B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+14
irenak
listek
Jorgovan
bobo
sanjakrk
igordana
Pika
Maja
jojka
pčelica maja
niksi
Aleksandra
Sonja
jelenko
18 posters

    kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    jelenko
    jelenko
    akter
    akter


    Broj postova : 185
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by jelenko pon lis 12, 2009 11:14 am

    Iskusnije mame, kakav vam je bio oporavak nakon carskog? Najviše me zanima koliko dugo vam je mjesto reza bilo osjetljivo i općenito kada ste počele zaboravljati da ste bile na operaciji? Kada vježbanje, dizanje tereta, depilacija (i ostalo kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog 697243) smije biti bez ograničenja? Ja sam rodila prije 37 dana i rana je lijepo zarasla, bez ikakvih problema, ali je to mjesto ipak osjetljivo, a kad pretjeram, npr. dugo hodam ili pospremam i sl., počne me boljeti. Imam dojam da će proći dugo vremena dok ne zaboravim da imam rez, pa da čujem vaša iskustva kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog 207922 .
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by Sonja pon lis 12, 2009 11:22 am

    mogla bi "znati" da je tu rez, još nekoliko mjeseci.
    koliko će trebati da se vrati osjet. tu su prekinuti živci, mišići... treba vremena dok se maksimalno oporavi, a to će ovisiti i o tvojoj aktivnosti i čuvanju Wink
    ja se ne sjećam kad je točno prestalo biti neugodno ili bolno, ali svijest da je rana tu, trajala je šest mj i više. jer je cijelo vrijeme taj dio bio "utrnut"
    za "ostalo" kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog 697243 ti ne bi trebalo smetati, već sad... samo nemoj izvoditi baš neke vratolomije kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog 33288
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by Aleksandra pon lis 12, 2009 11:23 am

    hoće
    cca 2 mj prije nego možeš komotnije podizati stvari a dobrih 6 mj prije nego zaboraviš da ga uupće imaš. Osjetljiv na trenje ( tipo smetat će ti rub gaćica ili hlača..) čak i do godinu dana a utrnutost tog djela individualno meni do 6,7 mj a nekima i do 2 g i više.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by Aleksandra pon lis 12, 2009 11:23 am

    za "ostalo" rok ne smetanja je odavno prošao Wink čak puno prije nego da nisi rodila na carski Wink
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by niksi pon lis 12, 2009 11:26 am

    Ja sam se već prvi tjedan dosta gibala po stanu pa mi se čini da mi je to pomoglo da se što prije vratim u normalu. Moram reći da sam se brže oporavila nego nakon prirodnog poroda. Ne mogu se sjetiti kad sam se depilirala ali mislim da je i to bilo nakon nekih mjesec i pol. Čini mi se da sve varira od osobe do osobe pa ćeš najbolje sama procijeniti kad si spremna za što.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by Sonja pon lis 12, 2009 11:30 am

    niksi je napisao/la:Ja sam se već prvi tjedan dosta gibala po stanu
    kraj blizanaca, a tebi i sa starijim dijetem, kao da može drugačije kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog 33288 kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog 33288
    ne znam nikog tko je oporavak od carskog preležao Wink
    ja sam od prvog dana na nogama, a od 3. dana šetala kod LiL na drugi bolnički odjel, u drugu zgradu, od 8.dana dva puta na dan trčala na autobus i išla k njima....
    ali mi je sa 4 i nešto mj. nakon poroda rez par dana suzio. čisto, bez upale.
    a još mi se osjet nije vratio apsolutno.
    kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog 889846
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by niksi pon lis 12, 2009 11:33 am

    Evo baš se pipkam i čini mi se da se meni osjet vratio.
    pčelica maja
    pčelica maja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 979
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by pčelica maja pon lis 12, 2009 11:38 am

