B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
hernija/bruh/kila Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
hernija/bruh/kila Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
hernija/bruh/kila Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
hernija/bruh/kila Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
hernija/bruh/kila Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
hernija/bruh/kila Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
hernija/bruh/kila Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
hernija/bruh/kila Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
hernija/bruh/kila Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
hernija/bruh/kila Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



5 posters

    hernija/bruh/kila

    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    hernija/bruh/kila Empty hernija/bruh/kila

    Postaj by irenak pet svi 01, 2009 1:09 am

    Drage curke,

    danas smo bili u bolnici na hitnoj jer sam primjetila da nam Miha ima iznad piše kvrgu koja je ispunjena vodom i koja se povuče. rekli su nam da je to bruh i da će morati na operaciju, ne odmah sada ali nakon nekog vremena siguno će ići. Da li netko od vas ima s tim iskustva. Mislim da je irkodej pisala da je mišek bio na operaciji jer se uklještila kila, pa tko zna nešto o tome, molim vas da napiše nešto jer malo sam se sada uspaničarila. Ne znam kaj je sad s plakanjem. Ni sada ga nisam puštala da dugo plače, a sada me strah pustiti i da malo zaplače (i inače sam paničar kad su klinci u pitanju). Tako da pliz, tko nekaj zna neka napiše.
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    hernija/bruh/kila Empty Re: hernija/bruh/kila

    Postaj by Twin pet svi 01, 2009 11:24 am

    Irenak ne boj se! Moji obojica imali, odnosno jedan još uvijek ima. Prema ovome što opisuješ može biti riječ o hidrokeli, odn vodenoj kili ili o ingvinalnoj herniji, tj. preponskoj kili. S tim se dijete rodi, ali se uglavnom ne primjeti odmah. Ingvinalni otvori su "rupe" u trbušnoj šupljini kroz koje se u majčinoj utrobi fetusu spuštaju testisi. Kada se dogodi da se one u potpunosti ne zatvore tada crijevo izlazi van abdominalne šupljine i govorimo o tzv. bruhu. Nije opasna niti bolna pojava ako crijevo samo izađe tako van (može se čak i u testise spustiti, kao mome Vanji), međutim, ukoliko dođe do ukliještenja kile moraš je odmah vratiti. Neka te poduči liječnik kako, a možeš i sama opipom naći tu "rupu" i vratiti kilu. Nama se odgađalo bezbroj puta i grozno je to za vidjeti, dijete urla, plače (vjeruj mi, to je vrisak kakav ćeš zapamtiti, ako se dogodi) i moj savjet ti je da ne paničariš nego polako i smireno vraćaš kilu. Ukoliko je ne možeš vratiti, radi se o nereponibilnoj, odn inkanceriranoj kili i to je HITNO stanje koje zahtijeva kiruršku intervenciju. Odmah otići u bolnicu na kirurgiju! Takvo iskustvo sam imala s Reneom. Kod Vanje je operacija bila dogovorena u 2.-om mj., međutim, prehladio se pa odgodili za mjesec dana. Obzirom da kila nije niti jednom izašla u tih mj dana, opet odgođeno. Evo, još uvijek sve ok, vjerujemo našem kirurgu, ne inzistiramo na operaciji jer kila ne izlazi, radije , ako će tako i ostati, kad bude imao par godina.
    Nadam se da sam pomogla, pitaj ako sam štogod zaboravila.
    E,da - Kila može izaći uslijed nekog napora, dakle, jakog plača, tvrde stolice i sl.
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    hernija/bruh/kila Empty Re: hernija/bruh/kila

    Postaj by Twin pet svi 01, 2009 11:26 am

    mi išli na Rebro, kod doc. Luetića. vrsni dječji kirurg!
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    hernija/bruh/kila Empty Re: hernija/bruh/kila

    Postaj by irenak pet svi 01, 2009 2:18 pm

    Draga Twin, puno ti hvala. Morati ću vidjeti kak se to vrati unutra, iako njemu izađe kvrga kada plače ili se napinje i onda nestane kada prestane. U ponedeljak ćemo vidjeti s našom pedicom da nas pošalje kirurgu, ali nama su rekli da spadamo u Klaičevu za takve stvari. A znam da novorođenčad to nažalost imaju gotovo po difoltu. Barem oni dosta ranije rođeni. I u pravu si, moram se skulirat, ali kad nemam s takvim stvarima iskustva, pa me malo strah. Zapravo sam po prirodi paničar, hehehe, iako se skuliram kad je to potrebno, ali ovako me panika ulovi kada mislim o tim stvarima. Hvala ti još jednom. Vidjeti ću s našom pedicom da odemo kod ovog tvog kirurga. Hvala ti još jednom!!!!!
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    hernija/bruh/kila Empty Re: hernija/bruh/kila

