B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    organski i eko proizvodi u dohrani Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    organski i eko proizvodi u dohrani Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    organski i eko proizvodi u dohrani Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    organski i eko proizvodi u dohrani Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    organski i eko proizvodi u dohrani Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    organski i eko proizvodi u dohrani Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    organski i eko proizvodi u dohrani Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    organski i eko proizvodi u dohrani Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    organski i eko proizvodi u dohrani Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    organski i eko proizvodi u dohrani Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +4
    Oceana
    Kapric
    Aleksandra
    Bambi
    8 posters

      organski i eko proizvodi u dohrani

      Bambi
      Bambi
      akter
      akter


      Broj postova : 338

      organski i eko proizvodi u dohrani Empty organski i eko proizvodi u dohrani

      Postaj by Bambi pon sij 18, 2010 12:08 am

      Polako krećemo s dohranom, u biti sam trenutno u fazi razmišljanja i planiranja kako dalje, pa bih svoje nedoumice htjela s vama podijeliti i potražiti savjet, iskustvo ako ga imate.
      Muče me naime namirnice za dohranu. Tip sam koji voli kuhati (barem je to tako bilo do sada za nas dvoje, pa će vjerujem tako i ostati) i planiram sama pripremati kašice i papice. Naravno, bit će dana kada mi se neće dati, neću moći, bit ćemo na putu, tada će nas Hipp spašavati. Međutim gdje nabaviti namirnice i koje odabrati? Zdravo se hranim i svjesna sam zdravog načina prehrane, dajem prednost voću i povrću s placa u odnosu na supermarkete, ali ni plac nije nikakva garancija. Nemamo vrt niti rodbinu koja uzgaja voće i povrće. U želji da djeci pružim najbolje, surfala sam internetom, tražila eko i organske namirnice. Rješenje koje sam za sada našla je Bio&bio i Imanje Sever s dostavom na Trešnjevački plac. Uz puno dodatnog truda bi se nabavka mogla riješiti, ali se postavlja pitanje do kada? Jer nakon što počnu jesti što i mi, to bi značilo da se namirnice za prehranu cijele naše obitelji treba promijeniti.
      Zanima me kako i gdje ste vi odabirali namirnice za dječju dohranu. Gdje naći pouzdane, nešpricane proizvode, povrće bez pesticida? Zanimaju me vaša iskustva ne samo za Zagreb, već i šire. Ako imate kakvu ideju, kumicu na nekom placu ( u Zagrebu) koja je pouzdana, može podatak i na pp.
      Proučavala sam naravno i kašice koje se nude na tržištu, Hipp mi je definitivno najbolji, ali većina kašica koja se nudi je već kombinacija više povrća i voća, dakle za dob kada se te namirnice već pojedinačno isprobaju. Našla sam kao solo verziju za sada samo mladu mrkvicu. Sigurno ih ima i više samo su teže dostupni...Koje kašice s pojedinačnim namirnicama ste vi papali? Jel postoji tipa kašica od jabuke, kašica od kruške i sl.
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      organski i eko proizvodi u dohrani Empty Re: organski i eko proizvodi u dohrani

      Postaj by Aleksandra pon sij 18, 2010 12:39 am

      Naravno da da
      posebno koliko se ja sjećam a sad vjerojatno je izbor i već imaš jabuku, mrkvu, krušku, marelicu, breskvu, špinat, ostale su kombinirane, ali imaš i mrkvu sa jabukom, ima i mrkva s rižom..
      Što se kupovine tiće, ja sam se oslanjala malo na mamin vrt malo na kupovinu na placu jer drugog nije bilo, malo na kumove i nabavu "domaćih "pilića i mesa ali bilo je tu puno mješanja domaćeg i nedomaćeg i jako puno hippa i friteka jer smo mi bili stalno uđ iru i na putu. Bio&bio tada nije bilo u RI a i iskreno malo bi mi to bio preskup sport da svi pređemo na to a par mjeseci pa nikad više baš i nije neka korist.
      Bambi
      Bambi
      akter
      akter


