B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    Prirodna kozmetika Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    Prirodna kozmetika Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    Prirodna kozmetika Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    Prirodna kozmetika Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    Prirodna kozmetika Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    Prirodna kozmetika Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    Prirodna kozmetika Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    Prirodna kozmetika Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    Prirodna kozmetika Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    Prirodna kozmetika Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    3 posters

      Prirodna kozmetika

      mala-kate
      mala-kate
      akter
      akter


      Broj postova : 256
      Lokacija : Sveta Nedjelja
      Proud to be : mama blizanaca

      Prirodna kozmetika Empty Prirodna kozmetika

      Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 11:13 am

      U zadnje vrijeme pokusavam koristiti sto manje kemikalija, pa sam se pocela igrati sa raznim pilinzima, maskama za lice/kosu i tako..

      Uglavnom, ideja je da tu razmijenjujemo recepte za sve i svasta sto se tice njege tijela/lice/kose a da je na prirodnoj bazi.

      Ovo je dosta grubi piling za tijelo, a koza poslije njega je tako lijepo glatka:

      Pomijesati 2 zlice secera i 2 zlice kukuruzne krupice. Dodati ulja koliko treba da se poveze. Ulje bi trebalo biti neko hladno presano, al u
      nedostatku drugoga, ja sam uzela obicno suncokretovo koje sam imala doma. Mozete staviti i maslinovo, al u tom slucaju se ne smije
      koristiti za lice, jer maslinovo ulje zatvara pore. Ja sam stavila i zlicu kakaa, al to vise necu ponoviti, jer mi je kupaonica bila
      katastrofalna poslije i jos sam morala ribati kadu poslije. Inace, koristi se nakon sapunanja, poslije se samo ispere.

      A secernu pastu za egipatsku depilaciju radim na ovaj nacin:

      Sastojci:
      10 jušnih zlica secera
      1/2 jušne žlice vode
      sok od pola limuna
      1 jušna žlica meda

      Priprema:
      U šecer dodajte vodu i sok od polovice limuna, pa na laganoj vatri kuhajte oko pet minuta.Tako pripremljenu pastu stavite u keramičku posudu te ostavite da se ohladi.Kada se šecerna pasta ohladila nanosite je na područje sa kojeg želite odstraniti dlačice i to prstima u smjeru suprotnom od rasta dlačica.Pastu nanosite tako kao da grebete (ali lagano).Kada ste pastu nanjeli uklonite je u smjeru rasta dlačica.

      Umjesto limuna cesto koristim limunsku kiselinu (stavim pola zlice lim. kiseline i ostatak do pune zlice vode). Najvaznije je da se ne kuha predugo jer ako se secer karamelizira, pasta ce biti neupotrebljiva.
      A evo video kako se pasta koristi:
      http://cleopatra.hr/informacije-secerna-pasta.html
      mala-kate
      mala-kate
      akter
      akter


      Broj postova : 256
      Lokacija : Sveta Nedjelja
      Proud to be : mama blizanaca

      Prirodna kozmetika Empty Re: Prirodna kozmetika

      Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 11:16 am

      Pronasla sam recept za sampon za kosu. Kad nabavim saponariu (Saponaria officinalis) cu ga isprobati. Evo kako ide:

      Mala pregrst (30gr) suhe saponarie
      ista kolicina suhog bilja po zelji
      500 do 750ml ciste vode (samo destilirana ili flasirana voda dolaze u obzir)

      Neka voda zakipi,time prelijte saponariu i ostavite je da se natapa preko noci.Onda je ponovo stavite na vatru,neka zakipi i nastavite je kuhati 15-20 minuta.Dodajte bilje po zelji i neka stoji,dok se ne ohladi dovoljno za upotrebu.Dobro promijesajte prije upotrebe.
      Dvije stvari:uvijek upotrebljavajte emajliranu,neostecenu posudu za kuhanje.To je vrlo vazno.Isto tako vazno je da ovaj sampon ne moze dugo stajati,osim ako dodate konzervans,sto sigurno nece prijati vasoj kosi.Znaci,uvijek bi trebalo pripremiti novu dozu.Ipak,ako hocete da mu prolongirate trajanje (buduci da ga bude dosta) i upotrebite ga za vise pranja,stavite malo limuntusa unutra. U svakom slucaju cuvajte na hladnom mestu (frizider je nabolji) i cesto provjeravajte stanje.

