠI isto moramo nositi svoje pelene...ja sam za početak nosila samo jedan paket mali i to 1(najmanja kilaža)...to ti je da imaš za početak kad rodiš a poslije kad ti pofali uvijek ti može doniti netko tko ti dolazi u posjete...
    u ja ovo odužila...sve u svemu samo hrabro...
    pusa za tebe i tvoje bebice
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 čet ruj 16, 2010 11:10 am

    Puno ti hvala na ohrabrenju, još par takvih odgovora i sigurno više neću imati tremu! For you
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by I&S čet ruj 16, 2010 11:34 am

    za vaginalni ja isto neznam što je to i kako to izgleda jer sam rodila carski(lucija prva i na zadak, a ivan malo ugkoso ali više glavicom prema dolje....ali zbog lucije - carski), a za pelene....ponesi 1-2paketa onih najmanjih (newborn od 2-5kg)
    eh sad... ako moraš nositi pelene onda moraš i ostalo za higijenu ili kako? bebe su sa tobom u sobi cijelo vrijeme? sama ih presvlačiš?
    ako da, ponesi si blaznice i možda posudicu za vodu da ih možeš obrisati kod presvlačenja
    zaklina
    zaklina
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2816
    Lokacija : Zagreb, Savski Gaj
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by zaklina čet ruj 16, 2010 11:44 am

    Ma mislim da ne moraju nista vise nositi i da ih same ne presvlace, to je ja mislim damo zbog troskova jer im je skupo i nemaju, a da ih sestre presvlace! Kao u vrticu I&S Smile) (Pelene su najskuplje)
    Inace porod, super ako odvalis prirodno! Posto ti je prva na glavicu probat ce oni tako (meni su obje bile na glavicu i probali smo prirodno, ali posto je to bio drugi porod a 1. je bio carski, od kojeg je proslo samo 2,5g, bojali su se puknuca maternice pa nisu dugo cekali i nakon 2h me ipak poslali na carski!). Ja tu stvarno nisam imala straha od prirodnog poroda, htjela sam samo da sve prodje u redu, a posto je cijela trudnoca bila uredna, nije bilo razloga da ne bude i to uredno! Tako da se ne bojis previse Smile .Ako ne bude islo, uvijek te lako brzo prebace u salu.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Aleksandra čet ruj 16, 2010 1:08 pm

    i ja sam carica pa tu ne mogu pomoći. a što se tiče pelena 1 paket najmanjih za početak je dosta pa ti lako tvoji donesu. Donošenje pelena je i prednost i mana, jer pretpostavljam da je presvlačenje na mamama onda. Kod nas presvače sestre ali ajme meni samo 3x na dan i to je koma, ja sam svoje par puta presvukla van toga jer nemogu djete pustiti zapišano ili pokakakno pola dana. Kupaju sestre a ja bi svakako ponijela i paket vlažnih maramica sensitivr i kremicu, i dude Wink
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 čet ruj 16, 2010 1:19 pm

    Da, nosi se sve za higijenu, s tim da oni odrađuju jedino higijenu pupka i kupanje.
    Ja sam iz Siska, rodilište nam je prekrasno, sve je novo i bebe su s mamom u sobi, mama presvlači i sve ostalo, ali sestre su jako dobre i ako je mama umorna, nose bebe u onu zajedničku sobu za bebe i brinu o njima. Tako je bilo i prvi put iako je još sve bilo staro i jadno u rodilištu, ali sam čula da se to nije promijenilo.
    Ja sam mislila uzet jedan onaj najveći paket pelena pa onda ako zafali, lako mm donese.
    Ja sam nekako uvjerena kako će biti sve u redu i kako ćemo nakon 4 dana kući, pa da će nam taj paket biti dovoljan.
    Što se tiče poroda, uopće ga se ne bojim, već mu se jako veselim, jedino što želim da sve prođe najmanje traumatično za cure. Ja kad kažem svima da mi je draže vaginalno, svi me pitaju jesam luda da je bolje carski... iako nitko od tih ljudi koji pametuju nije rodio blizance... Rolling Eyes
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by maksi čet ruj 16, 2010 2:46 pm

