B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» Evo mene nakon dugo vremena
blizanci u avionu Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
blizanci u avionu Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
blizanci u avionu Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
blizanci u avionu Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
blizanci u avionu Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
blizanci u avionu Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
blizanci u avionu Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
blizanci u avionu Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
blizanci u avionu Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
blizanci u avionu Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

Rezerviraj sada !



+2
miki
leona
6 posters

    blizanci u avionu

    leona
    leona
    akter
    akter


    Broj postova : 176
    Lokacija : rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    blizanci u avionu Empty blizanci u avionu

    Postaj by leona sri lip 23, 2010 11:14 am

    cure,da li je netko letio sa bebama...imamo let za dva tj i malo me panika kako se ponasati u avionu ,sto ponjeti od hrane,sto ako budu plakali-a ostali putnici ludili?sve me zanima,pisite blizanci u avionu 207922
    miki
    miki
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3827
    Lokacija : Mlini
    Proud to be : mama blizanaca

    blizanci u avionu Empty Re: blizanci u avionu

    Postaj by miki sri lip 23, 2010 11:16 am

    mi bili na kratkom letu s povratka iz bolnice proslo odlicno spavali i cucali dudu radi izjednacavanja tlaka ali mislim da nije bilo ni potrebno sretno
    Pika
    Pika
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3591

    blizanci u avionu Empty Re: blizanci u avionu

    Postaj by Pika sri lip 23, 2010 11:22 am

    vjerojatno isto ko i singlići: jednom sam sjedila ispred jednog djeteta (ali malo starijeg, oko 2-3 godine) i to je bila koma, 2 sata je vrištao i izvodio sve moguće. dok mi nije sinulo da nosim poklon za frendičinog sina pa sam mu ga posudila i to ga je malo smirilo (bila je baš neka knjižica o aerodromu, a na stisak gumbića se čuo zvuk uzlijetanja aviona). no tvoje bebe su još male i vjerojatno neće biti problema - bitno je da se ti ne bojiš jer ako se bojiš ili si nervozna, oni to osjete (osjete i strah ostalih putnika pa i to djeluje, puno puta sam doživjela kako se klinci počnu plakati taman malo prije uzlijetanja.)

    ponesi im ono što vole i neku novu igračkicu za privlačenje pažnje, ako dojiš lako ih tako smiriš, ako ne, pokušaj im dan dva ranije nametnuti ritam da ti baš zaspu prije ukrcavanja, da budu u najdubljem snu..
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    blizanci u avionu Empty Re: blizanci u avionu

    Postaj by Branka sri lip 23, 2010 11:29 am

    Ovisi kojoj kompanijom letite, najbolje provjeriti na njihovim stranicama što i kako s bebama u avion. Mislim da morate biti 2 odrasle osobe jer oni neće dobiti poseban sic. AS obično ne smije u kabinu, kolica da (ostaviš kod stjuardese), ali to treba najaviti. Ne pretjeruj s bočicama i hranom, svakom po jedna (inače ne smiješ posude zapremine veće od 1dcl sa sobom, ali ako je dječja hrana da). Napomeni kod check-in a da si s bebama, sjedni na mjesto gdje te posjednu stjuardese, jer na tom mjestu su maske i za bebu/bebe. pojasevi su isto u blizini. Može se desiti da vas sjednu u drugi red (ti i jedna beba u jedan, muž i druga beba u drugi red), to je radi sigurnosti, pa se bolje ne raspravljati u avionu. Masku prvo stavljaš SEBI, onda bebi (dvije maske naravno ispadnu iz pretinca iznad). Znam da ti to neće trebati, ali napominjem jer tu grešku rade roditelji, instinktivno.
    Bebe plaču, kako vani, tako i u avionu i nitko se nema pravo buniti niti okretati očima, a ako ti nešto slučajno i kaže, nemoj se ni slučajno dizati (i odvezivati) samo da biste prošetali da prestane plakati.
    leona
    leona
    akter
    akter


    Broj postova : 176
    Lokacija : rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    blizanci u avionu Empty Re: blizanci u avionu

    Postaj by leona sri lip 23, 2010 11:39 am

    hvala na informacijama,imam jos par pitanja, letimo airfranc-om,rekli su nam da je mali avion te da cemo morati drzati klince u rukama ,nemaju krevetice i ne znam kamo cemo sa a -sjedalicama? da li bi bilo bolje da su klinci u slingu?i da ih nahranim prije leta dok budemo cekali ili u avionu? mali mi strasno bljuca jos uvijek pa ne znam sto bi bilo pametnije? i ako ih budem morala presvuci-kamo to radim i da li uopce da ih presvlacim...let nije dug-2h
    Branka
    Branka
    starosjedioc
    starosjedioc


