B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
Kontracepcija Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
Kontracepcija Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
Kontracepcija Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
Kontracepcija Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
Kontracepcija Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
Kontracepcija Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
Kontracepcija Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
Kontracepcija Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
Kontracepcija Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
Kontracepcija Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+20
aurelie
blaza27
pčelica maja
anchica
irenak
markoanja
Nasva
Jorgovan
Ana
Vanja
Maja
Carica
Arte_twins
Branka
jojka
maksi
Aleksandra
aldijana
Sonja
goga
24 posters

    Kontracepcija

    goga
    goga
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1162
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Kontracepcija

    Postaj by goga uto kol 26, 2008 10:18 pm

    ja sam jučer bila kod gin. i odlučila sam stavit hormonsku spiralu,jedino mi se ne sviđa da može menga nestati.ima li ko iskustva sa tom spiralom?


    Zadnja promjena: goga; uto kol 26, 2008 10:24 pm; ukupno mijenjano 1 put.
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by Sonja uto kol 26, 2008 10:21 pm

    jel to ona... kako li se zove, sjeti me. košta soma kuna??
    nemam iskustva, ali iskreno... ja se grozim. em nije preventivna kontracepcija već abortivno sredstvo, em nije baš pouzdano.... eno na t-forumu koliko samo ima cura koje su zatrudnile pod spiralom.
    (plus rizici, plus si još jako mlada...)
    tvoja je odluka, naravno, možda ja griješim, al eto, nemam iskustva... al po meni previše riskantno.
    goga
    goga
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1162
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by goga uto kol 26, 2008 10:33 pm

    nije abortivno sretstvo jer nije klasična spirala i nema isto djelovanje.košta soma kn Laughing djeluje tako da sprečava zadebljanje maternice pa nema ni ljuštenja,još ti hormoni djeluju na gustoću sluzi(ko hormonske tablete) i smanjuju pokretljivost spermija?!
    tablete sam pila 7 godina i ok su mi ali me znala bolit glava pred mengu za poludit!kondome trenutno koristimo Rolling Eyes Suspect (malo mi je mali postotak sigurnosti Laughing )obična spirala ne dolazi u obzir a doktorica kaže da je ovo super ko tablete ali odmah na mjestu djelovanja Laughing
    a da riskiram trudnoću,strah me je i pomislit?!znam da to tako sebično i glupo zvuči ali u mojoj obitelji po mami ima pun k....blizanaca,ja ostala od prvog nezaštičenog s.... trudna,moja seka isto(ali za sada se vidi jedna beba Wink ).moram nači neko super pouzdanu kontracepciju ako imate savjet slobodno recite
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by Sonja uto kol 26, 2008 11:04 pm

    mislim da ju B ima Wink
    možda se varam, vidjet ćemo sutra kad se vrati.... pa može reći iz prve ruke Wink
    ista muka i mene muči, trenutno na istom ko i vi, tj. već skro tri godine, od poroda. tablete lani probala, al ne mogu, voda, tlak... napušem se i riskiram srčani Neutral ,
    flasterići... još sam preskeptična... spirale ne bi...
    aldijana
    aldijana
    domaći
    domaći


    Broj postova : 852
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by aldijana sri kol 27, 2008 12:55 am

    Mi smo na kondomima, pa se iskreno nadam da se ništa neće "uhvatiti"...znam, nije 100% sigurno, ali šta jest...tableta se bojim (kako će organizam prihvatiti), spirala, flasteri - ne...dalje-šta još ima Wink
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by Aleksandra sri kol 27, 2008 10:03 am