      Broj postova : 338

      organski i eko proizvodi u dohrani Empty Re: organski i eko proizvodi u dohrani

      Postaj by Bambi pon sij 18, 2010 9:13 am

      Aleksandra je napisao/la: Bio&bio tada nije bilo u RI a i iskreno malo bi mi to bio preskup sport da svi pređemo na to a par mjeseci pa nikad više baš i nije neka korist.
      Upravo sam i ja o tome razmišljala. Ako svi prijeđemo na povrće i voće bio, ispast će nam prehrana puno skuplja nego do sada s obzirom na količinu voća koje dnevno tamanimo, a koja svrha davati im organske proizvode pola godine pa nikad više. A neminovno je da pojedu nešto što nije 100% organski! Uostalom "jeli" su to tijekom trudnoće i sad dok ih još dojim.
      Možda je najbolje ne opterećivati se s tim, naći kako tako pouzdan izvor namirnica i to je to.
      avatar
      Kapric
      akter
      akter


      Broj postova : 148

      organski i eko proizvodi u dohrani Empty Re: organski i eko proizvodi u dohrani

      Postaj by Kapric pon sij 18, 2010 12:17 pm

      Bambi, mi smo počeli s dohranom prije mjesec dana i dijelim sve tvoje nedoumice.

      Bio&Bio i Sever su strašno skupi - red velicine 15 kn za par jabučica (valjda kilu, ne sjećam se), pa ti računaj koliko te to mjesečno ukupno dođe, pogotovo uz porodiljnu naknadu od 2.600 kn, a dvoje djece. No na Dolcu (vjerojatno i na ostalim placevima) točno možeš prepoznati tko je prekupac, a tko ima svoje - pa kad nadješ neku bakicu koja ima od svega pomalo, znači da je zbilja njezin uzgoj.

      E sad, kad je riječ o nešpricanom voću i povrću. Moja šogorica ima nešpricane jabuke, ali što joj vrijedi kad susjed cijelo svoje imanje šprica kao lud (u prevelikim omjerima, k tomu, jer nema pojma o kemiji), a vjetar ne možeš ukinuti. Pitanje je tu i tla, koliko je nekoć bilo tretirano (prije bio uzgoja) i jesu li proizvođači što poduzeli po tom pitanju. Mavrović sigurno jest, i ta kalcifikacija tla zbilja brzo daje rezultate, ali on nema voće i povrće, koliko znam. Kako god bilo, može ti se dogoditi i da od nekoga kupiš nešpricano, platiš suhim zlatom, a djeca ti dobiju sasvim pristojnu količinu pesticida organski i eko proizvodi u dohrani 230223, i to ne nužno krivnjom proizvođača .

      Zasad mi stvar rješavamo ovako: kupujemo i nabavljamo nešpricano toliko da vidimo da nema nekih alergija (jer onda znam da je na namirnicu, a ne na kemiju) i jedemo Hipp (još imamo iz donacije, hvala Hippu organski i eko proizvodi u dohrani 6747 ), a kad napune godinu dana, mislim im davati iz istog izvora iz kojeg nabavljam i nama. A to nisu ni Sever ni Bio&Bio, nego mali proizvođači s placa... No sad se spremamo krenuti na meso, to ću isto prvo uzeti kod Severa, navodno da oni imaju i "čiste" piceke.
      Bambi
      Bambi
      akter
      akter


