B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
srčana mana - fetalna echokardiografija Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
srčana mana - fetalna echokardiografija Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
srčana mana - fetalna echokardiografija Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
srčana mana - fetalna echokardiografija Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
srčana mana - fetalna echokardiografija Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
srčana mana - fetalna echokardiografija Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
srčana mana - fetalna echokardiografija Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
srčana mana - fetalna echokardiografija Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
srčana mana - fetalna echokardiografija Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
srčana mana - fetalna echokardiografija Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+10
jelenko
didi
mallena
Aleksandra
tami
niksi
Twin
miki
zaklina
sanjka
14 posters

    srčana mana - fetalna echokardiografija

    avatar
    sanjka
    novak
    novak


    Broj postova : 34
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by sanjka pet vel 19, 2010 3:47 pm

    Pozdrav svima, da li netko ima iskustva sa ovim problemom u tijeku trudnoće. Moj slučaj je taj da kod jednog blizanca (u 18 tjednu trudnoće sam) uočena suspektna srčana greška kao i moguća kromosomski bolesna dvojka. Užas, kad pišem ove riječi... daljnje upute su za prof. Malčića za fetalnu kardiologiju. Ne znam što dalje i ne znam da li sam donjela dobru odluku, ali odlučila sam preuzeti rizik i dati priliku svom djetetu za život! Nisam htjela prekid trudnoće niti amnio... Ja sam uvijek za rizik i pružanje prilike drugima! Žao mi je što moram ovo proživljavati, ali iskustva drugih žena daje mi hrabost jer mnogi su imali velikih problema i negativnih dijagnoza pa su djeca preživjela do kraja i danas su zdrava i vesela! Javite mi svoja iskustva jer msilim da mi to sada može dati najviše snage....
    zaklina
    zaklina
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2816
    Lokacija : Zagreb, Savski Gaj
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by zaklina pet vel 19, 2010 4:16 pm

    Mislim da si donijela dobru odluku. Nemam slicnih iskustava, ali zelim da tebi i malom misicu Bog da snage da sve to sto bolje prozivite!
    Drzite se! srčana mana - fetalna echokardiografija Herz
    avatar
    sanjka
    novak
    novak


    Broj postova : 34
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by sanjka pet vel 19, 2010 4:20 pm

    hvala, hvala baš iščitavam i druge forume i našla sam jedno iskustvo jedne trudnice ...
    eto u nastavku njene riječi

    "Ja sam trudnica koja nosi blizance. Malu curicu i dječaka. nedavno sam na vlastiti zahtjev išla na double test samo radi sigurnosti očekujući da će mi nalazi samo potvrditi da je sa mojom djecom sve ok. zamislite šoka kad su nalazi stigli u kojima je pisalo da je POVIŠEN RIZIK za trisomiju 18. da skratim priču, jedna beba ima edvards sindrom. u razgovoru s ginekologicom preporučila mi je konzultaciju u Petrovoj. odem ja tako u Petrovu, a oni meni ko' iz topa: na amniocentezu! došla sam doma i malo prosurfala, pročitala ponešto o samom edwards sindromu, o amniocentezi i rizicima kod blizanačke trudnoće i kad sam zbrojila za i protiv, rizik pobačaja jednog ili oba ploda, komplikacije i sve uz to naravno s onom brojčanom vjerovatnosti double testa da je sa bebama ipak sve ok, rekla sam sama sebi da nas troje nitko nebude pikao. sa svim tim argumentima došla sam nazad kod moje dr.na razgovor jer ni sama nisam više znala šta da radim. ispalo je tako da gotovo u cijelom zg nema nikoga tko se u takve stvari kuži tako dobro kao dr Podobnik u privatnoj poliklinici. budući da sam i s prvom curicom kod njega išla na neke pretrage u Merkuru, bez sekunde razmišljanja naručila sam se kod njih i otišla. primila me fenomenalna dr Gebauer, nakon pola sata razgovora sa mnom i mojim mužem napravila detaljan 4D ultrazvuk, koji je trajao cca 60 minuta, te da me dodatno smiri zvala je i prof. Podobnika da pregleda bebice. na kraju ispalo je ovako: bebe su, hvala Bogu, žive i zdrave, double test je u slučajevima blizanačke trudnoće totalno nepouzdan, da sam otišla na amnio pikali bi me tko zna koliko puta i budući da su mi djeca toliko živahna da ne mogu biti ni sekunde na miru, tko zna kako bi prošla, a sve za ništa jer je sve ok. to sve za 700 kn, što mislim da je razumna cijena za ovakvu uslugu.ne mogu vjerovati da u današnje doba napretka znanosti i medicine nitko u državnim bolnicama nema uvijete ili volje da se na ovakav način posveti trudnici, nego to kod nas ide sve po kratkom postupku. jel to zaista tako ili sam ja umalo upala među one koje "nisu imale sreće"?""""

    pridružujem se ovom razmišljanju ... pa eto što bude, dječaci će odlučiti ....

