B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +5
    Jorgovan
    Twin
    Romi
    Sonja
    Branka
    9 posters

      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe

      majaipetra
      majaipetra
      novak
      novak


      Broj postova : 55

      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Empty Re: Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe

      Postaj by majaipetra sri vel 24, 2010 4:55 pm

      Branka je to sve tako lijepo objasnila....ja bi nešto dodala.
      Pve godine za povrat poreza na osnovu kamata prvog stambenog kredita ako se već koristila za povrat u prijašnjim godinama ne treba izjava, kopija ugovora o kreditu i kopjia osobne, ja sam sve to pripremila kao i svake godine, ali su mi vratili, samo na šestoj stranici treba u napomeni napisati o kojem krediti se radi i iz koje godine.
      Ako je to vać Branka napislala, a ja ponaljam ...isprika ...
      Jorgovan
      Jorgovan
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 5967
      Lokacija : ZG
      Proud to be : mama blizanaca

      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Empty Re: Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe

      Postaj by Jorgovan sri vel 24, 2010 5:09 pm

      Hvala!
      Ovaj stupac 5 mi je promakao.
      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 283157
      Jorgovan
      Jorgovan
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 5967
      Lokacija : ZG
      Proud to be : mama blizanaca

      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Empty Re: Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe

      Postaj by Jorgovan sri vel 24, 2010 5:27 pm

      Imam još jedno pitanje.. pod 9.5.11. godišnji prirez.
      znači li to da npr u zagrebu od ukupnog iznosa povrata poreza dajemo 18% prireza gradu? Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Icon_scratch
      majaipetra
      majaipetra
      novak
      novak


      Broj postova : 55

      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Empty Re: Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe

      Postaj by majaipetra sri vel 24, 2010 5:43 pm

      Da, da ...a neki imaju i 0 %....ali metropola je metropola...Neki npr. koji su u P1...ratom ugroženim područjima npr. dobiju sav porez i prirez nazad....
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Empty Re: Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe

      Postaj by Branka sri vel 24, 2010 6:19 pm

      Evo majaipetra je sve lijepo odgovorila, tako je to Biljana....

      A što se tiče tih potvrda za olakšicu za kamate na stamb. kredit, nije ni prošle godine trebalo prilagati kopiju ugovora o kreditu, kupoprodajnog, vlasnički...ali to ne znaju svi djelatnici koji zaprimaju porezne prijave, pa da vas ne vrate, radije imajte to sa sobom, pa spremite ako ne uzmu. U mojoj poreznoj nisu baš ekološki osviješteni i vole gomilati papire, pa i dalje to traže svake godine. Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 85897
      igordana
      igordana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1078
      Lokacija : Zagreb

      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Empty Re: Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe

      Postaj by igordana sri vel 24, 2010 7:26 pm

      imam pitanjce - ja za povrat poreza imam samo od dopunskog kaj sam platila 960 kn - koliko se os te svote dobije nazad?
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Empty Re: Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe

      Postaj by Branka sri vel 24, 2010 8:59 pm

      igordana je napisao/la:imam pitanjce - ja za povrat poreza imam samo od dopunskog kaj sam platila 960 kn - koliko se od te svote dobije nazad?
      Ovisi u koji porezni razred spadaš. Ako si primala plaću cijelu godinu od cca 5000kn, ulaziš u porezni razred 25% i živiš u ZG (prirez 18%).....na tih 960kn vrati ti se 960x25% = 240knx18% = 283kn
      Ako si radila 3-4 mj. ionako ti se vrati sav porez jer imaš osobni odbitak za 12mj, tako da u tom slučaju tih 960 kn ne pravi nikakvu razliku u povratu poreza. Isto tako ako imaš plaćene kamate na stamb. kredit od 12.000kn, iskoristila si limit za olakšice i ne priznaje ti se više to DZO. Treba vidjeti konkretan slučaj da bi se moglo precizno reći.
      igordana
      igordana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1078
      Lokacija : Zagreb

      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Empty Re: Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe

      Postaj by igordana sri vel 24, 2010 10:16 pm

      Bila na čuvanju trudnoće od kraja 12mj 2008 do porođaja 31.07.2009. od tada porodiljni...cca 4000 kn. Znaći nisam uopće radila, s tim da sam imala promjenu posla 15.03 istekao ugovor u jednj firmi te prešla u drugu i tu sam bila 15 dana kao radila te opet 01.04.2009. otvorila komplikacije. Dopunsko platila u 1 mj 2009.
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Empty Re: Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe

