B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    nešto me muci Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    nešto me muci Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    nešto me muci Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    nešto me muci Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    nešto me muci Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    nešto me muci Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    nešto me muci Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    nešto me muci Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    nešto me muci Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    nešto me muci Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +16
    kristina**
    dondolanka
    liliputi
    Ivana B.
    irenak
    I&S
    marija27
    jasna.twins
    pčelica maja
    Oceana
    listek
    Twin
    Sonja
    Aleksandra
    zaklina
    moni
    20 posters

      nešto me muci

      moni
      moni
      novak
      novak


      Broj postova : 41
      Lokacija : Zagreb -- Dubrava

      nešto me muci Empty nešto me muci

      Postaj by moni uto oľu 09, 2010 10:29 pm

      u 17 sam tj...danas na ultrazvuku mi je doktor rekao da su blizanci u jednoj posteljici i odvojeni opnom i da se to zove monogo...neznam tocno dali je to nešto zabrinjavajuce????i da ce mi doktor u klinici znati više reci....
      zaklina
      zaklina
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 2816
      Lokacija : Zagreb, Savski Gaj
      Proud to be : mama blizanaca

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by zaklina uto oľu 09, 2010 10:55 pm

      Hej, to je sve OK!!! Smile
      Tako su i moje curke bile. Oni su ti monokariati biamniati (mozda sam zeznula koje slovo ali to je to). Karion je posteljica i posto su u istoj posteljici su monokariati (mono=jedan, karion=posteljica). A svaki ima svoj baloncic sa plodnom vodom, dakle nisu bas skroz zajedno i ne mogu se dodirivati (sto je i bolje sto se njihovog razvoja tice da su bar malo razdvojeni). Amnion=plodna voda, bi=dva, pa su prema toj kategorizaciji biamniati. Dakle monokariati biamniati Smile U vecini slucajeva su to jednojajcani blizanci i vjerojatno ce biti istog spola, dakle ili 2 decka ili dvije cure Smile
      Cuvajte se i uzivajte Smile
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by Aleksandra uto oľu 09, 2010 11:16 pm

      samo što nisu U posteljici nego imaju jednu posteljicu Wink ali nema veze, bitno je rekla zaklina, sve je u najboljem redu dapače odlično je to što su svaki u svojoj ovojnici, tako je rizik puno manji.
      moni
      moni
      novak
      novak


      Broj postova : 41
      Lokacija : Zagreb -- Dubrava

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by moni uto oľu 09, 2010 11:25 pm

      Hvala vam na odgovorima...uffffff odahnula sam.Pa to onda znaci da ja nosim dvije curke jer smo samo jedan spol uspjeli vidjeti nešto me muci 659344 nešto me muci 659344 nešto me muci 261367 a to je cura....smirile ste me... nešto me muci 153633
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by Sonja uto oľu 09, 2010 11:28 pm

      eto cure su ti sve rekle Smile Smile
      čestitke i uživaj rose
      planiraj lijepu pinky sobicu Wink Wink
      jesu ti prva dječica??
      moni
      moni
      novak
      novak


      Broj postova : 41
      Lokacija : Zagreb -- Dubrava

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by moni uto oľu 09, 2010 11:34 pm

      Nisu imam curku od 9 i sina od 6 godina,uglavnom baš se veselim curkama....
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by Twin sri oľu 10, 2010 1:08 am

      uuuu Moni pa šta kažu braco i seka na blizance? Eto, cure su ti odgovorile, a ja ću isto reći - dobro je što je svaka u svom amniju, ato što je jesdna posteljica znači samo da će se pomnije pratiti njihov razvoj i napredak. No, s druge strane, blizanačke trudnoće se uvijek vode kao rizične i stoga su kontrole učestalije.
      Ima jedna poliklinika u Zg koju bih ti od srca preporučila što se tiče stručnosti, ali da ne ispadne da reklamiram, ako te zanima, pitaj, odgovorit ću ti na pp.
      listek
      listek
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1216
      Lokacija : Zaprešić
      Proud to be : mama blizanaca

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by listek sri oľu 10, 2010 2:28 am

      Cure, su sve rekle.
      Na njih se malo vise pazi zbog te jedne posteljice (mogucnost blizanacke transfuzije), ali to je sve.
      I moji su bili monokariati biamniati i sve je dobro proslo. Izgurali so kraja, oboje bili po 2.5kg.
      Uzivaj u trudnoci nešto me muci 153633 !
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by Oceana sri oľu 10, 2010 10:36 am

