B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

Join the forum, it's quick and easy

B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile

B L I Z A N C I...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA




Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Similar topics

    Login

    Zaboravih zaporku

    Latest topics

    » Evo mene nakon dugo vremena
    prva šetnja Emptypon oľu 05, 2018 9:46 pm by Twin

    » "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
    prva šetnja Emptyned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

    » pozdrav mamicama i trudnicama!
    prva šetnja Emptysri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

    » Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
    prva šetnja Emptyuto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

    » Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
    prva šetnja Emptyuto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

    » pucanje noktiju na nogama
    prva šetnja Emptypet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

    » jednojajcani ili dvojajcani?!
    prva šetnja Emptysub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

    » Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
    prva šetnja Emptyčet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

    » Robica za bebe
    prva šetnja Emptysri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

    » Lijep pozdrav svima
    prva šetnja Emptyčet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

    Rezerviraj sada !



    +9
    Twin
    MalaDo
    Aleksandra
    blaza27
    Sonja
    Pika
    Helena
    tami
    I&S
    13 posters

      prva šetnja

      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      srce prva šetnja

      Postaj by I&S ned sij 10, 2010 9:13 am

      nisam našla pa neznam jel ima ova tema već, ako ima glavni nek ppremjeste prva šetnja 207922

      kada sa bebama mogu izaći van u šetnju? pogotovo sa "zimskim" bebama i na koliko dugo? ja bi, al neznam dal već smijem.....jel možda prerano????
      tami
      tami
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 2080
      Lokacija : Dalmacija
      Proud to be : mama blizanaca

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by tami ned sij 10, 2010 11:05 am

      mi smo isli nakon 25dana,sat vremena samo bili vani,spremanje je trajalo dobra 2sata prva šetnja 85897 kod nas je tada bilo oko 20stupnjeva.Ne znam kakvo vam je vrijeme goe ali ja bi pričekala sunčan dan pa ih izvela kad je najtoplije oko 12sati npr,što se tiče njihove dobi,možete slobodno,uživat će bebe na zraku,moji su samo spavali u početku vani
      Helena
      Helena
      novak
      novak


      Broj postova : 97
      Lokacija : Dubrovnik
      Proud to be : mama blizanaca

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by Helena ned sij 10, 2010 11:36 am

      Mi smo prvi put izašli vanka isto nakon 20-ak dana. A to je bilo ispred kuće, i dan je bio super sunčan, bez vjetra. Kako Tami kaže, negdje oko podne, kad je bilo najtoplije. Inače prvi đir u svijet je bio negdje s njihovih mjesec dana, a ja sam se tako umorila spremajući njih i sebe, isto kao i kod Tami, spremanje je trajalo 2 sata. (tako je bilo do prije nedavno)

      Negdje sam pročitala da beba izađe prvi put vani odmah iz rodilišta, i da već tada može u šetnju, naravno ako je lijepo vrijeme - sunčano i bez vjetra. I ako je mama raspoložena za đir prva šetnja 33288
      Pika
      Pika
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3591

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by Pika ned sij 10, 2010 11:56 am

      mi smo na žalost isto zimske bebe, međutim iako je bilo i po -15 neonatolog nas je naručivao da dolazimo na preglede, odmah 7 dana po otpustu (s kilažicom 2400 ca). i ekstra k okulistu dva dana kasnije. a znao je da su prehlađene jer ih je takve otpustio. Morali smo dakle na drugi kraj grada, pa sam si onda mislila ako su mogle tako moći će i u šetnju, kad je bilo neko jugo i prvi puta 12 stupnjeva.
      u švedskoj male bebe u jaslicama obavezno stavljaju van i na minus 10 da spavaju u kolicima na svježem zraku. (ok, to nije novorođenčad).
      al ja sam primijetila da su taj put kad smo prvi put izašli, cure prvi put spavale istovremeno i to u doobrom komadu.
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by Sonja ned sij 10, 2010 12:12 pm

      draga, ne znam kakvo je sad vrijeme kod vas, ali ako ne puše luđački, nema magle i nije -15 možete van.
      dobro ih obući i možete napraviti jednu malu šetnjicu od pol sata, tj. već ste i mogli Wink
      negdje sam pročitala još davno da bebe mogu realno i po kiši i po snijegu (ako ih zaštitiš), samo nije dobro po magli i temperaturi nižoj od -15 Wink Wink
      blaza27
      blaza27
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3009
      Lokacija : jug
      Proud to be : Dupla duplica

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by blaza27 ned sij 10, 2010 12:23 pm

      slobodno van i bez straha.mi smo isli nakon 15 dana.mada je bilo toplo ali i da smo zimske bebe isli bi tako.samo ih dobro obuces i bez straha.ja bi za prvi put ako je hladno 15 ,20 min
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by Aleksandra ned sij 10, 2010 12:30 pm

