B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+16
pčelica maja
miki
Twin
blizanci IM
I&S
Neve
Romi
Ivana
Maja
Sonja
jojka
Jorgovan
Aleksandra
aldijana
Ana
Pika
20 posters

    odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by Aleksandra uto ruj 08, 2009 7:37 pm

    a moji pak inzistirtaju da spavaju jedan blizu drugoga ili nema spavanja Smile
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by Maja uto ruj 08, 2009 7:38 pm

    ali isto tako da divljaju i ometaju drugu djecu odgajateljice bi ih razdvojile odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 889846
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by I&S uto ruj 08, 2009 9:32 pm

    ovi moji blizići iz grupe se nisu bunili na takav režim spavanja.....a sad da su inzistirali.......a bili "zločkice" neznam što bi onda....nisam o tom mislila kad je ovo prošlo bezbolno....
    Ivana
    Ivana
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 3356
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : Dupla duplica

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by Ivana sub ruj 12, 2009 12:58 am

    i moji bi obično bili stavljeni malo dalje, no to bude vezano uz prostor, odnose u grupi i svašta nešto, ne nužno samo uz to što su blizanci. ima i drugih kombinacija djece koje treba odvojiti da bi bio mir i da se lakše odmore. naravno, silno je važno zašto to odgajatelj radi i kako to djeci rastumači, i tada nema problema, jer kad se to napravi kako treba, oni prihvate pravi argument bez problema.
    jel tako, tete?
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by I&S sub ruj 12, 2009 1:17 pm

    tak je odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 889846
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by Twin sri svi 18, 2011 11:52 am

    Podižem temu!

    Jučer smo imali roditeljski i situacija je sliejdeća - jedna odgajateljica ne ide dalje jer je SSS i ostaje u Jaslicama, a druga, koja je trebala krenuti s njima kao s grupom, vodi poseban program engleskog jezika za koji ima sve potrebne, pa i više kvalifikacija i višegodišnje iskustvo rada u programu (odlične povratne informacije, super metodika...). TAj poludnevni program (dakle, samo u njenoj smjeni bi se provodio, druga odgajateljica nije u programu) plaća se 200 KN/mj dodatno.
    Onda su mi savjetovali da V stavim u englesku grupu,a R u folklor jer R obožava plesati. Tamo pak ne bi imao niti jednu poznatu tetu i bio bi razdvojen od brata. Također se plaća 200 KN/mj dodatno.
    Znači, vrtić bi me za njih oboje koštao 1200 KN/mj.
    To je prvi problem. Niasm sigurna da bismo uz sva financijska opterećenja to trenutno mogli podnijeti. No, tu nastupa osjećaj krivice: djecu zakidam za dodatna znanja i šta ja znam... s druge strane logika mi govori da to nije tako...
    A najbitniji je problem taj što mm nikako nije za razdvajanje, nism čak niti ja, no sklona sam promijeniti stav ukoliko dobijem prihvatljive argumente za to. U vrtiću mi tvrde da je to super, da dolazi do izražaja njihova kreativnost i bla bla...A ja znam da su bili, u najmanju ruku, šokirani kad su bili razdvojeni radi bolesti...jedna doma, drugi u vrtiću. Užas. I još si mislim, kako bih ja to jednog vodila u jednu grupu, drugog u drugu...? Ovaj kojeg ostavljam će me vidjeti kako idem s bracom i mislit će da braco ide s mamom kući...ma užas...
    Na kraju, nude se još dvije opcije - klasičan redovan program i poseban besplatan program katoličkog odgoja. E, ovaj zadnji mi se sviđa jer je kod nas situacija komplicirana - mm je agnostik, ja sam kakti rimokatolik, a ne poštujem sve kako treba, nisam dugo bila u Crkvi...no ipak, željela bih djeci sve prenijeti, mislim da se samo dobro iz toga može naučiti...
    Recite mi da ne zakidam svoju djecu ako im ne uspijem platiti engleski i folklor...
    I, najbitnije, što vi mislite o tom famoznom razdvajanju?
    Cijenim sva mišljenja, ali apeliram da se jave Ivana, Listek, Maja, I&S, čisto sa jednog stručnog i iskustvenog stajališta, a onda, naravno i svi ostali jer puno ljudi puno zna!
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by Jorgovan sri svi 18, 2011 12:03 pm

    utje
    Twin mislim da pretjeruješ. Nerijetko roditelji svoje ambicije prenose nesvjesno na djecu. Mislim da je najvažniji razvoj u skladu s njihovim dobno uvjetovanim zahtjevima, a tu svakako ne spadaju engleski i folklor. Osobno ih ne bih razdvajala, i to u ime - čega?
    Drugo je ići u istu grupu i na različite aktivnosti, ali u odvojene grupe radi nekih aktivnosti, nisam sigurna.
    Možda će ti netko drugačije odgovoriti.
    Za mene ovo nema smisla a i mislim da tvoje ambicije upravljaju tobom. Djeca imaju vremena za učenje i uključivanje, pa nemaju još ni 3 godine.
    For you
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by Twin sri svi 18, 2011 12:14 pm