    Zajdničko nam je svima da nebi baš još jedne bliziće Laughing
    Meni je spirala nekako strano tjelo i nebi ju.
    Flastere svi hvale -imam recept u ladici ali nikako da se odvažim
    Tablete su super ali mrzim tu obavezu stalno paziti jesam popila ili nisam, nositi ih na put, vikend.. no na tbletama sam bila 7 g prije trudnoće i sada zadnje 2,5 g tako da ako ništa drugo barem jesu pouzdane (pogotovo s obzirom na to da mi se znalo destiti da zaboravim popiti ili popijem navečer umjesto ujutro i .. Rolling Eyes )
    Kondomi -su zgodno priručno sredstvo za neke situacije ali kao osnovno su previše varljivi a i kvare romantiku Wink

    Šta je sa onim inekcijama? Im ali toga kod nas?
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by Sonja sri kol 27, 2008 10:33 am

    injekcije ja čekam Wink
    kod nas ih još nema, ali pošto su u Austriji npr. već jedno dvije godine, ako ne i više... vaaaaaljda će skoro i do nas ili ćemo preko grane Wink
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by maksi sri kol 27, 2008 12:24 pm

    I mi smo na kondomima. Tablete i ja ne bih. affraid Dosta mi što sam pila 10 godina dabrostone. Baš mi je super što ne moram više ništa piti. Neke cure hvale Mirenu, tu sam neodlučna. scratch Flasteri me privlače. Pitat ću gina čim ga budem zvala.
    goga
    goga
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1162
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by goga sri kol 27, 2008 5:45 pm

    tak se zove mirena.šta ja znam doktorica kaže da je to super,ko sterilizacija Rolling Eyes .mora biti super uredan papa-test.uglavnom vidjet ću još za 3mjeseca kad mi papa bude gotov!i ja se grozim stranog tijela ali cure koje ju imaju kažu da se ne osjeti?!bilo bi baš lijepo biti neopterećen u krevetu Wink
    flaster mi se čini nekako nesiguren,ja šlampava pa bi mi vjerovatno pao a ja ne bi ni skužila WTF
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by maksi sri kol 27, 2008 5:53 pm

    Da, da mirenu jako hvale. Sve moje bolničke duplice ju misle staviti. Nemoj mi reći da papu čekaš 3 mjeseca?? Kontracepcija 4_9_18
    goga
    goga
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1162
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by goga sri kol 27, 2008 9:52 pm

    da rekla mi je nazvati za 3mjeseca :shock: .ja idem u bolnicu kod doktorice a ne privat.žalosno je to sa zdravstvom!dok je sve ok nejdem kod privatnika!
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by Sonja sri kol 27, 2008 9:58 pm

    ja kod "socijalnog" ginekologa čekala papu mjesec dana maksimum, privat četiri dana Wink
    Aleksandra
    Aleksandra
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12583
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by Aleksandra sri kol 27, 2008 10:13 pm

    kod moje doc papa se čeka 2-3 tjedna a ponovljeni bris mi je bio za 7 dana -preko socijalnog, nije privatna
    jojka
    jojka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 4687
    Lokacija : srbija
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by jojka sri kol 27, 2008 11:15 pm

    Radila sam papa-test 17 marta a rezultati dobijeni 10 jula WTF ,po preporuci gin.radila sam kolposkopiju i to je ok. odmah sam odradila i pregled grudi i sad sam mirna do sl.godine Wink .
    maksi
    maksi
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 5193
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by maksi čet kol 28, 2008 12:41 am

    Ja na preglede idem u bolnicu i papu dobijem za 10 dana.
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by Branka čet kol 28, 2008 1:57 am

