B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
porodiljna naknada - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
porodiljna naknada - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
porodiljna naknada - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
porodiljna naknada - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
porodiljna naknada - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
porodiljna naknada - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
porodiljna naknada - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
porodiljna naknada - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
porodiljna naknada - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
porodiljna naknada - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+3
Branka
Maja
I&S
7 posters

    porodiljna naknada

    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by Branka pet srp 24, 2009 6:31 pm

    I&S je napisao/la:...i kod tete u vrtiću radim od 1.9.2008. do 1.9.2009. s time da će mi produžiti ugovor...
    Pazi da će ti zbog ovoga nakon 1.9. 2009. početi isplaćivati naknadu kao nezaposlenoj osobi.
    Ispravak (tek sad skužih da ti je termin tek 1.1.) : prestat će ti isplaćivati ikakvu naknadu ako ne doneseš dokaz da su ti ugovor produžili jer nezaposlene osobe nemaju pravo na naknadu na komplikacijama.
    A zašto ti ne odeš opet raditi, do 1.9. Tada ćeš dobivati komplikacije u punom iznosu (ali oprez, jer će ti u prosjek ući i ova naknada od 800kn)
    Carica
    Carica
    akter
    akter


    Broj postova : 292
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by Carica pet srp 24, 2009 7:50 pm

    Ja sam išla na komplikacije sa 2 mj. staža...pa očito ima odstupanja ovisno o situaciji. Napravili mi prosjek na temelju 2 mj. i dobivala sam prvih 6 mj. svoju punu plaču. Prije 3 god. Ne znam kak je sad.
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by I&S pet srp 24, 2009 10:20 pm

    BRANKA: sad i ja znam ovo sa stažom, a za dalje hvala na savjetu....pitat ću ovo kad produžujem ugovor i da će mi tad već biti navršenih 12 mj.....kaj misliš da bi mi zbog novog ugovora i ovo mogli povisiti????
    a za ovaj prosjek koji su me tražili mi je tek sad rečeno da nije za bolovanje nego za porodiljni i kad odem na porodiljni imam pravo na puni prosjek plaće i sve ono dalje normalno kak ide.......
    a misliš da bi nekaj mogla još izvući s ovim novim ugovorom??????
    a nemogu otići raditi kad moram doma ležati i mirovati.......ne jako strogo ali rad po mom giniću bi mi bio preveć.......
    a ja ću naravno odmah odnjeti produžetak ugovora...odnosno novi ugovor u hzzo pa smatram da mi nebi po tom pitanju ništa moglo naštetiti (gore nego što jest)
    CARICA: a jesi to dobivala za bolovanje ili porodiljni?????
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by Branka pet srp 24, 2009 11:07 pm

    I&S je napisao/la:BRANKA: sad i ja znam ovo sa stažom, a za dalje hvala na savjetu....pitat ću ovo kad produžujem ugovor i da će mi tad već biti navršenih 12 mj.....kaj misliš da bi mi zbog novog ugovora i ovo mogli povisiti????
    a za ovaj prosjek koji su me tražili mi je tek sad rečeno da nije za bolovanje nego za porodiljni i kad odem na porodiljni imam pravo na puni prosjek plaće i sve ono dalje normalno kak ide.......
    a misliš da bi nekaj mogla još izvući s ovim novim ugovorom??????
    a nemogu otići raditi kad moram doma ležati i mirovati.......ne jako strogo ali rad po mom giniću bi mi bio preveć.......
    a ja ću naravno odmah odnjeti produžetak ugovora...odnosno novi ugovor u hzzo pa smatram da mi nebi po tom pitanju ništa moglo naštetiti (gore nego što jest)
    CARICA: a jesi to dobivala za bolovanje ili porodiljni?????
    Sorry, ali ne razumijem tvoje pitanje. Ako nećeš (ne možeš) ići raditi, ostaje sve po starom, dobivat ćeš 831kn do 15.11. a od tada prosjek plaće. Pazi samo da im odneseš produžetak ugovora, da ti ne prestanu isplaćivati naknadu za komplikacije od 1.9. nadalje. Ne možeš ništa više od toga dobiti ako ne ideš raditi jer ti neće biti isplaćena nijedna plaća. OSIM ako pristanu na hzzo-u ponovno obraditi zahtjev nakon 9.mj budući da tad imaš staž, ali već je bilo primjera da nisu to učinili.
    Carica je to dobivala na komplikacijama i na porodiljnom. Bio je drugi zakon na snazi.
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by blaza27 sub srp 25, 2009 3:31 pm