      Postaj by Branka sri vel 24, 2010 11:32 pm

      igordana, jesi dobila IP obrazac od bivše firme za 2009. godinu? Imala si u siječnju 2009. isplatu plaće za dio 12.tog mjeseca što si radila. I IP obrazac od sadašnje firme za tih 15 dana? Sav uplaćeni porez+prirez ti se vraća ionako jer ostatak godine nisi primila niti jednu plaću. DZO ne mijenja ništa u tvom slučaju, sve ti se ionako vraća.
      BITNO!!!
      Ti moraš prijaviti porez za 2009. jer si mijenjala poslodavca. Ako to ne učiniš mogu te kazniti sa 500kn kazne zbog toga, a ionako ti se isplati jer će ti se sav uplaćeni porez vratiti.
      Jorgovan
      Jorgovan
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 5967
      Lokacija : ZG
      Proud to be : mama blizanaca

      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Empty Re: Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe

      Postaj by Jorgovan pet vel 26, 2010 6:36 pm

      Da li isprintam samo 6 stranica, zadnju s datumom i potpisom?
      Ili i 7. i 8.? Mislim da te dve ne treba?
      irenak
      irenak
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1195
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Empty Re: Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe

      Postaj by irenak pet vel 26, 2010 7:37 pm

      Cure, ima li tko informaciju da li podlježe porezu i ona naknada za klince od grada što se dobiva (npr. Zagreb 9.000 za treće dijete)???
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Empty Re: Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe

      Postaj by Branka sub vel 27, 2010 12:41 am

      Biljana je napisao/la:Da li isprintam samo 6 stranica, zadnju s datumom i potpisom?
      Ili i 7. i 8.? Mislim da te dve ne treba?
      7. i 8. stranica nisu obavezne.
      Jorgovan
      Jorgovan
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 5967
      Lokacija : ZG
      Proud to be : mama blizanaca

      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Empty Re: Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe

      Postaj by Jorgovan sub vel 27, 2010 11:01 am

      Hvala Branka!!
      Ja sam ipak spremila u kovertu i te dvije. Jučer sam napokon poslala preporučeno. Mene to dosta izmori.. još dok sam sve dokumente skupila i fotokopirala.. A i za dječji doplatak sam morala. No, gotovo je. Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 207922
      Branka
      Branka
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3757
      Lokacija : Pula
      Proud to be : dragi prijatelj

      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Empty Re: Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe

      Postaj by Branka ned vel 28, 2010 12:36 am

      Biljana je napisao/la:Hvala Branka!!
      Ja sam ipak spremila u kovertu i te dvije. Jučer sam napokon poslala preporučeno. Mene to dosta izmori.. još dok sam sve dokumente skupila i fotokopirala.. A i za dječji doplatak sam morala. No, gotovo je. Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 207922
      Slijedeće godine sjeti se da je meni to hobi i gušt i slobodno se javi ako trebaš pomoć ili da ti to ispunim. Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 207922
      Neka si i zadnje dvije strane stavila, oni u poreznoj uvijek "bace pogled" na zadnju stavku radi svoje provjere, pa ako štimaju brojke s njihovim obračunom, brže obrađuju poreznu prijavu...
      Pika
      Pika
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3591

      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Empty Re: Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe

      Postaj by Pika ned vel 28, 2010 12:49 am

      branka, biljana, spominješ dječji doplatak. ja sam ga koristila 4 mjeseca temeljem rješenja o brizi za djecu s teškoćama u razvoju. treba li to igdje išta spominjati??? ja nisam, dal da im nešto dodatno šaljem??
      Jorgovan
      Jorgovan
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 5967
      Lokacija : ZG
      Proud to be : mama blizanaca

      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Empty Re: Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe

      Postaj by Jorgovan ned vel 28, 2010 11:10 am

      branka Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 283157

      pika, dječji doplataka spominjem zasebno, nema veze s prijavom poreza. sve o dd na stranicama MIOa.

      Sponsored content


      Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe - Page 2 Empty Re: Kalkulator za izračun poreza na dohodak za fizičke osobe

      Postaj by Sponsored content

        Similar topics

        -

        Sada je: pet svi 17, 2024 1:39 pm.