      Broj postova : 338

      organski i eko proizvodi u dohrani Empty Re: organski i eko proizvodi u dohrani

      Postaj by Bambi pon sij 18, 2010 5:48 pm

      Kapric, slažem se s tobom u potpunosti! Kad uđem u dubiozu tematike, dođe mi da se odselim na neki pusti "eko-otok" i sama sve proizvodim organski i eko proizvodi u dohrani 33288 . Tek bih onda bila potpuno sigurna. Mi bili danas u Bio&bio u izvidnici. Dućan mi je uvijek bio zakon, ali sad gledam drugim očima, jer mi ne treba samo par stvari...i zbilja je sve skupo. Od povrća su imali nešto, ali po duplim cijenama od nekih uobičajenih, mrkve nije bilo i rekli su da čekaju uvoz organski i eko proizvodi u dohrani Kopfschuettel , što mi se malo ne sviđa, jer ipak više vjerujem domaćim proizvodima i proizvođačima.
      Uglavnom drago mi je da nisam sama u ovim svojim razmišljanjima...Teško je naći idealno rješenje, ali su mi vaši primjeri ok. Thx.
      Mi pojeli našu prvu kašicu mrkvice od Hippa i dečki su lijepo mljackali tako da krećemo dalje! A za koji dan idemo do placa u neku nabavku povrća, pa ćemo vidjeti...
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      organski i eko proizvodi u dohrani Empty Re: organski i eko proizvodi u dohrani

      Postaj by Oceana pon sij 18, 2010 7:01 pm

      mi imamo par svojih kumica na Dolcu i točno znamo gdje i kako uzgajaju i da, vidi se razlika...U Bio&Bio uzimam npr. ječam, sezam i neke žitarice..voće i povrće nikada a niti kod Severa (znam gdje uzgaja...). Naši imaju i vrt pa sve dobivamo i od njih...od mrkvice preko blitve i trešanja, višanja , ribizla....ja nabavim netretirano sjeme koje onda dam starcima i oni dalje vode brigu...nema sanitre ni ostalih pesticida...
      bambi ja sada uzimam mrkvicu kod našeg barba Joze na Dolcu...mrkvica delux---kao i njegova cikla i blitva
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      organski i eko proizvodi u dohrani Empty Re: organski i eko proizvodi u dohrani

      Postaj by Maja pon sij 18, 2010 7:03 pm

      ja sam najvise davala kupovne kasice jer one koliko toliko produ kroz kontrole, meso su papali od pokojne prabake (snaha preuzela kokice) koje trckaraju po dvoristu i papaju kuruzu, a buduci sam zivila sa sveki u pocetku onda je ona znala kumice na placu koje zaista imaju svoje

      puno sam se zamarala time ali me proslo jer sam nemocna organski i eko proizvodi u dohrani Icon_rolleyes
      Pika
      Pika
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3591

      organski i eko proizvodi u dohrani Empty Re: organski i eko proizvodi u dohrani

      Postaj by Pika uto sij 19, 2010 2:13 am

      kad više ne bude domaćih jabuka možete uštediti tako da umjesto ovih malih bočica kupite u dm-u od alnature isto bio apfelmark u boci od 700ml - to je prokuhana čista eko-jabuka i meni je odlična. dodam u nju žličicu-dvije domaće marmelade od malina ili višanja ili marelica - fantazija!
      inače, zamislite, priča mi kolegica čiji tata ima certificirano ekološke jabuke kako ih ove godine nije mogao prodati otkupnoj hladnjači jer vlasnici nisu htjeli: napunili su je prošlogodišnjim isprešpricanim uvoznim jabukama koje traju 2 godine. a ove eko hrvatske traju tek 3-4 mjeseca!!!! prestrašno. ako netko treba sok od tih jabuka po 15 kn litra, neka se samo javi. mogli bi napraviti burzu zdrave hrane za blizance. eto ti biznisa- pitala je jednom čini mi se tanja...
      Maja
      Maja
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 7472
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      organski i eko proizvodi u dohrani Empty Re: organski i eko proizvodi u dohrani

      Postaj by Maja uto sij 19, 2010 12:14 pm

      pika, neka on meni posalje tih jabuka organski i eko proizvodi u dohrani 889846
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      organski i eko proizvodi u dohrani Empty Re: organski i eko proizvodi u dohrani

