B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+16
zaklina
male shmizle
Sumsko Voce
mala-kate
Jorgovan
niksi
irenak
Branka
Marija
Helena
let tri
maksi
blaza27
Sonja
Aleksandra
Maja
20 posters

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by Maja ned lip 28, 2009 11:21 pm

    mene zanima koliko cesto kupate dvoju djecu sa sapunima ili samponima?

    sad sam pricala sa frendicom pa smo stale na toj temi i ne slazemo se. ja svoje ne kupam cesto sa sapunima. ok kad se uznoje ili uprljaju ali ako su imali neki reativno cist i ne preaktivan dan, smatram da je dosta samo tusiranje vodom sto radimo svakodnevno

    to mi je ostalo u memoriji jos od patronazne koja mi je rekla da max 3x tjedno operem decke sapunom, da vise kozi nije potrebno i da ju isusuje

    jednostavno smatram da djecja koza nije bas toliko prljava da ju svakodnevno tretiram

    a kosicu perem sapunom jednom tjedno ili ako se uprlja

    sad, da li ja grijesim? kakav je vas stav?

    i da dodam da su mi djeca cista i uredna i da ne smrde roll


    Zadnja promjena: Maja; pet srp 24, 2009 9:41 am; ukupno mijenjano 1 put.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by Aleksandra pon lip 29, 2009 12:07 am

    jednom tjedno peremo kosu i koristimo šampon, ostalo (kad je Wink ) samo voda
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by Sonja pon lip 29, 2009 12:13 am

    ja sam od onih koji preferiraju sapuniće Wink
    feeling čistog.
    kad su bili bebe, ne toliko.
    ali sad... sa vodom samo ako je neko usputno tuširanje u igri, ali ako je večernje, onda obavezno barem kap sapunića,
    jer oni se valjaju, bacaju, oznoje, umackaju... i koji put te tragovi igre i boje i koječega ne idu samo sa vodom. a i znoj se bolje opere sa mrvom lužine Wink
    i osobno ne smatram to lošim, ako se ne pretjeruje.
    ne ribam ih fanatično i ne umačem u ko zna kakve otopine Wink
    a kupanje nijedno ne igra više bez 15 cm pjene, pa to ne mogu izbjeći i da su najčistiji Wink
    kad su bili bebe, drugačije smo.
    ako je hladno, koji put i preskočimo dan, ali u pravilu od 5-10 mj. obavezno se tuširaju prije spavanja.
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by blaza27 pon lip 29, 2009 12:45 am

    za vece obavezno samponice,za manje dva puta tjedno samponic a ostalo samo voda.
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by maksi pon lip 29, 2009 3:28 am

    E pa mi se baš ne peruckamo svako malo. Trenutno šampon i sapun su u igri jednom tjedno.
    let tri
    let tri
    domaći
    domaći


    Broj postova : 818
    Lokacija : Matulji
    Proud to be : mama trojkica

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by let tri pon lip 29, 2009 12:04 pm

    Mi se trudimo 2-3 puta tjedno okupati u kadi (više nam uspije 2 nego 3) a ostale večeri koristimo vodu, ponedak sa malo hipp gela za tuširanje brzinski!
    roll
    Helena
    Helena
    novak
    novak


    Broj postova : 97
    Lokacija : Dubrovnik
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by Helena pon lip 29, 2009 7:41 pm

    Mojima kosu perem dva puta tjedno, nekad i češće ako se oznoje. Ljeti tuširanje svaki dan prije spavanja, a nekad i dva puta (iza kupanja u moru). Operem ih i ja sa sapunom, tj Mustelom 2 u 1. Skupa je kao papar, ali se isplati, jedna bočica mi traje nekoliko mjeseci .....................(a i moja su djeca mirišljava i čista Smile ..............da citiram Maju....)
    Marija
    Marija
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2061
    Lokacija : Donji Miholjac
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by Marija pon lip 29, 2009 10:17 pm

    Kad su se rodili, kupali smo ih u kamilici, topla voda, ponekad hipp. Onda su dobili alergiju, pa je doktorica savjetovala niveu sensitive. I od nje su dobili alergiju. A moj muž ima jako loše mišljenje o sapunčićima, tako da, u biti, od njihovih 3-4 mjeseca kupamo samo u vodi. Subotom, kad on nije doma, ja im stavim malo šampončića u vodu, i operem kosicu. Inače, samo čista voda. S obzirom da se dosta igraju u pijesku, tuširam ih prije dnevnog spavanja (ako su taj dan bili u pijesku), a navečer obavezno napunimo kadu i uživaju Smile

