B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    Male tajne velikih majstora kuhinje Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    Male tajne velikih majstora kuhinje Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    Male tajne velikih majstora kuhinje Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    Male tajne velikih majstora kuhinje Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    Male tajne velikih majstora kuhinje Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    Male tajne velikih majstora kuhinje Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    Male tajne velikih majstora kuhinje Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    Male tajne velikih majstora kuhinje Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    Male tajne velikih majstora kuhinje Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    Male tajne velikih majstora kuhinje Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +19
    Adriana
    zaklina
    matilda
    niksi
    blizanci IM
    irenak
    blaza27
    Ivana
    Gogino
    goga
    Vanja
    markoanja
    anchica
    tanja
    Twin
    Aleksandra
    Marija
    Sonja
    Maja
    23 posters

      Male tajne velikih majstora kuhinje

      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Maja sri srp 16, 2008 6:11 pm

      ajmo cure... molim cisto na bijelo... trikovi kako imate skuhano na stolu a da ne visite u kuhinji svaki dan nekoliko sati

      moji trikovi: ledim sve sto mogu i onda vadim po potrebi.... tako provedem 1 vecer tjedno uz stednjak i samo vadim navecer da se odledi za sutra

      sta ledim?

      kad kuham, kuham za barem 3 obroka... fazol, juhu, salse od povrca....
      trenutno stanje mog zamrzivaca: jedna juha, jedan fazol, jedan bolonjez (kako blesavo izgleda kad nije pravilno napisano Laughing ), 2 umaka od povrca, jedna manestrica od mrkve i tikve (samo cu dodati krumpir i piletinu i gotovo), nekoliko pilecih prsa, 6 polpeta od soje i tikve, jedna tikvica, obarena na kolutove, 2x blitva i 1x kelj

      svako toliko kad se potrosi skuham cca 3l juhe i sutra dan povrce i pile iz juhe stavim zapec... kad napravim bolonjez od 1.5kg puretine, sutra dan napravim lazanje, a ostatak zaledim

      dajte mi svoje ideje... sigurno sam vam olaksala, i dala nove ideje, a tako molim da i vi meni olaksate ako negdje kompliciram i date mi nove ideje

      "i na kraju jedna zlica vegete" Male tajne velikih majstora kuhinje B015
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Sonja sri srp 16, 2008 6:18 pm

      haha...
      ja nemam malu tajnu nego kuham i parim se svaki dan kraj peći satima Neutral
      prvi razlog je što imam na raspolaganju zamrzivač od frižidera u koji jedva stane ono malo gljiva i višanja i tikve koju čuvam za van sezone Wink
      a rijetko nešto zaledim, bolognese, lasagne....
      juhu nikad....
      i što se meni desi sa zamrznuom hranom... bacim ju. Neutral
      mi smo robovi svježe pripremljenoj hrani.
      loše za vrijeme i buđet, al.... Neutral
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Maja sri srp 16, 2008 6:22 pm

      ma sve je to svjeze pripremljena hrana Male tajne velikih majstora kuhinje E010 , samo se malo zaledi pa odledi i onda ju doradujem za sto mi treba cca 20-ak min... taman da pripremim decke u hranilice

      samo sto se meni iskreno, neda stajati uz stednjak jer je meni kuhinja No1 prostorija u stanu a ova je toliko koma da ju izbjegavam
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Maja sri srp 16, 2008 6:23 pm

      i ja sam kod sveki imala svaki dan svjeze pripremljen objed, ali je zato sveki svaki dan visila od 8 do 12 u kuhinji... ja trenutno za to nemam vremena jer sam non stop sama... sasa mi u najboljem slucaju dode doma oko 5
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Sonja sri srp 16, 2008 6:27 pm

      a šta misliš ko meni kuha
      pa meni sveki u životu nije skuhala ručak. ni meni ni svome sinu, otkad sam ja tu.
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Sonja sri srp 16, 2008 6:28 pm