      Postaj by Oceana uto sij 19, 2010 12:20 pm

      mogu li se kupiti te jabuke u malo većim količinama?
      mi se bilježimo za sok ako nema konzervansa....
      Bambi
      Bambi
      akter
      akter


      Broj postova : 338

      organski i eko proizvodi u dohrani Empty Re: organski i eko proizvodi u dohrani

      Postaj by Bambi uto sij 19, 2010 5:13 pm

      Mi isto i za sok i za jabuke. Ja obožavam sok od jabuke, mljac...
      irenak
      irenak
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1195
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      organski i eko proizvodi u dohrani Empty Re: organski i eko proizvodi u dohrani

      Postaj by irenak uto sij 19, 2010 10:40 pm

      Draga Bambi,

      i mene je jako to mučilo i zato sam im do nekih cca 8 mj. davala isključivo hipp kašice. Ipak je to kontrolirano i bez pesticida od špricanja, a kao ni ti nisam imala nikoga tko ima vrt i gdje mogu biti sigurna. Na placu kad pitaš - NIŠTA nije špricano. Moš si mislit. Kada su prošli osam mjeseci, polako sam im uvodila povrće s placa. Ponekad kupim i u nekim centrima (tj. muž ako ide u šoping) ali puno rjeđe. jedino kaj imam domaće je batat, ali ništa drugo. Eto tako je bilo kod nas!!!
      zaklina
      zaklina
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 2816
      Lokacija : Zagreb, Savski Gaj
      Proud to be : mama blizanaca

      organski i eko proizvodi u dohrani Empty Re: organski i eko proizvodi u dohrani

      Postaj by zaklina sri sij 20, 2010 12:32 am

      Iako gledam da svi zajedno jedemo sto zdravije, ne zamaram se previse s tim. Mislim da kraj ovako zagadjenog zraka tesko da nam i idealna prehrana moze pomoci! Posto su moje curke rodjene u proljece pa su sa dohranom pocele u jesen, voce su vecinom probavale iz kasica jer niceg osim jabuka, banana i agruma (a njih mogu tek sa 10mj) nema po zimi. Imas i cistu sljivu, a kad probas te ciste, kojih je dosta i kombincije su vecinom s jabukom (npr. jabuka, visnja - a jabuku su vec probali, pa nije problem). Povrce sto sam god mogla nabaviti od mame ili svekrve sam nabavila, ali po zimi je malo toga! Ljeto je super jer onda ima svega i velika je vjerojatnost da je sve prirodno i bio, ali po zimi je malo toga bio. Mi smo redovito isli na plac u nabavku i nakon nekoliko odlazaka sam upoznas bakice, steknes neki uvid sto je kakvo i sama si nadjes koje ti najvise odgovara i koje izgleda najprirodnije. Vjerujes nekom svom instiktu i vjerujem da ce biti dobro.
      avatar
      Oceana
      domaći
      domaći


      Broj postova : 792

      organski i eko proizvodi u dohrani Empty Re: organski i eko proizvodi u dohrani

      Postaj by Oceana sri sij 20, 2010 1:30 pm

      to je to zaklina...ja hodočastim godinama na Dolac i već sam na ti sa svojim "dobavljačima" kada nama zašteka nešto u vrtu...i za sada sam zadovoljna....npr. smiješno mi je jer kada me već vide da dolazim iz daljine onda je to osmijeh, pa kako smo, kaj ima novoga, gdje su djeca, vade se stvari ispod pulta koje su nam specijalno donijele..niš ne moramo za to platiti i slično...a ja volim znati te ljude..imam uvida u njihov život već godinama i to mi je tako domaći...baš sam prava babica....hihihi

      Sponsored content


      organski i eko proizvodi u dohrani Empty Re: organski i eko proizvodi u dohrani

      Postaj by Sponsored content

        Similar topics

        -

        Sada je: pet svi 17, 2024 6:42 am.