B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Glazbeni razvoj djeteta Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Glazbeni razvoj djeteta Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Glazbeni razvoj djeteta Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Glazbeni razvoj djeteta Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Glazbeni razvoj djeteta Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Glazbeni razvoj djeteta Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Glazbeni razvoj djeteta Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Glazbeni razvoj djeteta Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Glazbeni razvoj djeteta Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Glazbeni razvoj djeteta Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+3
Sonja
Marija
Maja
7 posters

    Glazbeni razvoj djeteta

    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Glazbeni razvoj djeteta Empty Glazbeni razvoj djeteta

    Postaj by Maja sub lip 21, 2008 6:58 pm

    PRVA GODINA

    0-4.mj
    dijete je spremno slusati, okrece se prema zvuku, preferira ton a ne rijeci (voli instrumentalnu a ne vokalnu glazbu), moze ga se navikavati da zaspe uz lagane zvukove glazbe, preferira svijetlije, vise tonove, jedan instrument i lagane tonove;

    4.-6.mj.
    glazba djetetu stvara ugodu i ono se smiruje; voli ne prebrzu i ne preglasnu glazbu; svu svoju paznju usredotocuje na glazbu; moze se dogoditi da uz glazbu prestane sisati (prst, dudu...)

    u prvih 6mj. dijete preferira ton a ne rijec. ono pokretom daje do znanja da slusa glazbu a njegovi pokreti su glazbeno neuskladeni

    6.-9.mj.

    javlja se
    rana vokalizacija
    -dijete prvi puta osluskuje svoj glas; iznenadi se kad cuje svoj glas; uziva u svom glasu

    glazbeno brbljanje-dijete pocinje komunicirati i glasom daje do znanja koje je njegovo raspolozenje i koje su njegove zelje


    9.mj.

    pojacan je interes za vokalnu glazbu i on je sve izrazeniji; to je razdoblje prvih izgovorenih rijeci; pocinje razumijevanje izgovorenih rijeci i nizanje istih;

    DRUGA GODINA

    oko 18.mj.je izrazena zelja za pokretom na glazbu i dijete izrazava snaznu zelju da svoje pokrete uskladi s glazbom...

    javljaju se
    imitativne pjesme- imitacija nase pjesme; krece s nama u pjevanje pjesmica; imitira pocetak i kraj; vrlo brzo pamri jednoslozne rijeci (daj, van, sad...); dijete se sporije (glazbeno) razvija, cisto iz fizickih razloga (nedovoljno razvijen govorni organ)i spontane pjesme- sastavni dio individualne igre; najcesce pjevaju lutki, plisanom medi...; pjesma je najcesce odraz njegova iskustva; moze imati dijelove vec otpjevane pjesme; nastaje u situaciji igre, sastavni dio igre je i prestaje prestankom igre; dijete ju pjeva za sebe: unose svoje rijeci u poznate melodije ili poznate rijeci u svoju melodiju

    TRECA GODINA

    povecava se broj pjesama za koje dijete ima zanimanje; pocinje imati zanimanje za biljni i zivotinjski svijet pa je tako pozeljno pjevati pjesme koje ce im pobuditi interes; oko 50% djece uspjeva imitirati sva tri elementa pjesme (rijec, ritam, melodija); dominantna uloga pripada govoru; visina tona je i dalje kamen spoticanja jer su glasnice nedovoljno razvijene;

    CETVRTA GODINA

    polako prihvaca pozitivno i negativno iz okoline i to prenosi u pjesmu; javlja se pojacani razvoj maste pa tako igracke i zivotinje postaju ljudi; toliko se uzivi u pricu da ju isprica kao da je to stvarno i uzivljava se kao da je to pravi svijet; voli basne i jako preferira price i bajke; javljaju se imaginativne pjesme(dijete je kompletan autor; na kraju igre i pjesma prestaje; nikad se ne ponavlja i pada u zaborav; melodije imaju 2-3 tona) i brojalice (ritmiziran tekst sa malo razlicitih tonova; moze biti tekst koji i nije konkretan)


    PETA I SESTA GODINA

    dominira pokret na glazbu; krece se u sirinu glazbenog odgoja; intonacija i pjevanje postaju sve cisci i imaju veci raspon glasa; sposobno je pjevati sve pjesme unutar jedne oktave (8 tonova)




    Marija
    Marija
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2061
    Lokacija : Donji Miholjac
    Proud to be : mama blizanaca

    Glazbeni razvoj djeteta Empty Re: Glazbeni razvoj djeteta

    Postaj by Marija sub lip 21, 2008 10:07 pm

    Odlično Majo, sjedi 5!
    Marija
    Marija
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 2061
    Lokacija : Donji Miholjac
    Proud to be : mama blizanaca

