B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Adaptirano mlijeko Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Adaptirano mlijeko Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Adaptirano mlijeko Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Adaptirano mlijeko Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Adaptirano mlijeko Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Adaptirano mlijeko Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Adaptirano mlijeko Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Adaptirano mlijeko Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Adaptirano mlijeko Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Adaptirano mlijeko Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+10
Maja
Twin
Maja-2
igordana
Bambi
cicibela
maksi
marija-k
Sonja
Davorka
14 posters

    Adaptirano mlijeko

    Davorka
    Davorka
    novak
    novak


    Broj postova : 62

    Adaptirano mlijeko Empty Adaptirano mlijeko

    Postaj by Davorka pon pro 08, 2008 2:40 pm

    Zanima me vaše iskustvo sa adaptiranim mlijekom tj.koje je vašim bebama najlakše probavljivo.Moj Luka je jako osjetljiv i veoma često ima grčeve i neredovitu stolicu,u dva dana jednom i to uz puno čaja i kapljica za grćeve.Koristim Bebimil 1 i to svaki obrok kombiniram mu polovicu svog mlijeka i polovicu Bebimila.Patronažna sestra mi je predložila da probam sa Nanom ali nije sigurno da će mu olakšati probavu.Kakvo je vaše iskustvo?
    Od prvog dana u bolnici pio je Bebimil dok mu je sestra (blizanka) na Aptimilu zbog manje težine ,probala sam i njemu dati Aptimil ali nije bilo promjene.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by Sonja pon pro 08, 2008 2:52 pm

    a koliko su stari??
    mi smo koristili Hipp i nije bilo problema, mada su imali i dan danas imaju različitu probavu.
    Pazi da adaptirano nema dodatak željeza (Nan) jer će to dodatno zatvoriti.
    i na omjer praha i vode (to ponekad malo zakomplicira stolicu)
    a možda je jednostavno dijete sa malo lijenijom probavom i tu ti adapritano ne može ništa.
    moja lucija je bila takva i danas je.
    a neke bebe, dojene, imaju lijenu probavu, opstipacije i do deset dana, grčeve, tvrde stolice...
    sve je to moguće i relativno često, bez obzira na adaptirano.
    kažeš da pola izdajaš. paziš na prehranu??
    daj mu da pije redovito i nažalost ne možeš puno više napraviti.
    barem ne dok ne znam koliko su stari Wink
    (p.S.) aj stavi dob u potpis da se lakše snalazimo)
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by Sonja pon pro 08, 2008 2:53 pm

    znaš šta mu može pomoći bez obzira na dob.
    malo vježbica.
    masiraj mu trbušćić sa toplim baby uljem (da ne iziritiraš kožu), kružno u smjeru kazaljke na satu i radi vježbice s nožicama i trbušćićem.
    malo aktivnosti da potakne rad lijenih crijeva.
    Davorka
    Davorka
    novak
    novak


    Broj postova : 62

    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by Davorka pon pro 08, 2008 3:31 pm

    Stari su osam tjedana.Dobila sam od patr.sestre opis vježbe za grčeve neki dan a Luki sam i ja prije znala vježbati nogicama pa mu je pomoglo oko vjetrova.Veoma pazim na prehranu-jedem laganu hranu ,ništa kiselo,začinjeno i slično.Njegova sestra je svega jednom imala grčeve .I da, Luka redovito gotovo svaka tri sata pije ,samo jednom u danu produži do četiri sata .Probat ću redovito vježbati pa ću vidjeti.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by Sonja pon pro 08, 2008 3:37 pm

    probaj s tim, možeš pokušati i sa sirupićima za ublažavanje grčeva (sab simplex ili slično)
    mada.... nije utješna činjenica, ali dečkići uglavnom pate od grčića više od curica.
    puse maloj buši. utopljavanjem i masiranjem možeš puno pomoći.
    i kad ga uhvati pokušaj ga leći sebi na ruku, na podlakticu, tako da mu je glava tebi u laktu a šakom pridržavaš guzu. znaš na koji položaj mislim. taj položaj puno umiruje.
    ljubavi malene. najlakše i njima i nama bi bilo da postoji neki lijek za te ružne probleme, ali nažalost ništa konkretno. pomalo možeš pomagati, najbitije da on osjeti tvoju blizinu i brigu Wink
    puse maloj bušici i malenoj sekici Smile Smile
    marija-k
    marija-k
    akter
    akter


