B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
okreće se "na zupce" u snu.. Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
okreće se "na zupce" u snu.. Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
okreće se "na zupce" u snu.. Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
okreće se "na zupce" u snu.. Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
okreće se "na zupce" u snu.. Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
okreće se "na zupce" u snu.. Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
okreće se "na zupce" u snu.. Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
okreće se "na zupce" u snu.. Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
okreće se "na zupce" u snu.. Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
okreće se "na zupce" u snu.. Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+3
I&S
Twin
traxxy
7 posters

    okreće se "na zupce" u snu..

    avatar
    traxxy
    novak
    novak


    Broj postova : 25
    Lokacija : Sesvete
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by traxxy pon srp 25, 2011 11:21 pm

    Dakle to kaj se okreće na zupce (jedan sin..drugi spava ko drvo) nebi bio problem da se zna i može vratit nazad..Ali ne zna...I zato se svaki puta budi jel udara glavom u stranice kindera..

    Slabo je reci da me to dovodi do krajnjih granica ludila u zadnjih par dana..Budi se milijun puta..nemrem ga poslje uspavat i proslu noc je na kraju balade ostao u viperu u dnevnoj spavat sto mi uopce nije drago jel i tak ne voli bas kinder iako nijednu noc do sada nije spavao nigdje drugdje..

    Jel imao tko takvo iskustvo? Kaj mogu napravit? Ima li uopce pomoci ili da jednostavno spava u viperu dok se ne nauci okretati nazad s trbuha?

    Evo i sad je u viperu jel se od pol 9 do sad u 10 probudio valjda 5 puta, nikak da se u kinderu smiri i odspava kao ranije..ne kuzim to uopce..

    E da..po danu spava iskljucivo u viperu jel nece u kinder ni pod razno(mozda da ga i po danu pocnem trenirat na kinder??)..I da, ima 5 i pol mjeseci..

    Pomagajte...
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by Twin uto srp 26, 2011 12:03 am

    Traxxy viper nije za spavanje!!!!!
    prvo stavi zaštitnu ogradicu na kinderbet!!!!!!!!!!!!!!
    Drugo, stavi djetetu jatuk pod glavu.
    i to je to.
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by I&S uto srp 26, 2011 10:38 am

    slažem se sa twin....
    obljepi sve strane kindera sa ogradicom pa se neće udariti, a stvarno probaj s jastukom.... moji od svojuh 1,5 mj spavaju na jastuku
    avatar
    traxxy
    novak
    novak


    Broj postova : 25
    Lokacija : Sesvete
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by traxxy uto srp 26, 2011 1:15 pm

    Kaj bu jastuk zbilja pomogao?
    To onaj tanki za bebe jel?

    Kaj se tice ograde ima ju na jendoj strani ali on se naravno okrece na suprotnu..a tu nismo zatvarali da ga iz kreveta vidim..ali izgleda da bum i to morala obloziti..

    Nocas sam mu ispred trbuha stavila malo veceg plisanog medu pa je noc proboravio na boku ali se nije mogao okrenuti na trbuh..mene spasilo a on spavao ko top.

    A za viper...bas ste me steple sad..moram ga se pod hitno rijesiti..uh.. WTF
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by Twin uto srp 26, 2011 1:53 pm

    ne se rješavati vipera! nama viperi skoro do godine dana bili super, ali smo za prvo hranjenje a kasnije za sjedenje.

    imam ja jastuke za bebe od Biopura po 125 kn ako hoćeš, skroz novi
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by irenak uto srp 26, 2011 2:01 pm

    Viper je zakon stvar, ne ga se rješavat - nikako (kako bi moj Miha rekao). Nama je isto kao i twin jako dugo bio od koristi, sve dok nisu počeli samostalno sjedit to su nam bile sjedalice za hranjenje, a do nekih 4-5 mjeseci sjedalice i ljulje, iako smo najviše vremena provodili na podu.
    Glede spavanja, ja prvo ne kužim kaj su to zupci - tak da ti ne mogu nekaj pametno odgovorit, a ako su to rešetke od ograde, onda su ti cure već rekle kaj bi bilo dobro, a i ovo s podmetanjem ti je super fora!! Nadam se da bu sad sve ok!!
    avatar
    traxxy
    novak
    novak


    Broj postova : 25
    Lokacija : Sesvete
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by traxxy uto srp 26, 2011 2:17 pm

    Irenak...nasmija ti mene sad.."na zupce" kazem u slengu da se okrece na trbuh u snu (na zube jelte) i to ga totalno razbudi..

    Ma da nisma se mislila rijesit vipera kao bacit ga..nego rijesit ga se kao prirucnog kreveta sto me spasava u toku dana totalno..

    Twin taj jasnuk - to je i inace tak skupa stvar? nemam pojma..ali ako je ok mozda bii uzela..To ti imas doma ili prodajes ili kaj?