    Evo mene, netko me tražio (Sonja).
    Da, ja ću staviti Mirenu (hormonsku spiralu), jer je trenutno ona najsigurnije sredstvo.
    Trebala sam je staviti prije 8 dana ali sam bila na putu, tako da ću je staviti za 3 tjedna.
    Napravila sam sve pretrage i UZV i gin je rekla.... može Mirena. (iako je ona nije hvalila niti preporučivala...ona meni preporuča još jedno dijete :P (znamo se preko zajedničke prijateljice) ... no svejedno, ugradit će mi je) I podatak da je uz nju netko ostao trudan (na onom drugom F) nije točan ....to se dešavalo s običnom bakrenom spiralom. Uz to krvarenja se kod Mirene smanjuju (plus za one s manjkom željeza kao što sam ja) a kod bakrene spirale povećavaju. Hormoni u "tijelu" Mirene djeluju kao tablete, ali u puno manjim količinama, a ako to "zakaže" ... tu je njen oblik koji djeluje mehanički...ili kako bi netko rekao "abortivno" ... ne dopuštajući jajašcu da se ugnijezdi.
    Ja s tim (savješću) nemam problema, ne želim se kljukati tabletama, a kondoma mi je više na vrh glave, iako nikad nije puknuo, ali toliko ga već koristimo da je pitanje statističke vjerojatnosti da će se to dogoditi došlo na rub izdržljivosti koliko smo sreće imali. Wink
    Jedini strah koji imam od Mirene je taj končić koji neki spominju da ga muški osjećaju pri sexu...ali i to se može skratiti.
    Dakle, reći ću vam iz prve ruke za kojih mjesec dana.... iako čitam razna iskustva... što se tiče "ugradnje" ... od nikakvih promjena do podužih krvarenja....ali to ovisi od osobe do osobe.
    Ja se iskreno nadam da sam našla trajno rješenje i da sam mirna slijedećih 5 godina, pa još 5.....
    Sonja
    Sonja
    Admin
    Admin


    Broj postova : 12943
    Lokacija : Šibenik
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by Sonja čet kol 28, 2008 11:07 am

    ma mislila sam na "običnu" ne na mirenu, za veliki rizik, bar po meni Wink
    za mirenu čula od prijateljica, prijatelijica....ne znam nikog tko ju baš ima...
    trebala je moja mama staviti da ublaži predmenopauzu.
    vjerojatno smanjuje krvarenja, kad je njoj dr. preporučio, a ona je, sjećate se, završila na transfuziji jer je iskrvarila.
    ne zvuči loše, ali.... hm...
    ja bi ipak inekciju Wink :D
    goga
    goga
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1162
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by goga čet kol 28, 2008 10:08 pm

    neznam kako kod vas tako brzo budu rezultati?kod nas je sve u k.... Embarassed ja idem u bolnicu u koprivnicu i rekla mi je da njima dođu rezultati za 3 mjeseca?????????
    mislim da ću ja stavit mirenu,u svakom slučaju mogu ju izvadit ako ne bude dobro.
    branka kad staviš javi iskustva,a za končić neka ih škaklja Laughing
    Arte_twins
    Arte_twins
    akter
    akter


    Broj postova : 254
    Lokacija : Zagreb
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by Arte_twins sub kol 30, 2008 8:34 am

    Ja sam se isto odlučila za Mirenu. Koliko sam ja proučavala čini mi se puno bolje od pilula, sviđa mi se što nije abortivna i definitivno je praktična. Želim da možemo opušteno uživati u seksu bez onog di je kondom ili da moram piti pilule svaki dan itd.
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by Branka uto ruj 02, 2008 1:45 pm

    goga je napisao/la:tak se zove mirena.šta ja znam doktorica kaže da je to super,ko sterilizacija Rolling Eyes .mora biti super uredan papa-test.uglavnom vidjet ću još za 3mjeseca kad mi papa bude gotov!
    Samo za informaciju, cijena Mirene varira od ljekarne do ljekarne. Uglavnom je 1159kn (za gotovinu je 1043kn - dakle -10%), ali se nađe i za 944kn, samo treba uzeti popis ljekarni i nazvati...neke moraju naručiti, neke traže uputnicu od gina, a ja sam danas kupila po 944kn (i to na Mastercard, a ne na gotovinu) bez čekanja i bez uputnice (kažu, ma ajde vjerujemo vam, ionako znamo da si je nećete sami ugrađivati Laughing )

