B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Bolovi u ranoj trudnoci Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Bolovi u ranoj trudnoci Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Bolovi u ranoj trudnoci Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Bolovi u ranoj trudnoci Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Bolovi u ranoj trudnoci Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Bolovi u ranoj trudnoci Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Bolovi u ranoj trudnoci Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Bolovi u ranoj trudnoci Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Bolovi u ranoj trudnoci Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Bolovi u ranoj trudnoci Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+8
blanche
Malena__83
blaza27
maksi
Aleksandra
aldijana
Sonja
RozaGroza
12 posters

    Bolovi u ranoj trudnoci

    RozaGroza
    RozaGroza
    novak
    novak


    Broj postova : 64

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by RozaGroza uto kol 26, 2008 7:43 pm

    Drage trudnice, nova sam na ovom forumu, i presretna sam da postoji Smile
    Trudna sam 7+4, dvojajčani blizanci, mala srca uredno kucaju, i na pregledu doktorica rekla da joj sve super izgleda. Naručena na briseve u Ponedjeljak.
    Zanima me da li je neka od vas iskusila bolove u ovako ranoj trudnoći. Imam sve simptome tzv. Round Ligament Pains (kratka probadanja u trbuhu), al me brine što se oni u jednoplodnoj trudnoći javljaju tek u drugom tromjesečju, a ja nisam ni blizu. Dali je drugačije sa blizanačkom trudnoćom, možda ti simptomi dolaze prije?
    Moja je doktorica dosta opuštena i govori da je to normalan rast maternice, al mene je svejedno strah...
    Ako mi netko može odgovoriti bila bi vam jako zahvalna, a i dobro bi mi došao bilo koji savjet ili osobna iskustva koja mi mogu pomoći ili eventualno razjasniti neke simptome.
    HVALA Wink
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by Sonja uto kol 26, 2008 7:49 pm

    dobro nam došla Roza i tvoje malene točkice Smile Smile
    ja sam od 5-9 tjedna, ponekad, povremeno, padala na koljena od tih probadajućih bolova u maternici.
    bila sam uvjerena da jajnici, predmenstrualno, dok nisam napravila testić u 5+dva tri dana Wink
    ali doslovce, bez uveličavanja, koliko je bol bila oštra i jaka.
    ako šefica doktorica kaže da sve super izgleda, vjeruj joj Wink
    a normalno je, rast maternice, takvo sam ja pojašnjenje isto dobila, a ipak je u blizanačkoj to intenzivnije, nego u jednoplodnoj trudnoći Smile
    otkud si??
    otvori topic u upoznavanju, pa nam se malo predstavi... a tamo možeš pročitati i naša upoznavanja, pa da znaš s kim imaš posla Wink :D :D :D
    RozaGroza
    RozaGroza
    novak
    novak


    Broj postova : 64

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by RozaGroza uto kol 26, 2008 8:42 pm

    Sonja hvala, umirila si me...ja nemam ni blizu tako jake bolove da bih uopće morala i zajauknut, al kako smo prije 2 godine izgubili našu curicu u 6 mjesecu trudnoče, mislim da pušem i na hladno...
    Inaće sam iz Dubrovnika...idem se sad predstaviti Wink
    aldijana
    aldijana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 852
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by aldijana sri kol 27, 2008 1:02 am

    Roza, razumijem tvoj strah, ali ne brini. Mene je toliko probadalo, da me znalo vratiti natrag u fotelju, a često sam i grizla njen naslonjač...Užasno jaka probadanja, ali bez brige proći će...Moja preporuka je da polako ustaješ, sjedaš, liježeš....kad sam to skontala, bilo je mnogo podnošljivije
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by Aleksandra sri kol 27, 2008 10:07 am

    Curke su ti več rekle da je to nažalost normalno. Meni nije bilo tako strašno sve do nekih 11 tjedana onda me tako zgromilo jednom da se nisam doslovce mogla pomaknuti, no kasnije je ispalo da mi je to vjerojatno puknuo hematom-miom koji je rastao skupa s bebama ali je bolilo ko sam vrag.