    Broj postova : 400
    Lokacija : osijek
    Proud to be : mama blizanaca

    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by marija-k pon pro 08, 2008 5:04 pm

    ja osobno još nemam iskustva ali moja kuma je koristila aptamil comfort(neznam jel to ima dvije vrste,aptamil i aptamil comfort?) i bila je jako zadovoljnja,njezin sin nije imao uopće grčeve,ali...
    patronažna sestra kaže da je to sve individualno i da tu nema velike pomoći osim ovoga što ti je Sonja napisala,
    jednostavno moraš biti strpljiva i čekati da prođe i pomagati im koliko možeš.
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by maksi pon pro 08, 2008 9:17 pm

    Ja sam se 3 mjeseca izdajala i kombinirala svoje mlijeko sa prenanom. Onda smo prešli na Hipp.Uzimali su i željezo koje dodatno zatvara. Nikad nisu imali grčeve i uvijek redovitu stolicu, barem dva puta na dan. Mislim da je to individualno od djeteta do djeteta.
    cicibela
    cicibela
    domaći
    domaći


    Broj postova : 864

    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by cicibela sub lis 03, 2009 12:28 am

    Što se tiče grčeva , bljuckanja i ostalih sitnica koje nam uljepšavaju dan nas su spasile DR.Brown bočice. Bila sam totalno skeptična ali stvarno su nam pomogle. Problem su nam bili grčevi plus mi je Roko strašno halapljivo jeo i nagutao bi se zraka ko u priči, bljuckao je i mučio se jako Nekada je znao i povraćat u mlazu. Inače smo na bebimilu i pokazao se ok. ( ovaj novi zeleni). Koristim sirup Nurse Harvey protiv grčeva, u pola hranjenja ga stavim da podrigne pa nastavim i tako po par puta. A najveći zakon je definitivno fen , to je tek nevjerojatno, previjaju se od grčeva i čim upalim fen ko da su popili apaurin, reakcija je momentalna. Nadam se da sam nekome pomogla
    Bambi
    Bambi
    akter
    akter


    Broj postova : 338

    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by Bambi pon lis 05, 2009 8:44 am

    Potvrđujem i ja jako dobra iskustva sa Dr. Brown bočicama! Moj je Tomo isto halapljiv i guta duplo brže nego bi trebalo, iz Aventove bočice mu mlijeko curu niz bradu, a iz ovih bočica jede prekrasno! Mi za sada nemamo grčeve (kuc-kuc), ali za sprečavanje gutanja zraka i halapljivost su savršena!
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by igordana pon lis 05, 2009 8:57 am

    Di ima za kupit te bočice i koliko koštaju?
    Bambi
    Bambi
    akter
    akter


    Broj postova : 338

    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by Bambi pon lis 05, 2009 9:15 am

    U ljekarnama, ali ne u svima. Kod mene ima u jednoj na Knežiji i našla sam u jednoj na Trešnjevci. U ostalima kod mene i na Srednjacima su me samo blijedo pogledali... Cijena im je viša od običnih (naravno!). Ja sam jednu kupila za 53 kn, a drugu za 70 kn (različite cijene zbog različitih ljekarni). Jesu skuplje, li meni zlata vrijede za sada.
    Maja-2
    Maja-2
    novak
    novak


    Broj postova : 44
    Lokacija : Makedonija
    Proud to be : mama blizanaca

    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by Maja-2 pet sij 01, 2010 9:04 am

    Srekna nova Godina!!! i POMOS!!! Adaptirano mlijeko 207922 do sega gi hranev so Pre-nan i sega e veke vreme da premineme na Nan 1 pa pocnav prvo eden obrok im go zamenav nekolku dena pa dva obroci nekolku dena i sega sme 3 obroci pre-nan i 3 obroci nan1 no nesto pocnaja po cel den da placat ... Adaptirano mlijeko 85897 i sega ne znam sto da pravam da go zamenam skroz pa da vidam kako ke reagiraat ili da probam so druga hrana????Dali im treba vreme da ja prifatat novata hrana?
    Da napomenam deka jadat odlicno ne povrakaat i slicno ... Ve molam za iskusvo i sto poveke mislenja ... pozz
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by Twin pet sij 01, 2010 11:34 am

