B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Bolovi, bolovi, deseti tjedan Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Bolovi, bolovi, deseti tjedan Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Bolovi, bolovi, deseti tjedan Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Bolovi, bolovi, deseti tjedan Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Bolovi, bolovi, deseti tjedan Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Bolovi, bolovi, deseti tjedan Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Bolovi, bolovi, deseti tjedan Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Bolovi, bolovi, deseti tjedan Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Bolovi, bolovi, deseti tjedan Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Bolovi, bolovi, deseti tjedan Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+3
jecka
dragoness
morska lasta
7 posters

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    avatar
    morska lasta
    novak
    novak


    Broj postova : 14

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by morska lasta pon kol 22, 2011 9:33 am

    Poz curke ( nadam se da je forum jos aktivan?? ).
    Ovako, imam problem koji me nocas prestrasio toliko da sam u dva navrata sanjala kako mi dr govori da sam izgubila bebu.
    naime, trudna sam deseti tjedan( 9 +5), i odjednom sam sinoc pocela osjecati nekako cudne i teske bolove pri dnu stomaka, i kao neku napetost.
    Inace, od cetvrtog tjedna sam imala krvarenje te sam na progesteron injekcijama i utricima, i do sada nije bilo nekih vecih problema a i mirujem, strogo...ups, moram priznati da sam posljednih dana ioak bila malo aktivnija nego inace.
    Dakle, taj osjecaj napetosti maternice, pa probadanje sad desnog jajnika( najcesce desnog), sad lijevog, pa zadrzavanje bola u sredini maternice, ili, po mom mislinjenju na mjestu gdje je zakacena beba, izludjuje me.
    Kontrola je u cetvrtak tek, danas nema smisla da idem jer je strasna guzva, u bolnicu ako odem, pregledaju uzasno gruba( cak su mi previdjeli ono krvarenje na pocetku pa sam izabrala doktora privatno, koji radi tek od 17 popodne).Moze li biti da sam se prehladila? Vrucine su i ja se setkam bukvalno gola po stanu( samo zamotam ledja i pokrijem...khm).

    Uglavnom, umirem od brige i strah me pomaknuti se da se bol ne javi...mada me nocas boljelo u svakom polozaju.
    Neko kaze da je normalno jer dolazi do rastezanja maternice, ali da li j ezaista normalno da boli kao da bi se maternica rasprsla da je dirnem rukom?
    dragoness
    dragoness
    novak
    novak


    Broj postova : 25
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by dragoness pon kol 22, 2011 9:42 am

    pa mene je isto znalo bolit, kao kad imam M (a to nikada nije bilo malo ni blago), ali nisam imala problema sa krvarenjima. ali da, bolovi u tom stadiju trudnoće pogotovo sa duplićima su neizostavni dio paketa.mene je dosta smirivalo moje apsolutno povjerenje u dr. koji mi je vodio trudnoću. čim mi je on objasnio otkud i zašto ti bolovi, kao da su se smanjili (šta psiha radi.... Smile )
    avatar
    morska lasta
    novak
    novak


    Broj postova : 14

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by morska lasta pon kol 22, 2011 9:46 am

    Ja sam pogrijesila topic, nemam duplice, ali me boliii,mislim, boli onako da mi smeta, ogranicava, i cini mi se , najvise strasi. Evo sad MM kaze da sam od jucer nekako napeta( vjerovatno je mislio na stomak, koji i jeste malo vise napet nego inace, kao da se povecao preko noci confused ).
    dragoness
    dragoness
    novak
    novak


    Broj postova : 25
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by dragoness pon kol 22, 2011 9:55 am

    ma nema veze za dupliće, ali moj savjet ti je da ako se ne osjećaš sigurno u uzrok bolova, odi doktoru. ili ga bar nazovi i reci mu u čemu je problem. četvrtak je daleko u svakom slučaju da budeš u strahu do tad.
    avatar
    morska lasta
    novak
    novak


    Broj postova : 14

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by morska lasta pon kol 22, 2011 10:01 am

    A zvacu ako se ne daj Boze, pojacaju, ovako je nekako i podnosljivo, dok se namjestim pa ne boli toliko, vec onako, samo bolucka kad je ruzan polozaj.
    Najgore je sto neko kaze normalno je, to se sve unutra rasteze i priprema, a neko kaze odmah doktoru...a ja ne mogu jer sam bez auta do veceras:(
    dragoness
    dragoness
    novak
    novak