      E,sada jos nesto o bilju.Naravno,za svaki tip kose postoji najbolja biljka.Za suhu,tu je bijeli sljez.Za masnu je najbolja lavanda.Neven je najbolji za crvenu kosu (daje jos vatreniju boju),kamilica za plavu (daje divan zlatni sjaj),orahovo lisce za smedju (sjaj i punija boja),a ruzmarin i zalfija za tamno smedju i crnu (sjaj i punija boja).Ako hocete da posvijetlite kosu,onda kamilica (dat ce zlatni sjaj kosi),a hibiskus za crveni sjaj na plavoj ili smedjoj kosi.Za plavo-crne tonove na crnoj ili tamno smedjoj kosi,upotrijebite bobice bazge.Orahove ljuske,sitno istucane i umijesane u ovaj sampon,trebale bi kosi dati zanimljivu sivo/smedju nijansu i to je najbolje primijeniti na sijedoj kosi.Za sijedu kosu,mogu isto bazgine bobice,ali nijansa je neobicna i veoma zanimljiva,pa pripazite ako ne volite eksperimente.Timijan,zalfija i preslica stimuliraju kosu,pomazu rast i sprijecavaju opadanje.Opce pravilo:kopriva je dobra za svaku kosu!Ona pomaze da se unormali PH vrednost koze glave,daje ravnotezu hormonima,lijeci manje bolesti iste i hrani kosu...
      mala-kate
      mala-kate
      akter
      akter


      Broj postova : 256
      Lokacija : Sveta Nedjelja
      Proud to be : mama blizanaca

      Prirodna kozmetika Empty Re: Prirodna kozmetika

      Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 11:17 am

      Evo nesto sto treba vecini zena.

      Kupka protiv celulita:

      Jednom tjedno pripremite kupku: dvije šake svježih listova brsljana kuhajte pola sata u pet litara vode, u koju ste dodali kilogram morske soli. Procijedite, zatim ulijte u vodu u kadi, zagrijanu na 37 stupnjeva, pa ostanite u kadi 30 minuta. Brsljan potiče izlučivanje suvišne tekućine iz tijela te privlači sol prema limfodrenažnim kanalima i na taj način olakšava njezino izlučivanje iz organizma.

      Za sprijecavanje i ublazavanje strija:

      Pripremite losion za veću elastičnost kože: kuhajte 3 dag kokosova brašna (hrani kožu i čini je elastičnom) i šalicu integralne riže (otpušta škrob omekšavajućeg djelovanja). Procijedite i pomiješajte sa žlicom meda. Pripremljenu smjesu utrljajte na kritične zone, a potom isperite toplom vodom i masnim sapunom.
      mala-kate
      mala-kate
      akter
      akter


      Broj postova : 256
      Lokacija : Sveta Nedjelja
      Proud to be : mama blizanaca

      Prirodna kozmetika Empty Re: Prirodna kozmetika

      Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 11:19 am

      Malo sam istrazivala i evo jos nesto sto bi trebalo pomoci u borbi protiv celulita:

      smjesa od mljevene kave i morske soli (ako se koristi suha kava, doda se neko ulje da poveze, al mislim da bi i talog od skuhane kave mogao biti dobar, onda je dosta mokro pa ne treba ulje)

      Jednom tjedno se izmasirati sa time, a ako se koristi cesce, onda samo razmazati po tijelu i pustiti da djeluje (mislim da je neka opcenita preporuka da se piling tijela ne radi cesce od jednom tjedno, makar se ja toga bas i ne drzim)

      Takodjer, pozeljno je i u kadu s vodom kada se kupate staviti morsku sol, jer i tako djeluje protiv celulita.
      mala-kate
      mala-kate
      akter
      akter


      Broj postova : 256
      Lokacija : Sveta Nedjelja
      Proud to be : mama blizanaca

      Prirodna kozmetika Empty Re: Prirodna kozmetika

      Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 7:12 pm

      za izbjeljivanje zubi-
      rezanj cesnjaka prepolovite i time mazite zube,tjtim sokom od cesnjaka.
      to zapravo ne izbjeljuje zube nego uklanja sve necistocu od hrane i vraca prirodnu boju zuba
      mala-kate
      mala-kate
      akter
      akter


      Broj postova : 256
      Lokacija : Sveta Nedjelja
      Proud to be : mama blizanaca

      Prirodna kozmetika Empty Re: Prirodna kozmetika

      Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 7:13 pm

      ako dobijete zuljeve, npr. od cipela kao ja, i to na svim mogucim mjestima, stavite na te ranice malo meda meni pomaze i bas smiruje kozu, crvenilo

      Za zuljeve i kurje oci je takodjer jako dobra i cuvarkuca - uzme se jedan listic, ispika se cackalicom, stavi na kriticno mjesto, zalijepi flasterom i drzi preko noci. Kroz 2-3 dana bi trebalo proci.
      mala-kate
      mala-kate
      akter
      akter


      Broj postova : 256
      Lokacija : Sveta Nedjelja
      Proud to be : mama blizanaca

      Prirodna kozmetika Empty Re: Prirodna kozmetika

      Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 7:16 pm

      čuvarkuća se koristi i kad uho boli, istisne se ona tekućina iz nje u uho

      Da ne bi bilo zabune, koristi se cuvarkuca latinskog naziva sempervivum tectorum . To je ujedno i najcesca vrsta koju imamo doma.