    Prošlo je 4 mjeseca od poroda i mogu reći
    da je meni već sve solidno vraćeno u normalu.
    Ožiljak je tu ,dobrano vidljiv,crvena crta,
    no što se opipa i osjetljivosti tiče sve o.k.
    Jedino mi se još vidi ona "linea negra",
    smeđa crta uzduž trbuha.
    Sve je to individualno
    jojka
    jojka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4687
    Lokacija : srbija
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by jojka pon lis 12, 2009 11:39 am

    Meni licno smeta i dan danas,pet godina nakon carskog,kad podizem tesko osetim nelagodnost,ne bol ali nelagodnost kao opomena da je tu rez.Mozda tome doprinose i kile koje sam nakon porodjaja natukla Sad iako ih lepoo upakujem one su tu i teret su.Svi smo razliciti,moj prag boli je veoma izrazen i osetim i najmanji bol Sad Secam se u bolnici dok smo dobijali injekcije ja sam se za svaku spremala dok je bila jedna zena koja(tako je govorila) uopste nije osecala ubod kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog Icon_scratch i sestra bi nas uporedjivala kako mene boli sve a nju ne (razliku u stepenu praga boli) kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog Icon_rolleyes Sta cu kad sam takva,ni ja nebih volela da je to tako ali jeste.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by Maja pon lis 12, 2009 12:30 pm

    cure su sve rekle samo bi jos nadodala jednu deprimirajucu informaciju a to je da ja dan danas, nakon 2god i 4mj ne volim da mi se dira oziljak jer mi stvara neugodu pa sam ga tek pred mj dana depilirala i vise nedam. osjet se polako vraca ali je i dalje podebljan i taman

    ali sad vise nema zatezanja ni icega. ne osjetim ga
    jelenko
    jelenko
    akter
    akter


    Broj postova : 185
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by jelenko pon lis 12, 2009 2:01 pm

    Sonja, tebi je suzio rez? Ja sam takva paničarka da, ako mi išta bude curkalo iz njega, jurim na hitnu da spriječim upalu kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog 85897 . Meni nije ništa utrnuto, ali konstantno je osjetljiv baš kao vama. Niste me baš razveselile cure, ja se nadala pooootpunom oporavku za par mjeseci.
    A znate li možda kad sam sigurna od upala? Doktor je rekao da nema mazanja kremama 2 mjeseca, to valjda nači da se nakon tog vremena ne može nedajbože rana gnojiti ili takvo što. I ja dižem osrednji teret, ali uvijek me strah da nešto unutra ne strgam pa da ne bude - eto ti ga na - ponovo na krpanje kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog 85897
    Izgled reza da i ne spominjem - nema edema ni crvenila ili podljeva, ali ipak izgleda kao natečeni smiley s bradom kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog 776959 Mislim, uopće na znam kako da se izdepiliram a da nešto ne odvojim, odlijepim i sl.
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by Aleksandra pon lis 12, 2009 3:12 pm

    zaboravi depilaciju još neko vrijeme, nije da ćeš na bazen/more sada pa Wink
    rez s vremenom tamni i postaje manj izbočen - meni se danas više skoro ni ne vidi jer je taman na rubu i da neznam da je tamo nebi ni skužila ali dosta dugo se prilično vidio.
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by Pika pon lis 12, 2009 4:05 pm

    ja naiskrenije nisam imala nikakvih poteškoća osim taj mali osjećaj utrnutosti pri dodiru.
    negdje nakon mjesec i pol više nisam ni osjećala "da je tu negdje bila rana". (kad su cure došle doma više nije bilo za to vremena) kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog 889846
    pčelica maja
    pčelica maja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 979
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by pčelica maja pon lis 12, 2009 4:13 pm

    Meni je dr. koja me porodila savjetovala da
    koristim Contractubex gel jer to je kao gel za ožiljke
    i ja sam znala namazati rez tim gelom,pa možda
    je i to doprinijelo da mi se ta "crta" malo spljošti i
    stanji.Poslije 1. poroda (isto je bio carski),sam rez puno duže
    "osjećala"
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by Maja pon lis 12, 2009 4:15 pm

    meni je ta krema tj gel jako smrdio. imala sam ga doma jer je i muz u to vrijeme imao mali kirurski zahvat pa ga je kupiona preporuku ali eto i meni i njemu je ostalo ruzan oziljak
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by igordana pon lis 12, 2009 4:16 pm