    Cure su ti sve rekle. A za te glupe komentare jednostavno se moraš naviknuti i ignorirati. Biti će još puno sličnih bisera. Rolling Eyes
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by I&S čet ruj 16, 2010 3:49 pm

    Aleks...vlažne maramice....???
    menu su rekli da neeee, ni slučajno, pa ni doma (aha moš misliti)
    ja jesam za vlažne maramice ali neznam dal će joj dopustiti (možda i hoće)
    ja nisam smjela ni dudicu ni išta, a kod presvlačenja lagano sa toplom vodicom i blaznicom....
    twiksići
    twiksići
    akter
    akter


    Broj postova : 181

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by twiksići čet ruj 16, 2010 3:52 pm

    .....mr.Sanfi javila bi se ovih dana ali stalno mi crkava komp,tj ja napišem šta zelim a on samo obrise prije nego stisnem SEND...
    ...ja sam sad u Sisačkoj bolnici sa svim ovim curama lezim sto cekaju da ih uhvate trudovi i onda odlaze na drugi kat u rodiliste,ovdje lezis do zadnjeg trena tj tebi je u interesu da budes dolje sto duze jer u svim onim trudovima i bolima bolje ti je dolje jer mozes i hodat i setat i cucnut a gore te odmah stave na krevet i to je to čekas i čekas...ja ti pricam samo ono sto sam se naslusala svih ovih dana u bolnici....

    ...maje vise sve nose pelene ,maramice ma ustvari sve osim robice jel beba je stalno u jastuku i njihovoj robici ,treba ti samo robica za van...
    ...ja sam se neki dan prošvercala preko veze gore na 2 minute jer mi je prijateljica rodila ,izgleda sve fenomenalno,sobe,hodnici,
    kreveti,bebini "krevetići" ma odlično odlično....
    ..ne znam sta bi ti još rekla,ak sta zanima pitaj sve ću ti odgovorit koliko znam i cujem ovde od drugih....
    ...pozdrav iz Sisacke bolnice u kojoj cu te vjerojatno i docekat kako je krenulo...
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 čet ruj 16, 2010 4:46 pm

    Jooooj Twiksić, nemaš pojma koliko sam sretna što mi netko nešto može iz prve ruke reći!!! pusa
    Znam za higijenu sve jer sam već jednom rodila gore a i znam za sve njihove prakse i običaje i kako se to gore radi! Samo me zanimala količina pelena koja je potrebna!
    Ja sam ti u Cesarčevoj, 200 m od bolnice... Smile
    Baš mi je drago da ću imati s nekim djeliti iskustva kad rodim a i prije.... mislim da ćeš me dočekati, osim ako te puste kući, jer ja sutra punim 32. tjedan i Banić mi je rekao da poslije slijedeće kontrole koja je 28. idem u bolnicu!
    Ja se još ne otvaram, a znam i kako oni 'otvaraju' kod nas u bolnici pa se sad šetkam svađšta nešta ne bih li malo potaknula otvaranje, mislim si da je bolje da se malo otvorim i da moram mirovati nego da to oni rade....
    Zašto si ti već u bolnici???
    twiksići
    twiksići
    akter
    akter


    Broj postova : 181

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by twiksići pet ruj 17, 2010 8:40 pm

    MrsSanfi ja sam vec stara u bolnici ,pomalo kao inventar Sad Sad
    ....da skratim prvi put kad sam bila tj.bilo je zbog krvarenja tad sam bila 17 dana .....ovaj put sam zbog serkleže i isto mi je danas 17. dan ali mislim da kako mi stvari sad stoje da ostajem do kraja ....docekat cu ja tebe 1oo% tko zna mozda postanemo i cimerice For you
    bobo
    bobo
    akter
    akter


    Broj postova : 384
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by bobo pet ruj 17, 2010 9:55 pm