    Glazbeni razvoj djeteta Empty Re: Glazbeni razvoj djeteta

    Postaj by Marija pon lip 23, 2008 12:44 am

    Vidiš Majo,kad smo već kod ove teme...mi smo na faksu obučeni za dob od 4. osnovne do 4. srednje škole, a ove vrtićke pjesmice, brojalice ne znamo. Pa bi te molila akko imaš neke pjesmice baš za najmlađe, možda neke notice...
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Glazbeni razvoj djeteta Empty Re: Glazbeni razvoj djeteta

    Postaj by Sonja pon lip 23, 2008 12:52 am

    odlično majice, o pa moji su mali glazbeni talenti. već sad skidaju i tekst i ritam Smile
    imam ja dosta brojalica i pjesmica za najmlađe, taman sam mislila staviti (kad ih iskopam) ali nemaju notice scratch
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Glazbeni razvoj djeteta Empty Re: Glazbeni razvoj djeteta

    Postaj by Maja pon lip 23, 2008 5:54 pm

    kad ja skuzim kako stavit note budem ja Laughing

    imam dosta pjesmica sa faxa... samo trebam negdje to iskopat
    blizanci IM
    blizanci IM
    domaći
    domaći


    Broj postova : 829
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Glazbeni razvoj djeteta Empty Re: Glazbeni razvoj djeteta

    Postaj by blizanci IM uto tra 14, 2009 3:29 pm

    ovo mi je baš guba za pročitat mogu reč da moji od kad su bili jako mali obožavaju muziku uvjek plešu a ako smo u kolicima onda hopsaju i to mi je baš super a M zna pjevat tiki lala a ja se nadovežem i kažem dipsi i po
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    Glazbeni razvoj djeteta Empty Re: Glazbeni razvoj djeteta

    Postaj by listek sri tra 15, 2009 1:58 am

    I mi jako volimo muziku.
    Nedavno smo ih upisali na Music Together Smile Smile.
    Bas smo danas bili.
    http://www.musictogether.com/video_families_wmv
    http://suzinmusictogether.com/teachers.htm
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Glazbeni razvoj djeteta Empty Re: Glazbeni razvoj djeteta

    Postaj by Aleksandra sri tra 15, 2009 8:44 am

    U Zg naravno.
    I kako ti se čini, koliko često, koliko košta a i zagrebčanke će sigurno zanimati i gdje?

    Moji vole muziku i vole "svirati" imaju doma sinić, hitaru, bubnjeve, ksilofon, saksofon i možda najdraže usne harmonike koje nosaju sa sobom svuda. Nešto više smisla ima Dani čini mi se, on čak u autu dok se vozimo zna pjevati uz radio a Domi ne.
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    Glazbeni razvoj djeteta Empty Re: Glazbeni razvoj djeteta

    Postaj by listek sri tra 15, 2009 11:36 am

    Da, u zg naravno... ma nije ni u Zg ne znam kakva ponuda programa za djecu do 3 godine.
    Cini nam se zgodno.
    Sve pise na liku koji sam stavila.

    RADIONICE
    Program se sastoji od devet razlicitih glazbenih kolekcija, kroz period od tri godine. Kolekcije nisu medusobno povezane, tako da se radionice mogu poceti pohadati s pocetkom u bilo kojem ciklusu tijekom godine.

    Tri su redovita ciklusa godišnje: jesen, zima i proljece. Ljetni ciklus održava se ovisno o interesu polaznika.


    Svaki redoviti ciklus/semestar traje 10 tjedana - jedna 45-minutna radionica tjedno. Ljetni ciklus traje 6 tjedana, uz mogucnost pohadanja radionica jednom ili dva puta tjedno.


    Aktivnosti ukljucuju pjevanje, brojalice, pokret, glazbenu improvizaciju, te muziciranje na instrumentima kroz igru.

    Aktivnosti i glazbene instrukcije su neformalnog karaktera, no pažljivo osmišljene i strukturirane. Nisu orijentirane prema scenskom nastupu, dobno su primjerene za djecu predškolske dobi, te jednostavne i zabavne za roditelje.

    Grupe su miješane dobi, u razdoblju od rodenja do 5 godine starosti. Ako imate više djece - zajedno mogu pohadati istu radionicu!


    ULOGA RODITELJA

    Djeca o odnosu prema glazbi uce od svojih najbližih.
    Stoga je aktivno sudjelovanje roditelja na radionicama od velike važnosti.

    Svojim uživanjem u glazbi i sudjelovanjem na radionicama, b
    ez obzira na svoje glazbene sposobnosti, biti cete jedinstven i najvažniji glazbeni model svojem dijetetu
    i na taj nacin mu pomoci da postane aktivni sudionik u stvaranju glazbe.

    Music Together® radionice zamišljene su kao neprekinut 45-minutni glazbeni doživljaj i stoga se roditeljima savjetuje da se što je manje moguce koriste verbalnim uputama djetetu, te da razgovor s drugim roditeljima tijekom trajanja radionica svedu na minimum.