    Meni je prošlo 2 mj od carskog i zadovoljna sam oporavkom. Rez je ok, kak su cure napisale crvena crta, nemam osjeta na dodir još, i zatezanje rijetko osjetim - normalno dižem umjereno teške terete jedino nisam baš kak bi se reklo "fletna"- pokušala potrčati neki dan i bio je to fijasko... kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog 889846
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by Aleksandra pon lis 12, 2009 4:21 pm

    I ja sam kratko mazala Contatubexom i meni je grozno smrdio pa sam brzi prestala.
    Pika - ti si se možda bolje opravila jer si neko vrijeme bila bez cura - jer kad si 24 sata uz djecu "na dužnosti" zanemaruješ sebe naravno.
    sanjakrk
    sanjakrk
    akter
    akter


    Broj postova : 111
    Lokacija : krk
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by sanjakrk pon lis 12, 2009 6:54 pm

    Bome i ja vam mogu reći da kao da nisam ni imala carski nakon 3tjedna utrnuto je ali nema bolova ni nista rana je zacijelila dapače dobro da ste otvorile ovu temu jer me zanima kada mogu počet sa onim stvarima kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog 889846 ili je to individualno ....?dragi mi dolazi idući tjedan i bit če samo dva tjedna a nismo se vidjeli 4mjeseca pa mislim bio bi red.....
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by Maja pon lis 12, 2009 6:56 pm

    ja sanja nisam imala volju jer sam cijelo vrijeme razmisljala kako sam sivana izvana do unutra i jednostavno psiha nije dala. sa nekih mj dana smo pokusali ali me boljelo i pustili smo to za neka kasnija vremena kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog 33288
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by igordana pon lis 12, 2009 8:52 pm

    Meni je dr. u bolnici rekla da se suzdržavamo 2 mjeseca i tako smo napravili...
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by Aleksandra pon lis 12, 2009 11:04 pm

    mi smo čekali samo 2 tjedna, na obostranu želju, nježnije i uz pažnju naravno ali bez problema. No recimo da smo ipak malo uranili no nakon mjesec dana ako se osječaš ok zaista nema zapreke.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by Maja pon lis 12, 2009 11:06 pm

    ja nisam bila u stanju nakon svega jer jos nisam bila dosla sebi psihicki. pa onda bolestina, pa situacija u kuci pa.....

    tek smo nakon pol godine poceli nesto kao kako treba. do tad je sve bilo nesto kako ne treba kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog 33288
    jelenko
    jelenko
    akter
    akter


    Broj postova : 185
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by jelenko uto lis 13, 2009 1:31 am

    Svaka čast cure, meni se čini bližom ova opcija od pola godine, evo muž je sad skužio da to pišem i skoro se onesvijestio kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog Icon_pale , ali mene drmaju majčinski osjećaji i umor pa to teško spajam s inim akcijama kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog 146789 . Morat ću se valjda potruditi, za opću dobrobit kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog 889846
    Uglavnom, htjela sam znati je li normalno da rez dugo boli i vidim da jest. Mislim ipak da je dobra fizička aktivnost jer sigurno ubrzava oporavak. Drugi je par rukava kako će izgledati moj prvi trbušnjak kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog 33288
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by Aleksandra uto lis 13, 2009 8:30 am

    za trbušnjake ćeš se načekati bar 3 mj a poželjno je 6 mj prije ozbiljnog vježbanja
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by igordana uto lis 13, 2009 8:32 am

    Uh, samo da nadodam da sam jučer prvi put počela vježbati nakon carskog i noćas se jedva digla iz kreveta,...muskulfiberi

    Sponsored content


    upitnik Re: kada rez prestaje boljeti? - oporavak nakon carskog

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet svi 17, 2024 4:51 am.