      I mi se prijavljujemo kako bi te smirili..moji dečki su mobi dečki...imali smo jednu posteljicu ali je svatko imao svoj amnion. I izgurali do 37+1. Izgurali bi mi i duže ali su nas tjerali na porod kao bla bla nije se za zezati...rođeni sa 2200gr,47cm i 2770gr,50cm..sada dečki imaju preko8.5kg i 7775cm a dojeni su uz od prije 3 tj jedan dnevni obrok "odrasle" hrane. Nemoj se ništa bojati, potrebne su redovite kontrole i procjene protoka kroz zajedničko sijelo posteljice. Ako su protoci ok nema straha sindromu blizanačke transfuzije (kada jedan "krade" od drugoga). Pripazi na svoje dobivanje težine te možebitno oticanje ili nagli rast trbuha (to znači da se jako poveća trbuh u 24 sata). Vjerujem da imaš dobru ginekološku skrb. Moji su rođeni obojica vaginalno u razmaku od 5 min, ja prošla bez ijednog šava. Dječica predivna.
      Puno sreće i ne brini!
      p.s. i da identične curke buš imala..... nešto me muci 230223 nešto me muci 230223
      moni
      moni
      novak
      novak


      Broj postova : 41
      Lokacija : Zagreb -- Dubrava

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by moni sri oľu 10, 2010 12:00 pm

      Za sad su iste težine 183 g cca jednako napreduju....do sad sam dobila samo 1 kg a 17 tjedan sam....preporucila mi je doktora Žlopašu iz Petrove jer planiram tamo roditi pocetkom 4 bi trebala kod njega na pregled i ultrazvuk...pa cemo vidjeti kaj ce on reci.Oceana veliš identicne ha,ha bum znorela joj jedva cekam...
      zaklina
      zaklina
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 2816
      Lokacija : Zagreb, Savski Gaj
      Proud to be : mama blizanaca

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by zaklina sri oľu 10, 2010 1:26 pm

      Ja sam ti isla kod dr. Zlopase i on me je i porodio. Jaaaaaako je zgodan i koliko sam vidjela pola odjela pati za njim Smile Mislim ozenjen covjek, sve 5, samo mala digresija Smile Nije naodmet Smile Kad sam ja isla on je petkom bio u ambulanti. Ja sam nazalost rodila na carski, ali OK. U biti vjerojatno bi bilo cudo da je ispalo drugacije.
      pčelica maja
      pčelica maja
      domaći
      domaći


      Broj postova : 979
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : mama blizanaca

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by pčelica maja sri oľu 10, 2010 2:19 pm

      Vidim da piše da si sa Dubrave i dr. Zlopaša živi na Dubravi

      inače,želim ti prekrasnu trudnoću, opusti se i uživaj!!!

      Pozdrav od nas! nešto me muci 572951
      jasna.twins
      jasna.twins
      novak
      novak


      Broj postova : 93
      Lokacija : Rijeka

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by jasna.twins sri oľu 10, 2010 2:34 pm

      i ja sam rodila monokorijatne i biamnijatne cure, sve je prošlo u redu, imale su cijelu trudnoću slične mjere da je ponekad doktor nekoliko puta kontrolirao mislivši da mjeri istu!! Držite se !!
      avatar
      marija27
      novak
      novak


      Broj postova : 4
      Lokacija : Sisak
      Proud to be : mama blizanaca

      nešto me muci Empty pitanje

      Postaj by marija27 pon svi 16, 2011 1:24 pm

      haj, ja sam Marija.
      Nosim curice-jedna posteljica, bez opne.
      Doktor kaže da je kod poroda moguće da se zapetljaju na pupčanu
      ali da je zasad sve ok (28.mi je tjedan).
      Mene je sad pomalo počela hvatati panika oko poroda jer ne znam
      nikoga tko je imao takve blizance.
      Ako mi netko može nešto o tome napisati...
      javascript:emoticonp('anyone')
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by I&S pon svi 16, 2011 2:37 pm

      dobro došla.... lijepa ti je slika u avataru - ti to već imaš dve cure Smile
      neznam ništa o takvim blizancima - samo ti htjedoh poželjeti dobrodošlicu Smile
      irenak
      irenak
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1195
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by irenak uto svi 17, 2011 9:51 pm