    ULOGA DJETETA

    Na Music Together radionicama djeci je dopuštena sloboda istraživanja, igre i otkrivanja.

    Djeca najbolje savladavaju nove vještine kroz igru i mi se trudimo taj proces ne ometati nepotrebnim usmenim instrukcijama.

    Svako dijete doživjeti ce glazbene radionice na sebi svojstven nacin. Pod time mislimo da ce neki od njih sjediti i promatrati što se oko njih dogada, dok ce drugi aktivno sudjelovati u aktivnostima. U svakom slucaju važno je dozvoliti im da spontano i na nacin najprimjereniji njihovom karakteru dožive glazbu.

    Iako to vrlo cesto nije vidljivo na samim radionicama, djeca aktivno procesiraju glazbene informacije i iskustva iz svojeg neposrednog okruženja.
    Najcešce ce roditelji prva glazbena ponašanja primijetiti u domu, a tek nakon nekoliko tjedana djeca se osjecaju dovoljno sigurno i opušteno u svojem novom okruženju, te u vecoj mjeri pocinju sudjelovati u glazbenim aktivnostima na radionicama.




    Decki su prilicno aktivni s obzirom na to da smo tek krenuli, a voditeljica kaze da im u prosjeku treba oko 5 sati da se oslobode (i roditeljima).
    Tako da, vidjeti cemo. Ja cekam da se full opuste, pa da budu skros svoji (doma mi naravno na iste stvari ragiraju 10 puta jace), onda cu imati formirano misljenje do kraja.


    Cijena je 900kn po djetetu, za drugo se dobije 50% popusta + clanarina od 30 kn.
    Dosta love, ali nas sa duplicima zahvaljujuci popustu dode po djetetu otprilike kako i jesu cijene.

    Za doma se dobiju dvd o programu, 2 cd-a sa pjesmicama i knjizica sa tekstovima, notama i savijetima kako sto raditi.
    Poata programa je da se to, sto se radi na radionici, ukomponira u svakodnevan rad s djecom kod kuce.
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    Glazbeni razvoj djeteta Empty Re: Glazbeni razvoj djeteta

    Postaj by Pika čet ruj 03, 2009 11:40 pm

    bili smo danas tamo na oglednoj radionici i cure su doslovno uživale, plesale, sudjelovale, zaletavale se u druge mame i tate i grlile ih (jednu mamu je iza ljubila) a na kraju voditeljicu čvrsto držala za koljena i oduševljeno ju gledala.
    jedino kad smo sjeli u auto su vrištale pola sata, malo su bile preekscitirane - možda jer im je bilo i malo prebučno (treba sugerirati tetama da bude duže tiših perioda).
    e sad, kad bi bilo jeftinije isti čas bi ih dala, ovako: 900kn jedan semestar, 4h mjesečno - hm. mi smo sve te i slične vježbice radili na internacionalnim seminarima za mlade (koje sam neko vrijeme vodila) a amerikanci sve znaju upakirati i prodati...
    inače, pitala sam voditeljicu ima li stručnih saznanja kako taj engleski (većina pjesama je na engl.) utječe na dijete koje još nije progovorilo i kasni s hrvatskim...
    kaže sve je to poticajno za dijete i da oni to sve s vremenom razumiju - je, ali ja se dobro sjećam kako smo (imala sam engleski u vrtiću) potpuno krivo "pohvatali" neke riječi i stihove i ponavljali ih godinama bez razumijevanja, misleći da znače nešto drugo (tada aktualna metoda nije preporučala prevođenje)
    što mislite?
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Glazbeni razvoj djeteta Empty Re: Glazbeni razvoj djeteta

    Postaj by Maja pet ruj 04, 2009 1:04 am

    pa ja sam dugo bila misljenja da ne treba u pocetku mijesati previse jezika, osim ako se ne koriste akivno ali evo sad neke nove teorije kazu da to uopce nema poslijedice za dijete

    a sto se krivo hvatanih rijeci tice, sjecam se i ja da sam pjevala sve pjesme od samanthe fox a nisam pojma imala sta znace i da ih krivo izgovaram roll
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Glazbeni razvoj djeteta Empty Re: Glazbeni razvoj djeteta

    Postaj by Aleksandra pet ruj 04, 2009 8:06 am

    ovisi koji jezik. Naime mi idemo logopedu zbog nepravilnog izgovora L i R i ja sam ju izričito pitala dali nam za "popravak" toga smeta engleski jezik koji doma čuju dosta i na koji bi trebali sada i u vrtiću ići. rekla je da ne , dapače, Engleski pomaže a francuski recimo bi bio kontraproduktivan, tako da .. ispada da ne smeta

    Sponsored content


    Glazbeni razvoj djeteta Empty Re: Glazbeni razvoj djeteta

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet svi 17, 2024 9:33 am.