      Mi smo šetali već 8 dan i nakon toga svaki, svaki dan. Ako nije vjetrovito i zaista jako hladno, nema razloga da ne udahnu zraka malo, da vidiš kako će i bolje spavati i bolje papati Wink
      MalaDo
      MalaDo
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1438

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by MalaDo ned sij 10, 2010 1:07 pm

      i mi bili vani nakon 15 dana... oni su u kolicima i svojim vrecama zasticeni, kremicu na obraze i mozes u setnjicu... a ako te i dalje frka, izadji samo na blkon ili dvoriste Wink cisto da osjete svjezi zrak...
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by Twin ned sij 10, 2010 3:27 pm

      mi smo ljetne bebe pa smo bili svaki dan po par puta vani na terasi.
      ali zima je došla brzo, aneuropedica rekal - van obavezno, svaki dan, osim ako nije ispod -5 i ako nije magla!
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by I&S ned sij 10, 2010 4:00 pm

      ma nije mene frka, jedino nisam znala zbog zime kada van.......

      ajde super...znači bez problema van.....jeeeeee.....već sam luda od kuće (a svaki dan imam za sebe 2h pa sam na kavi).....ali svejedno sam luda od kuće pa budem i bebane malo izgurala van prva šetnja 889846 .......

      svu potrebnu opremu imamo pa odosmo mi u šetnjicu......
      danas nećemo ima magle......

      pitanje: a zašto ne po magli???? u čem je fora.....?
      Aleksandra
      Aleksandra
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12583
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by Aleksandra ned sij 10, 2010 4:10 pm

      ma može i tako ako baš hoćeš ali uz maglu je i puno vlage u zraku i zaista nije baš za van ko ne mora
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by I&S ned sij 10, 2010 4:13 pm

      ma ne....nećemo ako bi im škodilo......

      samo nisam znala da je to razlog......a ok...
      Sonja
      Sonja
      Admin
      Admin


      Broj postova : 12943
      Lokacija : Šibenik
      Proud to be : mama blizanaca

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by Sonja ned sij 10, 2010 4:25 pm

      imaš dva sata samo za sebe prva šetnja 6747 prva šetnja 6747 prva šetnja 6747 prva šetnja 6747 prva šetnja 6747
      svaka čast onome tko te na to natjerao Wink
      tami
      tami
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 2080
      Lokacija : Dalmacija
      Proud to be : mama blizanaca

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by tami ned sij 10, 2010 4:28 pm

      Taman si mi Sonja ukrala riječi,ja tad nisam imala ni 3minute slobodne ali isto sam uživala
      blanche
      blanche
      domaći
      domaći


      Broj postova : 566
      Lokacija : Rijeka
      Proud to be : mama blizanaca

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by blanche ned sij 10, 2010 5:13 pm

      Mi smo isto jesensko-zimske bebe koje su svi ugnjavili da nećemo van do proljeća,em je hladno,em su nedonoščad..Ma mo'š si misliti...Dobro,ipak smo dočekali onaj prvi pregled kod pedijatra da vidimo da smo super,ali samo zato što je vrijeme u Rijeci uglavnom kišno i burno pa nismo ni imali priliku izaći ranije...Ali ako ti je vrijeme ok,samo daj... prva šetnja 889846
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by Twin ned sij 10, 2010 5:23 pm

      uh, ne mogu izdržati, a da i ja ne prokomentiram...ja ni dan danas ne bih imala ni 10 min za sebe da ne radim ta 4 sata pa se "odmorim"...
      wow, svaka čast I&S vama i vašoj organizaciji! ovo je divota.
      Pika
      Pika
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3591

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by Pika ned sij 10, 2010 7:09 pm

      I&S po magli i vlazi bolje ne jer da ne navuku neku prehladu. meni su cure prošle zime (s 1g) puno bile vani i stvarno sam si poslije (kad je p. na laganu virusnu prehladicu na kraju navukla upalu pluća pomislila da je to bilo baš poslije jedne dvosatne šetnje gdje su zaspale u kolicima a bilo je jaako vlažno). čini mi se da treba uvijek u kolica staviti dodatno vunenu dekicu ispod i preko njih, mada imaju dobre skafanderiće jer oni se ipak ne kreću, pa se rashlade. slično kao i mi što se smrznemo na skijanju dok sjedimo na sedežnici a dok hodaš umireš od vrućine...
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by I&S ned sij 10, 2010 11:38 pm

      ma zabundat ću ih ko male medvjediće prva šetnja 207922

      eh da......sto se tiće moje slobode od 2h......svekiji se sa guštom brinu isto o njima pa me potjeraju van malo prva šetnja 230223 .......

      zasad me svekiji slušaju u svemu što kažem....ja sam big boss prva šetnja 230223 ......
      pa kad smo uspostavili taj poredak znam da sve bude bilo ok pa sam mirna ta dva sata........
      baš uživam prva šetnja 207922 ......