    I da...bez obzira na sapunčiće...i moji su dečki mirišljavi i čisti i kosica im miriši čak kad im ne operem 5 dana Smile
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by Branka uto lip 30, 2009 12:08 am

    Paolu sam rijetko prala šamponom (tj. šampon+kupka, 2 u 1) do prije godinu dana, onda su joj se kosa i koža počele dosta masniti pa sam uvela šampon u svako kupanje... to značu svaki dan ljeti a zimi svaka 2-3 dana.
    Ima gustu i srednje dugu kosu i ako je ne operemo šamponom 3-4 dana nego samo vodom, osjeti se znoj, da ne kažem vonj.
    Vedrana perem jednom tjedno šamponom, voda svakodnevno, zasad ima normalnu kožu/kosu, pa ćemo vidjeti na koga će se on "dati" (ja sam suhi a mm masni tip Wink )
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by irenak uto lip 30, 2009 12:15 am

    Mi smo još jako mali, pa se trudimo izbjegavat kemiju bilo koje vrste. Najčešće je to sapun za bebe u jako malim količinama, a za kosicu najčešće samo voda.
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by niksi uto lip 30, 2009 12:26 am

    Ne tuširamo se samo onda kad cijeli dan nismo izašli iz stana, a to je jako rijetko. T ima jako gustu kosu tako da se jako znoji pa i nju peremo 2-3 puta tjedno ( ovisi o potrebi).
    Za malce smo nekako uveli običaj kupanja svako drugu večer samo sapunom za bebe i to dijelove ispod vrata, guzu i glavu, ostatak samo u vodi.
    Nitko nema problema s kožom pa nam se ovako čini OK.
    T ne mažem nikakvim kremama, a malce samo uljem ispod vrata i kremom pelensko područje ( no ni to uvijek jer nosimo platnene pelene pa nemaju problema s crvenilom)
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by Jorgovan uto lip 30, 2009 11:06 am

    uglavnom par kapi u kadu, tek toliko. kada se tuširaju, gelom samo ručice i guzu. kupam/tuširam ih uglavnom svakodnevno. šampon za kosu svakih tjedan do deset dana, sada po ljeti češće nego zimi.
    ma ne volim ni ja sapune. obavezno u kupku dodam i par kapi ulja da im se ne isuši koža.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by Maja uto lip 30, 2009 1:10 pm

    i ja sam misljenja da sto manje tih gluposti da je to bolje za djecju kozu. pritom mislim na manju djecu, do recimo 2-3god (a ako imaju dobre gene onda i kasnije zlocko )

    jednostavno ne vidim potrebu svakodnevnog trackanja (ako dijete nije zaprljano i sta ja znam sta vec-ma znate na sto mislim)
    let tri
    let tri
    domaći
    domaći


    Broj postova : 818
    Lokacija : Matulji
    Proud to be : mama trojkica

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by let tri uto lip 30, 2009 3:28 pm

    Mi upotrebljavamo hipp mlijeko za tijeli od kad su došli iz bolnice, znači od kad su bili 2 mjeseca stari. Upotrebimo ga možda 3 puta mjesečno (prije smo češće). Bila im je jako suha koža kod su stigmi iz bolnice pa sam počela mazati. Nadam se da ne radim nešto krivo. Nisam se savjetovala sa pedijatrom ili nekim drugim
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by Sonja uto lip 30, 2009 3:57 pm

    što se mlijeka za tijelo i sličnih trackalica tiće, ja ih koristim od prvog dana.
    mišljenja sam da je to nužno za zdravlje i ljepotu kože.
    vode ih vodovoda su kao prvo pune klora, koji isušuje kožu i alergen je.
    sve kupke, šamponi, sapuni, bez obzira na ph skidaju onu prirodnu zaštitu sa kože i nužno ju je dodatno hidratizirati.

    i bez obira na "-" koji neki pripisuju kupkicama ili sapunićima, gelovima za tuširanje i sl.
    ne perem sebi ruke samo sa vodom, pa ne bih ni djetetu to radila, makar ono ne kopalo po zemlji, već samo puzilo po kući npr. ili mu stranci pružali ruke na pozdrav, a da ne spominjem guze, pogotovo one koje su još u pelenama.

    tako da, po meni, sve to ima svoje za i protiv i nitko ne radi krivo. dok se vodi računa o higijeni redovito Wink Wink
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by Maja uto lip 30, 2009 5:44 pm

    ma ne radis krivo stara, nikako.

    a sonja, ja sam mislila na SVAKODNEVNA tusiranja i kupanja od glave do pete sa samponima i sapunima. meni to nema smisla. a ja kad decke otusiram sa vodom (citaj: igranje u tus kabini di neprestano tece topla voda i onda se dodatno naparavaju) oni su cisti ko sunce :-D

    naravno da im ruke perem sapunom. a prije spavanja i pisu i noge Wink
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by maksi sri srp 01, 2009 10:07 am