    Ja bi kupila dva iako ne vidim da Filipu uopce treba, on spava ko drvo bukovo na ravnom..
    Twin
    Twin
    Moderators
    Moderators


    Broj postova : 5719
    Lokacija : Zagreb-Dubrava
    Proud to be : Dupla duplica

    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by Twin uto srp 26, 2011 2:21 pm

    to su turbo mali jastučići od tuv tempur pjene baš za bebe
    inače koštaju oko 160-185 kn
    ja naručila i kupila misleći da su veći. moji spavaju na većima, ovi su im premali.
    dimenzije su 30 x 17 x 3 cm
    Mirna15
    Mirna15
    domaći
    domaći


    Broj postova : 553
    Lokacija : Čulinec - Dubrava
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by Mirna15 sri srp 27, 2011 8:03 pm

    A Traxxy draga to ti je normalno kad se krenu okretati na trbuh. Kod Nikmi prvo a onda i kod mene se znalo dogoditi da kad su se naučili okreteti na trbuh i dizati rukama da ga na večer nađem da ko kobrica zujata po krevetu i kad se umori tuli. Sad nekad moji to naprave al su naučili spavati na trbuhu pa tako zaspu. I ako to ne volim al vidim da su i oni oprezni pa uvijek ručicu stave ispod glave i tako zaspšu
    Ma ne brini ili ti jastuci ili čekaj dok ne prestane Smile
    Mirna15
    Mirna15
    domaći
    domaći


    Broj postova : 553
    Lokacija : Čulinec - Dubrava
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by Mirna15 sri srp 27, 2011 8:06 pm

    I da kaj twin kaže meni je viper nešto super. Tm mi se odmaraju kad im dosadi gym, tam ih hranim. svašta nešto Smile
    Nikmi
    Nikmi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 587
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by Nikmi sri srp 27, 2011 10:14 pm

    Sad sam tek skužila temu WTF
    Vidiš Twin da sam nesposposobna pratiti više stvari od jednom roll

    Moji su bome spavali u viperima, doduše preko dana, na večer obavzno u kinderbete. I ti viperi su najbolja stvar koju smo kupili. Iscrpili smo ih totalno i sad su za smeće Smile

    Inače, to sa okretanjem ti je sve normalno. Cure su ti dale dobre savjete, ogradica svakako...moji imaju samo polovici kod glave, al uredno se okrenu na dio bez ogradice, tako da se vide, pričaju i smiju se jedan drugome i ljuljaju se na sve četiri i svako malo čujem kak se netko opi*dio po tintari...Mislila sam im zbog toga staviti na cijeli kinerbet, al onda se ne bi mogli družiti pa sam odustala. I zaspu u nemogućim položajima, a ja ih samo kasnije popravim.
    ines13
    ines13
    novak
    novak


    Broj postova : 94
    Lokacija : Rijeka/Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by ines13 sri srp 27, 2011 10:24 pm

    mi smo to rijesili ovime http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/30113939 ide oko cijelog madraca,a nisu previsoke tako da sma ih i vidjela.... vise ne koristim, prerasli su tu fazu. a one ogradice samo do pola - kao di bi trebala biti glava,nis koristi, mojima je glava bila svugdje....
    avatar
    traxxy
    novak
    novak


    Broj postova : 25
    Lokacija : Sesvete
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by traxxy sri srp 27, 2011 10:37 pm

    Joj meni joj od sutra pocinje ucenje na kinder i po danu i po noci..a da bi to bilo iole moguce morali smo Filipa premjestiti u djecju sobu za sada..nemam pojma kak ce to ici da ga cujem po noci ali to je manji problem jel on super spava bilo gdje a to je i tak najvaznije...

    Pa neka mi je bog na pomoci jel uopce nemam pojma kako cu to..patrik jednostavno ne podnosi kinder po danu a u viperu zna i po 2-3 sata odrapit ..uh..

    Twin malo mi je puno sad za jastuke..hvala ipak..
    Nikmi
    Nikmi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 587
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by Nikmi sri srp 27, 2011 10:43 pm

    Moji ti još uvijek po danu ne spavaju u kinderu. Bar to nije pravilo. Ovisi gdje ih uspavam. Ako ih uspavam u dnevnoj onda ih odnesem u kinere, al ako ih uspavam u spavaćoj na našem krevetu onda ih tamo i ostavim da spavaju. Al gle, da mi zaspu na podu, ja ih ne bi dirala, samo nek spavaju roll
    Navečer je već druga priča, to moraju ići u kindere i u pravilu bez puno uspavljivanja da se nauče sami zaspati. Sad sam ih odučila i od toga da ih ujutro kad mm ide na posao prebacim k sebi u krevet. Ostaju u kinderima, malo još dremuckaju, kad im dojadi probude me glasnom pričom i to je to... Smile
    Ponekad mislim da sam malo prekruta, al jbte da ih pustim da bude kako oni hoće obijesila bi se brzo Smile
    avatar
    traxxy
    novak
    novak


    Broj postova : 25
    Lokacija : Sesvete
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by traxxy sri srp 27, 2011 10:47 pm