    No misli pozitivio, sve če biti ok!
    RozaGroza
    RozaGroza
    novak
    novak


    Broj postova : 64

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by RozaGroza sri kol 27, 2008 2:25 pm

    Hvala cure....kako nisam do sad nikad ni čitala o blizanačkoj trudnoći, sve mi je to novo, i očekujem da će biti slično jednoplodnoj, ali nije :o
    Danas mi je dosta lakše, počela sam sve raditi nježnije i polakše...a i od jučer pijem donat mg koji je navodno dosta dobar...al ga mrzim pa mi je jedna čaša toga ko da ocat pijem rigolino
    A utrogestani su me napuhali, već izgledam ko da sam 4-5 mjesec lol!

    Ps: što su mi fora ovi smajlići...
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by Sonja sri kol 27, 2008 2:30 pm

    jesi sigurna da su te tabl. napuhale, ja sam uskočila u trudničku, komoda radi, u 10om tjednu Wink :D :D
    RozaGroza
    RozaGroza
    novak
    novak


    Broj postova : 64

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by RozaGroza sri kol 27, 2008 2:42 pm

    pa govori mi ginekologica da taj utrogestan zaista može napuhat full...iako moram priznat da zadnjih 5-6 dana vidim promjene, postaje mi stomak nekako okrugao!!! več je kakav mi je bio u prvoj trudnoći sa nekih 4 mjeseca...pa sam skroz zbunjena...al gin govori blizanačka trudnoća + utrogestani a i malo viška od prije Wink i sad me već ljudi puštaju preko reda Smile
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by Sonja sri kol 27, 2008 2:53 pm

    :D :D
    barem neka korist Wink
    a još kad ti u šestom, sedmom mjesecu počnu ljudi na cesti govoriti "ovih dana termin??" "još malo" i sl....
    Wink
    samo ti uživaj u toj pupici dok još od nje možeš disati Smile
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by maksi sri kol 27, 2008 6:48 pm

    Ja sam u početku trudnoće imala takve grčeve da sam morala leći. Srećom to se više nije ponavljalo. Isto je bio prisutan strah zbog prve trudnoće. I držao me sve do 30-tog tjedna. Tada sam odahnula.
    A trbuh sam dobila odmah u prvim tjednima. U 25 tj su svi susjedi pitali jesam li rodila, a ja bila u bolnici na mirovanju i imala još dosta do kraja. Laughing
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by blaza27 sri kol 27, 2008 7:43 pm

    Roza Groza ja sam ti vec napisala na onom forumu da su ti ti bolovi normalni.i ja ih isto imam al mi je ginicka rekla da je to sve normalno.a kako sam stavljala utrogestan i ja sam mislila da sam se napuhala od njega al nije vec je okrugao i to je blizanacka trudnoca mada meni u prvoj trudnoci isto bila blizanacka al se nije odma tako vidio.al sad je bilo malo i ostalo stomaka i malo naraslo pa malo i utrogestan napuhao i eto ga. a sjecam se da su men u 7 mjesecu trudnoce pitali jel mi sad nekad termin pa kad bi im rekla da ima jos skoro dva mjeseca onda su me cudno gledali dok nisam rekla da nosim blizance.al neka buse rastu samo neka su nam bebe zdrave.
    RozaGroza
    RozaGroza
    novak
    novak


    Broj postova : 64

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by RozaGroza sri kol 27, 2008 8:10 pm

    Ma prebolim ja trbuh i kile...ništa što 2 bebice, malo plivanja i šetnjica neće sredit...samo da zagrlim moje dvije ljubavice žive i zdrave twin
    Danas mi Ante (muž) kupio Buco sir, govori "evo za moju bucmastu" a ja kad sam vidila Buca zaslinila Laughing baš mi se nije jeo ručak koji smo napravili rigolino

    Brišem cure...pjevamo, navodno je dobro za dječicu, a imamo rock n roll band pa malo vježbamo dance ovi naši hahari će sigurno bit neki rokeri, tata im po cijeli dan svira gitaru...
    Sweet dreams svima... Love
    RozaGroza
    RozaGroza
    novak
    novak


    Broj postova : 64

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by RozaGroza uto ruj 16, 2008 12:26 pm

