B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+17
mala-kate
branka85
igordana
Nikmi
Mirna15
ines13
zaklina
Twin
I&S
president0
pčelica maja
BEBANO
Jorgovan
didi
irenak
niksi
Kapric
21 posters

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    avatar
    Kapric
    akter
    akter


    Broj postova : 148

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by Kapric pon tra 12, 2010 1:52 pm

    Drage cure,

    zna li mi netko reći da li grad Zagreb automatski isplaćuje drugi dio one svote za drugo i treće dijete (tj. nakon napunjenih godinu dana djece, 1. dio su platili po rođenju djeteta), ili je potrebno predati neke papire, i komu?

    Thnx!
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by niksi pon tra 12, 2010 2:18 pm

    Jel misliš na 9 000 odnosno 12 000 ( od 2009. godine) za treće dijete pa dobivaš do njegove navršene 7.godine?
    Za drugo dijete se dobiva samo jednokratno. Mi smo dobili automatski, no možeš i nazvati gradski ured pa ih pitaj.. Dečki su rođeni 09.01. a mi smo dobili polovicom drugog mjeseca 9 000 kn. Moji su rođeni prije nego su povećali cifru na 12 000 tako da nam slijedi ona cifra koja je vrijedila kad su rođeni.
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by irenak pon tra 12, 2010 2:23 pm

    Trebalo bi biti automatski. Ne znam kako ide sada shema isplate za drugo i trece, jer smo mi po starom sistemu pa nam ide samo za trece 9000 kn do 7. godine. Ali mislim da je automatski i za vas po novom sistemu. Mozda ti je najbolje nazvat poglavarstvo i vodjet s njima!
    avatar
    didi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 507
    Lokacija : kaštel stari
    Proud to be : mama blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by didi pon tra 12, 2010 2:54 pm

    blago vama mi dobijemo malo,savjet predaj molbu danas nitko ne daje ništa bez da zatražiš
    Jorgovan
    Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5967
    Lokacija : ZG
    Proud to be : mama blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by Jorgovan pon tra 12, 2010 2:57 pm

    ide automatski za treće dijete, godinu dana nakon isplate prethodne svote. za drugo dijete se dobije jednokratna pomoć. www.zagreb.hr
    BEBANO
    BEBANO
    akter
    akter


    Broj postova : 105
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : mama blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by BEBANO sri tra 28, 2010 11:09 pm

    mene zanima kada se isplaćuje novac za prvu godinu djeteta,s obzirom da sam prve novce dobila prošle godine odmah po rođenju djece negdje sredinom šestog mjeseca.Dali sad to dobivam oko prve godine ili opet u šestom mjesecu? Radi se o onih 66000 na 6 godina.
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by irenak sri tra 28, 2010 11:41 pm

    U ono vrijeme kada ti je prosle gosine tako ce u to vrojeme i ove. Dakle, kod tebe u 6. Nama je neki dan sjelo!! Jupi!!!!
    BEBANO
    BEBANO
    akter
    akter


    Broj postova : 105
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : mama blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by BEBANO sri tra 28, 2010 11:44 pm

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina 551704 veselim se s tobom,znam koliko to znači.A onda uzimam kalendar i križam dane Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina 889846 .
    avatar
    Kapric
    akter
    akter


    Broj postova : 148

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by Kapric sri tra 28, 2010 11:57 pm

    I ja se veselim, a bome i ja križam dane Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina 889846.
    pčelica maja
    pčelica maja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 979
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : mama blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by pčelica maja sub svi 01, 2010 10:25 pm

    drago mi je zbog vas drage moje,puno je to para ipak
    i kad ti sjedne svotica........
    Nažalost mi nismo imali pravo na tu lovu , a i mm i ja živimo u
    Zagrebu od 2000.god.,ali stan smo kupili prije malo manje od 5 godina
    i fali nam oko 2 mjeseca do 5 god. da imamo prebivalište. Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina 15653
    Rekli u Vodnikovoj ,nažalost neće vam odobriti Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina 15653
    I tako da........ljuta sam na one koji imaju pravo na lovu
    i prijavljeni su samo u Zg a uopće ne žive ovdje ,grrrrrr Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina 26643
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by irenak pon svi 03, 2010 12:09 am

    Maja, jesi li svejedno predala zahtjev??? To kaj je ona rekla, kaj te briga, ti predaj, pa barem imaš neku osnovu za dalje, eventualno se žalit ako želiš. A tko zna, možda bi ti i odobrili....
    pčelica maja
    pčelica maja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 979
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : mama blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by pčelica maja pon svi 03, 2010 8:25 am

    nismo na kraju predali,zgadilo nam se sve ,imamo priču oko toga
    ali ovo nije mjesto da pišem o tome Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina 15653
    avatar
    Kapric
    akter
    akter


    Broj postova : 148

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by Kapric pet svi 07, 2010 12:16 am

    Elem, pronašla sam rješenje.

    Dobivam za DRUGO i treće dijete.