      Draga Marija, ne znam ni ja ništa o takvim blizancima,moji su dvojajčani, ali ne brini, kada dođe vrijeme, vidjet će se na uvz-u sigurno da li je sve ok i ako išta krene krivo, uvijek te mogu staviti na carski i bebice su sigurne. Nemoj se unaprijed živcirati radi nečega što je vrlo mala vjerojatnost da se dogodi, a ako se i dogodi, nije ništa strašno što doktori ne bi znali rješit!!!!!
      Ivana B.
      Ivana B.
      novak
      novak


      Broj postova : 10
      Lokacija : Liege, Belgium

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by Ivana B. sri svi 18, 2011 1:29 am

      Marija, meni su na prvom pregledu konstatovali da su moji blizanci MO MO, znači jedna posteljica, jedna ovojnica (ali se na drugom pregledu ispostavilo da ipak svaka beba ima svoju ovojnicu), i pošto smo se prvobitno raspitivali o MO MO blzancima, saznali smo za sve rizike koje takva trudnoća nosi, naime, najveći rizik je od zapetljavanja i sindroma blizanačke transfuzije, i kažu da se takvi blizanci ranije radjaju nego ostali, i obavezno se radi carski rez...mada sobzirom da si ti već 28.nedelja trudnoće, glavni dio si pregurala, kad dodješ do 32.ge nedelje, biće super, onda opušteno...
      Vjerovatno će ti savjetovati da sad češće ideš na kontrole, nekad trudnice zadnjih mjeseci zadržavaju u bolnici i uključuju monitoring da prate da se bebe ne zapetljaju, tako nam je doktor objasnio...ali ništa od toga ne mora, on nam je samo ispričao šta sve teoretski može da se desi...
      A rizik od blizanačke transfuzije postoji kao i kod blizanaca koji imaju svaki svoju ovojnicu!!!
      liliputi
      liliputi
      novak
      novak


      Broj postova : 87
      Lokacija : Petrinja
      Proud to be : mama blizanaca

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by liliputi sri svi 18, 2011 3:14 pm

      kod mene su ustanovili blizanacku transfuziju kad sam rodila, nije bilo nista tako strasno, samo mi je jedna blizanka morala jedan dan primati krv jer je imala manjak eritrocita dok je ova druga imala visak, i sve je bilo uredu..e da akod mene su bile svaka u svojoj ovojnici..tako da mislim da to nije nista tako strasno ako se vodi briga o tome..
      avatar
      marija27
      novak
      novak


      Broj postova : 4
      Lokacija : Sisak
      Proud to be : mama blizanaca

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by marija27 ned svi 22, 2011 4:21 pm

      Hvala na dobrodošlici i odgovoru mah
      Zapravo ne bih željela ležati duuugo u bolnici.
      Koliko zadržavaju blizance nakon poroda (ako je sve ok)?
      dondolanka
      dondolanka
      novak
      novak


      Broj postova : 62
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by dondolanka ned svi 22, 2011 7:13 pm

      Mi smo u bolnici bili od primanja do izlaska 72 sata. Smile
      kristina**
      kristina**
      novak
      novak


      Broj postova : 19

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by kristina** pet stu 16, 2012 10:44 pm

      Bok!
      Evo i mene su smjestili u bolnicu (sv.Duh), imam bikorijate i biamnijate (nadam se da sam dobro napisala) uglavnom su potpuno odvojeni svako svoju posteljicu itd.., 29+2 tjedana i zadržali su me jer je jedan blizanac 1200 g, a drudi 1800 g, pa njima sad nije jasno zašto je tako veliko odstupanje.
      Molim vas ako itko ima iskustva s tim da mi napiše kako je to završilo, i koliko ste bile u bolnici do kraja il ste ranije išle kući ukoliko ste uopće zaprimljene u bolnicu. I u kojem tjednu ste rodile u tom slučaju.
      HELP! fuf
      duplići
      duplići
      novak
      novak


      Broj postova : 58
      Lokacija : DUBROVNIK
      Proud to be : mama blizanaca

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by duplići sub stu 17, 2012 2:06 am

      Meni je od samog početka trudnoće jedan plod uvjek bio veći. Rodili su se u 31tj njihova težina nije utjecala na porod Smile Nikola 1700g a Daria 1300g sad sad imaju 21mj i već razlike 3kg Nikola voli papat a Daria tri put manje pojede od njega a trči po cjeli dan. tako mislim da kila nisu mjerilo bitno je da su zdravi
      kristina**
      kristina**
      novak
      novak


      Broj postova : 19

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by kristina** sub stu 17, 2012 10:55 am

      Hvala puno, utješila si me bar malo, moji do sad nisu imali odstupanaja u kilaži to je se sad javilo, a što se tiče poroda tako sam i očekivala da će ići ranije.
      Hvala! klanj
      Pika
      Pika
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3591

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by Pika pon stu 19, 2012 5:36 pm

      kristina, nisi uočila, desno gore u kutu imaš "privatne poruke". klikni na to, poslala sam ti privatni odgovor na tvoje pitanje.
      ostalima koje muči ova tema evo ovdje kopiram najbitnije:
      kod mojih je s 32 tjedna kad su se rodile razlika bila 100%. veća je bila duplo teža od manje.