    Cure, evo da se kratko javim...bebice su dobro, mama je malo manje dobro, jako sam umorna i imam tu i tamo probadanja i boluckanja...a još me počeo i mučiti položaj u kojem spavam pa sam si nabavila jastuk za dojenje...aaaaah divan je....još 5 dana i u 12om smo tjednu Smile

    Evo več kad tipkam da vas i pitam, jel normalno da mi je ponekad trbuh jako težak i baš imam osječaj da je uteg unutra...nekad ne nekad da, ovisno koliko sam se odmarala taj dan ili dan prije..malo se prepadnem jer zbog toga moram leći i opustit se, najčešće ne mogu ništa previše raditi,moram jako polako ustajati, hodati itd. Question

    Kiss vama i dječici
    aldijana
    aldijana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 852
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by aldijana uto ruj 16, 2008 1:45 pm

    Kad malo bolje razmislim, u trnoći je gotovo sve normalno, što inače nije...mene je uvijek nešto bockalo, probadalo, vuklo dole....dr mi je rekao da je to sastavni dio trudnoće, da se tijelo prilagođava novonastalom stanju, bebe rastu i kako bi sebi napravile mjesto potiskuju sve organe ...
    Dakle, moj savjet bio bio - bez panike...Odmaraj što više i kad god te nešto žacne sjedi ili lezi...Tako sam ja radila
    Sretno Love
    RozaGroza
    RozaGroza
    novak
    novak


    Broj postova : 64

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by RozaGroza uto ruj 16, 2008 4:10 pm

    Joj kako sam se sad rastužila...cura koja je sa mnom na RODA forumu odrbojavala i ostale smo trudne u isto vrijeme, je danas otkrila da njenoj bebici više srce ne kuca...to je prestrašno Sad

    To me isto tako jako prepalo, i sad me strah da bi mi se moglo dogoditi isto. Bojim se jer sam tek jučer saznala za termin "uloživost"...a ja osječam nekakva lagana probadanja u rodnici...da li je to normalno? Malo frikiram, i strah me, i tužna sam jer mi je jako jako žao što se njoj to sve dogodilo, a tako je bila sretna...

    Inače svi su mi brisevi i urinokultura dobri, nema ničeg opasnog, osim nekakvog enterococcusa, koji nije zabrinjavajući...
    blaza27
    blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3009
    Lokacija : jug
    Proud to be : Dupla duplica

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by blaza27 uto ruj 16, 2008 4:30 pm

    roza groza procitala sam sta se ivani desilo i bas mi je zao al nemoj se zato zabrinjavat da ce tako i tebi.misli pozitivno.ta probadanja su normalna i rekla sam ti nemoj se vise zamarat stim.ako te bas toliko zabrinjava otidji negdje privatno ili nazovi svoju gin pa odi na pregled pa ces bit mirna,ali ja ti opet govorim da se netrebas nista brinut.
    RozaGroza
    RozaGroza
    novak
    novak


    Broj postova : 64

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by RozaGroza uto ruj 16, 2008 7:02 pm

    Ma ne brinem se više, čula sam se s doktoricom, samo me je to s Ivanom tako pogodilo...nekako smo se skompale preko neta i tako sam bila sretna kad bi se ona javila i rekla da je sve super...i sad ovo...ma grozno...
    Kiss svima
    RozaGroza
    RozaGroza
    novak
    novak


    Broj postova : 64

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by RozaGroza uto lis 07, 2008 10:19 pm

    Cure eto mene opet s pitanjima.
    Odnedavno sam počela osječat istezanja ligamenata u trbuhu. Baš me zagrče ti mišići pa moram prileći, il se nekako namjestiti dok ne prođe. Doki govori da je normalno, imam dvoje djece u trbuhu itd. itd. ali mene je svejedno malo strah i rado čujem vaša iskustva s tim.
    Čitala sam da ti bolovi ligamenata mogu bit dosta jaki al da nisu opasni ukoliko nisu konstantni niti popračeni nekakvim sukrvičastim iscjedcima, a kod mene nisu.
    Javljaju se nekad dan, dva za redom, pa onda dan, dva ne...a recimo 5-6 puta na dan baš onako osjetim.