      nadam se da će tak i ostati.......da neće svekiji postati neposlušni prva šetnja 33288
      I&S
      I&S
      starosjedioc
      starosjedioc


      Broj postova : 3489
      Lokacija : Zagreb, Prečko
      Proud to be : mama blizanaca

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by I&S ned sij 10, 2010 11:41 pm

      a i mm ostane s njima pa naizmjenice imamo slobodu.......a nismo ni u jednom trenutku baš sami s njima (svekrva na godišnjem do daljnjega, a svekar je ionako u mirovini) tako da sve štima za sad.......

      a znamo i zajedno "zbrisati" na dva sata......kad dođem doma djeca su uvijek uređena po mojim uputama prva šetnja 207922
      MalaDo
      MalaDo
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1438

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by MalaDo pon sij 11, 2010 12:12 am

      ja sam bila toliko navikla na svoju samocu s njih troje, da mi cak i smeta kad se netko drugi brine o njima osim mm Laughing ali grrr fali mi jedino da se dupliciram kad treba otici odraditi druge obaveze, haha, i naravno, imam griznju savjesti kad ostavim curu koja mi dolazi samu s njima, haha...
      let tri
      let tri
      domaći
      domaći


      Broj postova : 818
      Lokacija : Matulji
      Proud to be : mama trojkica

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by let tri pon sij 11, 2010 1:24 am

      Mi smo izašli na balkon prvi dan kad su stigli iz bolnice (M I H sa 3 tjedna a C sa mjesec dana). A u prvu šetnju smo ipak krenuli sa nekih mjesec i pol, kad smo se izorganizirali i promozgali kako ćemo to realizirati (između dva hranjenja a samo spremanje nam je oduzelo cca 1 sat - dvoje spremiš a prvom treba promijeniti pelenu, pa onaj drugi bljucne pa mjenjaj robicu, stavi svih u sjedalice, pa dok stigneš do Opatije i parkiraš, svih iskrcaš i smjestiš u kolica koja još ne znaš dobro motnirati...). Nosili smo boce sa mlijekom sa sobom ali nije jednostavno hraniti 3 bebe odjednom! Da ne duljim, bilo je strasno. Kasnije smo se ispraksirali i šetali svaki dan po Matuljima po manje prometnim cestama, čak sam išla i sama sa svo troje (jedan u klokanicu a dvoje u kolica). Šetali smo i zimi svaki dan, ali ne baš po magli zbog vlage.
      irenak
      irenak
      domaći
      domaći


      Broj postova : 1195
      Lokacija : Zagreb
      Proud to be : mama blizanaca

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by irenak pon sij 11, 2010 1:43 am

      I&S, ja se ne sjećam kad sam zadnji put bila dva sata slobodna preko dana. Zapravo, nisam uopće, hehehe, tako da ti zavidim malo!!! I uživaj i za mene bar 5 minuta u tih dva sata!!!!!!

      A glede šetnjica, već su ti cure rekle sve, ako nije jako hladno, ne puše jako i nije magla, na kratku šetnjicu prvih dana, pa na malo dužu.... ne bi trebalo biti nikakvih problema!!!!

      Moji su domeka došli sa cca mjesec dana, a nakon nekih 2-3 dana smo išli šetati. Ali to ti nije mjerilo, em je to bio 4 mjesec, a i oni su bili puno stariji kad su došli domeka iz bolnice!!!
      Xen@
      Xen@
      akter
      akter


      Broj postova : 140

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by Xen@ uto sij 26, 2010 5:29 pm

      evo i mi se spremamo u prvu šetnju sa kolicima, za sada smo bili vani samo na izlasku iz rodilišta, i kad smo išli na pregled, ali nikako da dođe malo toplije vrijeme, frendice mi govore neka ih toplo obučem i iznesem ih malo na 5 min na balkon bez kolica, a ja se bojim da ne navuku neku prhladu. Čini mi se da sam negdje čitala ni sama ne znam gdi da mora bit iznad 5 stupnjeva, poima nemam di.
      Twin
      Twin
      Moderators
      Moderators


      Broj postova : 5719
      Lokacija : Zagreb-Dubrava
      Proud to be : Dupla duplica

      srce Re: prva šetnja

      Postaj by Twin uto sij 26, 2010 6:31 pm

      Xen@ bebe mogu biti vani ako T nije ispod -5°C. Obzirom da ste još mali i niste bili vani, odite svaki dan po malo, prvi put na 5 min, drugi put produlji za 2-3 min i tako ćete doći i do pola sata. Barem kad je tako hladno. Bebama treba izlazak, možete ih ubundati i malo na balkon!

      Sponsored content


      srce Re: prva šetnja

      Postaj by Sponsored content

        Similar topics

        -

        Sada je: pet svi 17, 2024 9:09 am.