B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
prelazak na kravlje mlijeko - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
prelazak na kravlje mlijeko - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
prelazak na kravlje mlijeko - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
prelazak na kravlje mlijeko - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
prelazak na kravlje mlijeko - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
prelazak na kravlje mlijeko - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
prelazak na kravlje mlijeko - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
prelazak na kravlje mlijeko - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
prelazak na kravlje mlijeko - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
prelazak na kravlje mlijeko - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+16
misek
Maja
MalaDo
I&S
BEBANO
lami
blanche
didi
tami
irenak
niksi
mallena
kruna
Sonja
Aleksandra
jasna.twins
20 posters

    prelazak na kravlje mlijeko

    let tri
    let tri
    domaći
    domaći


    Broj postova : 818
    Lokacija : Matulji
    Proud to be : mama trojkica

    prelazak na kravlje mlijeko - Page 2 Empty Re: prelazak na kravlje mlijeko

    Postaj by let tri sub svi 01, 2010 12:12 am

    Mi smo trenutno na kozjem mlijeku i moji ga piju bez problema. Isto nam je pedica rekla da je dobro za imunitet. Kupujemo od jedne tete iz Muna. Kravlje isto vole kad nema kozjeg (ne rade razliku) isto smo kupovali sa Učke domaće, ali nedavno su pili i kakao napravljen sa Nestle Junior 1+ i nisu pokazali da primjećuju neku razliku. U stvari, sve jako dobro prihvaćaju, samo da je boca ujutro i navečer. Počeli smo sa kravljem oko 1 godine pola mlijeko pola voda i postepeno uveli samo mlijeko. A već prije 1 godine (oko 9,10 mjeseca) probali su prve Pik jogurte za djecu, kao i Danonino i Dukatino. Čula sam od šogorice koja živi u Italiji da kod njih po novome savjetuju roditeljima da odmah kad počnu sa uvođenjem krute hrane počnu sa svom hranom bez razlike (ne prvo voće pa povrće, meso) nego baš sve, normalno začinjeno. prelazak na kravlje mlijeko - Page 2 889846
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    prelazak na kravlje mlijeko - Page 2 Empty Re: prelazak na kravlje mlijeko

    Postaj by I&S sub svi 01, 2010 11:53 pm

    i meni je to sestrična rekla....ona je rodila prije 2 mjeseca.....i najjerovatnije će s dohranom tako i krenuti....
    a kaže mi mama da je i ona tako....nikada za nas nije kuhala posebno i izvodila neke po njoj tzv. "kerefeke" s hranom i "nauku" o nečemu što je normalno....

    jedino je pazila na jaje....i tu ima jedna zanimljivost...kaže da se prvo sa 8 mj davao bjelanjak, a sa oko godinu dana žutanjak... (pokazala mi je staru tablicu dohrane) skroz nešto drugo nego sad.....(ona to čuva)
    s 4 mjeseca je i juha išla u jelovnik, povrče sve - bez razlike (osim grahorice......hahaha, to je išlo sa 6 mjeseci),a od voća....jedino citrusno voće, jagode i orašasti plodovi su išli kasnije (od devetog mjeseca), a odmah je moglo sve drugo od voća.....
    a recimo sa juhicom kaže da nam je uvijek davala rezance (domaće koja se rade s jajima) i noklice ili knedele za juhu (ovisi kako tko zove) a to se sve radi s jajima (a jaje se nemije po tablici do 8 mjeseca....)
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    prelazak na kravlje mlijeko - Page 2 Empty Re: prelazak na kravlje mlijeko

    Postaj by Twin ned svi 02, 2010 1:05 pm

    Mi smo bili na Bebimilu, Rene ga još jede bočicu navečer, u noći 1x i pred zoru s 2 mjerice Čokolina, a Vanja je sam rekao NE bočici s nekih 14 mj. A kravlje sam im postupno s nekih 8-9 mj uvodila prvo po par žlica sa špinatom, onda sam kuhala pšenični gris na mlijeku (obično 2,8 %m.m. kakvo i nama kupujem), a Lino i ine kašice sam im s nepunih godinu dana počela davati na kravljem.

    Rene mi voli i Bebimil i kravlje, a Vanja nikako neće mlijeko, samo po siru i vrhnju tamani, a u zadnje vrijeme tek navečer prolazi Petit keks s mlijekom i ujutro Lješnjak čokolino.

    Ako je dijete alergično na kravlje mlijeko to će se vidjeti i pri konzumaciji adaptiranog mlijeka odmah jer i ono je, u biti, kravlje mliejko, samo obogaćeno i prilagođeno. bjelančevine su ostale iste. A na njh se stvara alergijska reakcija. Tada se daju tzv hidrolizati npr Nestle Alfare ili Novalac Allernova ili Milupa Pregomin...

    Slažem se s ovim tvrdnjama o antibioticima, međutim naše mlijeko mora proći stroge kontrole prije nego izađe na tržište i mislim da tu nema puno govora o, ne daj Bože, štetnom mlijeku. A za druga tržišta ne znam zato i kupujem samo hrvatsko mlijeko.

    Još kad bi bila i neka "poznata" kravica...Moja baka je nekad imala po 10-ak krava muzara. Ja sam odrasla na tom mlijeku, prvo 1/4 pa 1/3 pa 1/2, a kasnije čisto. To je pak sasvim druga priča.

    A ove fore da je AD ili prijelazno zdravije....he he he.
    mala-kate
    mala-kate
    akter
    akter


    Broj postova : 256
    Lokacija : Sveta Nedjelja
    Proud to be : mama blizanaca

    prelazak na kravlje mlijeko - Page 2 Empty Re: prelazak na kravlje mlijeko

    Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 9:28 am

    Ja sam maloj kravlje mlijeko dala sa nekih 8,5 mjeseci jer mi cokolino nikako nije dobro ispadao sa izdojenim Smile

    Sponsored content


    prelazak na kravlje mlijeko - Page 2 Empty Re: prelazak na kravlje mlijeko

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet svi 02, 2024 8:53 am.