    I ja nakon svakog kupanja, tuširanja namažem mlijekom ili uljem za tijelo.
    I moji su imali suhu kožicu kada su došli iz bolnice.
    mala-kate
    mala-kate
    akter
    akter


    Broj postova : 256
    Lokacija : Sveta Nedjelja
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 1:02 pm

    Ja malu nikad nisam kupala cesto - dok je bila manja mozda jednom tjedno. Voda isusuje kozu, a tako male bebice se nit znoje nit usmrde. Guza i liceko se lako operu sa krpicom, nije mi imalo smisla kupati je cijelu. Sad kad je veca i ruje po blatu i moze pokupiti krpelje, obavezno ju otusiram navecer, ili okupam ako imam volje cistiti kupaonicu poslije za njom. Koristim samo domace sapune na njoj. Cula sam da djecja kozmetika je gora nego ona za odrasle. Brrrr
    Sumsko Voce
    Sumsko Voce
    novak
    novak


    Broj postova : 54
    Lokacija : Istra
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by Sumsko Voce pet kol 31, 2012 3:17 pm

    Mi se kupamo svaki drugi dan, sa Chicco šampon-kupka (2u1). Guzu peremo mrvicom tog spaunića nakon svakog kakanja. Kosicu peremo kad se kupamo. Ljeti im kožu ne trackam ničim, a zimi s malo mlijeka za tijelo Nivea baby (oanj naturals ili kako se već zove)
    male shmizle
    male shmizle
    novak
    novak


    Broj postova : 18
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by male shmizle čet ruj 06, 2012 8:20 am

    Mi koristimo od rodjenja, Head to Toe, Johnson's Natural, za pranje i kupanje i losion kojim namazemo kozu poslije kupanja:

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima 13197672

    Po meni je ok, ne pretjerujem u tome, nekako mi je pranje samo i iskljucivo vodom bezveze, ovo je makar neka 'prirodna' varijanta bez pretjeranih hemikalija u svom sastavu...Inace,iako sam totalni freak sto se tice ciscenja i licne higijene, od kako su se rodile izbjegavam koristenje bilo kakvih hemikalija da ne bi dosle u direktan kontakt...
    zaklina
    zaklina
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2816
    Lokacija : Zagreb, Savski Gaj
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by zaklina čet ruj 06, 2012 11:07 am

    Dok su bile male mi smo se kupali samo s vodom u koju bi stavili zlicicu maslinovog ulja.
    Sad se kupamo po potrebi ali ako ne dobiju neke sljokaste kupke, roze s princezama i sl, sto jako vole, onda im ja kupim Alverde kozmetiku od DM-a.
    Sve 3 imaju dugu kosu i pocela sam im stavljati na kosu regenerator. Ne znam koliko je to stetno ili sto, ali da ih mogu lakse rasceslajti jer inace to traje i cupa ih, a ne zele se sisati, pa im ja (ne svaki put!) stavim malo svog isto alverde regeneratora.
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by niksi čet ruj 06, 2012 11:11 am

    Mi se jos uvijek tusiramo svaki dan i koristimo sampon jer je vrijeme lijepo i oni se doslovno kupaju u pijesku. Ja koristim ugl Buebchen za tusiranje i onda im stavim malu kolicinu na kosu, napravim pjenu i istrljam ostatak tijela.
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by igordana čet ruj 06, 2012 5:47 pm

    ja sam od početka koristila Mustelu 2u1 i još uvijek ju koristim. Sad sam uvela Sebamed šampon, s tim da kosu premo 1 tjedno. Kad su bile baš bebice onda voda i ulje. Nisam im mazala nićim osim sa Adermom radi atopijskog.
    avatar
    mallena
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4891
    Proud to be : mama blizanaca

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by mallena sub ruj 08, 2012 4:22 pm

    Ja sam svoje dečke kupala dok su bili mali u Johnson's šampon i kupka
    Sad koristimo Sensitive Kosili prekrasno miriše, i ja kad sam bila mala taj šampon koristila bio je i tad u proizvodnji pa mi je ostao u lijepom sječanju Smile
    avatar
    Adriana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1281
    Proud to be : mama trojkica

    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by Adriana sub ruj 08, 2012 8:02 pm

    Mallena, i ja se još sićan mirisa kosili šampona - obožavala sam ga.
    Di ga nađeš za kupit?

    Sponsored content


    kupanje djece raznim kemijskim sredstvima Empty Re: kupanje djece raznim kemijskim sredstvima

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned svi 19, 2024 2:53 am.