    Hvala na pomoći! xxx
    avatar
    Malena__83
    novak
    novak


    Broj postova : 8

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by Malena__83 sub lip 19, 2010 5:36 pm

    Zdravo!
    Ako mogu da pitam iskusne mame:)ili nekoga tko vec prolazi kroz to,posto vidim da pisete o tome:)Radila sam test i pozitivan je,medjutim imala sam konstantno par dana smedjkastai sekret koji je trajao par dana sa sada ga imam skroz malo ili skoro nikako,imam musnine u intervalima,ponekad znaju biti jace nekada slabije,bole me grudi i osjecam se napuhano i malakasalo,dok ponekad imam bolove u stomaku,maloprije se desio jedan ostriji,a jos nisam isla kod ginekologa,pa bih voljela da mi netko kaze da li je to opasno ili sasvim normalno:(
    blanche
    blanche
    domaći
    domaći


    Broj postova : 566
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by blanche sub lip 19, 2010 5:49 pm

    Ja sam imala smećkasti iscjedak oko 12-og tjedna trudnoće,nekoliko dana...Uz "šarafljenje" u trbuhu kao kad trebam dobiti menstruaciju...Umrla od brige,a kad sam spomenula ginekologici,ona je rekla da je to normalno,ali mi je zabranila sex do kraja trudnoće,predostrožnosti radi..
    mish
    mish
    novak
    novak


    Broj postova : 51
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by mish sub lip 19, 2010 5:53 pm

    sto se bolova tice ja sam ih imala do 12 sedmice trudnoce...one menstrualne,kao da cu svaki cas da procurim
    sto se iscjedka tice,imala sam ga..pojavio se cetrnaesti dan kasnjenja menge,ja sam odmah posla kod dr,sreca nije bilo nista strasno,stavljala sam utrogestan 3x dnevno...ja da sam na tvom mjestu bih posla kod dr...

    srecno,i cestitke na trudnoci Bolovi u ranoj trudnoci 283157
    avatar
    Malena__83
    novak
    novak


    Broj postova : 8

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by Malena__83 sub lip 19, 2010 5:55 pm

    Hvala najljepsa:)
    Sada mi je lakse bar do ne odem ginekologu.Pravo me strah.Jer sam prvi put trudna:)
    jelenko
    jelenko
    akter
    akter


    Broj postova : 185
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by jelenko sub lip 19, 2010 6:05 pm

    Malena, čestitam na trudnoći Bolovi u ranoj trudnoci 283157 Meni sve zvuči normalno, ali najbitnije je da se vidiš i čuješ s ginićem, sve što te muči samo pitaj, zaštio bi brinula Bolovi u ranoj trudnoci 889846 Bolovi u ranoj trudnoci 889846 Uživaj!
    zelja
    zelja
    domaći
    domaći


    Broj postova : 510
    Lokacija : velika gorica
    Proud to be : mama blizanaca

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by zelja sub lip 19, 2010 6:59 pm

    čestitke na trudnoći Bolovi u ranoj trudnoci 283157

    evo cure su već rekle, i ja sam od samog početka imala te bolove, mislila sam da trebam dobiti i pojavio se taj obojeni iscjedak a na kraju se ispostavilo da sam trudna 5 tj. ,pila sam utrogestan 3x dnevno

    svakako se javi doktoru i uživaj i javi se Bolovi u ranoj trudnoci 207922
    igordana
    igordana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1078
    Lokacija : Zagreb

    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by igordana sub lip 19, 2010 10:30 pm

    Ja sam isto imala bolove u trudnoći i prokrvarila 6 tj. Otišla sam ginekologu i to na hitnu, jer je taj dan bio praznik...sve je bilo u redu, tada saznala da su blizanci i da imam hematom, dobila utrogestane i mirovala...preporučam ti isto kao i cure gore da odeš ginekologu, nemora biti ništa, ali bolje je provjeriti i biti siguran,

    Sponsored content


    Bolovi u ranoj trudnoci Empty Re: Bolovi u ranoj trudnoci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned svi 19, 2024 12:30 pm.