      hoću reći, nemam naviku niti mogućnosti lediti.
      to nismo nikad doma radili...
      a tu niti nema božje kuhinje.
      pa mi je sve teško i mučno....
      pa te tu kužim. i meni je ona svetište u kući Wink
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Sonja sri srp 16, 2008 6:28 pm

      s tim da M kuham jedno, a sebi, jednom godišnje kad stignem, drugo. on izbirljivac, a ja semi vegetarijanka.
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Maja sri srp 16, 2008 6:30 pm

      ma nismo ni mi doma ledili... to mi je sad palo na pamet jer fakat nemam vremena... ok, kad mi je sasa doma subotom onda skuham... a da si kupis mali frizider i stavis ga u sobu pa si olaksas muke lol!
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Sonja sri srp 16, 2008 6:38 pm

      lol!
      bit će zamrzavanja kad počnem raditi pa ću onda ravnopravno po ovoj temi Wink
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Maja sri srp 16, 2008 6:42 pm

      ma nije ovo tema o zamrzavanju hrane Laughing

      samo ti uzivaj ako volis kuhati... i ja bi vrlo rado, ali iskreno mi volja spadne na 0 kad vidim kuhinju i stednjak iz '76., sifon moram svako toliko vidat i sve se raspada... evo, jedino sto ce mi s olaksat je to da ce mi kupit novi veeeeeeeiki fridge dance
      Marija
      Marija
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 2061
      Lokacija : Donji Miholjac
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Marija čet srp 17, 2008 12:51 am

      E tu sam sretnica!
      Tokom dana ništa ne kuham,osimjuhice, tj.,mesa i povrća zaklince.
      Siniša kuha kad dođe s posla, ponekad i za više dana,kaoi ti Majo,pa meni je to okej. M imamo takav dogovor da sam ja majka,a on je sve ostalo. Unazad dva-tri tjedna kako imamo te radove u kući,njegova mama skuha pa donese ručak, a to je zbog kritike,jer je rekla prije negoli sam trodila da će kuhati, onda devet mjeseci nije donijela ništa. Onsda sam ja bila oštrijeg jezika,premorena, izletjelo mi je i sad mi fino donosi klopu. Zapravo, donosi svom sinu. (Šta bi Siniša jeo sutra?, Štadamu skuham? A jel voli bundevice? bla bla)
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Aleksandra čet srp 17, 2008 1:04 am

      Eeee, moja tema. Ja vječno u letu radim to ovako (pazi sad :D )
      Kuha, u većim količinama (kad kuham) a često to odradi i mm, npr nedavno je on skuhao veeliki lonac punjenih papirka i sarme, ja napravim po 3 velika pleha lazanja a u istoj turi i bologneze i gulaš, ponekad grah (tu je mm majstor) i to onda lijepo rasporedimo u plastike (ima zgodna mraka 7 days -7 posudica u paketu i taman je doza koja nam treba) i zamrznemo i onda smo vadim.
      Ako kuham, onda je to ili ubaciti u pekač smrznuto meso, gurnuti ga u rernu i naštimati tajmer i onda 20min prije ručka ubaciti krumpiriće ili izvaditi povrće iz juhe ili slično brzinsko.
      Ili rjeđe dinstanje kakvih šnicli ili bataka s rižom i povrćem ali to je rjeđe. Često roštiljamo pogotovo ljeti, tu je svakar dežurni kuhar pa sve zamiriši več u 3:15 i to mi je najdraže jer onda jedemo dole pa nemam čak ni sue za oprati :D Ubiti ljeti je to 80% pa zaista ne kuham puno. Od jeseni do proljeća se ne vidimo puno pa je onda kuhanje moje, iako ja počnem ručak u 3:15 a mm dolazi u 3:35 :D