    Biljana je napisao/la: utje
    Twin mislim da pretjeruješ. Nerijetko roditelji svoje ambicije prenose nesvjesno na djecu.
    ...
    Za mene ovo nema smisla a i mislim da tvoje ambicije upravljaju tobom. Djeca imaju vremena za učenje i uključivanje, pa nemaju još ni 3 godine.
    For you

    Bravo! Hvala Ti što si mi ukazala na nešto što tako lako zamijetim kod drugih, a na svojoj vlastitoj koži nisam mogla uočiti!
    Zaista, je li neophodno, uopće, je li potrebno 3 -godišnjake na taj način opterećivati, odnosno "usmjeravati". Samo bih, eto, željela biti sigurna da im ništa ne uskraćujem...kao što kažeš, ima vremena...
    Malo si me utješila (ne sasvim...hi hi)
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by Jorgovan sri svi 18, 2011 12:18 pm

    sretno u odlučivanju!

    i ne brini, bit će lakše s trećim. Wink
    (nemoj misliti da ja nisam imala sličnih dilema s I. doduše tek od 4. godine)

    For you
    miki
    miki
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3827
    Lokacija : Mlini
    Proud to be : mama blizanaca

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by miki sri svi 18, 2011 12:41 pm

    ni ja nisam za razdvajanje
    pčelica maja
    pčelica maja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 979
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : mama blizanaca

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by pčelica maja sri svi 18, 2011 11:04 pm

    potpisujem Biljanu!
    Ivana
    Ivana
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 3356
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : Dupla duplica

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by Ivana čet svi 19, 2011 4:13 pm

    Twin, draga,
    ja ne bih nikako pristala na ovo!
    i zbilja se čudim takvom prijedlogu od strane vrtića. pitam se da li je to ideja odgajatelja ili stručnog tima i znaju li uopće za to? no dobro...
    u svakom sluačaju, kako kaže Biljana, nema baš nikakva razloga za razdvajanje, a osobito ne pod imenom dodatnog poticanja - to mi je - da karikiram - jednako badasto kao reći da ako nekom odrežeš ruku, naučit će se bolje služiti drugom. oprostite na radikalnosti. ali ZBILJA me ljute ovakvi stavovi.

    da, blizanci se mogu razvijati u različitim smjerovima i prema vlastitim intreresima - ali ovo je definitivno prerano i krivi način. uostalom, vrtić koji odista diše u skladu s modernom pedagogijom, naći će način da se djeca uključe u ono što ih zanima.
    ja bih osobno za 400kn razlike radije otišla svaki vikend na izlet ili na pizzu, ali ti biraš.
    i - da imam izbor kao ti - bez puno razmišljanja bi ih dala u skupinu s katoličkim vjerskim odgojem. kamo sreće da ja imam takav izbor- nemam jer u mom dijelu grada ne postoji niti jedna takva skupina (tu politika igra ulogu).
    taj je program kvalitetan, potpuno usklađen s koncepcijom ranog odgoja i obrazovanja i samo zato što je besplatan ne znači da je manje važan ili da je kadar manje dodatno educiran (odgajateljice u vjeri također prolaze dugu i tešku edukaciju, što će ti i Maja potvrditi).
    ali tu se trebaš dogovorit s tm-om. zapravo je jedina razlika vjerskog i redovnog što imaju jedan dodatni vjerski kutić i jednom tjedno planirane aktivnosti u njemu - uglavnom bazirane na općenitu ljubav prema stvorenom svijetu, životu, različitostima, ali također i kroz neke biblijske sadržaje primjerene djeci.

    dakle - nisam za razdvajanje nikako.
    ja bi pitala pedagoga ili psihologa u vrtiću, uz odgajatelje, na koji način predlažu da se potiču njihovi individualni talenti i sklonosti, ali bez prisilnog i neprirodnog odvajanja? sigurno i u redovitoj skupini to isto rade, obzirom da je to osnova svakog predškolskog programa - svako dijete gledati i poticati individualno u skladu s njegovim sklonostima i sposobnostima.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by Aleksandra čet svi 19, 2011 8:17 pm