    1159 - 944 = 215kn uštede
    Carica
    Carica
    akter
    akter


    Broj postova : 292
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by Carica uto ruj 02, 2008 1:47 pm

    I ja je planiram ugradit. Evo skinula sam tekst sa neta, ako koga zanima. Mi smo 10 godina bili na najrizičnijoj zaštiti...kak je moj ginić rekao...evo vam tablete da ga dečko više ne mora vadit van Embarassed . Onda sam pila tablete 5 mj. Uglavnom sam to zaboravljala pa mi je još veći rizik. Ostala trudna od prvog pokušaja...a sad smo opet na "vadi ga van". Pa mi je dojadilo i odlučila sam se na mirenu.

    Život s Mirenom



    Autor:
    mr. sc. Sandra Kovačević, dr. med., spec. ginekologije i porodništva
    objavljeno u broju 54 (06/07)





    Mirena je istodobno suvremeno sredstvo kontracepcije i terapija obilnih menstruacija širokog spektra učinkovitosti

    Mirena nije samo pouzdan kontraceptiv, nego i vrlo djelotvorno terapijsko sredstvo za regulaciju obilnih i dugotrajnih menstruacijskih krvarenja. Napravljena je kao unutarmaternični sustav (IUS - Intrauterine System), koji se sastoji od malog plastičnog okvira u obliku slova T i umeće se u maternicu. Vertikalni dio T-strukture nosi cilindar koji sadrži hormon, a na donji dio vertikalnog kraka pričvršćene su dvije tanke niti za koje se sustav izvlači iz maternice. Hormon u cilindru, identičan jednom od hormona koji se nalazi u kontracepcijskoj piluli, postupno se otpušta u šupljinu maternice, a brzinu njegova otpuštanja kontrolira posebna membrana na cilindru.
    Djelovanje počinje od dana umetanja, s tim da se hormon postupno otpušta, svaki dan u istoj količini. Sustav je učinkovit pet godina.


    Hormon sustava određuje indikacije

    Kontracepcijsko djelovanje - Svodi se na povećavanje gustoće cervikalnog čepa, stanjivanje sluznice maternice koja se nalazi u stanju atrofije, smanjenje pokretljivosti spermija, čime se onemogućuje da dođu do jajne stanice, te na znatno smanjenje pokretljivosti jajovoda koji ne mogu prihvatiti oslobođeno jajašce.
    Mirena je vrlo pouzdan način kontracepcije, čija je sigurnost slična rezultatu postupka sterilizacije. Kliničke studije pokazale su da je postotak trudnoća u žena koje se koriste njome godinu dana samo 0,2 posto.
    Idealna je za žene koje su rađale, iako se može postaviti i ženama koje nisu rađale, ali tada je umetanje malo teže i nešto je veća stopa spontanog izbacivanja spirale. Zatim za žene koje imaju obilne i bolne menstruacije, izražen PMS, bolne odnose, bolove u zdjelici, koje ne žele ili ne mogu koristiti kontracepcijske tablete, kondome, prirodne i ostale metode kontracepcije (vidi prošli broj Vašeg zdravlja), žene u četrdesetim godinama života, te sve one koje žele pouzdanu metodu kontracepcije koja ih ne opterećuje svakodnevnim obvezama i opušteniji seksualni život.

