B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
uvucene bradavice Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
uvucene bradavice Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
uvucene bradavice Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
uvucene bradavice Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
uvucene bradavice Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
uvucene bradavice Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
uvucene bradavice Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
uvucene bradavice Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
uvucene bradavice Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
uvucene bradavice Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



3 posters

    uvucene bradavice

    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    uvucene bradavice Empty uvucene bradavice

    Postaj by listek čet sij 20, 2011 1:48 pm

    Otvaram ovu temu, jer je na drugom toppicu spomenuta kao problem, pa da nam bude tu, jer ce sigurno biti jos mama sa slicnim ili istim problemom.


    Dakle, uvucene bradavice ne moraju biti prepreka dojenju. Prevesti cu tekst Jacka Newmana strucnjaka za dojenje.

    "Zene s ravinim ili uvucenim bradavicama ne mogu dojiti
    Neistinito! Bebe ne doje na bradavici, doje na dojci. Iako je bebi lakse prihvatiti dojku sa ispupcenim bradavicama, nije neophodno da bradavice budu ispupcene.
    Ispravan pocetak ce vjerovatno biti prevencija problemima i majka s bradavicoma bilo kakvog oblika moze savrseno i adekvatno dojiti. U proslosti majkama se se predlagali sesirici za dojenje, kako bi beba mogla prihvatiti dojku.Ta pomagalo se ne bi trebalo upotrebljavati, pogotovo ne u prva dva tjedna! Iako se moze uciniti kao rjesenje problema, upotreba sesirica za dojenje moze rezultirati slabim hranjenjem i teskim gubitkom tezine, te moze napraviti da vam bude jos teze dobiti bebu da pravilno uhvati dojku. (pogledajte brosure za hranjenje na prst i sa salicom)
    Ukoliko beba isprva ne uhvati dojku, uz odgovarajucu pomoc, moci ce ju uhvatiti kasnije. Dojke se takoder mijenjaju u nekoliko prvih tjedana i sve dok majka odrzava dobru kolicinu mlijeka, beba ce najcesce do 8. tjedna uspjeti uhvatiti dojku bez obzira na sve, ali potrazite pomoc i beba bi mogla pravilno uhvatiti dojku i ranije. Pogledajte brosuru “Kada beba jos nije uspjela uhvatiti dojku”. "



    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    uvucene bradavice Empty Re: uvucene bradavice

    Postaj by listek čet sij 20, 2011 2:07 pm

    Rodin kljun kaze:
    Ako su vam bradavice uvucene ili ravne, posvetite dodatnu pozornost pravilnom polozaju djeteta na dojci.
    U tom slucaju posebno je vazno da dijete stavite na dojku sto prije nakon poroda. Dopustajuci novorodencetu da sise dojku u prvim satima nakon rodenja, dat cete mu mogucnost da sto prije usvoji pravilnu tehniku sisanja kao i priliku da izvuce ravne ili uvuceve bradavice.

    Pokusajte izbjeci hranjenje na bocicu kao i dude varalice u bolnici i kod kuce, barem u prvih 6 tjedana. Iako ne postoji jedinstveno stajaliste u pogledu toga da vec tijekom trudnoce treba "tretirati" ravne i uvucene bradavice, ako vase novorodence ima problema s pravilnim prihvacanjem dojke zbog ravnih ili uvucenih bradavica, mozda ce vam neki od ovih savjeta biti korisni:

    # "Skoljkice" se nose unutar grudnjaka i mogu pomoci da se ravna ili uvucena bradavica izvuce. Skoljkica se sastoji od dva plasticna dijela. Unutarnji dio ima rupu koja se stavlja na bradavicu. Pritisak na tkivo oko bradavice cini da se bradavica sama ispupci. Kad rodite, skoljkice nosite samo izmedu podoja.

    # U izvlacenju ravnih ili uvucenih bradavica moze pomoci Hoffmanova tehnika. Stavite palce na korijen bradavice, jedan nasuprot drugome. Istovremeno cvrsto stisnite, povlaceci palce jedan od drugoga. Kruzite prstima oko korijena bradavice. Ovaj postupak treba svakodnevno ponavljati pet puta. Ako tehniku zelite primjenjivati u trudnoci, prije primjene svakako se posavjetujte sa svojim lijecnikom - ginekologom.

    # Uporaba pumpice za izdajanje neposredno prije dojenja moze pomoci izvuci ravne ili uvucene bradavice. Djetetu je tada lakse pravilno uhvatiti dojku. To obicno treba ciniti samo u prvim tjednoma nakon porodaja.

    # Umjetne bradavice (sesirici)napravljene od tankog silikona mogu pomoci djetetu pri povratku na dojenje. No, vrlo je bitno da je mama isprobala sve druge tehnike prije upotrebe sesirica, jer sesirici mogu uzrokovati druge probleme: smanjenje proizvodnje mlijeka, pojavu ranica na bradavicama, mastitis, te rizik od bakterijskih ili gljivicnih infekcija.
    listek
    listek
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1216
    Lokacija : Zaprešić
    Proud to be : mama blizanaca

    uvucene bradavice Empty Re: uvucene bradavice

    Postaj by listek čet sij 20, 2011 2:16 pm

    Evo, nasla sam neki klipic i o inekciji kao pomoci za izvlacenje bradavica koju sam bila spomenula na drugom toppicu (ne pika s enista, smao s euz pomog nje izvuce bradavice, uz pomoc vakuuma Wink ).


    miki
    miki
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3827
    Lokacija : Mlini
    Proud to be : mama blizanaca

    uvucene bradavice Empty Re: uvucene bradavice

    Postaj by miki čet sij 20, 2011 2:57 pm

    svaka čast svim mamama koje su to uspjele ja sma imala i inekciju pa nije išlo trenutno bi je izvukla a nedonošće i dalje nema snage vući još sve puta dva, i bez ićije pomoći
    dobro da sam i tri mjeseca se uspjela izdajati
    misek
    misek
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4164
    Lokacija : Kc
    Proud to be : dragi prijatelj

    uvucene bradavice Empty Re: uvucene bradavice

    Postaj by misek čet sij 20, 2011 3:42 pm

    ja sam imala i imam još uvijek lijevu bradavicu uvučenu, tj. pola bradavice nemam...a ono šta imam je uvučeno....
    i dojila sam Lukija 20 mjeseci...
    sve se može...
    ja sam uz pomoć šeširića na toj dojci dojila prvih možda 2 tjedna, a onda si je znao sam izvući i dojila sam dalje bez šeširića...
    i bolilo me dosta, ali kad se bradavica priviknula više nije boljela...

    Smile Smile

    Sponsored content


    uvucene bradavice Empty Re: uvucene bradavice

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet svi 17, 2024 6:42 am.