    Broj postova : 25
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by dragoness pon kol 22, 2011 10:11 am

    gle, ako prestane kad proomjeniš položaj, onda vjerojatno nije ništa zabrinjavajuće. problem je kad boli konstantno bez obzira kako se namjestila ili šta god da napravila. pretpostavljam da je samo u pitanju rastezanje, ali zvrcni doktora neka ti malo pojasni, biće ti lakše kad ti to kaže neko u bijeloj kuti.
    avatar
    morska lasta
    novak
    novak


    Broj postova : 14

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by morska lasta pon kol 22, 2011 10:24 am

    Da, prestane bol kad se namjestim, ostane samo lagani pritisak nekakav, i to ne bas stalno. A i bol, sad jaci sad slabiji, uglavnom ne zahtijeva analgetik. ma problem kod nasih doktora je sto je sad, recimo, on u sali i operira( radi u bolnici i privatno), tako da ga zvati ne mogu:(
    Mogu samo cekati, mirovati, i ako se ne daj Boze pogorsa, raspaliti u bolnicu s kakvim komsijom ili nekim.
    avatar
    jecka
    novak
    novak


    Broj postova : 17
    Lokacija : podgorica
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by jecka uto kol 23, 2011 12:28 pm

    morska lasto, kako ti je danas? jesi li zvala doktora? bolovi zbog sirenja materice su normalni, dragoness ti je to rekla, ja sam imala bolove i pritiske, ali nikada da bih razmisljala o anelgeticima. Jedan savet, ako te nesto muci nemoj pravdati doktora, njegovu prezauzetost, misliti o guzvi... Tvoje dobro stanje i bezbriznost su daleko izad svega toga... Zato zovi, idi, trazi, jer vi ste najbitniji...
    Ko bi reko
    Ko bi reko
    domaći
    domaći


    Broj postova : 647
    Lokacija : Zagreb- Siget
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by Ko bi reko uto kol 23, 2011 1:25 pm

    jecka je napisao/la:
    nemoj pravdati doktora, njegovu prezauzetost, misliti o guzvi... Tvoje dobro stanje i bezbriznost su daleko izad svega toga... Zato zovi, idi, trazi, jer vi ste najbitniji...

    dooobar

    javi nam Wink
    matilda
    matilda
    akter
    akter


    Broj postova : 368
    Lokacija : METKOVIĆ
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by matilda uto kol 23, 2011 1:57 pm

    ja se ne bih zabrinjavala,ali bih isto otišla do doktora čim prije nek pogleda i otkloni sve sumnje i strahove.....tako ako te netko može odvesti pa čak i do nekog drugog doktora ja bih otišla...
    avatar
    morska lasta
    novak
    novak


    Broj postova : 14

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by morska lasta uto kol 23, 2011 9:52 pm

    Uh, htjela sam doci jos jutros ali nisam mogla naci stranicu( Shame on me).
    Da, bolovi su jos tu, ali znatno manjeg inenziteta. Ono, ako ustanem i krecem se, boli, ako lezim na boku sad skoro nikako ne, na ledjima pomaze ako savijem noge malo ali ipak legnem na bok. Uglavnom, u krevetu sam i danas cijeli dan, sjedenje ne dolazi u obzir, jer me boli kao odozdo i siri se desno, lijevo, ka sredini, nemam vis epojma kud. Ali, vazno da ipak postoje polozaji koji m odgovaraju...da jucer sam otisla i primila dozu progesterona koju sam trebala primiti( islo je na treci dan, pa me prebacio na peti, cim je prebacio na peti, bolovi su poceli), tako da sam na svoju ruku uzela jucer injekciju, to je cetvrti dan valjda. Ionako ne skode, samo malo vise pajkim posto pijem i utrice. Kontrola je krajem sedmice, koliko jedva cekam, toliko se i plasim. Mucnine su normalne( hvala Bogu), krvarenja nema, grudi bole...uglavnom, bolnica nije daleko za ne daj Boze, 5 min. Javim se ujutro svakako, evo biljezim stranicu Smile

