B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+2
blaza27
Sonja
6 posters

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by Sonja uto stu 24, 2009 2:52 pm

    Nedavno sam tek saznala da se sa statusom nezaposlene osobe u RH, korištenjem porodiljnog dopusta stječe pravo na upis radnog staža za taj period.
    Upravo sam pričala sa nekim u HZZOu Šibenik i poslao me na mirovinsko da tražim retroaktivno upis ostvarenih prava.
    Da li ću uspjeti - ne znam. ali pokušat ću.
    prošlo je već puno vremena možda.
    ali ja za to nisam znala - a kaže gdin. da skoro nitko ne zna za to pravo.
    pa ovim putem vičem svima vama - koje ste zaposlene, vjerojanto taj dio ide automatski, a nezaposlene majke - imate pravo na upis radnog staža za vrijme trajanja porodiljnog dopusta!!!
    koliko mjeseci se ostvaruje, ne znam, da li samo do godine dana ili pune tri (ne vjerujem), ali saznat ću sutra ujutro pa ću dopuniti!!
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by Sonja uto stu 24, 2009 3:01 pm

    ako netko ima iskustva, upisivao je ili zna nešto više od mene, jer ja imam tek površne info. dopišite!!
    goga, mišek i ostale - ste znale za to??
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by blaza27 uto stu 24, 2009 3:30 pm

    sonja pa to sam ti ja vec pisala .meni su rekli da imam pravo kao nezaposlena ali na godinu dana staza.papire nosis kada ti istekne porodiljno i tada upisuju radni staz.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by Sonja uto stu 24, 2009 3:33 pm

    meni pisala?? ne znam kad. nedavno se potegla ta tema. znam... al eto konačno sam se sjetila to pokrenuti.
    al eto baš iz razloga što mi je gdin rekao da skoro nitko to ne zna (niti oni obavještavaju o tom pravu) sam otvorila ovu temu.
    možda ima netko kao i ja tko živi u neznanju Wink
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by Branka uto stu 24, 2009 4:08 pm

    Evo tu je blaza spominjala to... https://blizanci.forumcroatian.com/zakonska-prava-i-razne-pogodnosti-f35/molim-savjet-t1095.htm

    Već je netko to jednom pitao pa sam tražila, no i zaboravila. Mislim da postoji rok za upis staža, spominje se nešto do godine dana, no.... ispitam pa javim...
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by Sonja uto stu 24, 2009 4:11 pm

    znam, znam da se spominjalo Wink
    no... taj tren pitala konkretno i zapravo smetnula s uma...
    sutra idem na mirovinsko pa ću imati koju konkretnu info i ja Wink

    a gubljenje prava na upis mi je "nonsence"
    ako je pravo ostvareno, a nitko me o tome nije obavijestio...
    to pravo bi trebalo moći upisati kad god. nije to potrošna roba niti kvarljiva...
    meni je u interesu da ju upišem u radnu knjižici pošto ne postoji neki umreženi sustav koji bi to automatski odradio i pripisao mojem profilu.
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by Branka uto stu 24, 2009 4:19 pm

    Kao nezaposleni roditelj, bez obzira primate li rodiljnu naknadu ili
    ne, imate pravo na priznavanje staža u prvoj godini djetetova života.
    Potrebni dokumenti su:

    izvadak iz matične knjige rođenih za dijete,
    domovnica za dijete,
    potvrda o prebivalištu i roditelja i djeteta (iz MUP-a),
    ako su oba roditelja nezaposlena, tada je potrebno dati izjavu o dogovoru koji će roditelj koristiti ovo pravo na staž, u protivnom izjava nije potrebna,
    radnu knjižicu roditelja koji će koristiti pravo na staž,
    kopija osobne iskaznice roditelja koji ce koristiti pravo na staž,
    tiskanica M-1P (kupi se u knjižari ili papirnici).
    Sva se dokumentacija podnosi područnoj službi HZMO-a, Odjelu matične evidencije, prema prebivalištu roditelja. Pravo na staž
    se ne odobrava rješenjem (kao kod dodatnog rodiljnog dopusta), već je
    vraćena kopija tiskanice M-1P potvrda o priznanju svojstva osiguranika.
    Staž će u radnu knjižicu upisati HZMO.
    tami
    tami
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2080
    Lokacija : Dalmacija
    Proud to be : mama blizanaca

