B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Bobath- baby handling i vježbice  Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Bobath- baby handling i vježbice  Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Bobath- baby handling i vježbice  Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Bobath- baby handling i vježbice  Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Bobath- baby handling i vježbice  Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Bobath- baby handling i vježbice  Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Bobath- baby handling i vježbice  Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Bobath- baby handling i vježbice  Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Bobath- baby handling i vježbice  Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Bobath- baby handling i vježbice  Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



5 posters

    Bobath- baby handling i vježbice

    Ko bi reko
    Ko bi reko
    domaći
    domaći


    Broj postova : 647
    Lokacija : Zagreb- Siget
    Proud to be : mama blizanaca

    Bobath- baby handling i vježbice  Empty Bobath- baby handling i vježbice

    Postaj by Ko bi reko čet srp 28, 2011 2:37 pm

    Ne volim etikete, posebno one medicinske vrste, al klinci su moji navrli rano izaći i sad nose značkicu: neurorizik/ distoni.

    Pretpostavljam da nas ima još u sličnom košu.

    Ta mi se dijagnoza čini "novo crno", tj. jako je često čujem a sve te moje prije/ mame koje vodaju dicu po fizijatrima i fizioterapeutima imaju pune uši Bobatha. (da ne pilim sad sa tim pristupom, mame koje znaju za njega znaju kaj to je, a one koje ne znaju- i bolje. njima puse šaljem)

    Kako je Bobath certifikat jako skup, ne može se naći nešto puno besplatnih materijala na netu o ispravnom postupanju sa djetetom i vježbicama koje se mogu raditi s ciljem uspostavljanja ispravne komunikacije mozak-udovi.

    Ja imam ovo za podijeliti, javite se mamasite ako imate još kakvih linkića.

    http://www.udruga-oko.hr/_images/documents/_1_baby_handling_round_finale.pdf

    https://www.youtube.com/watch?v=WfZDWtXDewA
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    Bobath- baby handling i vježbice  Empty Re: Bobath- baby handling i vježbice

    Postaj by Twin čet srp 28, 2011 3:21 pm

    Nema mame blizanaca koja se nije smrzla kad je čula za tu nepostojeću dijagnozu distonije iliti distoni sindroma. ah....
    Bobath je najbolja moguća stvar koju možete napraviti z asvoje bebe, imala ili nemala vaša dječica problema s motorikom ili tonusom.
    Ko bi reko
    Ko bi reko
    domaći
    domaći


    Broj postova : 647
    Lokacija : Zagreb- Siget
    Proud to be : mama blizanaca

    Bobath- baby handling i vježbice  Empty Re: Bobath- baby handling i vježbice

    Postaj by Ko bi reko čet srp 28, 2011 4:04 pm

    Ovdje http://max.tportal.hr/Vjezbe-za-ruke-46-mj-Video_1191_0__0.aspx su vježbice koje su fkt jednostavne, ima ih i u Jovančevićevoj knjizi (potražite vezane linkiće sa strane za više videjića)
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Bobath- baby handling i vježbice  Empty Re: Bobath- baby handling i vježbice

    Postaj by irenak pet srp 29, 2011 10:38 am

    Svejevremeno je dr. Jovančević u Zagrebu davao/prodavao (nisam sigurna koje) cd s baby handlingom, tako da se možete raspitati. Nije samo u slikicama, nego baš teta radi s kikačem, od okreta, podizanja, spuštanja... svašta nešto korisno.

    Ko bi reko - Twin ti dobro kaže, gotovo da nema mame twinsa koja nije upoznata s tim. Svi smo neurorizičari, ima nas puno i visoko neurorizičnih i hipo/hiper tonusa, hahaha, ma svega i svačega, tako da i u tom pogledu uvijek imate tu nekog tko vam po tom pitanju može dati savjet, preporuku kome se obratit itd.
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Bobath- baby handling i vježbice  Empty Re: Bobath- baby handling i vježbice

    Postaj by irenak pet srp 29, 2011 10:42 am

    avatar
    mallena
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4891
    Proud to be : mama blizanaca

    Bobath- baby handling i vježbice  Empty Re: Bobath- baby handling i vježbice

    Postaj by mallena pet srp 29, 2011 10:43 am

    Sa I sam išla u S.Brod po vojti, sa M i dan danas idem po Bobathu i jako sam zadovoljna vježbicama.
    Moj M je super napredan sa tim viježbicama.
    ines13
    ines13
    novak
    novak


    Broj postova : 94
    Lokacija : Rijeka/Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Bobath- baby handling i vježbice  Empty Re: Bobath- baby handling i vježbice

    Postaj by ines13 pet srp 29, 2011 1:00 pm

    Irena, jako dobar link. ja sam to nasla kao najblize goljaku.
    ja bi recimo ovo stavila pod rubriku frustracije 0-6mj
    meni je to bilo njaveca frustracija od svega....
    dakle kao sto se vidi na ovom linku teta pri izlasku iz bolnice objasnjava roditeljma baby handling...pri izlasku iz bolnice!!!
    svo medicinsko osoblje preko cijih ruku su presli moji blizanci nije upotrebaljavalo baby handling...u bolnici su ih jednom rukom oblacili kupali...i onda nakon mjesec dana samoucenja, maminih, sestrinih, patronaznih savjeta, dolazim kod pedijtarice koja na jednak nacin kao svi mi do tada rukuje djecom, ona daje uputnicu za goljak, jer su to pod normalno neurorizicna djeca....i onda teta na goljaku pocme sa recenicama-ovako ste sad primili dijete i vise nikad!!! dolazite na vjezbe svaki tjedan (u vrijeme kad muz radi), nosite ih tocno ovako, na kat po stepenicama, oboje, pri tom svakog iz autosjedalice izvadite na isparvan nacin...(muz radi....moze li neki drugi termin), nema termina, guzva....pa zar nemate nikoga da dodje s vama...a jadnaaaa.......(bilo bi zgodno makar jedan dvd da sprze kao primjer i daju roditeljima koji se prvi put srecu s tim, pitala sam naravno za neku literaturu, clanak, bilo sta-nemaaaaa-jos su me u cudu gledale) ...nakon par mjeseci nasli smo zajednicki jezik i odgovarajuci termin.
    naravno da je bila ponuda privatnih sati 150-200kn/sat ... ako vi ne mozete k nama, mi uvijek mozemo doci do vas....srecom da su djeca zdrava pa je sve ok zavrsilo, ali prvih 6 mjeseci to mi je bila najveca frustracija!!!!
    da ne zaboravim napomenuti, nakon mjesec dana sto mi je mama bila desna ruka e onda sam ja njoj morala objasnjavati kako se djeca presvalce, nose...Wink ko je ovdje koga rodio reklo bi se Wink
    dakle meni je baby handling super, ali praksa je losa....pocevsi od osoba koje prve dolaze u doticaj s djecom...npr na tecaju za trudnice to nitko nije spomenuo...

    Sponsored content


    Bobath- baby handling i vježbice  Empty Re: Bobath- baby handling i vježbice

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet svi 17, 2024 6:13 am.