    Postaj by maksi pet svi 01, 2009 9:36 pm

    Vidim da ti je Twin sve lijepo objasnila. Sjeti se, baš smo neki dan o tome razgovarale kada sam ti rekla da dobro pregledaju dečke.
    Koliko sam shvatila radi se o preponskoj kili koja se mora prije ili poslije operirati.
    Moj Noa je imao obostranu kilu koja se počela uklještavati i svaki dan smo bili kod kirurga. To je užasno kada se uklješti.
    Operiran je kada je imao 2 mjeseca.
    Pedica neka ti pokaže kako ju treba potiskivati. I ja bih otišla kod kirurga na pregled. U slučaju uklještenja, to češ svakako prepoznati. Dijete užasno plače, ne možeš ga nikako smiriti. I uklješteni dio je jako natečen. U tom slučaju odmah kod kirurga da ju oslobodi. Kada se kila jednom uklješti to će se nažalost stalno ponavljati i treba što prije operirati.
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    hernija/bruh/kila Empty Re: hernija/bruh/kila

    Postaj by Twin pet svi 01, 2009 10:12 pm

    Irana nikam ti ne "spadaš". Slobodno ideš di hoćeš!
    Maksi, evo, moram reći da se Vanji znala često tako ukliještiti, međutim, kako je rastao, stalo je. Spasila nas prehlada od operacije! Bolje kasnije, operacija je operacija. A, ne dao Bog hitnosti, uvijek se može jednako kvalitetno obaviti op. kao i kad se ide "na hladno". Znam da su na Rebru odlični dječji kirurzi.
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    hernija/bruh/kila Empty Re: hernija/bruh/kila

    Postaj by maksi pet svi 01, 2009 10:15 pm

    Joj srećom da se barem njemu više ne uklještava. Smile
    Ono je stvarno pregrozno.
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    hernija/bruh/kila Empty Re: hernija/bruh/kila

    Postaj by Twin pet svi 01, 2009 10:35 pm

    je ti znaš kroz šta sam prolazila. treba imat konjske živce! u tom trenu skidaš sve svece s neba. ali, srećom, prođe čim se kila vrati! zato ne oklijevati, već odmah vratiti kilu!
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    hernija/bruh/kila Empty Re: hernija/bruh/kila

    Postaj by irenak pet svi 01, 2009 11:57 pm

    Joj cure, kada vas čitam sve molim Boga da mu se to ne dogodi. Već sada kada radi grčića plače, meni sve dođe da vrištim koliko mi ga bude žao, a mogu si mislit kako onda bi izgledalo da ga uklješti. A ovo ću ići što prije da mu pogledaju i da mi pokažu kako se vrati natrag. Sada oboje imaju kilice. Gabrijel na pupku, ali to ne boli i nije problem, a Miha preponsku. I jesi rekla si mi Maksi, zato sam i pazila na to i kod pedice i doma kasnije, da visid da se nekaj ne bi događalo, ali u ponedjeljak se ništa nije vidjelo niti pipalo, tek se jučer osjetilo. A pedica ga je pregledala, onako skroz na skroz!! No, sada je tu kaj je, ja molim Boga da sve bude ok, da mu se ne uklješti, jer kako kažete kad krene, onda se ponavlja....

    Hvala vam curke puno, lakše mi je kad vidim da ste i vi to prošle i da su dečki ok bez obzira na to!!!! Sori ako ću biti dosadna s tim, jer ziher ću vas još gnjavit!!!!
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    hernija/bruh/kila Empty Re: hernija/bruh/kila

    Postaj by maksi sub svi 02, 2009 12:09 am

    Dosadna ne možeš biti. Wink
    Ovako, to je nešto na što ne možeš utjecati. Najvažnije da ti pokaže kako se potiskuje. I ako dođe do uklještenja odmah pravac kirurg.
    Sada neka ga kirurg pogleda i kaže svoje mišljenje.
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    hernija/bruh/kila Empty Re: hernija/bruh/kila