      E sad, razlika u veličini i težini i obrazac razvoja može (kao što mislim da je u našem slučaju) biti čisto genetske prirode: jedna pokupi obiteljski gen najveće osobe koja voli papati, druga gen s druge strane neke najsitnije osobe u obitelji - kojoj je dovoljan nanoobrok i već trči dalje za igrom. Ako je to slučaj i sve prođe ok, onda zaista nema razloga za brigu - jedino se mama treba unaprijed pripremiti na to da će razlika možda biti drastična (da neće izgledati kao savršeni blizanci), i da ih NIKADA ne smije uspoređivati (jednako kao da su braća različite dobi, njih roditelji ne uspoređuju tako), ni brinuti se ni gnjaviti onu manju bebu da na silu jede i da joj se od prehrane (ugode) napravi mučenje.

      Nakon nekog vremena razlika u veličini čak počne imati i svoje prednosti: manja nasljeđuje robicu.. I može se kupovati stvari unaprijed, na rasprodajama - jer bar čovjek zna da će bar jednom djetetu kupljena stvar odlično pristajati! Treća prednost je da te brzo ljudi na cesti i u parku prestanu gnjaviti s pitanjima "jesu li blizanci??" - jer misle da je jedno starije a drugo mlađe.


      Ono što može predstavljati potencijalni problem, i na što se "zlu netrebalo" MOŽE pripremiti pa će biti daleko lakše prebroditi - je slijedeće:

      1. ako se rode prije vremena, onda beba koja je znatno mršavija ((recimo u mom slučaju samo 38 cm i jednu kilu kad sam ju prvi put vidjela)) izgleda prilično loše, zapravo sama kost i koža, i to može biti veliki šok za mamu. (jer taj izgled nosi sa sobom strah od toga da dijete neće preživjeti, da kako joj mogu u te sitne ručice od 1 cm uopće upiknuti iglu i sl...) Najbitnije je znati da taj prvi izgled baš ništa neće imati zajedničkoga s onim kasnijim, već nakon 2-3 tjedna bit će to bucmasta beba.


      2. čak i ako se ne rode prije vremena, velika je šansa da će imati novorođenačku žuticu - ništa strašno, i na to se čovjek lako može pripremiti, pogledati kako izgledaju bebe sa žuticom, kako se "sunčaju" pod plavim svjetlom i zaštićenim očima itd. (zamoli neku najljubazniju sestru na odjelu jel bi ti smjela dozvoliti da baciš pogled na intenzivnu neonatologiju - i da ti pokaže koja cjevčica čemu služi i što se u inkubatorima djeci mjeri - jer sigurna sam da je to daleko lakše vidjeti prvo na nekoj drugoj bebi nego na svojoj). poslije kad se privikneš ništa ti to više nije problem, dapače, znaš "da je u sigurnim rukama".

      3. zbog male porođajne težine i same višeplodne trudnoće vrlo je vjerojatno da će ti doktori iz predostrožnosti dati opasku "neurorizično" dijete. ništa strašno. to ne znači oštećeno dijete, već samo dijete koje je bolje pregledati unaprijed da se ima vremena primijeniti vježbice onda dok se još mozak najlakše regenerira. smatra se da je mala težina zapravo znak da je dijete dobivalo malo hrane u maternici (naravno uz neke druge faktore, npr. pušenje je isto povezano s malim bebama), a čim mozak dobiva manje hrane onda usporava rast ostalog dijela tijela kako bi prvo sebi, mozgu, osigurao sve potrebno za razvoj. ne znam kakva je veza težine i moždanih krvarenja, no moje su eto obje imale i krvarenje istog stupnja i asfiksiju - iako je postojala znatna razlika u težini).