      Vikendom često mm kuja, voli, uživa a kuha 10 put bolje od mene pa ga pustim rado Wink
      Juhica se kuha sama, i nju nikad ne ledim nego skuham za 2 dana pa imamo za danas i sutra.
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Twin pet srp 18, 2008 10:13 am

      evo da se i ja priključim. ja, recimo, obožavam kuhati, ali sad već, zbog objektivnih okolnosti, nisam u stanju stajati nad štednjakom satima, sjeckati i sl. onda recimo ovako: nedjeljom kad kuham juhu (onu domaću koja se po 3 sata kuha) napravim je dosta jaku, procijedim i prije soljenja rasporedim u manje zdjelice od po pola litre i zamrznem. kad mi treba juha, samo je ubacim skup sa vodom, nasjeckam 1 mrkvu i ubacim šaku graška (za izgled jer je u juhi kuhana tona povrća!) i zakuham! a sve povrće iz juhe (ostavim par mrkvica jedino) propasiram štapnim mikserom, dodam eventualno malo umaka od pečenja koje radim i to zamrznem - super umak za tijesta ili rižu, krumpir preko tjedna kad samo recimo ispečem šnicl. ili s tim zgušnjavam druge umake koje radim! znam često podinstati tonu svakakvg povrća, koje imam u frižideru s junetinom, začinim i odvojim u zdjelice. onda kad mi treba ili imam već gotov saft - malo vode dodam ili dodam mahuna i krumpira pa imamo čušpajz za 2 dana. kad filam papriku obavezno duplo nafilam pa zamrznem pola količine sirovih - uštedi mi ipak rijeme. sarmu ne zamrzavam, samo meso u obliku ćufti pa njih onda pravim. kad se kućni budžet popuni (!?!) idem u nabavku pa kupim malo mesa na akciji, zamrznem, povrća raznog (špinat, blitva, mahune, tikvice) pa sve obarim i i mam polu-gotova jela. mene to ipak spašava.
      e, da - slavni bolognese sam skoro zaboravila! tonu ga napravim pa odvojim i stavim u zdjelice, a znam i komplet lasagne zamrznuti kad ima mjesta u zamrzivaču!
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Sonja pet srp 18, 2008 11:10 am

      o pa super cure, pišite još, podučite me nekim trikovima Wink Smile
      tanja
      tanja
      domaći
      domaći


      Broj postova : 885
      Lokacija : ni vrit ni mimo
      Proud to be : mama trojkica

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by tanja pet srp 18, 2008 12:21 pm

      a ja ne zamrzavam nikad nista...
      uvijek kuham svjeze, al za dva dana. npr juhu, grah, paprike, sarme, cuspajze, manestrice od povrca, gulase i bolognese. sve za dva dana. ako je danas bolognese s pastom(tijestom) sutra je s pire krumpirom ili njokima. grah je jedan dan sami grah s kobasicama, drugi dan ubacim malo tijesta(paste) unutra ili kiselog kupusa.
      inace, tek sam sad u trudnoci s triplicima konacno napravila kuhinju po mom gustu, tako da imam mjesta i za kuhanje i za objedovanje.
      anchica
      anchica
      akter
      akter


      Broj postova : 308
      Lokacija : šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by anchica pet srp 18, 2008 8:41 pm

      e ok tanja sad sam ogladnila... Wink

      ja kad kuham isto spremam ponekad za 2 dana....juhu pogotovo za hahare...spremim većinom za 2-3 dana....dok povrće uvijek sviježe
      markoanja
      markoanja
      akter
      akter