    Postaj by irenak sub svi 02, 2009 12:13 am

    Daj mi reci, ako se tako uklješti, za koliko moramo doći u bolnicu. I tamo kad dođeš, jel odmah ide on unutra ili kako je to kod vas bilo. Meni je to sada totalno strano i strašno!!!
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    hernija/bruh/kila Empty Re: hernija/bruh/kila

    Postaj by maksi sub svi 02, 2009 12:38 am

    Ako se uklješti ideš odmah. Nisu tu neke sekunde u pitanju. Ja prvi put
    nisam odmah skužila jer Noa nije tako jako plakao. Nego onako u
    trenutku jauknuo pa se smirio i kada se to počelo ponavljati bilo mi je
    sumnjivo. Kod drugih uklještenja je sve jače plakao i nisam ga mogla
    smiriti ali tada sam odmah znala šta se događa.
    Primaju te odmah jer je to hitan slučaj. Kilu vrate i ideš doma. Kad se
    treći put uklješti onda nema razmišljanja, treba što prije operirati.
    Ako se kila uklješti i kirurg ju ne može vratiti onda se operira odmah
    bez čekanja i odgađanja.

    Kila nije bezazlena stvar. Ne želim te plašiti ali treba biti na oprezu i operirati čim se može.Noa je imao 2 mjeseca kada je operiran jer se stalno uklještavala. Inače se čeka da beba napuni 3 mjeseca. I dobro što je tako mali operiran. Dobio je odmah u sali protiv bolova i to je bilo to. Taj dan je prespavao i slijedeći smo išli doma. Najveći problem je bio držati ga natašte.
    aldijana
    aldijana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 852
    Proud to be : mama blizanaca

    hernija/bruh/kila Empty Re: hernija/bruh/kila

    Postaj by aldijana sub svi 02, 2009 12:48 am

    Irena, moj brat ( sad ima 23 god) je sa 2.5 mj operiran, kila se ulještila...sjećam se da je bilo grozno, diejte se pravo napatilo, a oporavak je bio jako, jako dug....nekih 17 mj....čak smo nakon operacije bili 3 mj na moru da bi mu se organizam oporavio na morskom zraku....ne želim te ustrašiti, sad je sve mnogo naprednije, brže se otkriva pa je i moguće spriječiti...evo cure su ti sve rekle, dakle bez brige

    Želim vam sreću i da se problem što prije riješi...ljubi mišeke od nas
    niksi
    niksi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1989
    Lokacija : Erlangen ili Novi Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    hernija/bruh/kila Empty Re: hernija/bruh/kila

    Postaj by niksi pon svi 04, 2009 12:11 am

    Moj Tamas je imao kilu i operirali smo je tek s dvije godine i to na naše inzistiranje jer mu je ispadala non-stop. čim bi čučnuo. Cijelo prošlo ljeto sam strahovala da mu se ne uklješti. Srećom rupa je očito bila povelika pa kako je lako ispadala, lako se i vraćala. Operiran je u Klaićevoj i nije bilo nikakvih problema. Morao je ostati preko noći, no mi smo bili s njim dok nije zaspao, ( tipa 9 navečer) i već u 8 ujutro smo se nacrtali tamo. On je sve super podnio, osim što nije smio jesti prije operacije, a greškom su mu upisali krive godine pa je bio na redu tek oko 11h. Užas! To mi je bilo najgore od svega.
    I još nešto, upozorenje svima čija djeca moraju na takvu operaciju. Dobro provjerite što su vam napisali u prijemnom listu. Mom Tamasu su upisali krivu stranu. Sreća da me kirurg pitao još jednom prije operacije na kojoj je strani.
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    hernija/bruh/kila Empty Re: hernija/bruh/kila

    Postaj by maksi pon svi 04, 2009 12:42 am

    Da nama se uklještavala jedna strana i kirurg me je svako malo pitao koja. Jer je ta strana trebala biti operirana prva. A kila na drugoj strani ako bude vremena s obzirom na anesteziju i da je Noa imao 2 mjeseca. Srećom operirane su obadvije kile pa nismo sve morali proći još jednom. Ja sam sa Noom bila u bolnici non-stop i po noći.

    Sponsored content


    hernija/bruh/kila Empty Re: hernija/bruh/kila

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet svi 17, 2024 5:02 am.