    meni stiglo prosli mjesec prvo porodoljno za 05.mjesec.a rodila 25.03.sta je sa onim za 4 mjesec.dali ce mi porodiljno trajati duze jedan mjesec ili su oni to nesto pobrkali.morat cu ih zvati kad se vratim u st.
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by Branka ned srp 26, 2009 12:12 am

    blaza27 je napisao/la:meni stiglo prosli mjesec prvo porodoljno za 05.mjesec.a rodila 25.03.sta je sa onim za 4 mjesec.dali ce mi porodiljno trajati duze jedan mjesec ili su oni to nesto pobrkali.morat cu ih zvati kad se vratim u st.
    Nisi u 5.mj ništa dobila i nisi zvala hzzo da pitaš gdje ti je lova? :shock:
    pa zovi, pitaj.
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by blaza27 ned srp 26, 2009 11:32 am

    nisam jer nisam u hr,ali cim se vratim zovem.
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by I&S ned srp 26, 2009 12:15 pm

    BRANKA: sve ok.....dala si mi odgovor na pitanje.....ma mislila sam na to dal bi mogli možda ponovno obraditi zahtjev na hzzo- u u 9 mjesecu kad im donesem novi ugovor, pošto se tada navršava 12 mjeseci mog radnog staža????
    ali kažeš ti da to i nisu baš spremni napraviti......
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by Branka ned srp 26, 2009 2:27 pm

    I&S je napisao/la:BRANKA: sve ok.....dala si mi odgovor na pitanje.....ma mislila sam na to dal bi mogli možda ponovno obraditi zahtjev na hzzo- u u 9 mjesecu kad im donesem novi ugovor, pošto se tada navršava 12 mjeseci mog radnog staža????
    ali kažeš ti da to i nisu baš spremni napraviti......
    Kažem samo da je bilo slučajeva da nisu to htjeli napraviti ali ne vjerujem da je to pravilo, pa se raspitaj.
    Carica
    Carica
    akter
    akter


    Broj postova : 292
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by Carica ned srp 26, 2009 2:52 pm

    800 kn sam dobivala mjesečno dok sam bila na komplikacijama, nakon poroda 6 mjeseci punu plaču porodiljnog a dalje po 1663 kn mjesečno.
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by I&S čet ruj 24, 2009 7:40 am

    OPET JA: ovak cure......koliko dana prije poroda se otvara porodiljni? meni su na hzzo- u rekli da pošto sam na bolovanju imam pravo na otvoriti porodiljni 28 dana prije poroda....ne ranije???? susjeda koja je isto bila na bolovanju i za 2 tjedna treba roditi kaže da je otvorila porodiljni normalno 40 dana prije poroda????
    jel oni na hzzo-u opet mene muljaju????? a kaže ona da ti niko ništ neće reći nego sve moraš sama.......
    što će mi sve trebati za to otvaranje porodiljnog????
    i još jedno pitanje koje me muči: rečeno mi je da ću kad se bebe rode prvih 6 mj imati punu plaću na porodiljnom (sad na bolovanju imam 800kn)...a što je s ovim dijelom porodiljnoga prije poroda????? kolika će mi tu biti naknada? isto puna plaća ili što????
    nadam se da kužite moja pitanja
    blanche
    blanche
    domaći
    domaći


    Broj postova : 566
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by blanche čet ruj 24, 2009 8:08 am