    Bolje da se još ne otvaraš, MrsSanifi, iako si već u 32. tjednu. Ja ne bih riskirala prijevremeno otvaranje, a s time i opasnost prijevremenog poroda, te je moj savjet je da ga ne potičeš. Bolje da trudnoća što dulje odmakne. 500 pitanja... 889846
    Što se tiče poroda nemam što nadodati, a vlastitog iskustva s vaginalnim porodom nemam. Kao što kažeš glavno da bude što manje traumatično i problematično za cure. Biti ćeš u bolnici pod kontrolom, pa treba vjerovati da će sve biti dobro.
    Ja sam bila tako umorna poslije carskog i psihički i fizički, iako sam se normalno oporavljala, tako da ne znam kako bih ih stalno sama presvlačila i sve ostalo... 500 pitanja... Icon_silent
    goga
    goga
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1162
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by goga pet ruj 17, 2010 11:50 pm

    evo ja sam rodila vaginalno Wink s gestozom i tlakom 200/120 WTF .pošto mi je jedini porod nemam ga s čime usporediti klanj ali ja mislim da je i ko s jednim djetetom jer između dva poroda nisam imala trudove samo su doktorice stisnule trbuh i erik je iskočio van ni 5 min nakon davida.s tim da je erik imao 1kg manje nego david Wink
    mene su jako razrezali (7 šavova koji nisu zarasli 2 mjeseca )a to me počelo bolit i raskretat se tek kad sam se doma stalno dizala njima Wink
    uglavnom ja mislim da je bolje vaginalno jer me strah anastezije hang ali čak sam u nekoliko navrata dok nisam mogla disat od boli imislila zašto me vode u saaluuuuuuuu!!!
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Twin sub ruj 18, 2010 10:32 am

    malo je nezahvalno što ja kao laik ovo idem pisati, ali upalo mi je u oči da ti je jedna curica smještena popriječno, tzv situs obliqus,a to je opsetrička indikacija za obavezan carski, bez obzira što je prva glavicom dolje! jedino da je druga na zadak, onda može vaginalno.
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Jorgovan sub ruj 18, 2010 11:41 am

    MrsSanifi je napisao/la:moje cure su se ovako smjestile u maternici: jedna glavom prema izlazu a druga koso.... confused Po svemu sudeći, ići ću na vaginalni porod, pa me zanima je li koja od vas imala takav slučaj???

    Twin je napisao/la:indikacija za obavezan carski, bez obzira što je prva glavicom dolje! jedino da je druga na zadak, onda može vaginalno.

    Evo ja sam imala identičnu situaciju.
    I išla sam na carski.

    Sretno!
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 sub ruj 18, 2010 11:53 am

    Meni je na zadnjem UZV-u napisao i rekao da jedna stoji KOSO.... sad, da li je to isti kao i poprečno..... nemam pojma!
    Biljana, Twin, s koliko tjedana ste išli na carski???
    Kad ste hospitalizirane???

    Znam da ćete možda pomisliti da nisam normalna, ali meni je već dosta, ja već više ne mogu.... Sad Dosta mi je i unmorna sam od svega.... još kad mi je moj gin rekao ovo, citiram: "Evo sad ste veliki kao da SAD trebate roditi!" samo sam se uhvatila za glavu i pomislila kolika ću biti do kraja.
    Ima dana kad sam psihički skroz u banani a fizički mi je svaki dan novi izazov!
    Oprostite na kukanju i jadikovkama, ali jednostavno se tako osjećam u zadnje vrijeme....
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Jorgovan sub ruj 18, 2010 12:24 pm

    Ja sam hospitalizirana s 36 punih tjedana, za 5 dana sam rodila.
    maso
    maso
    akter
    akter


    Broj postova : 132
    Lokacija : osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by maso sub ruj 18, 2010 1:08 pm

    mrssanifi, moji su tako bili okrenuti, jedno glavom dole drugo poprjeko, medjutim u 34 tjdnu se i Anci okrenula dole Smile), imas ti jos draga, moze se beba jos okrenuti, bilo bi teze da je nogicama dole onda bi male sanse imala da se okrene, ali ovako poprjeko moze se fino namjestiti.
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 sub ruj 18, 2010 2:39 pm