    Hvala za brigu:D
    avatar
    morska lasta
    novak
    novak


    Broj postova : 14

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by morska lasta uto kol 23, 2011 9:55 pm

    matilda...nema kod nas doktora bas tako kako mislis. Ako odes u bolnicu(iako radim dole), cekas satima na tvrdoj klupi, jer su svi zauzeti, ima ih malo. Privatnika imamo jednog, i on radi u bolnici i taj mi odrzava trudnocu. Prva me pregledala doktorica u bolnici vag. ultrazvukom na koji nije navukla nikakvu zastitu( tek kasnije sam skuzila, sutradan), a prije mene pregledala 20 zena...pokupila sam infekciju a nista mi nije napravila, samo rekla da ne vidi nista i da dodjem za 10 dana. Sutradan sma prokrvarila i otisla privatno doktoru kod kojeg sam i sad. Toliko o nasem bajnom kadru...
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by Aleksandra uto kol 23, 2011 10:07 pm

    čizzz, u kojem si ti gradu/mjestu ?
    avatar
    jecka
    novak
    novak


    Broj postova : 17
    Lokacija : podgorica
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by jecka uto kol 23, 2011 11:21 pm

    [quote] Prva me pregledala doktorica u bolnici vag. ultrazvukom na koji nije navukla nikakvu zastitu( tek kasnije sam skuzila, sutradan), a prije mene pregledala 20 zena...pokupila sam infekciju a nista mi nije napravila, samo rekla da ne vidi nista i da dodjem za 10 dana. Sutradan sma prokrvarila i otisla privatno doktoru kod kojeg sam i sad. Toliko o nasem bajnom kadru...
    boze, boze, kao da smo u XIX veku. ne znam, gde zivis. ali kao zdravstveni radnik ti kazem `PAZI SE`
    Kod:
    Kod:
    [code]
    avatar
    jecka
    novak
    novak


    Broj postova : 17
    Lokacija : podgorica
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by jecka uto kol 23, 2011 11:24 pm

    STA SAM OVO NAPRAVILA roll . Valjda umor cini svoje...
    avatar
    morska lasta
    novak
    novak


    Broj postova : 14

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by morska lasta sri kol 24, 2011 10:50 am

    Aleksandra, Travnik, Bih .


    @jecka pa i ja sam zdravstveni radnik, zato me i zacudjuje postupak, covjece, da ih ne znam ne bi mi bilo krivo.Ovaj sto me vodi je ok, ne samo privatno kad odes vec inace, ali nije uvijek dostupan, nazalost.
    A jutros bolucka jos uvijek. Nekako se ujutro uvijek razovaram kad ustanem, jer mislim, prespavacu noc, ujutro nece biti bolova( tako je bilo prvi put, kad sam krvarila), medjutim oni su uvijek ujutro jaci nego uvecer. Osjecam kao da mi dole stoji nesto pa me zulja, hmmm, mozda kao trn kad se zagnoji pa boli cim predjes prstom preko njega, tako i ovo, cim je nezgodan polozaj, gdje nesto dira nesto unutra( nemam pojma vise ni gdje mi je sta), tad boli, a kad se ustimam da je sve slobodno i da ima mjesta cak i za najmanje crijevo cini mi se, tad je lakse i ne boli uopste. Ipak, o analgeticima jos nisam razmisljala, dakle, niti oni bolovi kad bas zaboli nisu toliko jaki da bih morala, povremeni su. Kontrola sutra ili u petak...hmm, zavisno od plate majku im i platu...mislim da ce na kontroli samo moci konstatovati da nesto nije u redu, ili da je u redu, posto sam na svoj terapiji koju inace daju...dakle, to be or not to be.
    avatar
    morska lasta
    novak
    novak


    Broj postova : 14

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by morska lasta sri kol 24, 2011 10:55 am

    jecka je napisao/la:STA SAM OVO NAPRAVILA roll . Valjda umor cini svoje...
    Ma hajde, snalazimo se Wink
    matilda
    matilda
    akter
    akter


    Broj postova : 368
    Lokacija : METKOVIĆ
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by matilda sri kol 24, 2011 11:52 am

    a svašta! žao mi je da je tako i nadam se da ćeš biti dobro usloro i da neće boliti.....
    avatar
    jecka
    novak
    novak


    Broj postova : 17
    Lokacija : podgorica
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by jecka čet kol 25, 2011 11:36 am

    ima li sta novo? kako ti je danas?
    avatar
    morska lasta
    novak
    novak