    Broj postova : 3757
    Lokacija : Pula
    Proud to be : dragi prijatelj

    blizanci u avionu Empty Re: blizanci u avionu

    Postaj by Branka sri lip 23, 2010 11:53 am

    leona je napisao/la:hvala na informacijama,imam jos par pitanja, letimo airfranc-om,rekli su nam da je mali avion te da cemo morati drzati klince u rukama ,nemaju krevetice i ne znam kamo cemo sa a -sjedalicama? da li bi bilo bolje da su klinci u slingu?i da ih nahranim prije leta dok budemo cekali ili u avionu? mali mi strasno bljuca jos uvijek pa ne znam sto bi bilo pametnije? i ako ih budem morala presvuci-kamo to radim i da li uopce da ih presvlacim...let nije dug-2h
    Na check-in u prije leta (šalter na kojem se javiš teti i koja ti izda kartu-kupon za let sa brojem sjedala) ćeš saznati mogu li AS u avion (u kabinu) ili mora u prtljagu u rep (tamo nema pritiska, pa pokrij AS ili stavi u najlon, jer će ti u protivnom biti vlažne kad sletiš jer će se kondenzirati vlaga budući je na 11kn visine temperatura -65*C).
    Sling nije loša ideja, ponesi, pa ako ne budeš mogla dijete vezati u krilu tako, skunut ćeš ga, nije problem. Presvuci ih prije leta, nema prematalice u manjim avionima. Ako baš zagusti i ako niste u fazi uzlijetanja/polijetanja, možeš previt bebu na sicu do ako ima slobodan, uzmi 2 pelene. Ali ne računaj na to kao sigurnu mogućnost. I moglo bi bit komentara putnika (to te ne briga).
    Za bljucanje...ništa čudno, ponesi maramice, gaze, pelene, ko i doma. Pa ljudi i bljuvaju u avionu, pa nikom ništa blizanci u avionu 889846
    leona
    leona
    akter
    akter


    Broj postova : 176
    Lokacija : rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    blizanci u avionu Empty Re: blizanci u avionu

    Postaj by leona sri lip 23, 2010 12:00 pm

    puuunnnooo hvala!!! sad mi je lakse blizanci u avionu 153633
    MalaDo
    MalaDo
    domaći
    domaći


    Broj postova : 1438

    blizanci u avionu Empty Re: blizanci u avionu

    Postaj by MalaDo sri lip 23, 2010 1:44 pm

    Ja sam putovala sa svojom malicom kad je imala god i pol pa nadalje, ali to su velike razlike u dobi, tako da nemam iskustva iz prve ruke sa tako malim bebama, ali moja frendica je putovala iz Kine 11 sati avionom sa svojim blizićima kad su bili 7 mj, doduše s Emiratima, osoblje bilo jako susretljivo za sve njihove potrebe i imali čak nekakve krevetiće, tako da je njoj prošao odlično taj let..

    Ja mislim da je 2 sata leta skroz ok, veća je gnjavaža oko ukrcaja, check in-a nego sam let, jer kad ti zasjedneš i malo se poigravaš s bebicom koja je na tebi, brzo će ti proći... A bljucanje, pa ionako je na tebi, znam kako ti je, moj mali još tu i tamo, ali vjerojatno možeš samo ti i sjedalo nastradati, teško da će ciljati ljude okolo blizanci u avionu 207922
    leona
    leona
    akter
    akter


    Broj postova : 176
    Lokacija : rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    blizanci u avionu Empty Re: blizanci u avionu

    Postaj by leona sri lip 23, 2010 1:58 pm

    hahahahahahaha..... vec ga vidim bljucka ljude oko sebe...hahaha
    sanjakrk
    sanjakrk
    akter
    akter


    Broj postova : 111
    Lokacija : krk
    Proud to be : mama blizanaca

    blizanci u avionu Empty Re: blizanci u avionu

    Postaj by sanjakrk sri lip 23, 2010 9:55 pm

    ja sam letila iz italije za dublin 3h leta uzmin im nesto za pit drzat ces ih u krilu samo ces dobit dodatak na pojas svoj i kad uzlijeces i slijeces daj im vodu ili mlijeko ili caj da piju zbog pritiska ,sve ostalo nema brige nahrani ih prije ako je dugi let da ti ne placu u avionu ja sam imala party
    sanjakrk
    sanjakrk
    akter
    akter


    Broj postova : 111
    Lokacija : krk
    Proud to be : mama blizanaca

    blizanci u avionu Empty Re: blizanci u avionu

    Postaj by sanjakrk sri lip 23, 2010 9:57 pm

    da moj su imali 5mjeseci kad smo letili
    leona
    leona
    akter
    akter


    Broj postova : 176
    Lokacija : rijeka
    Proud to be : mama blizanaca

    blizanci u avionu Empty Re: blizanci u avionu

    Postaj by leona čet lip 24, 2010 11:32 pm

    ok ,nadam se d nece biti party s njima iako nekako cisto sumnjam ,jer kad bi i trebali biti kao dobri tad su najzlocestiji...hvala na savjetu blizanci u avionu 207922

    Sponsored content


    blizanci u avionu Empty Re: blizanci u avionu

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon svi 20, 2024 5:00 pm.