    Kako je taj engleski zamišljen ? Da teta svoja 4 sata u smjeni komunicira s njima samo engleski ?A teta koja preuzima za ručak nastavlja na HR ? Ili pak je to 2,3 sata engleskog tjedno ?
    U prvoj varijatni ajde 200kn za to možda je i ok, mada bi trebalo biti cijeli dan tako da bude ono pravo. Ako je to par sati na tjedan onda je 200kn neopravdano.
    Što se folklora tiče - neznam , ja osobno nebi , rađe bi dala djete u nešto modernije ako voli plesati ( čisto osobni stav, mada sam i ja kao djete bila u folkloru )

    no ono bazno - razdvajanje - ja nebi. Neki očiti problem nemaš pa čemu onda, rađe bi ih ako imam 400kn viška oboje stavila na engleski - veća korist dugoročno gledano za njih.

    Čisto moj osobni stav.
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by Twin čet svi 19, 2011 10:34 pm

    Ivana nekako sam i sama došla do tog zaključka, no izuzetno mi je drago što si mi to tako lijepo pojasnila.
    Upravo ovo što je Aleks pisala- pola smjene bi se radilo engleski i to ne stalno, a pola smjene ne. Onda što kad teta ode na g.o., bolovanje i sl...? Nema zamjene za eng. TAko da, bez obzira što bi to bila njihova grupa, mislim da samo zato da se ne odvajaju od svoje grupe nema smisla dati ih. Jer će ionako dobit nove, dio djece neće isto na eng...Od folklora sam odustala jer, bez obzira što R ima smisla za ritam, ZNAM da mi nije za folklor. A, iskreno, mislim da mi je puno prerano.
    Što se vjerskog odgoja tiče, tu se dvoumim...mm je agnostik ja sam kakti rimokatolkinja, no eto...nisam pravi vjernik, kako to Crkva "propisuje". Više poštujem tradiciju, ali nisam dogmatik. I onda nisam ziher...Ne mislim da bi, ne daj Bože nešto loše naučili...to nikako, nego eto, mislim da sam previše "van" toga....

    Došla sam k sebi definitivno i za 400 kn/mj mogu im dati puno više nego li što oni nude!


    Hvala vam, cure, na trudu i vremenu!
    avatar
    Adriana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1281
    Proud to be : mama trojkica

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by Adriana ned svi 22, 2011 6:47 pm

    Ja svoju trojku ne bi nikako razdvajala, to mi je bezveze. I ne bi ih davala ni na kakve aktivnosti, možda i do polaska u školu. jednom sam išla po njih u vrtić i dovikuju se 2 tate, moj ti nije mogao doći onu večer jer ima obaveze, ma kakve obaveze mislim ja u sebi, njihova obaveza je igrati se igrati, i kroz igru se može puno naučit.
    Međutim, nama je Karmelina fizijatrica preporučila da je od četvrte godine upišemo na ritmiku zbog koordinacije pokreta ( tu je malo slabija), a to imamo u vrtiću, mislim da se dodatno plaća 200 kuna. Pretpostavljam da će i oni tada nešto tražit. Još imamo sportsku grupu, folklor i engleski. Razmišljam da li uopće njih dvojicu na nešto upisivat, oni jako dobro prihvaćaju da Karmela nešto mora jer joj je dr tako reka. A ako bi ih upisala na nešto Lovru bi dala na sport jer je pravi sportski tip, a Antu na folklor jer obožava muziku i ples ( a i dosta prijatelja iz njihove grupe ide na taj folklor). Zasad samo razmišljam....
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by Jorgovan ned svi 22, 2011 7:27 pm

    moj I. je išao u vrtiću jednu god na engleski a 2 ili 3 god na sport.

    i još jedna opaska, možda OT, ali svakako zanimljiva.
    najbolji prijatelji su mu, bez obzira idu li i s njim u razred ili ne - iz vrtića. Smile Smile
    avatar
    katarinax2
    novak
    novak


    Broj postova : 16

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by katarinax2 uto srp 19, 2011 8:36 am

    Mi nismo za razdvajanje niti mislim da je to dobro za njih! Koliko su vezane ne trebam ni govoriti... Ne mogu zamisliti da to napravim pa makar mi ne znam tko to govorio!!!
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by irenak uto srp 19, 2011 3:31 pm