    Terapijsko djelovanje - Mirena se kod smanjivanja mjesečnog zadebljanja sluznice maternice vrlo uspješno koristi i u terapijske svrhe kod obilnih menstruacijskih krvarenja, čineći ih znatno oskudnijim i kraćim. Prije određivanja terapije obilnih krvarenja treba utvrditi uzrok krvarenja. Ako je riječ o obilnim menstruacijama koje nisu uzrokovane organskim procesima, a dovode do anemije, Mirena je terapijski izbor.
    Kao terapijsko sredstvo za obilne menstruacije (menoragije) kod žena starijih od 35 godina, uvrštena je na listu lijekova Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje od 8. veljače 2006. (NN/19/06). Ako vaš ginekolog na osnovi pregleda zaključi da vam je potrebna u terapijske svrhe, svoje pravo na nju možete ostvariti preko ustanove u kojoj radi vaš ginekolog.
    Imate li obilnije menstruacije i zbog toga problema u svakodnevnom funkcioniranju, ali u krvnoj slici nema znakova anemije, nemate pravo na Mirenu preko HZZO-a. U tom slučaju možete je sami kupiti u ljekarni i odnijeti svom ginekologu da je postavi. U odnosu na "klasičnu" spiralu, kod koje su menstrualna krvarenja dulja i obilnija, Mirena je puno ugodnije rješenje i može se koristiti u situacijama u kojima klasična spirala nije preporučljiva, a to je kod obilnih menstruacija.
    Mirena se može postaviti i ženama koje su operirane zbog karcinoma dojke i moraju uzimati preparate tamoksifena (Nolvadex), koji može uzrokovati zadebljanje sluznice maternice. Na taj način prevenira se zadebljanje sluznice maternice i time bolesnicama pomaže da ne završe na kiretaži.
    Ako je žena bila na kiretaži zbog polipa ili obilnih krvarenja, može se razmotriti opcija postavljanja Mirene, čak i u slučajevima kad patohistološki nalaz nakon kiretaže pokaže promjene na stanicama.
    S postavljanjem Mirene svakako treba pokušati i kod mioma, adenomioze i endometrioze kao zadnjom konzervativnom alternativom operativnom zahvatu ili njegovu odgađanju.

    Kad se ne smije postaviti - Mirena se ne smije postavljati kod infekcija genitalnog sustava, karcinoma vrata maternice ili same maternice, kao i sumnje da oni postoje, zatim kod malformacija
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by Branka uto ruj 02, 2008 1:51 pm

    Da, pročitala sam i ja to na: www.vasezdravlje.com

    (ovo sam napisala jer u tekstu iznad ne vidim gdje piše "izvor", pa reko da bude po pravilima, da nas ne ganjaju za krađu tekstova Smile )
    Carica
    Carica
    akter
    akter


    Broj postova : 292
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by Carica uto ruj 02, 2008 1:58 pm

    ma da...hvala...ja kopala, ali nisam mogla naći.
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by Branka uto ruj 02, 2008 8:43 pm

    Zaboravila sam napomenuti još nešto: Mirena se broji pod medicinska pomagala pa se može koristiti kao porezna olakšica (to ni ja nisam znala, rekla mi teta u ljekarni i napravila račun s imenom, adresom i JMBGom), što u mom slučaju znači povrat od 354kn! (jer mi plaća ulazi u porezni razred 35%+prirez 7,5%) Dakle, na kraju ću ju ja platiti 590kn. Naravno...moram još i ugradnju platiti.
    Maja
    Maja
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 7472
    Lokacija : Rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by Maja sri ruj 03, 2008 7:05 pm

    sto se flastera tice, moji su prezivjeli ljeto bez ijednog otpadanja...i super je jer ga ne vidis i ne osjetis i stavljas ga svakih 7 dana pa 7 dana pauze ko tablete

    drago mi je da je netko otvorio ovu temu jer su mi flasteri skupi (120kn/mj) a ionako se ne vidam cesto s muzem Rolling Eyes

    godinama smo prakticirali "vadi ga van" i tablete a kako moram pit do kraja zivota 2 tablete ujutro neda mi se (citaj: gadi mi se) pit jos jednu... i nisu mi bas nikad tablete sjele kako treba...

    dajte jos malo hvalite tu mirenu jer sam na vagi... iako se jaaaaaaaako grozim pomisli da je "nesto" u meni...

    kad se skida mirena? kolikoi je postotak zaceca itd?

    Sponsored content


    Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet svi 02, 2024 2:56 am.