    Pozdrav veliki
    miki
    miki
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3827
    Lokacija : Mlini
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by miki pet vel 19, 2010 4:27 pm

    zao mi je sto si mala takva iskustva u Petrovoj ali sad je vazno da cuvas malce sto duze u busi i sve ce biti dobro!
    avatar
    sanjka
    novak
    novak


    Broj postova : 34
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by sanjka pet vel 19, 2010 4:56 pm

    Hej, nisu moja iskustva nego neke druge žene na drugom forumu ... pa sam samo copy - paste. Ja sam bila na sv. Duhu i sve su mi otvoreno rekli.. rizici, alternative, mogućnosti, savjeti... Dobro je psihički se pripremiti na sve; tijekom trudnoće i nakon poroda. Tako da ne mogu biti iznenađena. Štoviše, mogu biti na kraju samo dobiti pozitivni rezultat ... hvala na podršci .. dalje idem kod prof Malčića.....pa vam pišem što se bude događalo.. moji dečki su odlučili živjeti... ja to jednostavno znam jer inače odustali bi već davno, na početku trudnoće!!! srčana mana - fetalna echokardiografija 207922


    Zadnja promjena: sanjka; pet oľu 12, 2010 3:25 pm; ukupno mijenjano 1 put.
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by Twin pet vel 19, 2010 6:37 pm

    Sanjak želim vam svu sreću, a hrabrosti vam ne manjka! tako treba! Što se tiče ovog kopiranog, znam osobno jedan slučaj gdje su dijagnosticirali hirops fetusa i raznorazne druge anomalije pa je trudnica išla na biopsiju korionskih resica i, na kraju, sve je bilo u redu, rodila prekrasno i zdravo dijete! nikad se ne zna i pola toga su samo nagađanja, a što bude, bit će, djeca se bezuvjetno vole!
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by niksi pet vel 19, 2010 6:42 pm

    I ja ti čestitam na odluci i želim svu sreću, samo se čuvaj i misli pozitivno !
    tami
    tami
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2080
    Lokacija : Dalmacija
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by tami pet vel 19, 2010 7:24 pm

    Ja nemam takvih iskustava samo sam htjela napisati da mislim da si donijela ispravnu odluku,samo naprijed hrabra mama srčana mana - fetalna echokardiografija 512189
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by Aleksandra pet vel 19, 2010 8:10 pm

    Samo hrabro i vjeruj u svoje dečke !!!
    avatar
    mallena
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4891
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by mallena pet vel 19, 2010 9:32 pm

    Sanjak želim vam svu sreću, i smo hrabro .
    avatar
    didi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 507
    Lokacija : kaštel stari
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by didi sub vel 20, 2010 11:55 pm

    prof,malčić je super ,pravi stručnjak on će sve vidjeti,kamo sreče da sam u trudnoći stigla do njega bio bi danas moj sin je skroz drugoj situaciji,
    samo hrabro majko donjela si pravu odluku srčana mana - fetalna echokardiografija 207922
    avatar
    sanjka
    novak
    novak


    Broj postova : 34
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by sanjka pon vel 22, 2010 12:47 am

    hvala curke..... užasno mi je teško, mislim da sam preko noći posijedila od tuge i briga. Pokušavam pozitivno misliti, ali najgore mi je kad ostanem sama, tada si ne mogu pomoći i samo plačem i razmišljam kako je grozan osjećaj da jedan mali život tek počinje, a već mi govore o smrti i kraju.
    Didi, čitala sam tvoja iskustva sa MARINOM, svaka ti čast na izdržljivosti i ustrajnosti... ja se nadam da će sve biti dobro, i ne mogu prihvatiti nikakav drugi srčana mana - fetalna echokardiografija 337246
    avatar
    sanjka
    novak
    novak


    Broj postova : 34
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by sanjka pon vel 22, 2010 4:09 pm

    zanimljiv članak, kako dijagnosticirati srčanu manu kod fetusa... preporuka za pročitati jer dobro je znati - za sadašnje i buduće mame!
    http://www.vjesnik.hr/pdf/2001%5C12%5C30%5C19A19.PDF
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by Aleksandra pon vel 22, 2010 4:17 pm

    Eto tu potvrđuje ono što sam ti rekla, ako već je tako, bolje je to znati na vrijeme da se djetetu maksimalno i odmah pomogne, nego da srce zataji dan kasnije a rođena "savršeno zdrava beba" - a takve mi slučajeve najšeće imamo.
    Misli pozitivno !!!
    avatar
    sanjka
    novak
    novak


    Broj postova : 34
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by sanjka pon vel 22, 2010 4:33 pm

    hvala, hvala puno.. puno sada pratim te teme, čitam i informiram se... također postoje i nove metode koje još nisu kod nas... na nekim webovima sam pronašla da test amnio postepeno se zamjenjuje novim metodama i testovima... samo trajat će dok se primjeni kod nas...
    jelenko
    jelenko
    akter
    akter


    Broj postova : 185
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by jelenko uto vel 23, 2010 12:51 am