    Draga Twin, ne stignem čitati kaj su ti cure sve napisale, ali ću ti napisati svoj primjer. Moja Kiara je u vrtiću učila engleski, naravno, plaćali smo, išla je na ritmiku, isto smo naravno plaćali i danas niti pleše niti savršeno govori engleski (onako, normalno kao i ostali klinci). Dakle, sve te vrtićke aktivnosti su ti najčešće drpipara i starci lupaju glavom o zid kako to sve skupa poplačati. Da, skoro sam zaboravila, imali smo i karate u vrtiću, ali nismo išli jer je klincima trebalo kupiti kimono, odmah na početku, i naravno, skupo ga platiti za ono malo skkakutanja tam.

    KAd će klinci biti dovoljno veliki, uvijek mogu ići u neki klub ili školu stranih jezika, gdje će dobiti daleko kvalitetnije znanje (iz bilo kojeg područja, bilo sport, ples, jezik) a ne košta ništa puno više od ovih drpipara u vrtiću!!!

    Eto, toliko od mene - i da ne uskračuješ klince ni za što. Malo im kada se igrate loptom kaži bal (hehe) ili kad trčite viči run, run da vidiš kaj će klinci zapamtit, a neće puno više od toga (da zaboravila sam tedybear-a)naučit u vrtiću, a 200 kn si si ušparala - kojih i ovako i onako nije da baš i imaš na bacanje, kao ni nitko od nas!!!
    pčelica maja
    pčelica maja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 979
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : mama blizanaca

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by pčelica maja uto srp 19, 2011 10:09 pm

    potpisujem Irenak! odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 207922
    MalaDo
    MalaDo
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1438

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by MalaDo sri srp 20, 2011 10:44 am

    Twin, evo još jedne potvrde da nemaš grižnju savjesti ako dečke ne upišeš na dodatne aktivnosti..
    Naime moja Do nije išla u vrtić jer je bila takva kakva je bila, a isto tako nije htjela niti jednu izvanvrtićku aktivnost.. Znači ja i ona po cijele dane zajedno, rekli bi ljudi da će ta mala imat problema sa socijalizacijom! Al vidi je sad, neopterećeno nastupa solo di stigne, pjeva i svira pred punom dvoranom, a u školi glavna frajerica, uključena svojom voljom u sve aktivnosti u produženom boravku u školi i uopće se ne osjeća zakinutom za bilo šta što su druga djeca već možda imala priliku čuti i naučiti u vrtiću Smile srce
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by Twin sri srp 20, 2011 11:44 am

    irenak je napisao/la:
    Eto, toliko od mene - i da ne uskračuješ klince ni za što. Malo im kada se igrate loptom kaži bal (hehe) ili kad trčite viči run, run da vidiš kaj će klinci zapamtit, a neće puno više od toga (da zaboravila sam tedybear-a)naučit u vrtiću, a 200 kn si si ušparala - kojih i ovako i onako nije da baš i imaš na bacanje, kao ni nitko od nas!!!

    Hvala vam na vašim divnim postovima, već me je i prošla ta grižnja savjesti. Shvatila sam i sama neke stvari, ali, na prvu loptu, baš sam se grozno osjećala!

    Irenak ha ha, ima istine u tom - ali Dora the explorer čuda radi - moji znaju long - short, big -little, blue, yellow i sl. Tako da, ne bojim se ja!

    a pr osobni - ni sestra ni ja nismo učile engleski osim u školi,a obje odlično govorimo. doduše, meni bi trebalo kojih dan-dva da se prešaltam i da mi tijek misli krene na engleskom, ali seka mi evo "živi i radi" na engleskom, postala je vrsni govornik!
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by irenak sri srp 20, 2011 9:33 pm

    Twin, ja sam sa svojim školskim engleskim 6 godina radila u predstavništvu jedne nozizemske firme i komunicirala isključivo na engleskom, a da nisam u vrtiću imala engleski i ostale stvari. Doduše, nas je tata doma znao drilat, tako da smo imali dan engleskog i sve smo morali pričat na engleskom... vrijedilo je!!
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by Twin sri srp 20, 2011 10:31 pm

    Irenak drago mi je što iznosiš svoja tako pozitivna iskustva, zlata vrijede! Lijepo bi te bilo čitati i na chatu, javi nam se malo, da čujemo kako dječica!

    Sponsored content


    odvojeno ili zajedno u vrtiću? - Page 2 Empty Re: odvojeno ili zajedno u vrtiću?

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet svi 17, 2024 6:52 am.