    Ma jos i taj problem kaj Patrika uspavljujem na rukama..koma..kak sam si to dozvolila nemam pojma..Sad kad razmislim valjda sma bila popustljivija prema njemu jel je bio bolestan i stalno ga nosali i mazili i tak malo po malo..i eto..Sad zaspe iskljucivo na rukama..

    ma uzasna sam sta cu..bum se popravila..
    Nikmi
    Nikmi
    domaći
    domaći


    Broj postova : 587
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by Nikmi sri srp 27, 2011 10:57 pm

    Ma joj draga, nisi užasna, ne pričaj bezveze...
    I ne mora nužno nešto biti bolje ili lošije, samo je drugačije i rezultat opet može biti dobar Smile
    irenak
    irenak
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1195
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by irenak čet srp 28, 2011 12:46 am

    Ma nemoj se pretjerano opterećivati glupostima. Ako ti preko dana zaspu u viperima, ostavi ih, a gledaj da po noći njonjaju u kimbačima. Tek si na početku, trebat će ti snage jako puno - štedi je gdje možeš!!!! Ovo za uspavljivanje - ja sam napravila istu grešku i uspavljivali smo se skoro do dvije godine na rukama, ali onda smo bez pol frke prešli na spavanje u krevetima, ali ih moramo držati za ruku... zapravo je meni več kičma skoro otpala, pa sam odlučila promjeniti taktiku, hahaha, ali mi nije žao da je to toliko trajalo jer sam u tim trenucima mogla uživati u svakom zasebno mazeći se....
    Ja imam curku od 14,5 godina koju sam kad je bila mala tako naučila na ruke i non stop sam je nosikala i žnjarala i nije mi žao jer je to bilo prekrasno!! I danas se toga sjetim s veseljem!!! Malo je zeznuto kad su dvoje, ali da se nekak!!!
    Sam polako!!!!
    I&S
    I&S
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3489
    Lokacija : Zagreb, Prečko
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by I&S čet srp 28, 2011 10:22 am

    traxxy je napisao/la:Joj meni joj od sutra pocinje ucenje na kinder i po danu i po noci..a da bi to bilo iole moguce morali smo Filipa premjestiti u djecju sobu za sada..nemam pojma kak ce to ici da ga cujem po noci ali to je manji problem jel on super spava bilo gdje a to je i tak najvaznije...

    Pa neka mi je bog na pomoci jel uopce nemam pojma kako cu to..patrik jednostavno ne podnosi kinder po danu a u viperu zna i po 2-3 sata odrapit ..uh..

    Twin malo mi je puno sad za jastuke..hvala ipak..

    traxxy je napisao/la:Ma jos i taj problem kaj Patrika uspavljujem na rukama..koma..kak sam si to dozvolila nemam pojma..Sad kad razmislim valjda sma bila popustljivija prema njemu jel je bio bolestan i stalno ga nosali i mazili i tak malo po malo..i eto..Sad zaspe iskljucivo na rukama..

    ma uzasna sam sta cu..bum se popravila..

    da se osvrnem na sve....
    moji su ti prvih mjesec dana spavali u kinderima po danu... onda su ivna uhvatili grčevi....pa su spavali u boravku na kauču - lucija se silom prilika naučila sama uspavljivati (dosta dobro je to prihvatila i nikad problema) a ivan na rukama zbog grčeva.... i do 11 mj je to tako bilo....
    ali što ja znam - nije mi to bilo teško - on je brzo zaspao (10min)...
    onda je njemu postalo neudobno (valjda kak je narastao više se nije mogao namjestiti na mojim rukama kak je htio) i ja ga jedan dan stavila na kauć i tako je zaspao... i od tada gotovo spavanje na rukama....i jedno vrijeme su spavali tu u boravku i sa 13 mj sam ja pokušala prebacivanje u naš bračni krevet i uspjelo mi je.... ja ležim između njih i brzo zaspu... i dan danas spavaju u našem bračnom prek dana a po noći u krevetićima.....
    meni ne smeta.... Wink
    Mirna15
    Mirna15
    domaći
    domaći


    Broj postova : 553
    Lokacija : Čulinec - Dubrava
    Proud to be : mama blizanaca

    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by Mirna15 čet srp 28, 2011 11:15 am

    Ines13 to imamo i mi i super mi je. Nogicama znaju to spustiti a sad polako i ručicama al sve u svemu čuva glavu Smile

    Moji uvijek spavaju u svojim krevetima. Nekak kad ih vidim tak skvrčene u viperima dođe mi teško pa ih odnesem. Naravno nekad i pustim ak vidim da bu to kratko spavanje. No moji su se nekako naviknuli na krevet i kad vidim da su nervozni ja ih odnesem skuže kaj je to pogledaju me i okrenu se na stranu i krenu se sami njonjat

    Sponsored content


    upitnik Re: okreće se "na zupce" u snu..

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet svi 17, 2024 8:20 am.