B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    Suženi očni kanalići - UPOMOĆ! Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    Suženi očni kanalići - UPOMOĆ! Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    Suženi očni kanalići - UPOMOĆ! Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    Suženi očni kanalići - UPOMOĆ! Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    Suženi očni kanalići - UPOMOĆ! Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    Suženi očni kanalići - UPOMOĆ! Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    Suženi očni kanalići - UPOMOĆ! Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    Suženi očni kanalići - UPOMOĆ! Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    Suženi očni kanalići - UPOMOĆ! Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    Suženi očni kanalići - UPOMOĆ! Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    3 posters

      Suženi očni kanalići - UPOMOĆ!

      let tri
      let tri
      domaći
      domaći


      Broj postova : 818
      Lokacija : Matulji
      Proud to be : mama trojkica

      Suženi očni kanalići - UPOMOĆ! Empty Suženi očni kanalići - UPOMOĆ!

      Postaj by let tri pon kol 30, 2010 1:41 pm

      Moje curice imaju problem od rođenja - sužene očne kanaliće i zbog toga im se redovito rade krmelji, svakoj na jednom oku. Na početku to nije bilo jako strašno jer bi im Tobrex kapi i mast dobro pomagali, ali sada u zadnje vrijeme im ni to ne pomaže, oči su im stalno slijepljene. Pomogne im tako da su im nekoliko dana oči u redu i onda opet po starom. Bili smo na pregledu u Rijeci i u bolnici i kod privatnika i rekli su nam da je jedino rješenje proštrcavanje očnih kanala ali to ne savjetuju još. Da li netko ima takav problem i da li ga je netko riješio operacijom?
      Ja sam ih naručila na pregled u Polikliniku Svjetlost u Zagrebu da vidimo što će oni reći jer sam stvarno već očajna. Mislim da je poslati tako malo dijete na operaciju grozno, ali mi je grozno i kapati im toliku količinu kapi... Ima li netko iskustva i može li nam netko pomoći to riješiti? Crying or Very sad
      Pika
      Pika
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3591

      Suženi očni kanalići - UPOMOĆ! Empty Re: Suženi očni kanalići - UPOMOĆ!

      Postaj by Pika pon kol 30, 2010 2:24 pm

      let tri, pa gdje ste mi vi? kako je prošlo ljeto? kako mišići?

      evo imam ti ja dobroga za reći: za moju i. kojoj je s očima isto tako mi je jedan stari oftalmolog s rebra (sad je u penziji) rekao (što i moja pedica): "za par godina ćete zaboraviti na "konjunktivitise", to su suženi kanalići.

      pokazao mi je kako da SNAŽNO masiram prstom duž kanalića prema korjenu oka i rekao da će jednom to puknut/proširit se i da će onda biti u redu

      (svaki put sam uredno išla na bris i provodila terapiju iako primjećujem da mnogi roditelji "zakamufliraju" problem, kapnu par kapi netom prije ulaska u vrtić i uvjeravaju tetu da njihovom djetetu nije ništa - pa se zato onda ove zarazne upale tako šire - par puta je naš bris bio uredan unatoč krmeljama!!,a bome jednom pokazao streptokok/ili hemofilus? i jednom stafilokok u oku)

      meni su oči čitavo djetinjstvo bile slijepljene-skorene svako jutro u proljeće - i mama me nikad zbog tog nije vodila doktoru, niti mi dozvoljavala kapanje antibiotika, rekla je "to je malo zbog alergije, nemoj si trljati oči da si ne inficiraš" - i to je to. danas mi je u trenutku alergije oko isto ponekad krvavo-crveno, al taj isti dan ako iz zg odem na more-"tobožnji konjunktivitis" misteriozno nestane - pa mi je i to dokaz da ne treba uvijek tobrex ili ne daj bože još i jače kapi koje su nam prepisivale pedijatrice.

      bitno je znati da ako bris zaista pokaže neku bakteriju, onda kapaj vrlo vrlo poslušno i revno, 6 puta dnevno i još par dana po prestanku simptoma jer inače nisi napravila ništa

      apropos privatnih klinika, oprez: svatko kome zarada ovisi o broju pacijenata će ti naravno reći da si bolestan i da ti treba ovo i ono. mojoj teti su operirali oba oka i uzeli pare bez imalo poboljšanja (od tada više ne vidi) a kasnije je saznala da se taj slučaj u njezinim godinama uopće ne može operirati
      bobo
      bobo
      akter
      akter


      Broj postova : 384
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      Suženi očni kanalići - UPOMOĆ! Empty Re: Suženi očni kanalići - UPOMOĆ!

      Postaj by bobo pon kol 30, 2010 6:35 pm

      Sori, znam da se u slučaju suženih suznih kanalića radi proširivanje, ali ne znam kako to izgleda, kakav je sam postupak, recimo da li dijete mora biti u općoj anesteziji (najvjerojatnije da, da se stvar učini na miru), da li se radi ambulantno itd.
      Također treba pitati da li se to popravi vremenom, odnosno samim rastom djeteta, odnosno do kada se može počekati s operacijom.
      Umjesto Tobrexa, ukoliko ga moraš često koristiti, da li možda povremeno i čistiti s kamilicom ili koristiti neke druge kapi.
      Nadam se da ćete se ubrzo rješiti tog problema. Suženi očni kanalići - UPOMOĆ! 512189
      Pika
      Pika
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3591

      Suženi očni kanalići - UPOMOĆ! Empty Re: Suženi očni kanalići - UPOMOĆ!

      Postaj by Pika pon kol 30, 2010 8:13 pm

      bobo, stav oftalmologa koji operiraju oči (djeci i odraslima) iz vinogradske bolnice je NIPOŠTO KAMILICA!!!
      ako već onda svježe prokuhana voda ili gotove ampulice vode za ispiranje očiju (ima u ljekarnama)
      let tri
      let tri
      domaći
      domaći


      Broj postova : 818
      Lokacija : Matulji
      Proud to be : mama trojkica

      Suženi očni kanalići - UPOMOĆ! Empty Re: Suženi očni kanalići - UPOMOĆ!

      Postaj by let tri pon kol 30, 2010 8:25 pm

      Pika, mi ispiremo kamilicom ili vodom kad ne koristimo Tobrex. A to nam je savjetovala pedica i oftamolog u Rijeci

      Sponsored content


      Suženi očni kanalići - UPOMOĆ! Empty Re: Suženi očni kanalići - UPOMOĆ!

      Postaj by Sponsored content

        Similar topics

        -

        Sada je: ned svi 19, 2024 3:48 am.