      Evo kako izgleda: http://en.wikipedia.org/wiki/Sempervivum_tectorum
      mala-kate
      mala-kate
      akter
      akter


      Broj postova : 256
      Lokacija : Sveta Nedjelja
      Proud to be : mama blizanaca

      Prirodna kozmetika Empty Re: Prirodna kozmetika

      Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 7:17 pm

      maska za kosu:

      Pomijesati:
      zutanjak (nikako ne bjelanjak, jer se navodno ne moze isprati. Vjerovala sam drugima na rijec )
      zlicu maslinovog ulja
      zlicu meda
      sok od pola limuna

      Od bjelanjka se napravi snijeg i koristi se kao maska za lice. (Pusti se da se osusi na licu i zatim ispere mlakom vodom)
      mala-kate
      mala-kate
      akter
      akter


      Broj postova : 256
      Lokacija : Sveta Nedjelja
      Proud to be : mama blizanaca

      Prirodna kozmetika Empty Re: Prirodna kozmetika

      Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 7:20 pm

      Med i jabučni ocat vlaže kožu lica
      Imate li suhu kožu, pomiješajte dvije žlice meda i žlicu jabučnog octa ili limunova soka. Nanesite na čisto lice i ostavite 20 minuta. Isperite mlakom pa hladnom vodom. Jabučni ocat uravnotežuje pH kože.

      Pilingom do sjajne kože
      Pomiješajte žličicu meda i maslinova ulja. Zobenim pahuljicama dodajte malo vode da nastane gusta pasta te dodajte med i ulje. Nježno utrljajte izbjegavajući područje oko očiju. Isperite toplom vodom i osušite.

      Prirodna maska za svaki dan
      Pomiješajte žlicu jogurta s dvije žličice maslinova ulja i pola žličice limunova ulja. Smjesa treba biti malo rjeđa. Umasirajte je te obrišite ručnikom natopljenim u mlaku vodu. Maska se može stavljati svaki dan.

      Jogurt i limun za zatezanje
      Na čisto lice i vrat nanesite smjesu od dvije žlice jogurta i žlice limunova soka, koja zateže i učvršćuje kožu. Ostavite da djeluje do 30 min. Za jači učinak ostavite je jedan sat. Isperite mlakom pa hladnom vodom.

      Toniranje zelenim čajem
      Pripremite šalicu kamilice ili zelenog čaja i ostavite da se ohladi. Zatim namočite dvije čiste, okrugle spužvice za šminkanje u čaj i ocijedite višak tekućine. Stavite ih na oči i držite 15 minuta. Činite to svaki dan.(ovo sam nekad znala napravit)

      Sprječava crvenilo, blijedi ožiljke
      Smjesu od dvije žlice kiselog vrhnja, dvije žlice meda i žlice jabučnog octa ili limunova soka nanesite na čisto lice i ostavite 20 minuta. Isperite mlakom pa hladnom vodom. Tako se vlaži koža, blijede ožiljci od akni i sprječava crvenilo.

      I sjemenke koromača hidratiziraju
      Napravite čaj od žlice sjemenki koromača u pola šalice vode. Nakon 10 min procijedite. Kad se ohladi, žlicu čaja pomiješajte sa žlicom mljevene zobene kaše i žlicom meda. Nanesite na čisto lice i ostavite 20 min. Isperite mlakom pa hladnom vodom.
      mala-kate
      mala-kate
      akter
      akter


      Broj postova : 256
      Lokacija : Sveta Nedjelja
      Proud to be : mama blizanaca

      Prirodna kozmetika Empty Re: Prirodna kozmetika

      Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 7:21 pm

      Domaći pariški recepti s kupusom

      Kupus je popularna namirnica kod Parižanki. Bogat vitaminima A, B i C utječe na svježinu kože, usporava starenje te svakodnevnim korištenjem recepata s kupusom žene izgledaju privlačnije.

      Maska za suhu kožu
      Nasjeckani kupus potrebno je prokuhati u mlijeku dok se ne smekša te ga nanijeti na lice i ostaviti da djeluje 20 minuta. Za suhu i osjetljivu kožu napravite masku od kupusa i žumanjka – smiksajte ih, nanesite na lice i vrat, ostavite da djeluje 20-ak minuta i nakon toga isperite toplom vodom

      Maska za masnu kožu
      Sameljite listove kupusa te u posudu dodajte istučeni bjelanjak. Masku nanesite na lice i ostavite da djeluje od 15 do 20 minuta te isperite mlakom vodom.