      4. ono na što se isto treba i može unaprijed dobro pripremiti i izorganizirati je činjenica da će mala beba ostati nešto - ili znatno duže u inkubatoru/bolnici od veće. To nosi sa sobom nekoliko momenata:
      prvo treba unaprijed pokušati "odmahnuti" na bilo kakvu vrstu krivnje zbog "nepravde" što je jedna beba eventualno s tobom u sobi a drugu uopće nisi još ni vidjela nit te je čula... Da, naravno, važno je prisustvo mame, njezin glas i dodir i sl. (nadam se da sad dozvoljavaju da se gladi dijete u inkubatoru, meni nisu) no i ako ti ne dozvole, NE BRINI, imat ćeš brzo sate i sate i tjedne da joj to nadoknadiš. beba koja je prerano rođena treba puno mira i mirno gnjezdašce i ne nužno da ju se stalno nešto dira i gnjavi/budi...

      drugo, dobro je pratiti u tablici kako beba napreduje. (pisati si od prvog dana u tablice jer za dvije bebe nema šanse da sve podatke pamtiš). pritom se ne treba osvrtati na napredovanje drugih beba. moja je često dobivala samo po 10 grama dnevno, ponekad ni toliko, a bebe mojih cimerica po 40, 50 ili čak 90. to mi je bilo izvor dodatne panike, a nisam bila svjesna da je NORMALNO da beba od kile jede i dobiva manje od bebe od tri kile, već i samim time što joj je želučić tri puta manji.

      treće, ako je dijete tako malo da se ne očekuje da bi moglo doma za 6-10 dana - uvjeti u bolnici su takvi katastrofalni da NEMA nikakvog smisla tamo kao mama ostati duže od tjedan dana. Ionako do inkubatora možeš samo onoliko koliko te oni puste, a bebi je sigurno svejedno jel si ti izvan tog vremena u drugom kraju zgrade ili na nekoj humanijoj adresi izvan bolnice (gdje dobivaš adekvatnu prehranu i mirno okruženje).

      na kraju iako je teško jednu bebu dobiti doma, a drugu obilaziti u bolnici, meni je zapravo bilo super to što je jedna beba došla doma 3 tjedna prije druge - taman sam se s većom dobro uhodala i kad je došla druga manja i "nježnija" i "rizičnija" nije bilo više nikakvih nedoumica oko hendlanja.

      moje su dakle rođene u 32/33 tjednu i išle doma kad su dosegnule 2500 (većoj koja je rođena s 2400 je trebalo čak 3 tjedna da dosegne tu kilažu! jer su je pustili da im padne na 2000 i dobije jaku žuticu (tobožnje poticanje dojenja, moš mislit, sestra iz petrove je kolutala očima)
      manja, rođena s 1230 je pala na 1010 i onda joj je trebalo mjesec i pol da dođe do 2450 s koliko su je pustili doma. prosječno je dakle dobivala 36 grama dnevno (iako kako sam rekla ispočetka ništa pa samo po 10 pa onda kad je krenulo bilo je i dana kad je dobila po 80). Dakle prva tri tjedna kod veće a kod manje prvih mjesec i pol svog života bile su "bez mame". iz perspektive današnjih psihologa boraca-za-dojenjeblabla - strašno! No zapravo niš im ne fali: Danas imaju pet godina, SAVRŠENE su, predivne, svaka sa svojim prekrasnim osobinama. sasvim različite. Moje iskustvo kaže da najveću ulogu igra GENETIKA. Dijete će biti upravo onakvo kako mu je to biologija odredila, bez obzira na to jel je od prve sekunde koža na kožu ili mjesec i pol u inkubatoru!!! Dojeno ili ne dojeno, odgajano ovako ili onako - jednako će ti biti upravo onoliko zdravi, veseli, spretni, sretni, zaljubljivi, plačljivi, inatljivi, empatični, kreativni, ranoranioci ili pospanci koliko im piše u set-upu .... Za to smo najbolji primjer mi roditelji dvojajčanih blizanaca koji im dajemo isti odgoj i uvjete a vidimo da jedno reagira ovako a drugo totalno drugačije. pa se onda u nekom trenutku zamijene, he he.
      kristina**
      kristina**
      novak
      novak


      Broj postova : 19

      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by kristina** pon stu 19, 2012 8:35 pm

      Pika, hvala ti najljepša za savjete i odgovore koje si mi dala, ja pokušavam ostati pozitivna i nadati se da će sve biti u redu tako da se svim silama odupirem ružnim mislima šta bi bilo kad bi bilo.
      puno toga si mi objasnila i mislim da ću sada malo lakše spavati.
      Hvala! bravo

      Sponsored content


      nešto me muci Empty Re: nešto me muci

      Postaj by Sponsored content

        Similar topics

        -

        Sada je: pet svi 17, 2024 7:30 am.