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by tami uto stu 24, 2009 4:48 pm

    Dobro je znati,hvala.
    goga
    goga
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1162
    Proud to be : mama blizanaca

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by goga uto stu 24, 2009 7:57 pm

    ja sam upisala godinu dana!ne daju tri Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke 889846
    sonja ja sam to pročitala na forumu Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke 697243 ,vidiš koja mudrica malo piše ali sve čita Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke 71910
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by misek uto stu 24, 2009 10:59 pm

    znam ja za to...
    ali još nisam išla tražiti...
    dobro da si me sjetila...
    tu u Kc kad sam sređivala sve oko porodiljog lijepo ti sve kažu, pa i to da ako se nezaposlena majka ne zaposli u prvoj godini porodiljnog ima pravo na godinu dana staža...

    ali zaboravila sam da trebam ići srediti...
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by Sonja čet stu 26, 2009 1:22 pm

    meni nisu htjeli upisati. zakasnila sam, navodno.
    puno... ima se pravo do godine dana djeteta na "teret" države
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by misek čet stu 26, 2009 1:24 pm

    šta znači da si zakasnila... do kad onda treba doći...
    nadam se da ja nisam još zakasnila...uuuuuu..... baš sam smotana...
    skroz sam zaboravila na to, a znala sam i prije rođenja...
    ali eto smetnula s uma...

    jooooooooooooj
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by Branka čet stu 26, 2009 2:44 pm

    Branka je napisao/la:...Mislim da postoji rok za upis staža, spominje se nešto do godine dana, no.... ispitam pa javim...

    Sonja je napisao/la:meni nisu htjeli upisati. zakasnila sam, navodno.
    puno... ima se pravo do godine dana djeteta na "teret" države

    Žao mi je što sam bila u pravu. Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Icon_cry
    Vjerujem da je do ove sveopće recesije to bilo moguće i malo kasnije, no sad sve postrožili, pa i to. Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Icon_neutral
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by misek čet stu 26, 2009 2:49 pm

    to znači godinu dana nakon rođenja ili nakon isteka porodiljnog....
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by Branka čet stu 26, 2009 3:00 pm

    Navodno, do godine dana djeteta.
    Međutim HZMO je vrlo sličan HZZOu po pitanju "organiziranosti", pa savjetujem da odeš do svog područnog i pitaš na licu mjesta. Lako moguće da se i to razlikuje od grada do grada, od službenice1 na šalteru do službenice2 na šalteru, ovisi o punom i mladom mjesecu, pms-u Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Icon_silent ....
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by Sonja čet stu 26, 2009 3:02 pm

    otiđi do pravnog savjetnika ZMO-a (mirovinsko)
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by blaza27 čet stu 26, 2009 11:03 pm

    meni su rekli da se upisuje tek kada isteknu ove tri godine porodiljnog.a otici cu ja na lice mjesta pa pitati,telefonski nista nevjerujem.
    ali meni jos rjesenje nije stiglo o porodiljnom ,zvala rekli u 9 mjesec da ce doci i jos nista.valjda recesija pa stede papire
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by Sonja čet stu 26, 2009 11:05 pm

    nemoj čekati pune tri godine... nego godinu dana. jer ti samo godinu dana "priznaju"
    i nakog isteka godine dana imaš još jednu godinu za upis.
    al čini mi se da to ovisi od činovnika do činovnika i o njihovom raspoloženju.
    teta u sobi do mi je rekla da će mi to sigurno upisati, a ovaj koji to radi, kaže da ne!
    i ne da se.
    i šta mogu...
    pisati žalbu?? kome?? sama sam kriva, neznanje nije olakotna okolnost
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by blaza27 čet stu 26, 2009 11:12 pm

    bas mi je zao sto nisi uspjela.tako je meni bilo sa porodiljnim,za prva dva mjeseca nisam primila jer radi rodnih listova sam kasnila,rekli su mi da nece biti problema i da cu sve dobiti i na kraju nista,kaze zenska da to nije njen problem.uzasni ljudi ima.

    a za staz cu ja otici za svaki slucaj ranije.

    Sponsored content


    Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke Empty Re: Upis radnog staža ostvaren za vrijeme korištenje PD - nezaposlene majke

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet svi 17, 2024 11:36 am.