    Bit će sve dobro draga sanjka, nastoj se što više veseliti bebicama i opuštati se da se i bebe s tobom vesele srčana mana - fetalna echokardiografija 889846
    avatar
    sanjka
    novak
    novak


    Broj postova : 34
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by sanjka uto vel 23, 2010 11:07 am

    Pozdrav svima i hvala na podršci!!!! Stvarno mi to puno znači!
    Eto par informacija za buduće roditeljima sa sličnim simtomima: jučer sam se naručila kod prof. Malčića - Poliklinika za pedijatriju - fetalna ech. Postupak je sljedeći: uputnicu podići kod svog gin. i njima faksirati uputnicu i povijest bolesti. Telefonske narudžbe ne primaju. Meni su brzo odgovorili..... također u pisanoj formi... datum, termin, razlog. Vrlo brzo, sada u petak 26. 02. ... da li to znači da je stvarno hitno i visoki rizik ili možda tako rade ili jednostavno zato što sam na dopisu koji sam slala napisala svojom rukom ŽURNO na pažnju prof. Malčić.... ne znam ... brojim dane i nadam se da će se dečkići do tada još razviti!!!!
    pozdrav svima....
    moni
    moni
    novak
    novak


    Broj postova : 41
    Lokacija : Zagreb -- Dubrava

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by moni sri vel 24, 2010 12:37 am

    Imala sam potrebu napisati par rijeci....jer i ja u 26.02 idem na pregled na Srebrnjak isto na pregled bebinih srceka i optimisticna sam i vjerujem da ce sve biti u redu što i tebi želim od sveg srca.... srčana mana - fetalna echokardiografija 512189 srčana mana - fetalna echokardiografija 551704 srčana mana - fetalna echokardiografija 551704 samo misli pozitivno i vidjet ceš da ce sve biti dobro....ja idem samo na provjeru jer sam prije 8 mj 4 dana nakon poroda svog anđela ispratila na nebo zbog tvkž što u trudnoci nisu vidjeli....
    avatar
    didi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 507
    Lokacija : kaštel stari
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by didi sri vel 24, 2010 1:39 am

    Samo hrabro,
    sve će biti dobro srčana mana - fetalna echokardiografija 551704
    avatar
    sanjka
    novak
    novak


    Broj postova : 34
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by sanjka sri vel 24, 2010 11:33 am

    ŠTO JE TO TVKŽ... što se to desilo Moni.. tako mi je žao... uvijek mislim da je medicina uznapredovala i da je smrtnost novorođenčadi totalno smanjena, a sada kada čitam sva ta vaša iskustva, priče sa Marinom i druge, pitam se da li medicina uopće pomaže ili te samo psihički unaprijed priprema na nešto što priroda uvijek odlučuje i donosi konačnu odluku. Vjerujem u prirodnu selekciju i onaj moto " da u životu ima pravde i nade" i onda kada misliš da nema izlaza ... i da je priroda ta koja će odlučiti o pravu na život....
    avatar
    Oceana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 792

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by Oceana sri vel 24, 2010 12:40 pm

    sanjka sretno u petak! vibramo za dobre nalaze..... srčana mana - fetalna echokardiografija 551704 srčana mana - fetalna echokardiografija 551704
    moni
    moni
    novak
    novak


    Broj postova : 41
    Lokacija : Zagreb -- Dubrava

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by moni sri vel 24, 2010 4:45 pm

    Sanjka moj Nikola je imao transpoziciju velikih krvnih žila tj.žile su mu zamjenile mjesta i sve je krenulo po zlu a to u trudnoci nisu vidjeli i nažalost kad je stigao kod prof.Malčica nije više bilo pomoci jer nije izdržao do operacije... srčana mana - fetalna echokardiografija 15653 srčana mana - fetalna echokardiografija 551704 srčana mana - fetalna echokardiografija 551704 za petak....i meni i tebi srčana mana - fetalna echokardiografija 551704 srčana mana - fetalna echokardiografija 322718
    avatar
    sanjka
    novak
    novak


    Broj postova : 34
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by sanjka sri vel 24, 2010 5:15 pm

    hvala moni i tebi puno srčana mana - fetalna echokardiografija 551704
    avatar
    didi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 507
    Lokacija : kaštel stari
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by didi sri vel 24, 2010 5:18 pm

    hrabra majko,
    srčana mana - fetalna echokardiografija 551704 za petak i najbolje nalaze srčana mana - fetalna echokardiografija 551704
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by Aleksandra sri vel 24, 2010 5:25 pm

    vas dvije bi se mogle i naći na kavi kad ste tamo isti dan Wink

    Sretno objema, sigurna sam da će biti sve ok! srčana mana - fetalna echokardiografija 551704 srčana mana - fetalna echokardiografija 551704

    Sponsored content


    srčana mana - fetalna echokardiografija Empty Re: srčana mana - fetalna echokardiografija

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon svi 20, 2024 6:31 pm.