      Riješite se tamnih mrljica
      Namočite vatu sokom od kiselog kupusa te lagano prelazite preko neuglednih tamnih mrljica na licu. Kako bi se postigao odgovarajući učinak, a mrljice izblijedjele preporučeno je svakodnevno ponavljanje postupka.
      mala-kate
      mala-kate
      akter
      akter


      Broj postova : 256
      Lokacija : Sveta Nedjelja
      Proud to be : mama blizanaca

      Prirodna kozmetika Empty Re: Prirodna kozmetika

      Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 7:21 pm

      Evo recepata za maske za lice:

      Maska od pšenice ( za nečistu kožu )
      3 žlice pšeničnog brašna
      4 žlice mlijeka
      1 žlica meda
      1 žlica ulja pšeničnih klica

      Maska od bjelanjaka i badema ( za umornu kožu i proširene pore )
      1 bjelanjak ( snijeg )
      1 čajna žličica limunovog soka
      2 žlice mljevenog badema

      Maska od bjelanjaka i meda ( za masnu kožu )
      1 bjelanjak ( snijeg )
      1 žlica meda
      1 žličica soka od limuna

      Maska od svježeg sira ( hrani i čisti kožu )
      2 žlice svježeg kravljeg sira
      2 žlice meda

      Maska od jagoda ( suha koža )
      3 žlice zgnječenih jagoda
      2 žlice kiselog mlijeka

      Maska od breskve ( suha i dehidrirana koža )
      3 žlice zgnječene breskve
      1 žlica maslinovog ulja

      Maska od lješnjaka ( suha i umorna koža )
      3 žlice mljevenog lješnjaka
      2 žlice slatkog vrhnja

      Maska od banane ( za "peglanje" kože )
      3 žlice zgnječene banane
      1 žlica meda

      Maska od krastavaca ( za normalnu kožu )
      1 žlica soka od krastavaca
      1 žlica vrhnja
      1 bjelanjak ( snijeg )
      mala-kate
      mala-kate
      akter
      akter


      Broj postova : 256
      Lokacija : Sveta Nedjelja
      Proud to be : mama blizanaca

      Prirodna kozmetika Empty Re: Prirodna kozmetika

      Postaj by mala-kate pet kol 31, 2012 7:22 pm

      Super piling za ruke i lice je i zoc (soc) od kave. Ja ga protrljam po rukama kad perem sudje i budu mi bas fino mekane poslije
      male shmizle
      male shmizle
      novak
      novak


      Broj postova : 18
      Proud to be : mama blizanaca

      Prirodna kozmetika Empty Re: Prirodna kozmetika

      Postaj by male shmizle čet ruj 06, 2012 6:20 am

      Evo jos jednog odlicnog pilinga za tijelo, a najbolje od svega toga, je sto nije skup i sto je dostupan u svakoj kuhinji:

      kasiku, dvije secera, zaliti sa isto toliko maslinovog ulja izmjesati i posteno oguliti lice i tijelo...

      Probajte, necete se pokajati...
      mala-kate
      mala-kate
      akter
      akter


      Broj postova : 256
      Lokacija : Sveta Nedjelja
      Proud to be : mama blizanaca

      Prirodna kozmetika Empty Re: Prirodna kozmetika

      Postaj by mala-kate čet ruj 06, 2012 9:23 am

      Maslinovo ulje nije dobro za lice jer zatvara pore i pogoduje stvaranju pristica.
      zaklina
      zaklina
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 2816
      Lokacija : Zagreb, Savski Gaj
      Proud to be : mama blizanaca

      Prirodna kozmetika Empty Re: Prirodna kozmetika

      Postaj by zaklina čet ruj 06, 2012 11:01 am

      Mala-kate, imas svoje kucne carolije Smile
      Ajde bas dobro!
      Ja ne koristim puno kozmetike, recimo nikakve maske niti pilinge niti nista, niti protiv celulita, cak se i poslije tusiranja rijetko mazem kremama. Ali onda gledam da uzmem prirodno. Pobornik sam DM pa volim njihovu marku Alverde.
      Ali cesto gledam da uzimam i domace, od dobrih stvari koje mi se najvise svidjaju je Ulola maslac za tijelo i Aromatica. Oni mi imaju dobrih proizvoda, cajeva i sapun od lavande mi je jaaaako dobar (30kn kosta-jako je skup!)Sad sam uzela mala pakovanja Jadranskog sampona i kupke da probam.

      Sponsored content


      Prirodna kozmetika Empty Re: Prirodna kozmetika

      Postaj by Sponsored content

        Similar topics

        -

        Sada je: čet svi 02, 2024 1:21 pm.