    Maja meni je doktorica u rodilištu rekla NE miješati hranu u jednom obroku nego uvoditi pomalo - znači danas jedan obrok Nan-a 1, najbolje ujutro dati, sve što je novo daje se ujutro da se promatra reakcija, pa sutra ujutro i popodne opet Nan1 i tako dok sve obroke ne zamijeniš.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by Maja pet sij 01, 2010 4:21 pm

    ja bi za pocetak napravila malu pauzu izmedu adaptiranog i izdojenog jer koliko god to nama djelivalo isto to je razlicito mlijeko i osjetljivim klincima zna naskodit

    mi smo bili od prvog dana na pre nanu i kad su se poceli puhati i dobivat prestrasnu tezinu smo presli na pre hipp probiotik i na njemu ostali do 14mj

    a zamjena adaptiranog ti je najlaksa tako da svaki dan uvodis jednu bocu novog mlijeka. dakle, danas prva boca, sutra prva i druga boca, prekosutra prva, druga i treca itd dok sve boce ne zamijenis
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by Aleksandra pet sij 01, 2010 5:44 pm

    Ako je sve ok i lijepo napreduju na prenanu ili prehipu onda NEMA potrebe mijenjati na hip 1,2,3.. Moji su bili na prehipu od rođenja do 14 mj!!
    Ništa im bolje time ne nudite, samo im opterećeujete organizam teže probavljivim i lošijim ad-im.
    Vanja
    Vanja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3745
    Proud to be : mama blizanaca

    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by Vanja pet sij 01, 2010 7:09 pm

    Davorka malo kasnim ,ali bolje ikad nego nikad . Ja sam sa IB jako puno ad-ih promijenila i na kraju završila na Novalac-u protiv grčeva i kolko sam proučavala jedina hrana koja se radi u EU , za sad , i stvarno pomaže. Isto ti puno znači kako jede i kakva mu je rupica na bočici.

    Maja-2 ako ti je PreNAN dobar nemoj ga mijenjat , a ako neodgovara onda mjenjaj ali svaki dan po jednu bočicu kako su cure već rekle.

    SRETNO
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by irenak ned sij 03, 2010 3:39 am

    Koliko vidim cure su ti već gotovo sve rekle. Potpisujem za Dr. Brown bočice. Mi smo svoje kupili u Jouhadar ljekarni u Končarevoj (kada od DM-a kreneš prema placu s lijeve strane prva ljekarna). Muž ih je naručio kod njih i došle su za dan-dva. Cijena je bila oko 150 kn obje s time da su bile one koje ne sadrže bisolfon (mislim da se tak kaže). A glede mlijeka. Kao i Maja, prvo smo bili na prenanu dok nisu došli na cca 3,5 kg, a onda nam je pedica rekla da slobodno pređemo na drugo mlijeko jer je ovo doista jako kalorično. Sada su dečki 9,5 mjeseci i još smo uvijek na pre hipp-u probiotic i ne namjeravamo to mijenjat. To im paše i najviše im odgovara. Sada samo malo podebljamo s rižinim pahuljicama!!!
    avatar
    TrigemRi
    novak
    novak


    Broj postova : 5

    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by TrigemRi pet vel 18, 2011 3:45 pm

    Društvo, imam pitanje, pa da ne otvaram novu temu... Čitam o tom AD mlijeku i njegovoj pripremi, i o podgrijavanju. Zanima me slijedeće: pripremimo friško hranu svaki put u prokuhanoj ohlađenoj vodi, zagrijemo u onom grijaču za bočice i obično se negdje nakon pola pojedene bočice već lagano ohladi i vidi se da im to ne paše. Sada pitanje, mi to onda malo dogrijemo - smije li se to? Sve se odvija cca. unutar sata od pripreme mlijeka. I još nešto, prelazimo s PreNana na Nan1 pa me zanima može li taj prijelaz potrajati duže (tjedan, dva, tri) jedan obrok jedno drugi drugo, ili se to mora odraditi brže?


    Zadnja promjena: TrigemRi; pet vel 18, 2011 3:51 pm; ukupno mijenjano 1 put.
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by Twin pet vel 18, 2011 3:51 pm

    smiješ! ali zar nije lakše vodu prvo ugrijati u mikrovalnoj, brže je i onda dodaš prah. nama su bočice znale biti na pola pojedene i držali smo ih cca do 1,5 h u grijaču za nadohraniti.

    Sponsored content


    Adaptirano mlijeko Empty Re: Adaptirano mlijeko

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet svi 17, 2024 9:10 am.