      Broj postova : 308
      Lokacija : petrovo
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by markoanja sri srp 30, 2008 5:07 pm

      uvijek kuham svježe svaki dan.zna se da je to najzdravije.ja ne kuham jedino kada imam 15do 20 torti za sutra tada naručimo ćevape.sve se može stignuti kada se hoće,samo sebi treba organizovati život.
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Sonja sri srp 30, 2008 5:33 pm

      draga, ti naveliko spremaš torte?? vidim imaš velike narudže Smile
      doduše, ne čudim se ni tome ni da svaki dan kuhaš, uzmem li u obzir gdje sam te upoznala Wink
      cvijece za tebe
      Vanja
      Vanja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3745
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Vanja sri srp 30, 2008 7:32 pm

      nisam nikad smrzavala ,ali samo zato što neznam to, tj. nikad nismo to radili ,ali bi mi jako dobro došlo , tako da molim upute. ovo sa bolonjezom -znači skroz ga napravite i onda smrznete , a paprike skuhane ili samo napunjene svježe pa smrznute??
      Vanja
      Vanja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3745
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Vanja sri srp 30, 2008 7:36 pm

      pročitala sam mm kako radite i odmah se složio Wink samo još trebamo kupiti škrinju :D
      tanja
      tanja
      domaći
      domaći


      Broj postova : 885
      Lokacija : ni vrit ni mimo
      Proud to be : mama trojkica

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by tanja čet srp 31, 2008 10:58 am

      vanja paprike mozes skuhati i do kraja pa smrznuti, a mozes i napuniti pa sirove smrznuti. bologneze skuhas ohladis, podijelis u porcije i u skrinju.. juhu isto tako, bez tjestenine. tako mozes zamrzavati i sarmu, grah,cuspajze i svasa nesto...onda recimo, kad te volja(i i mas vremena) napravis lazanje, pa ubacis u skrinju nepecene a ohladjene(jer besamel i meso u lazanje ide vruce da tijesto malo otpusti) zamrznes ih u kalupu u kojem inace peces pa nakon par sati iz kalupa smrznuto prebacis u vrecicu za skrinju. evo ti slobodan kalup i mjesta ponovo u skrinji. ja tako smrzavam i njoke i fuze i njoke sa sljivama i svasta nesto...
      ako se sjetim jos sta da smrzavam, napisem..
      Vanja
      Vanja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3745
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Vanja čet srp 31, 2008 11:15 am

      hvala ,ja sam do sad zamrzavala samo tijesto tj. njoke , knedle ,kiflice .... evo ovaj ili idući tjedan ću napravit punjenje paprike (sad je cijena dobra) pa ću napravit više. hvala na savijetu

      OT tanja daj na receptima napiši recept za fuže ( jesu li to oni smotuljci od tijesta ,inače istarsko jelo??)
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Maja pet kol 01, 2008 6:08 pm

      markoanja je napisao/la:uvijek kuham svježe svaki dan.zna se da je to najzdravije.ja ne kuham jedino kada imam 15do 20 torti za sutra tada naručimo ćevape.sve se može stignuti kada se hoće,samo sebi treba organizovati život.

      ne zelim bit bezobrazna, ali sam temu postavila iz razloga da si olaksamo... po meni je i zamrznuto jednako dobro kao i svjeze pripremljeno tako da... uostalom, meni se neda svaki dan stajat za stednjakom... rade provedem jutro s ekipom...
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Sonja pet kol 01, 2008 6:13 pm

      a naravno, svatko će kako mu paše Smile
      tebi je teže svaki dan kuhati sa dva jednogodišnjaka, sama u stanu...
      nego nekome drugome...
      a vjerujem da je i velika stvar navike. mi doma nikad nismo gotovu hranu smrzavali i kuhalo sve svaki dan ili za dva dana.
      ili se pojelo nešto "na brzinu"
      nisam pretjerano opterečena time, ali baš volim da je svježe. ja osjetim razliku u okusu kad je zamrznuto pa mi nije drago Wink
      Love
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Maja pet kol 01, 2008 11:33 pm

      ma ni mi nismo nikad zamrzavali... to sam naucila silom prilika Wink

      Sponsored content


      Male tajne velikih majstora kuhinje Empty Re: Male tajne velikih majstora kuhinje

      Postaj by Sponsored content

        Similar topics

        -

        Sada je: uto svi 21, 2024 12:42 am.