    Ma joj, dosta mi je više nagađanja i svega.... voljela bih barem da mi nešto kažu pa da znam što da očekujem a ne ovako....
    Ja mislim da ću ja s 35 u bolnicu jer mi je moj gin nešto tako natuknuo a ove u bolnici kad nešto pitaš ko da su s Marsa pali.... psujem
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by I&S sub ruj 18, 2010 4:43 pm

    ja sam sa 35 tjedana završila u bolnici i sa 37+6 sam rodila....dogovoreni carski
    pčelica maja
    pčelica maja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 979
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by pčelica maja sub ruj 18, 2010 5:38 pm

    Drži se draga,izguraj još malo,znam da je ovo
    pred kraj "mučenje" i ne znaš kako će sve završiti(mislim na porod,
    vag.ili carski). Meni su stalno govorili ."moglo bi to ići vaginalno",
    a ja se bojala toga ,jer sam prvi puta rodila na carski i ovaj puta sam htjela isto,
    jer nisam znala šta me čeka. Na kraju su bebe isto bile prva glavom,a druga poprečno
    ,no ja se nisam otvarala kad mi je pukao vodenjak,te sam ,sva sreća za mene,
    završila u sali na sekciji.Inače rodila sam isti dan kad sam došla na redovnu
    kontrolu sa 36+3 tj.i zadržali me . Bila u bolnici svega 5 dana.
    Izdrži to još malo,pa kako god rodila samo da su
    bebulice tvoje dobro! Evo ti malo 500 pitanja... 551704 za ohrabrenje i želim ti od srca da ti porod bude bezbolan i lagan ,pa makar i carski(koji sam ja, još jednom ponavljam super podnijela i prvi i drugi puta) 500 pitanja... 207922
    twiksići
    twiksići
    akter
    akter


    Broj postova : 181

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by twiksići sub ruj 18, 2010 8:51 pm

    ....e ženske evo imam i ja jedno pitanje....
    ....mene zanima s koliko ti tjedana smijes najranije rodit bliziće a da bude sve ok...mislim ja kad god nekog ovde kod mene u bolnici oni svi odgovaraju a 35-36 tjedan a to znam i sama.....
    .......ali opet me zanima kad radjas jednu bebu npr u 7mj smijes u 8mj.nije dobro itd.itd...

    ....kako to ide kod blizića ???????
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 sub ruj 18, 2010 9:01 pm

    Twiksić srce pusa
    Curke, hvala vam na ohrabrenju i lijepim riječima i savijetima, puno mi to znači jer se fakat loše osjećam!!!
    Jasno je meni da je bolje da što duže budu u buši i tako... ali sam već umorna od svega i psihički sam baš, kak se kaže, GOTOVA!!!!
    Jedino što želim je da mi cure budu zdrave i da mi što prije prođe vrijeme i da ih držim u rukama!
    Jedva čekam slijedeći odlazak svom ginu jer je to najbolji doktor na svijetu i uvijek ima neku lijepu riječ utjehe i uvijek kad odem od tamo osjetim neko olakšanje i ohrabri me!
    Imam jednog divnog sina koji jedva čeka svoje seke i nestrpljiv je gotovo kao i mama!
    Kažem, nije mi ovo prvi porod, nemam straha, samo bih htjela barem otprilike da mi kažu što me čeka da mi bude malo lakše!!!
    Nita3
    Nita3
    akter
    akter


    Broj postova : 289
    Lokacija : Sisak
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Nita3 sub ruj 18, 2010 9:04 pm

    I&S je napisao/la:ja sam sa 35 tjedana završila u bolnici i sa 37+6 sam rodila....dogovoreni carski
    ž
    Tako si i ja mislim da bih mogla..... to je za 3 tjedna!

    Sponsored content


    upitnik Re: 500 pitanja...

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet svi 10, 2024 5:37 pm.