    Piše: LS ia pravo na novčanu pomoć za opremu novorođenog djeteta kao roditelj za djecu:
    - BS, rođenog ---, u iznosu od 7.200,00 kn koja će se isplatiti u jednakim godišnjim obrocia, tijekom 3 kalendarske godine
    - GS, rođenog ---, u iznosu od 66.000,00 kn koja će se isplatiti u jednakim godišnjim obrocima, tijekom 6 kalendarskih godina

    Mislim da dolazim na red negdje u srpnju.
    avatar
    president0
    novak
    novak


    Broj postova : 10
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : tata blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by president0 pon vel 21, 2011 3:36 pm

    Doslo je do značajnih promjena u vezi tih naknada.
    Još nije službeno na stranicama Zg-a, ali na nekom drugom forumu pronašao sam link na tu sjednicu gdje je to predloženo i odobreno.
    Mislim da od 7.mjeseca to stupa na snagu.
    Za prvo i drugo dijete nakanade su prepolovljene sa 3600 i 7200 na 1800 i 3600, a za treće sa 66000 smanjeno je na 54000. Mislim da se promijenio i broj rata u kojima isplaćuju.
    No, važno je , možda čak i najvažnije napomenuti, svi oni koji su i prije predali papire ulaze u ovo novo. Tako da nitko neće dobiti 66000 kn. Mi sa blizancima smo dobili prošle godine prvu ratu-za oba 3600, i ove dobijemo jos 3600 i to je to. Po njima će nas još i preplatiti. Na godinu nista. Jer ćemo ukupno dobli 7200 od 10800, a po novome bi dobili 5400. Znači dobije se samo razlika. E da, promijenjeno je i da sad treba biti prijavljen u Zg-u konstantno 10 godina!! Lijepo su se ogradili.
    Možete provjeriti, čitao sam da su neki i zvali Vodnikovu i pitali. Ja nisam. I još uvijek se nadam da to neće stupiti na snagu...
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by I&S pon vel 21, 2011 3:45 pm

    sve je točno što si napisao... ja zvala i pitala i sve je tako kako si i ti rekao...
    slijedeće godine ništa od naknade i rekli su da ćemo o tome biti pismenim putem obavješteni...još polažem nade u to da se predomisle i da ako već mora taj zakon se odnosi samo na nove rodilje i da starima ide po planu kak je i dogovoreno ali mislim da ništa od toga...
    avatar
    Kapric
    akter
    akter


    Broj postova : 148

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by Kapric pon vel 21, 2011 8:34 pm

    Najmilije mi je kad se odluke donesene u nekom trenutku primjenjuju retrogradno. Istinski dokaz pravne države.

    Ispričavam se na ironiji.
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by Twin pon vel 21, 2011 11:44 pm

    Kapric to su naša posla... mislim, to je u lijepoj našoj normalno...Ne bih se čudila niti da kažu ovima koji su dobili više da moraju vratiti...
    avatar
    Kapric
    akter
    akter


    Broj postova : 148

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by Kapric pon vel 21, 2011 11:56 pm

    E, još bi nam samo to falilo.
    Dobro kažeš, naša posla.
    zaklina
    zaklina
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2816
    Lokacija : Zagreb, Savski Gaj
    Proud to be : mama blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by zaklina uto vel 22, 2011 12:45 am

    Da, smjesno je to stvarno! Dobro, mi ih imamo 3 tako da za 3. jos dobivamo. Ali, kad su se cure rodile onda je naknada bila takva kakva je sad. Znaci za Petru smo dobili 6 (OK, vise nego sad) ali za Helenu smo dobili 9 i to onda do njene 6te godine. Kad su dizali te naknade na 11000 za trece dijete, naravno da nama nisu digli jer se ona rodila prije i ide po starom zakonu i uvijek je dobiva 9. A sad kad su vratili, zasto sad opet ne kazu da vi koji ste se rodili prije idu po tom vasem zakonu??? Zasto vi ne mozete dobiti 7200? Stvarno ne razumijem. Mislim znam, oni su to nekako objasnili da je jedno bila dopuna zakona a drugo promjena zakona, ali svejedno!
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by niksi uto vel 22, 2011 4:05 pm

    Zaklina kod nas je identican slucaj i bdw bas ovih dana iscekujem da mi uplate ( decki su rodjeni 09.01. i prosle godine su uplatili krajem drugog mjeseca).
    zaklina
    zaklina
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2816
    Lokacija : Zagreb, Savski Gaj
    Proud to be : mama blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by zaklina uto vel 22, 2011 6:21 pm

    Nadam se da ce sto skorije!
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by niksi sri vel 23, 2011 4:27 pm

    Uh, i ja !
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by niksi ned vel 27, 2011 1:13 am

    Ja docekala 9 000 tisuca ( danas se salimo mm i ja koji smo jade- gastarbajteri koje pomaze domovina- tj. grad Zagreb ) Smile .
    zaklina
    zaklina
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2816
    Lokacija : Zagreb, Savski Gaj
    Proud to be : mama blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by zaklina ned vel 27, 2011 1:17 am

    bravo
    avatar
    president0
    novak
    novak


    Broj postova : 10
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : tata blizanaca

    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by president0 pet srp 08, 2011 12:42 pm

    Upravo nam je postar donio obavijest o prestanku isplate zbog prevelike isplate od ranije!
    Po meni je neka greška!
    Znači blizanci-1.dijete po starom ima 3600kn, 2.dijete 7200.
    To je ukupno 10800.
    Prosle su godine isplatitli 3600 (1200+2400).
    Sad su od 1.srpnja iznosi prepolovljeni, tj.1.dijete će dobivati 1800, a 2. 3600, što je ukupno 5400. I sad svi upadaju u te iznose.
    Ali ja ne kužim, kako su isplatili više, ako su dali 3600, a pola prijašnjeg iznosa je 5400?
    Gdje je nestalo 1800kn!?

    Sponsored content


    Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina Empty Re: Novac od grada za drugo i treće dijete - 2. godina

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet svi 17, 2024 2:06 pm.