    Broj postova : 14

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by morska lasta pet kol 26, 2011 1:06 pm

    Veceras kontrola, vidjecemo, bolkeo je, sve do jucer...onda se lagano pocelo razilaziti, ne znam. Sadi ne osjecam da sam trudna...ni mucnina, ni napetih grudi, ni trbuscica...nema niceg.
    avatar
    morska lasta
    novak
    novak


    Broj postova : 14

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by morska lasta pet kol 26, 2011 1:06 pm

    a jucer nisam mogla ni u polulezecem polozaju, zato na net nisam dolazila.
    duplići
    duplići
    novak
    novak


    Broj postova : 58
    Lokacija : DUBROVNIK
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by duplići pet kol 26, 2011 7:06 pm

    I mene je dosta bolio stomak i leđa kad sam bila trudna strah me je bilo poć bilo gdje sama. Doktor mi je savjetovao mirovanje. Meni je reko da je sve dobro dok nema krvarenja nikakvog iscjetka dok sam zatvorena, a ultrazvuk je uredan a svaka bol je jedan? Tako nikad opreza dosta! Moj savjet lezi odmaraj koliko možeš.
    avatar
    morska lasta
    novak
    novak


    Broj postova : 14

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by morska lasta sub kol 27, 2011 8:19 am

    Kontrola bila, bebach narastao, nije mi pokazala otkucaje srca ovaj put( nije ih ni ona gledala??), ali je zato pokusaj vaginalnog pregleda kji sam odmah odbila, plus taj brzinski UZ na kom je samo vidjela da je "sve u redu" te me narucila za 4 dana, naplatila 60 km??Ono, pregled 20, plus UZ 40. Hebo lud zbunjenog. Osim toga, pored sebe je posadila mulca od sina, koji studira medicinu, te mu pokazivala i objasnjavala, da umalo nisma rekla: halooooo, je li ovo drzavna ustanova da ti njega obucavas na meni? Vodi kuci pa se ti natakari na kakav stol i nek' pipa i gleda do mile volje. Ali, neka je sve ok pa makar, mada kaze da mi je nalaz urina ureda( a on pun bakterija), cut ce svoje kroz 4 dana kad taj isti nalaz odnesem dok joj i muz bude radio( on je vlasnik, a ona se samo kasnije udala za njega).Cuj nalaz urina uredan, u isto vrijeme na njemu pise: bakterij: mnogo. heloooouuuu, pa onda me boli radi bakterija.
    duplići
    duplići
    novak
    novak


    Broj postova : 58
    Lokacija : DUBROVNIK
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by duplići sub kol 27, 2011 8:52 am

    Ja bi ti preporučila da vadiš i briseve. meni su brisvi pokazali dosta vrsta bakterija što sam liječila ali tek s navršenih 12 tj trudnoće
    avatar
    morska lasta
    novak
    novak


    Broj postova : 14

    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by morska lasta sub kol 27, 2011 8:59 am

    Ma ja sam vec lijecila "dozvoljenim" antibioticima, a briseve ne mogu uzeti dok ne prdje ovaj mjesec jer su zaposleni mikrobiologije...na kolektivnom godisnjem odmoru...

    A da, vjerovatno ima i gljivica, jer kad sam dosla kuci primijetila sam sirasti iscjedak. ma dovraga, ona je napisala uredan nalaz, rodnica uredne boje...a dole mi se sve crveni na ulazu, pa je li to uredno? Ali, nekako ce proci ova 4 dana pa cemo vidjeti. Danas ne boli, jucer je u cekaonici boljelo ko sma vrag, krsta, stomak, sve zivo, stid me bilo pravih trudnica, onih sa velikom pupom, koje su tako normalno stajale i cavrljale...doduse sve su po 15 godina mladje...
    Uzela sam brusnicu barem, pa pijem dok ne dodje taj dvanaesti tjedan( ma kako samo mogu reci da je dvanaesti tjedan prvog, kad ja tacno znam kad sam ostala u drugom stanju, pa oni zure naprijed cijela 2 tjedna).

    Sponsored content


    Bolovi, bolovi, deseti tjedan Empty Re: Bolovi, bolovi, deseti tjedan

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » bolovi

      Sada je: pon svi 20, 2024 9:10 pm.