    U trudničkoj knjižici stoji da trudnica može početi koristiti porodiljni 45 dana prije očekivanog termina poroda,a obavezno 28 dana prije.Ja sam od 5-og mjeseca trudnoće na komplikacijama koje mi isplaćuju 4.250,00kn mjesečno 3 mjeseca,a onda prvih 6 mjeseci moju punu plaću(konačno) porodiljna naknada - Page 2 6747 Prvi mjesec sam na HZZO nosila potvrdu o plaći ispunjenu od strane poslodavca,kopiju osobne,zdravstvene,kartice tekućeg računa i doznake bolovanja,a slijedeća 2 mjeseca samo doznake i papir koji svaki put ispuniš kod njih...
    Budući da sam se tek probudila i idem do firme,nadam se da sam ti bar malo pomogla,a slijedeći tjedan prvi put izlazim pred komisiju i za 15-20 dana mi slijedi to vrijeme pred porodiljni pa ću ti znati reći iz prve ruke...
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by I&S čet ruj 24, 2009 8:23 am

    a ovo za bolovanje zam.....ja sam od 2 mjesca na bolovanju ali nemam 4,250,00kn jer nemma 12 mjeseci radnog staža,pa sad na bolovanju imam 800kn..a za prvih 6 mjeseci kad se bebe rode ću imati punu plaću....eh ti me papiri zanimaju .....međutim koja je visina naknade za ovaj dio porodiljnog na koji se ide prije poroda???? isto puna plaća????
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by I&S čet ruj 24, 2009 9:20 am

    ili u prvih 6 mjeseci za punu plaću ulazi i taj dio porodiljnoga prije poroda????? to onda nije do djetetovih 6 mjeseci života nego 6 mjeseci od dana porodiljnoga i kad istekne tih 6 mjeseci onda do djetetove godine dana ima se 2600kn????
    jel tak????
    opet dobivam razne info pa sam prilično zbunjena
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by Branka čet ruj 24, 2009 10:04 am

    Porodiljni koji se otvara nakon komplikacija počinje od 45 dana prije termina. Doznake za to nosiš od doktora, na hzzo i oni isplaćuju prema tim doznakama. Taj "porodiljni prije poroda" je porodiljni a ne komplikacije i bit će u visini prosjeka primanja ako imaš uvjet staža 12 mj u tom trenutku (to provjeri na hzzo-u da li trebaš opet donositi prosjek, tj. podsjeti ih da sad ispunjavaš uvjet 12mj staža jer ti u protivnom mogu isplatiti 1663kn). I traje do 6mj života djeteta(djece), odnosno do 180 dana nakon poroda (jer je po tom zakonu "mjesec" period od točno 30 dana). Nakon 180 dana, naknada je 2660kn, a nakon 360-tog dana 1663kn.
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by I&S čet ruj 24, 2009 10:24 am

    hvala branka......1.9. mi je bilo 12 mjeseci radnog staža, a prosjek sam im već nosila...ali pitat cu dal trebam opet kad krenem otvarati porodiljni......
    nadam se da vas curke nisam preveć ugnjavila, ali kada mi stalno stižu svakakve info
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by Branka čet ruj 24, 2009 10:29 am

    Ma kakvi ugnjavila, pitaj i raspituj se jer su mnogi neinformirani ostali na 1663kn. Zato ti lijepo i ugnjavi i one na hzzo-u i pitaj točno jel sad imaš tih 12mj. da li će porodiljna biti u visini prosjeka, nek ti lijepo sve papire pogledaju i ako fali neka potvrda da ju doneseš. Lakše sad nego kad se bebice rode. Moraš se doslovno boriti za svoja prava, nemoj očekivati da će te one na hzzo-u upozoriti na neku bitnu "sitnicu" koja ti znači normalna ili minimalna naknada. Sve ih pitaj.
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by I&S čet ruj 24, 2009 11:03 am

    a morat ću....zato se sad raspitujem da ne dođem ko tutlek opet pa da me preveslaju

    Sponsored content


    ccc Re: porodiljna naknada

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet svi 17, 2024 11:15 am.